Şimdi Ara

SONY ALIRKEN BİR DAHA DÜŞÜNÜN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
3.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle bu yazıyı kesinlikle sony marka cep telefonu alırken iyi düşünmeniz için yazıyorum buraya...
    Sony Xperia Z5 telefonum 09.05.2016 tarihinden beri serviste bakın 8 ay kadar oldu telefon yok ortalarda. En sonunda hakem heyetinden para iadesi kararı çıkan telefonuma el koymuş bulunmaktalar hala. Olay telefonumun kapanıp açılmama sorunundan dolayı Sony'i aramamla başladı ve beni bu Teleservice denilen yere yönlendirdiler telefonu tüm her şeyiyle beraber göndermemi söylediler ve adres verdiler. Telefonumu yolladım, yolladığım günden beri tek haber alamadım. Yaklaşık 8 aydır sony beni başından savıyor geri döneceğiz döneceğiz 9 ay sonra bir kere geri dönüş yaptılar evet ama onda da çözüm bulunamadı yine beklememi söylediler. Aldığım yer istanbul bilişim zaten ilgi sıfır adamlar ilgilenmiyolar.
    Neyse kısacası bu sony denen illete bulaşmamanızı tavsiye ederim kesinlikle zerre yardımcı olmadılar telefonuma el koydular o tarihten bu tarihe kadar(28.12.2016) hala alabilmiş değilim ne telefonu ne paramı...
    Şuan sırf servisten ve ilgilerinden memnun olduğum için apple kullanıyorum servise gönderdiğim gün almıştım yeni telefonu zaten. Telefonun bir kere ekran kartı yanmış servise gönderdim direkt 5 gün içinde yeni telefonumu yolladılar...(iPhone 6)
    TELEFONUM SONY EURASİA GARANTİLİYDİ.
    Saygılar...

EDİT: TELEFONUMUN FATURA ÜCRETİ OLAN 2358,99 LİRAYI 8 AY SONUNDA BİRAZ ZAMAN BULMAM VE UĞRAŞMAM SONUCU ALMIŞ BULUNMAKTAYIM. SONY ÇOK İLGİSİZ VE MALININ ARKASINDA DURMAYAN BİR ŞİRKET KESİNLİKLE HİÇBİR ŞEYİNİ ALMAM ALDIRMAM BUNDAN SONRA. CİHAZLARI GÜZEL AMA ÜLKEMİZDEKİ FAHİŞ FİYATLARLA VE BERBAT GARANTİLERLE DEĞİL. KİMSEYE SONY TAVSİYE ETMİYORUM BUNU DA GÖRÜP BAŞINIZA GELİRSE ŞAŞIRMAMANIZ İÇİN YAZDIM MARKAYI KÖTÜLEMİYORUM YURTDIŞINDA GAYET İLGİLİ VE ALAKALILAR ANCAK TÜRKİYEDE DEĞİL HA MARKAYI KÖTÜLEMEK BENİM HAKKIM DEĞİL Mİ YURTDIŞINDAKİ ADAMLAR BU ÜLKEDE ŞÖYLE ŞÖYLE ŞİKAYETÇİLER DEYİP DEĞİŞİKLİĞE GİTMEK YERİNE DEVAM EDİN DİYORLAR ÇÜNKÜ KAR EDİYORLAR DOLAYISIYLA DA KÖTÜLEMEK BENİM HAKKIM İBRET ALIN YALNIZCA. İYİ GÜNLER İYİ FORUMLAR HERKESE...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay Robot -- 12 Ocak 2017; 16:54:40 >

• SONY ALIRKEN BİR DAHA DÜŞÜNÜN
    SS EKLENMİŞTİR
  • Bir servis rezaleti daha ama bunda işin suyunu çıkarmışlar.7 ay nedir arkadaş, adam akıllı teknik servis kalmamış.Yok işi beceremiyorsanız garanti vermeyin telefonlara fiyattan düşün! Teknik servislerin çoğu bu durumda.
  • tanklar yolda T kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Bir çok cihazımı garantiye yolladım ama sony gibi rezillik çıkaran bir firma görmedim. Dün yine aradım adamlara sordum iban atılmamış falan dediler.(İstedikleri herşeyi hem faks çekmiştim hem kargo yoluyla göndermiştim belgeleri hem de email atmıştım.) tartıştık telefonu kapadım. Geri aradım başka bir elemanla görüştüm o tamamen farklı olarak tüm belgeleriniz var evet ama servise ulaşamıyoruz dedi ulan bunların birbirinden haberi yok yazık tek amaçları vatandaşı kazıklama derdindeler başlarından savıyorlar. PS4 almayı düşünüyorduk arkadaşımla ayrı ayrı bu rezillikten sonra xbox almaya karar kıldık ve aldık. Sony den ne bir şey alırım ne aldırtırım bu rezilliklerden sonra...
    En kısa zamanda icraya vereceğim zaman bulunca.
  • Yıllardır tasarımını en çok beğendim marka Sony'dir.. Hep de satın almak istedim ama yine yıllardır da bu forumda en çok şikayet edilen marka Sony.. Sürekli sorun çıkaran telefonlar üretiyorlar. Bunları da okuyunca elim bir türlü gitmiyor Sony'e.

Akıllı telefonlar çıktığından beri HTC kullanıyorum başka hiç bir marka kullanmadım ve belki de benim şansımdı ama o telefonlar bir kere bile beni yarı yolda bırakmadı. 2,5 yıldır Desire 816 kullanıyorum ve maşallah bir kere tık demedi. Bu yüzden herkese HTC öneririm.

Sony ve LG bir şeyleri yanlış yapıyor. Umarım en kısa sürede bunları hallederler. Bu konuda servis şikayeti var ama önce o telefonları daha stabil üretmeyi becermeliler.
  • Roque_Jn R kullanıcısına yanıt
    2. Sony telefonum daha servis yolu görmedim ama servis yolu görürsem neler çekerim kim bilir.Sony artık sattığı cihazın arkasında durmuyor şikayetlerden görüldüğü üzere.Bu kadar şikayet varken de bir sonraki telefonum sony olur mu tartışılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

Yıllardır tasarımını en çok beğendim marka Sony'dir.. Hep de satın almak istedim ama yine yıllardır da bu forumda en çok şikayet edilen marka Sony.. Sürekli sorun çıkaran telefonlar üretiyorlar. Bunları da okuyunca elim bir türlü gitmiyor Sony'e.

Akıllı telefonlar çıktığından beri HTC kullanıyorum başka hiç bir marka kullanmadım ve belki de benim şansımdı ama o telefonlar bir kere bile beni yarı yolda bırakmadı. 2,5 yıldır Desire 816 kullanıyorum ve maşallah bir kere tık demedi. Bu yüzden herkese HTC öneririm.

Sony ve LG bir şeyleri yanlış yapıyor. Umarım en kısa sürede bunları hallederler. Bu konuda servis şikayeti var ama önce o telefonları daha stabil üretmeyi becermeliler.

Hocam haklısınız sony telefonlar güzel bir çok açıdan fakat kronik sorunlu olmayan seri yok sony de maalesef.
    Kötü tarafı bu sorun açığa çıksa da umurlarında olmuyor servise kendi çağırır şirket dediğin bu sorun tespit edildiyse ama yok.
    En iyisi almamak alıcaksanda sorunsuz temizinden yurtdışında ucuza geleni alıcaksın bozulsada paranla rezil olmazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay Robot -- 29 Aralık 2016; 23:9:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tanklar yolda

2. Sony telefonum daha servis yolu görmedim ama servis yolu görürsem neler çekerim kim bilir.Sony artık sattığı cihazın arkasında durmuyor şikayetlerden görüldüğü üzere.Bu kadar şikayet varken de bir sonraki telefonum sony olur mu tartışılır.

Aman hocam dikkat edin telefonunuzun üzerine titreyin. Bozulursada servise göndermeden öncede mutlaka hırsınızı çıkarın
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Valla şu an sağlam. Su testini de yaptım başarıyla geçti(m4 aqua).Ama olur da bozulursa servise vermeden önce bi i-phone alırım .Malum, gelip gelmeyeceği belli değil telefonun.

• XA Ultra çıktığında tamam dedim bu sefer alacağım.. Tam aradığım telefon, çerçevesiz, kamera baya iyi, tasarım güzel, tuşlar telefonun içinde (herkesin aksine ben seviyorum), kocaman ekran, fiyat fena değil.. Ama gel gelelim konusunda herkeste bin bir şikayet.. Elbette herkes sorunla karşılaşmıyor ama bunun da bir korelasyonu var işte.. Stabilite konusunda en verimli cihazlar Apple ve HTC biraz da Samsung hatta Samsung'da iyi bu konuda.. İşte bu nedenle Apple ve Samsung bu kadar çok tutuluyor. HTC operasyonel faaliyetlerde çok geride kaldığı için satış adedinde başarısız ama hala en kaliteli android cihazları HTC üretiyor. Sony ölü taklidi yaparak bir yere varamaz. Volkan Manav youtube kanalında baya üstüne gidiyor XA Ultra'nın şebeke sorunun bakalım Sony Türkiye kafasını kumdan çıkaracak mı ?
    Şimdiye kadar Xperiaların sonunun vaio gibi olmamasının sebebi zamanında çıkardıkları efsane telefonların yarattığı algı, sağlamlığı, kasmayan arayüzü ve güncelleme desteğiydi.Ama şimdi gidişat kötü ve durumu toparlamak adına da bir şeyler yapılmıyor.Telefon piyasasından da çekilecekler bu gidişle.

• Telefon piyasasından çekilmez çünkü android cihaz üretmenin öyle bir maliyeti yok. Yıllar öncesinde kurulan lojistik ve operasyonel faaliyetleri de var. Ortaya sadece arge kalıyor. İş bilmezlik hat safhada demek ki Japonya'da.. Hani belki ağır bir yorum oldu ama Sony markasından birincisi çok kaliteli cihazlar bekliyorsun hadi olmadıysa en azından kocaman şirketin, ismin tüketiciye verdiği güvenin arkasında ol. Xperia Z'den beri insanlar servisten, servislerden şikayetçi. M5 konusunda baya şey okudum, C5 Ultra'yı resmen reddediyor.

Ha burada iş bilmezlik aslında Sony Türkiye'de.. Ama japonların bir takım şeylerden haberi olduğu aşikar sonuçta bu cihazları onlar üretiyor.
    Markaların ve servislerin türkiye kısmında sorun var ciddi anlamda ben teleservice türkiye telefonlara bakmadığı için müdürlüğünü (yurtdışındaki) aradım iki gün sonra teleservice türkiye bana geri dönüş yaptı anlayacağınız üstlerine şikayet etmek gerekiyor. Sonyde de durum aynı bir an önce düzelmezlerse çok kaybederler ki beddua gibi olucak ama evet umarım olurlar.
    Ürün yapıyosun satıyosun arkasında durmuyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

Telefon piyasasından çekilmez çünkü android cihaz üretmenin öyle bir maliyeti yok. Yıllar öncesinde kurulan lojistik ve operasyonel faaliyetleri de var. Ortaya sadece arge kalıyor. İş bilmezlik hat safhada demek ki Japonya'da.. Hani belki ağır bir yorum oldu ama Sony markasından birincisi çok kaliteli cihazlar bekliyorsun hadi olmadıysa en azından kocaman şirketin, ismin tüketiciye verdiği güvenin arkasında ol. Xperia Z'den beri insanlar servisten, servislerden şikayetçi. M5 konusunda baya şey okudum, C5 Ultra'yı resmen reddediyor.

Ha burada iş bilmezlik aslında Sony Türkiye'de.. Ama japonların bir takım şeylerden haberi olduğu aşikar sonuçta bu cihazları onlar üretiyor.

M5 Serisi tam bir facia arkadaşımda var telefonu kullanabildiğini görmedim sürekli kapanıyor şarja takmadan da açılmıyor telefon böyle şey olur mu ya 3 kez servise gitti 5 ay kadar sürdü adamlar telefonu yapamadığı gibi çizip yollamışlar o da onun derdinde işte...

• Umarım Servis'i görmeyiz korkutmuyor değil.
    Bu arada Htc demişsiniz de öyle F/P dan uzak telefonlar üretiyorlar ki nasıl alıyorsunuz anlayamıyorum.
    Tasarım tek başına eksra 500 lira eder mi
  • sony piyasadan çekilmez arkadaşlar boşuna heveslenmeyin yurt dışında bayagi satılıyor çünkü sony telefonlar örneğin xz note 7 piyasadan çekilince en popüler telefon oldu ve garantiden yakınan çok yok

sorun Türkiyede anlayacağınız ayrıca sonynın sadece amiral gemisi modelleri alınmalı bence en azından onların kronik sorunu genelde olmuyor. Orta seviyelerde çok fazla kronik sorun oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ne diyorum

la 10 tane sahte hesap almış sonyi kötülüyor adam hemde korkunç bir gayretle helal valla büyük uğraş ister..

Bu dediğinle harbi ... olduğunu gösteriyosun adminlere rica ediyorum bütün hesapların ipsine vs. sine bakılsın şu saçmalayan arkadaşıda forumdan uzaklaştıralım bunun gibiler yüzünden güzelim foruma yazık oluyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: kty28

Umarım Servis'i görmeyiz korkutmuyor değil.
    Bu arada Htc demişsiniz de öyle F/P dan uzak telefonlar üretiyorlar ki nasıl alıyorsunuz anlayamıyorum.
    Tasarım tek başına eksra 500 lira eder mi

Hocam daha önce HTC kullanmadım ürünleri pek ilgimi çekmedi ama tasarımından tabi ki birçok avantajı var sırf bu yüzden bile alabilenler olabilir örneğin telefonun şekli şemali sesi ekranı hoşuna gider herkesin tarzı farklı sonuçta.
    Hocam elinizle götürme ihtimaliniz varsa öyle yapın öbür türlü çok süründürüyo sony...

• sony'den ben de çok çekmiştim. hakem heyetinin ücret iadesi kararına rağmen üreticiden onay bekliyoruz gibi saçma sebeble iade yapmıyorlardı. en sonunda attığım mail'lere dayanamayıp paramı geri verdiler

elinizdeki hakem heyetinin ücret iadesi kararına rağmen iade yapılmıyorsa ilamlı icra takibi başlatabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Kvnç

sony piyasadan çekilmez arkadaşlar boşuna heveslenmeyin yurt dışında bayagi satılıyor çünkü sony telefonlar örneğin xz note 7 piyasadan çekilince en popüler telefon oldu ve garantiden yakınan çok yok

sorun Türkiyede anlayacağınız ayrıca sonynın sadece amiral gemisi modelleri alınmalı bence en azından onların kronik sorunu genelde olmuyor. Orta seviyelerde çok fazla kronik sorun oluyor

Hocam telefon modeline bakarsanız Z5 bence orta sınıfa girmiyor fazlasıyla
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.