Şimdi Ara

Sony Bravia 2020 XH9096 (X900H) [ANA KONU] (620. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.857
Cevap
240
Favori
797.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 618619620621622
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gelse de yüklemeyin local dimming sorunlu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cemal85 C kullanıcısına yanıt
    VLC Player
    Bilgisayar, tablet, telefon, televizyon hepsinde oynatma yapıyor.

iPhone telefonlara bilgisayardan kablosuz film atabilmek gibi çok özelliği olan güzel bir uygulama.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • musaolcayy M kullanıcısına yanıt

önceki mesajımda da belirttiğim gibi öncelikle ses sistemini aynı anda hem optik kabloyla hem de HDMI ile (TV'de üzerinde ARC yazan hdmi portuna) aynı anda bağlayıp, ayarlardan ses çıkışı için TV hoparlörünü değil de ses sistemini seçer sonra da TV kumandasıyla ses açıp kısmayı denerdim. bu şekilde de istediğiniz gibi çalışacağının bir garantisi yok ancak en yüksek şansınız bu.

eğer üstte belirttiğim yöntem çalışmazsa optik kablo ile bağlayıp iki kumanda ile kullanmaya alışmanızı öneririm. çünkü rca ile o sistemi bağladığınızda TV hoparlöründen daha kaliteli bir ses alabileceğinize inanmıyorum. iki kumanda olmaz derseniz ses sisteminizi değiştirmeniz gerekir.

Bir yerde rear left ve rear right kablolarının uzunluklarının aynı olmasıyla alakalı bir şey okumuştum ama böyle bir şey önemli ve gerekli mi sizce ? - bunun sizin konunuzla hiç bir alakası yok. bu genelde audiophile arkadaşların takıntısıdır. surround sistemlerde ses kalitesiyle alakalı bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: musaolcayy

Kusura bakmayın AVR AMFİ anlayamadım. Philips HTS3373 sistemini TV’ye bağlayıp sesi kaliteli olarak yeşil işaretlediğim hoparlörlerden almak istiyorum.

ses sisteminizde subwoofer yok mu, onu neden kırmızıyla çarpıladınız? o ses sistemi subwoofer olmadan size filmlerde keyif vermez bassları kaybedersiniz. subwoofer yoksa normal TV sesiyle izlemenizi tavsiye ederim.

• Merhabalar. Ben 55XH9096 modelini Ps5 için alacağım. Çok iyi bir uyum içindeler ikisi, diyor herkes. Ancak oyun modunda görüntü solukmuş, başka canlı renk veren bir moda geçildiğinde de sorunlar oluşabiliyormuş. Bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinir . Ayrıyetten Şırnak'ta ikamet ediyorum, görevimden dolayı. Elektrik dalgalanmalarından korktuğum için Regülatör kullanmayı düşünüyorum. Bu ürünü regülatör ile kullanan var mı? Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Foreign.

Merhabalar. Ben 55XH9096 modelini Ps5 için alacağım. Çok iyi bir uyum içindeler ikisi, diyor herkes. Ancak oyun modunda görüntü solukmuş, başka canlı renk veren bir moda geçildiğinde de sorunlar oluşabiliyormuş. Bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinir . Ayrıyetten Şırnak'ta ikamet ediyorum, görevimden dolayı. Elektrik dalgalanmalarından korktuğum için Regülatör kullanmayı düşünüyorum. Bu ürünü regülatör ile kullanan var mı? Şimdiden teşekkürler.
    Uzun süredir PS5 ile kullanıyorum çok memnunum.
    Renk ayarını nasıl yaparsanız öyle gösterir. Bir dünya ayar var. Tercih ettiğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.
    Kimisi göz yormaması için soluk ve az parlaklık sever. Kimisi daha canlı ve parlak ekran sever.
    Ben 2. gruptayım :)

• Darktemplar1903 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederm, o zaman ben de birazdan Teknosa'ya gideyim de sipariş edeyim. 8800 küsura düşmüş kaçırmayayım :)

• Siz ayar yapamayan arkadaşın yorumunu okumuşsunuz 😂 Ona takılmayın, doğru ayarla pırıl pırıl görüntü alıyorum.

• freedom77 F kullanıcısına yanıt
    Tamamdır çok teşekkür ederi cevabınız için :)

• arkadaşlar merhaba;

MM'dan aldığım 65xh9077 televizyonumu horoz lojistik teslim etti. Kutuda bir kaç deforme var, evde olmadığımdan eşim irsaliyeye hasarlı olarak teslim aldım yazmış.

Ancak kutunun altındaki iki plastikten biri eksik, ne yapmak gerekir? Ayrıca kutunun üzerinde izmir mediamarkt etiketi var, kutu istanbuldan geldi.

Bu ürün çok büyük ihtimalle teşhir, ne yapmam lazım? başına böyşe bir durum gelen var mı?

Servis geldiğinde ekran süresini sorgulatablir miyiz ne kadar açık kaldığı ile ilgili? Aranızda servis menüsünün kısayolunu bilen var mı?

Yardımlarınızı rica ederim

• demirçelik kullanıcısına yanıt
    O plastiğin biri eksik oluyor zaten. Etikete takılmayın ürün satılmayınca şube değiştirmiş olabilir.

• Arkadaslar Merhaba,

65XH9077 aldim, Netflixde 4k arattigimda cogu icerek cikiyor fakat sadece 4k UHD tagi olan videolari 4k olarak gosteriyor. Dolby Vision ve Atmos olan videolari da gostermesi gerekmez mi?

4k UHD tagi olan videolar da genelde Turk yapimi filmler vs.

Netflix acikken kumandanin sol tarafindaki info tusuna bastiginizda goruntu kalitesi ve data kullanimi yaziyor.

Eger videoda 4k UHD tagi varsa 2-3 mb/s kullanimda bile 4kya cikiyor.

Eger Dolby Vision-Atmos tagi varsa 4-5mb/s kullanimda bile 4k ya cikamiyor. hatta genelde 2-3 mb/s araliginda takilip 1080 ya da cogunlukla 720p oluyor.

Kablo ve wifi ile bir cok ayar denedim, tvnin internet alicisinda sorun yok.

100mb internetim var , ayni TVde youtubeda 4k 60fps videolari bile 7-8 mb/s ile acabilirken netflixte neden sikinti yasiyorum fikri olan ya da yapmam gereken bir ayar var mi?

• dattebayo D kullanıcısına yanıt
    Yapmanız gereken netflix hesabınıza tarayıcıdan yada mobil uygulamadan hesap>profil ve ebeveyn kontrolleri>yürütme ayarları buradan yüksek seçeneğini seçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C4EB77DE2 -- 13 Ağustos 2021; 3:46:55 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirçelik

arkadaşlar merhaba;

MM'dan aldığım 65xh9077 televizyonumu horoz lojistik teslim etti. Kutuda bir kaç deforme var, evde olmadığımdan eşim irsaliyeye hasarlı olarak teslim aldım yazmış.

Ancak kutunun altındaki iki plastikten biri eksik, ne yapmak gerekir? Ayrıca kutunun üzerinde izmir mediamarkt etiketi var, kutu istanbuldan geldi.

Bu ürün çok büyük ihtimalle teşhir, ne yapmam lazım? başına böyşe bir durum gelen var mı?

Servis geldiğinde ekran süresini sorgulatablir miyiz ne kadar açık kaldığı ile ilgili? Aranızda servis menüsünün kısayolunu bilen var mı?

Yardımlarınızı rica ederim

Hocam hasarlı kutunun ve hasarlı teslim aldım yazılı irsaliye yi mediamarkt müşteri hizmetlerine bildiriniz bir kayıt açtırınız bilgileri olsun, daha sonra servis kuruluma geldiğinde hasarlı kutudan kaynaklanan bir sorun çıkarsa servise tutanak tutturun ve mediamarkt müşteri hizmetlerine fotoğrafları ile birlikte gönderiniz değişim talep ediniz. Bu noktadan sonra artık müşteri hizmetleri ile değil mediamarkt genel merkez ile iletişim kurunuz çünkü müşteri hizmetleri işi uzatacaktır.

Tv kullanım süresi için forumda şöyle bir sayfa var belki yardımcı olur.

https://forum.donanimhaber.com/sony-bravia-led-tv-lerde-kac-saat-kullanildigini-bulmak--77128058

(İnşallah sorunsuz bir ürün çıkar, güle güle kullanmak nasip olsun.)

• Merhabalar burdan verilen bilgilerle bayağı bir araştırma yaptım ve en son 65xh9096 ile aranıza katıldım. Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim televizyon tam bir fiyat performans ürünü. Bende herkese tavsiye ediyorum artık. Sizlere bir sorum olacakdı bu aralar bayağı elektrik kesintileri oluyor. Önceden bende bulunan ups i televizyon için kullanmak istiyorum acaba gücü yeter mi ?

Sony Bravia 2020 XH9096 (X900H) [ANA KONU]

• Ayatlar yuksekte.
    4k UHD tagi yoksa 5-6mb/s kullanima cikmasina ragmen 1440 oluyor bir ara sonra 1080p ya da 720 lerde takiliyor.
    4k UHD tagi olan yapimlarda 3mb/s de bile 2160p ye çıkabiliyor.
    Netflixle alakali bir durum sanırım. Youtube da aninda 4k 60fps aciyor.

Siz info tusuna bastiginizda vision-atmos tagi olanlarda 2160p goruyor musunuz?

• Hocam ben de doğuda görev yaparken online ups güç kaynağı kullanıyordum. Anlık elektrik gidip gelmeler çok oluyordu ve çok faydasını gördüm. En azından oyunu kaydedip cihazı güvenli şekilde kapatacak fazla fazla vakit oluyordu.

https://www.hepsiburada.com/fsp-champ-1k-900w-1000va-online-ups-guc-kaynagi-p-BD400032?magaza=Enerser+Online&url_src=and-product-detail

• dattebayo D kullanıcısına yanıt
    Ben temel üyelikteyim ama ultra kullandığım dönemde sorun yaşamadım

• Hepsiburada da 5000 üzeri 500 TL indirim ile 55xh9096 şuan için 8676 TL düşünenler için.

• 
Sayfa: önceki 618619620621622
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.