Şimdi Ara

sony a6300 adaptör ve eski lens önerileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bazıları a6300e adaptör sayesinde çok ucuza güzel eski lensleri takabileceğimi söylemişti.
    ne tür lensler takılabilir ? 30-50mm arası lens istemiyorum çünkü 35mm f1.8 var o yetiyo daha çok geniş açı veya tele gibi olabilir nedir önerileriniz?

• sony canon adaptörünü al. canon lenslerin hepsini kullan.
  • Hocam manuel lensleri sony body üzerinde kullanmak yapacağın en akıllı iş olabilir. Özellikle Canon FD lensler sony sensörler ile sevişiyorlar resmen. Canon FD alırkende SSC kaplama olmalarına dikkat edin. Bunun dışında Pentax ve Zuiko lenslerde çok çok kaliteliler. Zaten daha üzerine ihtiyaç yok diyebilirim. Rus lenslerini de yabana atmamak lazım tabiki.
  • turkeroztrk kullanıcısına yanıt
    hocam ben tam olarak nasıl bir adaptör hangi lens tam olarak alacağımı bilmiyorum ucuza neler önerirsiniz
  • iawnlb İ kullanıcısına yanıt
    Aşağıda görselinin linkini verdiğim ürün kullanabilecek olduğunuz adaptörlerden bir tanesi. Örnek teşkil etmesi açısından bakabilirsiniz. Malum yurtdışı sitelerinden 7-10 dolar aralığında temin edilebilir.

Lens olarakta; Canon Fd 50mm f1.4ssc, Carl Zeiss Pancolar 50mm f1.8, Yashica ML 50mm f1,7, Pentax 50mm f1.7, Helios 58mm f2 kullanabilecek olduğunuz uygun fiyatlı 50mm grubu lensler.
    135mm için; Jupiter 37A MC, Tair 11A, Carl Zeiss 135mm f3.5 olabilir.
    85mm için; Canon Fd 85mm f1.8, Pentax 85mm f1.8, Jupiter 9.
    35mm için; Bulabilirseniz Zuiko 35mm f2
    28mm için; Kiron 28mm f2, Pentax 28mm f2.8, Zuiko 228mm f3.5
    Makro için; Canon 50mm f3.5, Nikon 55mm f2.8, İndustar 61LZ 50mm f2.8

Genelde manuel lenslerde kullanabilecek olduğunuz lensler bunlardır açıkçası. Fiyatları genelde makul ürünler. Temizini bulup almak gerekir. İstanbul Küçükçekmece'de oturuyorsunuz sanırım. Müsait bir zamanda görüşüp bilgi alışverişi yapabiliriz. Elimdeki bazı manuel lensleri gösterebilirim. Deneme yaparak daha doğru bir fikir elde edersiniz.

https://www.bhphotovideo.com/images/images2000x2000/Bower_ABNEXFD_ABNEXFD_Adapter_for_Canon_747441.jpg

Bende dünden beri olympus m10 için araştırıyorum. Olympuslar m43 bayonetli.

Anladığım kadarıyla manuel lenslerde ultra geniş açı yok.

50mm civarı portre objektifi diyebileceğimiz objektif istemediğiniz için size bir tek 70-200 civarı açıları kapsayacak tele açı kalıyor.

Sony a6300 için şimdi kısaca baktım, sanıyorum nex bayonetli.

Sıra geldi objektif beğenmeye. Şimdi siz tele manuel lens bakacaksınız. Prime yani Sabit diyaframlı bir obkektif olmasında fayda var.

Bulduğunuz objektif atıyorum xy bayonetli ise "xy to nex" adaptör diye aratacaksınız.

Adaptör bulunuyorsa sıkıntı yok.

Örneğin aşağıdaki 80-200 sabit 4.5 diyafram m42 bayonetliymiş.

Bunun için M42 to nex adaptör alacaksınız. İlk sırada objektif bayoneti daha sonra makine bayonet yuvası olacak.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-formula-5-80-200-f-4.5-zoom-lens-m42-bayonet-397906427/detay

Aşağıdaki solidor 80-200 macro f:4.5 pentak k bayonetliymiş.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-haftasonu-indirimi-ogretmenden-soligor-mc-macro-80-200mm-4.5-398495212/detay

Kısaca sahibindende arama yaptım oradan ulaşıyorum.

https://www.sahibinden.com/fotograf-kamera-lens-filtre-lensler?a10471=144443&pagingOffset=20&sorting=price_asc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 7 Mart 2017; 19:50:15 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• biuu kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim evet zaten 35mm 1.8 olduğu için portre tarzı lenslere ihtiyacım yok geniş açı için kit lens var tele içinde 80-200 uygun gibi teşekkürler.
    en yakın zamanda m42 adaptörü alacağım.
    teşekkürler tele lens bakıyorum 135mm lerden türkiyede bulabilirsem düşünebilirim.
    Hiç istemediğiniz kadar çok var emin olun. Hayyam pasajına giderseniz çok fazlaca bulabilirsiniz. İsterseniz özelden kendi alışveriş yaptığım dükkanları paylaşabilirim.
    çok iyi olur söylerseniz
    Burdan yazmamın forum kuralları açısından bir problemi olmayacağını düşünerek burdan yazıyorum.

Ayhan Pek - Manuel Focus - Hayyam pasajına girince sağdan alt koridora inince sağda kalıyor. Çok iyi bir esnaftır. Eşref saatine denk gelirsen en iyi lensleri en iyi fiyata alabilirsin. Çok değerli bilgilere sahip birisidir. Tavsiye listemin başında yer alır.
    Yaşar Usta - Manuel Focus ile karşı karşıya. Ne istediğini bilirsen gidip elinde varsa alabileceğin bir yer.
    Osman Usta - Hayyama girip sağa dönünce hemen önüne çıkan merdivenlerin solunda kalan ilk dükkan. Güzel lensler, güzel fiyatlar ve çay. :)
    Yusuf Ziya Genç - Marmaray valilik girişinin orda evren çarşısında. Alt pasaja iner inmez sağ taraftaki ilk dükkan. Muhabbet ve çay :) Güzel lensler denk getirebilirsin.
  • hocam daha bugün aldım sony a58 makinem için m42 lens, aliexpresste 2 dolar falan, burdan en ucuzu 40 lira, gereksiz
    Bende de canon ae-1 ve 50mm lens var, o lensi kullanim diyorum, denemeye değer :)
    Ayrıca bu lensleri kullanırken oto fokus kullanamicaksınız, o yüzden prime lensleri tercih etmenizi öneririm, daha rahat ve zEvkli bir kullanım oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhanozturk

hocam daha bugün aldım sony a58 makinem için m42 lens, aliexpresste 2 dolar falan, burdan en ucuzu 40 lira, gereksiz
    Bende de canon ae-1 ve 50mm lens var, o lensi kullanim diyorum, denemeye değer :)
    Ayrıca bu lensleri kullanırken oto fokus kullanamicaksınız, o yüzden prime lensleri tercih etmenizi öneririm, daha rahat ve zEvkli bir kullanım oluyor
    hocam merhaba, sonuçlar nasıl? ben de adaptör almayı düşünüyorum da, değer mi kararsızım.
  • hayvan arkadas kullanıcısına yanıt
    Sonuç yok.
    ama yurtdışı ciddi forumlarda öneriliyor. 2 dolar için alış geçin :)
  • Nikon DSLR'da farklı markaların lenslerini kullanabileceğim bir adaptör vs mevcut mudur?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.