Şimdi Ara

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount) (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.223
Cevap
54
Favori
131.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende düşünüyodum sigma 30 mm oss yok diye vazgeçmiştim almaktan
    Zaten 16.70 aldım tek lens kullanıcağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: digi555

Fotoğraf kalitesi hakkında bir yorum yapamayacağım, çünkü ikisinide kullanmadım.
    Ben 2. makina olarak A6500 kullanıyorum.
    Ancak fokus nokta sayısı, Batarya ömrü, Mikrofon ve kulaklık soketleri ,EVF çözünürlüğü nereydese 2 katı(2.349 dot vs 1.440 dot), 4K video çekimi ,neme dayanıklılık
    gibi hiçde yabana atılmayacak bir sürü ilave özellik var A6300 de.
    Bence doğru seçim yapmışsın Ali Abim.

Alıntıları Göster
    O Özellikleri biliyorum hocam demek istediğim amaç sadece fotoğraf ise aradaki fiyat farkını lense yatırmak daha mantıklı olur yoksa daha üstün tabi özellik olarak, Tabi Hocamızın anlattığı durumda içine sinmemiş olması sebebiyle böyle bir seçim yapması iyi olmuş hayırlısı olsun:)

Bende M43 sistemine geçmeyi düşünüyorum bakalım bir iki aya, FF düşüncesi gereksiz bu sistem her ne kadar yeterli olsada bir şey eksik geliyor bana nedense biraz lenslerin durumundan kaynaklı sanırım pahalı olması vb vb...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glorfindel1907 -- 28 Kasım 2018; 20:45:21 >

• Merhaba. Aşağıda seri numaraları açık olarak görünen

Sony A7RII body

Sony FE 16-35 F4 objektif

19.11.2018 tarihinde Ankara'da Çalınmıştır.

Sahibinden veya letgo vb. Yerlerde görülmesi durumunda

Şahsım ile özelden yada polise bildirmeleri rica olunur.

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount) SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)

• ugurvsn kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam.
  • Geçmiş olsun.
  • Geçmiş olsun arkadaşım

Valla ne yalan diyim pahalı ekipmanıda yanından ayırmamak gerekir
    Hele arabada falan bırakmaya hiç gelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaslı57 -- 29 Kasım 2018; 11:22:09 >
  • sony rx1r

DSC04633-01 by garuda, on Flickr

DSC04653-01 by garuda, on Flickr

• Merhaba, sony 10-18 f4 yada muadil olabilecek geniş açı objektif arıyorum. Satmayı düşünen var ise benimle iletişme geçebilir.
  • Bir kaç fotoğraf atayım eskilerden konuyu görmüşken
    Sel 18-105/4 - 55 by Tayfn, on Flickr
    Sel 18-105/4 - 48 by Tayfn, on Flickr
    Sel 18-105/4 - 51 by Tayfn, on Flickr

• https://flic.kr/p/2cQWdA8
    https://flic.kr/p/2cTgJTx
    https://flic.kr/p/2cQWf9i

Nasıl koyacağımı bilemedim beyler, imzama da tıklayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63B0840C9 -- 18 Ocak 2019; 7:20:51 >

• Merhabalar,

6 ay önce faturalı ve garantili Sony A7 III + 85mm 1.4 almıştım. Ne yazık benim kullanımıma hitap etmedi. Hatalı bir tercih olmuş.
    Aslında ilk çıkış noktam Sony RX1R II idi ama stoklarda bulamadığım için bir eksen kayması meydana geldi.

Şimdi sahibinden'de 2.el bir Sony RX1R II var ve 16500TL fiyatı. Cihazın 6 aylık olduğu söyleniyor ve garantisi yok. Takas olarak da kafa kafaya yaparız diyor. Optik vizörü varmış artı olarak. Shutter sayısı veremedi.https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sony-rx1r-ii-dijital-fotograf-makinesi-640433515/detay/

Sizce bu takas benim için çok zararlı olur mu?

• ambiante A kullanıcısına yanıt
    Boyut sorun değil ise a73 ünüz dursun ama 85mm lensinizi satıp rx1r2 üzerindeki açıda lens almanız olur, 35 f 1.4 olur, 28 f2 olur
  • jubahakan kullanıcısına yanıt
    İstediğim rakamlara satamazsam dediğinizi yapacağım. 85mm. kendi başına bir boyut meydana getiriyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ambiante

Merhabalar,

6 ay önce faturalı ve garantili Sony A7 III + 85mm 1.4 almıştım. Ne yazık benim kullanımıma hitap etmedi. Hatalı bir tercih olmuş.
    Aslında ilk çıkış noktam Sony RX1R II idi ama stoklarda bulamadığım için bir eksen kayması meydana geldi.

Şimdi sahibinden'de 2.el bir Sony RX1R II var ve 16500TL fiyatı. Cihazın 6 aylık olduğu söyleniyor ve garantisi yok. Takas olarak da kafa kafaya yaparız diyor. Optik vizörü varmış artı olarak. Shutter sayısı veremedi.https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sony-rx1r-ii-dijital-fotograf-makinesi-640433515/detay/

Hiç gerek yok hocam bence, Elinizdeki makina bence piyasadaki en iyi makinalardan birisi, Sabit lensli bir makinaya bağlı kalmak yerine istediğiniz zaman istediğiniz takviye ile her işinizi görecek bir makina olması daha iyi olur elinizin altında.

• quote:

Merhabalar,

Aman Hocam,

Elinizdeki gövdeyi auto moda alın, öyle kullanın , inanın daha iyidir rx1r2 den. Sizin ihtiyacınız pirme lens olan 85 1.4 yanına aralıklı bir objektif. 16-35 mm f4 kullanıyorum tavsiye ederim.

• ambiante A kullanıcısına yanıt
    Hocam, mahsuru yoksa A7iii ün beğenmediğiniz veya içinize sinmeyen yanları nelerdir ?
    RX1Rii ile daha iyi bir imaj kalitesi yakalayacağınızı mı düşünüyrsunuz,Yoksa kozmetik olarak mı beğenmiyorsunuz A7iii ü?
    RX1Rii dekine benzer 42Mp lik sensör A7Riii dede var,ancak yapılan yorumlara göre A7iii ün düşük iso performansının daha iyi olduğu yönünde.
    A7iii 2018 in en iyi aynasızları arasında. Video tarafındada daha üstün Haliyle.
    Hem nispeten uygun fiyatı ve harika performansı ile oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip şu anda. Tek sıkıntı Fahiş lens fiyatları.

A7iii hemen hemen her yönden yeterli bir gövde. 85mm 1.4 portre amaçlı bir lens, bunun dışında kullanıyorsanız tatmin etmeyecektir.
    Şahsi fikrim elinizdekinin kıymetini bilin, amacınıza uygun lensler seçerek A7iii ile devam edin bence.
  • athloon kullanıcısına yanıt
    rx1r2 o kadar mı kötü bir cihaz?
  • digi555 D kullanıcısına yanıt
    İçime sinmeyen kısmı kesinlikle gövde ile alakalı değil. Konu tamamen kişisel. Maalesef tercih ettiğim lens de hatalı olunca set oldukça hantal hale geldi. Ben sürekli yanımda sürekli çekim yapabileceğim bir makine istiyorum. Şuan ki seti çok nadir yanıma alıp çıkıyorum. Bir önceki cihazım fuji x100t idi. Bu yüzden RX1R2 beni mutsuz etmez diye düşündüm. Hata mı ediyorum şimdi emin olamadım :)
  • quote:

İçime sinmeyen kısmı kesinlikle gövde ile alakalı değil. Konu tamamen kişisel. Maalesef tercih ettiğim lens de hatalı olunca set oldukça hantal hale geldi. Ben sürekli yanımda sürekli çekim yapabileceğim bir makine istiyorum. Şuan ki seti çok nadir yanıma alıp çıkıyorum. Bir önceki cihazım fuji x100t idi. Bu yüzden RX1R2 beni mutsuz etmez diye düşündüm. Hata mı ediyorum şimdi emin olamadım :)
    Sanırım, kompakt boyut ve taşınabilirlik sizin için önemli.
    Maalesef FF mmakina olunca ve birde elinizdeki 85mm gibi oldukça büyük bir lens ile birlikte hatırı sayılır boyuta geliyor.
    A7iii e hangi lensi takarsanız takın, RX1Rii boyutlarına inmeyecektir.
    Bu şartlarda RX1Rii sizi daha çok mutlu eder gibi gözüküyor.
    Makinayı birebir inceleyin, bolca foroğraf çekip nihai kararınızı öyle verin derim.
    Zira boyut ve taşınabilirlik kadar, imaj kalitesi de çok önemli.
    Pirince giderken, eldeki bulgurdan da olmayın :)

• digi555 D kullanıcısına yanıt
    Cep telefonu gibi sürekli yanımda olsun istiyorum.
    İnternette örnek fotolar benim için tatmin edici. Leica Q serisi de ilginç gelmiyor değil. Gönül ister Leica M10 ama bütçe müsade etmez :)

Peki sizce hangi lens bu cihazı en taşınabilir hale getirir. G serisi tüm lensler oldukça iri :)
  • 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.