Şimdi Ara

Sony Bravia 2020 XH9096 (X900H) [ANA KONU] (800. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.857
Cevap
240
Favori
796.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 798799800801802
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende xbox series x var. Hdmi 3 de kullanıyorum. Vrr kapalı çünkü açınca local dimming kapanıyor. Gelişmiş modu açık 120 hz kullanıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu güncelleme ne zaman gelecek

• resetleme hala devam ediyor,netfliz seyrederken 3 defa resetledi tv.yeni yazılım çıkarmaya niyetleri yok galiba?

• Yazılanları yaptık. Google da yazanları da yaptık. Sonuç hala kendi kendine reset atıyor. Yeni update gelene kadar düzelmeyecek gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berbuğ

Arkadaşlar merhaba. XH9096 kullanıyorum. Ps5 hangi girişte kullanıyorsunuz. Birde HD’mi girişlerindeki vrr özelliği seçilimi kullanıyorsunuz yoksa aynı yerdeki4 K modundamı. Hangisi daha verimli.
    Ps5'i 4. girişte VRR olarak kullanıyorum.
    Ayrıca Ps5 içinde vrr uyumlu olmayan oyunlara uygula seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Ben VRR'dan çok memnunum. Ps5'i başka tv ye takınca farkı görüyorum

• Darktemplar1903 kullanıcısına yanıt

Bilgi için teşekkürler.Peki görüntü kalitesinde herhangi bir düşüş oluyormu.renklerin düşmesi parlaklığın artması gibi.Birde oyun modu haricinde bir seçenek seçmenizi engelleyene bir durum oluyormu.

• Rica ederim. Parlaklık bir miktar azalıyor. Renklerde bir farklılık hissetmedim. Oyun modu harici seçim yapamıyorsunuz. Zaten seçmenizi de tavsiye etmem. Ekran yenileme hızında ciddi düşüş yaşanıyor.

Bunlar benim bildiklerim. Daha detaylı bilen arkadaşlar ekleme yaparsa sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burada yazan bir çok çözümü de denedim ancak bu TV beni deli edecek

TV’yi kumandadan kapatıp açtığımda normal TV kanalları gelmiyor. Mavi yuvarlak sönüyor ve simsiyah bir ekran. Tepki yok. Ancak fişi çıkartıp yeniden açtığımda sorun olmuyor, her şey yerli yerinde. Yine kumanda ile kapatınca kısır döngü ile devam ediyor. Fişte nasıl ters bir yerde gözükmesin diye. Bildiğin eziyet.

Ayrıca Netflix, Amazon izlerken zırt pırt TV kendini kapatıp açıyor. Bunun zamanı yok. Bazen saatlerce yapmıyor, bazense 2 dakika da bir arka arkaya yaptığı oluyor.

Resetledim, yukarıda yazılan gibi kanalları aratarak kurulum yaptım, PC’de düzenledim, o bilmem ne uygulamasını zorla kapattım, sonuç yine aynı.

Farklı çözümler bulan var mı, sırf bende mi bu sorun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disclosure -- 16 Eylül 2022; 0:22:40 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • disclosure D kullanıcısına yanıt
    Kardeşim TV nin orta altındaki reset tuşuna basılı tut fiş çekili iken. 15 saniye sonra fişi tak ekran gelene kadar. Böyle reset yaptktan sonra ben bu dertten kurtuldum

Bu TV yi kumanda dan kapatıp açınça kanalların gelmemesi çözümü böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lestet -- 16 Eylül 2022; 2:17:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://services.sony.com.tr/supportmvc/tr/Contact/Email?cat=televisions-projectors1&tab=Tips

Restart sorunu ile ilgili Sony'e bolca sorun bildirelim beyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boldrex -- 17 Eylül 2022; 14:55:55 >
  • Boldrex kullanıcısına yanıt

restart sorununun netflix' ten kaynaklandığını nasıl da tespit ettin bravo valla.

biraz yukarıdaki yorumları okuma zahmetine girseydin netflix' e yafta vurmadan önce.

insanları yanlış yönlendirmeyin defalarca yazdık

• bykuss kullanıcısına yanıt
    Sadece Netflix izlerken oldu, PlayStation oynarken ve normal TV kanalında hiç olmadı ama onu da olursa yazarım. Manyak mıyım kasıtlı insanları yanlış yönlendiriyim? Yukarıda da yazmış adam Netflix ve amazon izlerken oldu diye. Sen çok mu biliyosun? Genel bi restart sorunu yaşasam yazardım.

bak kendin söylüyorsun amazon diyerekte . demek ki sadece netflix değilmiş .

tv netflixten dolayı restart atıyor beyler saldırın işte bu da linki.....

bende tv+ izlerken oldu . kimisinde ps oynarken . yukarıda okuma zahmetine girersen neredeyse tüm platformlarda hatta uydu yayınları izlerken olanları da görürsün ve sebebinin neden kaynaklandığını ve yapman gerekeni de.

Ben yeni yaşadım, ilk kez oldu sinirlenip foruma girip hemen yazdım, evet mesajı okuyunca sadece Netflix problemi gibi anlaşılıyor.. editliyorum şimdi.

teşekkür ederim .

• disclosure D kullanıcısına yanıt
    Aynı problemleri yaşadım. İki gün boyunca denemediğim kalmadı. En son daha önceki mesajlarımda anlattıklarımı yaptım. 2 ayı geçti. Hiç bir sıkıntı yok. Tekrar dene. Yazdığım çözümün kaynağı X90j forumunda ahmet1923- ün mesajı.
    Ayrıca hiç bir programı zorla durdurmadım.

Kusura bakmayın hocam ...zaten stabil sürümü bulursam tövbe ettim güncellemeye. Daha elimi sürmem update falan işim olmaz.

• @Boldrex estf hocam , anlıyorum sizi insanın sinirini zıplatıyor cidden şu fiyatlarda insan korkuyor .

android 9 sürümü sonrası tutturamadılar maalesef bana göre.

ben bu sorunu 3 kez yaşadım , yaklaşık 2 aydır hiçbir şey yapmama rağmen başıma gelmedi çok şükür. umarım sizde de tekrarlamaz.

müşteri hizmetlerini yarın arayabilirsiniz ama baştan uyarayım çok şaşıracaklar ve ilk kez sizden duyacaklar restart sorununu :) her seferinde nasıl bu denli şaşırabiliyorlar o da ayrı konu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bykuss -- 17 Eylül 2022; 15:14:57 >
  • Kapalı olmasına rağmen tv güncellenmiş. Ben de fabrika ayarlarına döndüm ayarlar sıfırlandı. Memnun olduğunuz görüntü ayarları varsa paylaşabilir misiniz ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bir şeyi düzeltip on şeyi bozuyorlar. Birşey yoktu güncellemeden sonra sıkıntılar başladı.

• 
Sayfa: önceki 798799800801802
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.