Şimdi Ara

Sony'e Dava Açtım - KAZANDIM GÜNCEL (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
5
Favori
13.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
135 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tüketici hakem heyetinin kararları kesin değil itiraz edildiğinde asliye hukuk mahkemesinde dava açılır, asliye hukuk mahkemeside sizi haklı görürde yine itiraz ederlerse yargıtaya gider. bu şekilde.
    Genelde büyük şirketler itiraz eder aleyhlerine kararlara ama haklılık paylarını bilmiyorum duruma göre etmeyedebilirler.
  • StaatSanWalt kullanıcısına yanıt
    Şu ana kadar Sony nin itiraz ettiğini görmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paranı kağıt ellerine geçtikten sonra 15 gün içinde ödemezlerse hiç muhatap olma. Git adliyeye icraya ver. İcraya veriyorum falan dersen ya oyalamak isterler ya da verirsen ver derler. Yani icraya veriyorum haberin olsun dediğinde de paranı alamayacaksın. Elinde mahkemeyle eşdeğer olan tüketici hakem heyeti kararı olduğu için ilamlı icra açmış olacaksın. İtiraz hakları olmuyor yani. Zaten icra kağıdını görünce hemen öderler. Ödemezlerse de haciz memuru kasayı açar alır. Dava açınca çok para gidecek diye düşünme. İlamlı icranın güncel masrafı 31,40 TL ve 12 tl tebligat için posta pulu parası. Tüketici hakem heyeti kararıyla adamların ofisini basıp ödeme isteme. Zaten aynı kağıt ellerinde var. Dükkan basacak raddeye geldiysen zaten vermezler şimdiden söyleyeyim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • semih01sem S kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. Kenara yazdım.

Sony de banka Iban numarası istedi.

• hocam bilir kişiye gittim.Dava açılmazsa 2 Ay içerisinde iade talebim gerçekleşecek bence.
    Dediğim gibi paramı alırsam ya Huawei,GM ya da Vestel denemeyi düşünüyorum. Servisleri hızlı ver al tarzında. Amma bir daha uzun bir süre Mediatekten uzak duracağım TR'de başaramadılar ne yazıkki
  • kty28 kullanıcısına yanıt
    Z5 1450 lira.

Gm kamerasına kötü hocam. Babamda gm 5 var, NBA live oyununda kasıyor

• Japon malı diye bende abim ve ablamla xperia z5 almıştım ama hiçbiri beş para etmedi ya donuyor yada ekranda leke çıktı birini iade ettik ikisini tamir ettiler kesinlikle sony telefonlardan uzak durulması lazım

• Başlık "Sony'e Dava Açtım - KAZANDIM" konunun ilk cümlesi "tam dava sayılmaz herhalde".

Konunun ilerleyen mesajlarında konu dışı "şu an ne alsam diye düşünüyorum ?" bence siz birşey almayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyat olarak 500 civarı verirsem kassa da sıkıntı olmaz. Ama 1000 lira civarında düşünülebilir hocam.
    2 ay sonra düşüneceğim hocam.
  • Baymakli_Dondurma kullanıcısına yanıt
    Ben de onu almayı düşünüyordum hocam. Bunu bildiğim iyi oldu

O fiyata P9 Lite bulursanız değerlendirin derim

• Superonline var bende hız sorunu yaşıyorum 16 Mbps aldık 8 e sabitlediler aradım ettim ekip yollayacağız halledeceğiz dediler nafile en son hızı 15 e sabitlediler 1 gün sonra yine aynı hız 8 e düşmüş arayıp uğtaşmakta istemiyorum ama siz dava açmışsınız sorayım dedim hep müşteriye atıyorlar suçu yok tesisatmış ankastreymiş kabloymuş MH bi arayıp tehdit mi etsem napsam?

Aynen ekran kasa oranı çok kötü G6 ve S8+ bakınca işte 2018 de omni balance tasarımından vazgeçiyormuş Sony SD 845 işlemcili çıkacak diyorlar bekleyip göreceğiz.

Z5 alacaksan Premium al diğerlerinin hem tasarımı hem özellikleri iyi değil kamerasına gelirsek video 1080 p ve 4K kalitesi iyi foto kısmına gelirsek tatmin edici ha mükemmel ultra netlikte foto çekmiyor ama iyi bi kamera deneyimi sunuyor bu da yazılımla ilgili kameranın kötü tarafı arayüzü mesela bunu ciddi anlamda geliştirmesi lazım gece performansına burda girip çok kötü falan dediler bunu neden büyük ölçü alıyorlar anlamadım gece foto ve video çekmeyi mantıklı bulmuyorum ama gece performansı düşük diye not düştüler onun dışında fotografcılık yapmıyorsanız Z5 in kamerası sizi üzmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepestSea

Nokia (microsoft) ile yasadigim olayi anlatayim.Tuketici her zaman haklidir

Lumia 930 aldim yaklasik 1.5 sene kadar once.2. El tertemiz kutulu faturali garantili cihazi 680TL’ye aldim

2 hafta kadar kullandim telefon geldi bi baktim cazur cuzue otuyor telefon.Megerse hoparloru patlamis

Cihazi verdim teleservice’e.10 gun gecti yok, 20 gun gecti yok netten bakiyorum degisim cihazi bekleniyor yaziyor

28. Gunde microsoft’u aradim.Durumu anlattim bize faturanin resmini atin ucret iadesi cikartalim dediler.Ucret iadesi ne kadar dedim fatura tutari kadardir dediler

Neyse facebook adresinden (?) faturanin resmini, iban nomu ve hesap bilgilerimi attim.2 gun sonra hesabimda 2380TL para vardi

Demem o ki arkadaslar tuketici kanunu her zaman bizim yanimizda.Yeter ki gerekli belgeleri atmayalim

Bu kadar mı şanslı olur insan

• CR7_35 kullanıcısına yanıt
    Denemekten zarar gelmez.

Z5 Premium un batarya ömrü az ve Sony üvey evlat muamelesi yapıyor o cihaza

• yürüü beeeee !!!! aferim iş bilenin kılıç kuşananın tbkler

• Allah kimseyi Teleservice 'in eline düşürmesin. Teleservice'in garanti desteği verdiği hiçbir telefonu almıyorum artık.
  • Vallahi inşallah itiraz etmezler. Teknosa avukatı anında itiraz etti bende. İnşaşlah etmez. Sony telefonlarına fan clup açıp telefonu övmek bende çok saçma. Kesinlikle almam aldırmam. Bahsettiğiniz Sony eurasia mıdır nedir orda operatör yapacağımız bir şey yok diyip neredeyse yemin billah demediği kalmıştı. Sonuç itibariyle evime Sony telefon giremez.

Vestel alacağınıza Xiaomi Redmi Note 4 alın.

• 2011 yılı root attim telefona telefon çöktü. Teleservise goturdum dediler yetkisiz mudahale evet biliyorum ücreti karsisinda yazilim atin dedim yapamiyoruz dediler.sonra bir teknisyen çıktı biz bunu yapamayiz şurdaki telefoncuya götürün yapsinlar dedi sihhiye koprusunun altindaki telefonculari gostererek

O yildan bu yila degisen yok sony cephesinde anlasilan...

• StaatSanWalt kullanıcısına yanıt
    Eminmisiniz? benzer bir davada avukatim thh kararlari kesindir itiraz edilemez demisti.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.