Şimdi Ara

SONY'den TARİHİ BAŞARI, PS3 -MISSION ACCOMPLISHED- (görev tamamlandı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: thereisno_spoon

X360'de korsan oyun oynanabilmesinin, konsolu satışlarını gerçekten arttıdığını düşünüyor musunuz?

evet. böyle düşünmeyenin de at gözlükleri vardır.
  • bir nejat_80 klasiği
    hoşgeldin
  • quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

quote:

X360'de korsan oyun oynanabilmesinin, konsolu satışlarını gerçekten arttıdığını düşünüyor musunuz?

evet. böyle düşünmeyenin de at gözlükleri vardır.

+1
  • Konsol başına satılan oyunda xbox önde arkadaşlar. Matematikten özel ders veren arkadaşa duyurulur, biraz araştırma yapsın. Çarpma bölme işlemi yaparak söylemiyorum bunu, okuduğum haberlere göre söylüyorum (matematiksel olarak da hesaplayabiliriz. İki konsol arasında 5 milyonluk fark olsun. PS3 35, x360 40 milyon satmış olsun. Bu halde bile x360 oyunları PS3'e kıyasla 1,5 kat daha fazla satıyor genelde. Matematik dersi verdiğiniz öğrencilere acıdım).
    X360'ın korsan oyunlar sayesinde çok sattığını düşünenlerin vizyonu sıfırdır çünkü dünyayı Türkiye'den ibaret sanıyorlardır ve farkında değillerdir ki konsol satışlarının en fazla olduğu ülkelerde korsan oranı çok azdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thereisno_spoon -- 14 Mayıs 2010; 17:34:36 >
  • quote:

X360'ın korsan oyunlar sayesinde çok sattığını düşünenlerin vizyonu sıfırdır çünkü dünyayı Türkiye'den ibaret sanıyorlardır ve farkında değillerdir ki konsol satışlarının en fazla olduğu ülkelerde korsan oranı çok azdır.

kime göre az neye göre az mr. vizyon? kaynak?
  • quote:

Konsol başına satılan oyunda xbox önde arkadaşlar. Matematikten özel ders veren arkadaşa duyurulur, biraz araştırma yapsın. Çarpma bölme işlemi yaparak söylemiyorum bunu, okuduğum haberlere göre söylüyorum (matematiksel olarak da hesaplayabiliriz. İki konsol arasında 5 milyonluk fark olsun. PS3 35, x360 40 milyon satmış olsun. Bu halde bile x360 oyunları PS3'e kıyasla 1,5 kat daha fazla satıyor genelde. Matematik dersi verdiğiniz öğrencilere acıdım).

Daha iyi açıklanamazdı ellerine sağlık

• Züğürt tesellisi bir yazı olmuş. PlayStation 3'ün sistem olarak kaliteli bir konsol olduğu aşikar.
    Ama aynı şey satışlar açısından öyle değil maalesef. Nerede PS2 başarısı nerede PS3 satışları.
    O dönemler o kadar iyi oyunlarla açılış yapmıştı ki PS2, tozu dumana kattı. Kapanış ona keza.
    Şimdi birde PS3' e bakıyorum, çıkış oyunlarına. Resistance ve Motor Storm.
    Henüz herşey bitmiş değil tabi. Ama bir PS2 asla olamayacak bence. Birazda rekabet söz konusu.
    Önceden tekti, şimdi çok dişli rakipleri var. Çokda anormal bir durum değil aslında.
  • quote:

aklıma gelmişken ekleme yapayım, aynı şeyi ps2 için de söyleyebilir misin? ps2 nin başarısının sırrı korsan oyun oynatması değil, tamamen oyunları dimi?
  • quote:

Ben 'büyük' bir etmen olduğunu düşünüyorum açıkçası ama kimse burada 'tek' etmendir demedi dikkat ettiysen. Ayrıca yüzlerce torrent sitesi var dimi belki çok daha fazlası hatta bazıları sadece xbox360 a özel kominiteler değil mi? Kaç tanesinde bizim imzamız var? Aslında korsan piyasa dünyanın heryerinde önemli bir yer tutuyor.(Şimdi bu söylediğimide lütfen Türkiye de korsancılık yok yada diğer ülkeler neyse bizde de o diye algılamayın.) Ancak siz hangi argümanla Dünya yı Türkiye'den ibaret sandığımızı düşünüyorsunuz merak ettim....

• quote:

PS3 gecen ticari yılda 115,6 milyon adet SOFTWARE sattırırken, 360 ancak 103,1 milyon SOFTWARE sattırabilmis.

Kardeş piyasadaki PS3 sayısı 35M X-box sayısı ise 40M

PS3 için
    115.6:35=3,302

X-box için
    103.1:40=2,577

Bana kalkıp 3 yıl önceki haberi konuşma
    Bu arada umarım açıklayıcı olmuştur senin için
  • Kanımca;Xbox,uzun vadede Playstation'u pazar payı olarak kesinlikle geçecektir.Sony'de bunun farkında,ama çaktırmıyorlar,hangi oyun konsolu üreticisi konsoluna salt offfline ve online video oyun oynatma görevi dışında bir sorumluluk,vizyon,çalışma prensibi yükler?Tabiki " oyun konsolu satmak,sadece video oyun satmak değildir " felsefesine sahip olan Sony.
  • arkadaşlar tv de gördüm sony 400milyon$ zarar etmiş bu zarar ps3 e veya oyunlara yansımaz inşallah
  • Ps3' uzun vadede satışta Xbox'ı geçicektir ki geçmemesi mucize olur zaten.1.5 sene sonra yeni xbox çıkmış olurken Sony yeni konsolunu 2015 te açıklar bu sefer ee o zaman ne olucak arada 1 1.5 sene olan fark 2.5-3 yıla çıkıcak mecburen.
    Ps3 ün satmasının tek nedenini açıklıyorum=Bluray
    100 ps3 sahibinden enaz 50si sırf bluray film oynatıyor diye ps3 alıyor.Şimdi diyecekki herkes ben almadım yahu kardeşim SEN TÜRK'SÜN TÜRKİYEDE BİR BLURAY 50 TL'DEN BAŞLIYOR (yeni çıkmış filmler)
    Yurtdışında adam 200-400$ arası bir bluray player alıcağına 250$ a ps3 alıyor ve buda en mantıklısı zaten
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • http://vgchartz.com/weekly.php
    Bu adresten de görülebileceği gibi, PS3 çıktığından beri toplam 238 milyon PS3 oyunusatılmış. Sizin dediğinize göre bu rakamın yarısı tek bir mali yılda olmuş. Sizce bu mümkün mü Aynı adreste çıkış tarihlerinden itibaren PS3'ün konsol başına 6,89, x360'ın ise konsol başına 8.77 oyun sattığı görülüyor.
    Umarım senin için açıklayıcı olmuştur
    Kime göre neye göre az diyen arkadaşa da cevap vermiyorum. Kenya'ya göre az olcak değil ya, dünyanın en zengin ülkeler listesinin üst sıralarına bakması yeterli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thereisno_spoon -- 14 Mayıs 2010; 19:34:24 >

• Güzel bir arastırma yapmışsınız ama gelecek yılın tahminine katılmıyorum,E3 de duyurulma ihtimali yüksek yeni Xbox 360 tum gelecek yıl planlarını ve verileri altust edebilir ve edecektirde çıktığı taktirde.
  • Ya sen olayı anlamıyorsun x-box konsol başına en çok oyun satan makinay ama artık PS3 daha fazla oyun satmaya başladı onun için onu yazdım bu arada vgchartz ın ne kadar güvenilir bir site olduğuna bir bakmak lazım bir kaç forum sitesinde baktığında ne tür oyunlar yaptığını çok ii görürsün
    Bu arada sitede Ps3 satışı Total 34,715,570 olarak gözüküyor sony ise resmi açıklama ile 35.6 M diyor üstelik sonynin açıkladığı rakam sadece Mart ayına kadar olan vgchartzın verdiği ise 8 mayısa kadar toplam satış diyor yani 2 aydır -1m tane mi PS3 satıldı
  • Yani bu aradaki 100 milyon oyun farkı, 2005-2006 yıllarında çıkan oyunlardan dolayı mı? Size mantıklı geliyor mu bu? Ayrıca +- 1-2 milyon fark olması çok normal... Kimse tam rakam veremez ki. oyunların hangi konsolda fazla sattığına gelince... En basitinden MW2'nin satışlarına bakın. Arada 3 milyon fark var... Her oyunda bu oranda fark olsa, exclusiveler bile kurtaramaz Sony'i (satış rakamlarında).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thereisno_spoon -- 14 Mayıs 2010; 19:39:45 >
  • quote:

Yani bu aradaki 100 milyon oyun farkı, 2005-2006 yıllarında çıkan oyunlardan dolayı mı? Size mantıklı geliyor mu bu? Ayrıca +- 1-2 milyon fark olması çok normal... Kimse tam rakam veremez ki. oyunların hangi konsolda fazla sattığına gelince... En basitinden MW2'nin satışlarına bakın. Arada 3 milyon fark var... Her oyunda bu oranda fark olsa, exclusiveler bile kurtaramaz Sony'i (satış rakamlarında).

Orada 1 M fark yok en az 2.5M fark var bu arada her oyun dediğin gibi o şekilde satarsa böyle bir fark oluşur ama ne yazık ki ps3ün ex. leri çok daha fazla olduğu için o fark bu şekilde kapanıyor
  • PS3 exclusiveler fazla satmıyor ki, forumda bir sürü konu vardı bunla ilgili zaten. x360 exclusiveleriyse coşuyor. GeoW3 10 milyon satar heralde. Halo zaten ortada... Sony adam akıllı bir online deneyim sunmayı başarsa belki daha çok satacak konsol ve oyunları. En büyük korkum, tam güzel oyunlar çıkmaya başlarken PS4'ün duyurulması...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.