Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.883
Cevap
64
Favori
159.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ***
    _DSC6523 by fipar, on Flickr

• cosina 55mm f1,2

_DSC6483 by fipar, on Flickr

• quote:

Orijinalden alıntı: fipar

Auto-Takumar 35mm f3,5

DSC04096 by fipar, on Flickr

Hocam bu resimlerin hepsine pc de çok küçük bir renk dokunuşu yapmak lazım. PC de müdahale yapmayı seviyormusunuz bilmiyorum ama bence yapmalı.
    Bahçenizin güzelliği daha da çıksın ortaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKINLASINN -- 1 Haziran 2018; 8:56:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    Şimdilik, bu başlık altında A6000 ile değişik manuel lens kombinasyonlarının (genellikle) müdahale edilmemiş fotoğraflarını paylaşıyorum. Böylece lens karakteristiği daha net görülecektir.
    Bu arada lensler ile birlikte Viltrox AF Uzatma tüplerini kullandığımı belirteyim. Görüleceği gibi macro lensler hariç, normal lenslerin çoğu ile nesneye bu kadar yaklaşılamıyor. Viltrox AF Tüpler bir hayli kaliteli, ve AF lensler bir anda macro AF lenslere dönüşüyor...
  • Minolta 85 mm f1,7
    _DSC6583 by fipar, on Flickr

• Minolta 85 mm f1,7

_DSC6577 by fipar, on Flickr

• Konica Hexanon 40mm f1,8

_DSC6561 by fipar, on Flickr

• Konica Hexanon 40mm f1,8

_DSC6550 by fipar, on Flickr

• Argus Tele-Sandmar 100mm f4,5

_DSC6539 by fipar, on Flickr

• Argus Tele-Sandmar 100mm f4,5

_DSC6530 by fipar, on Flickr

• fipar kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/sony-aynasizlar-fotograf-paylasim-alani-e-mount--99502130-139#99502130

Fotoğraflarınızı burada paylaşmanız daha iyi olur.
  • fipar kullanıcısına yanıt
    Fotoğraf kompozisyon açısından karmaşık, yalnızca tek bir papatya olsa daha iyi olurmuş; sağ alttaki leke (!) olmasaymış iyi olurmuş; dikkat dağıtıcı bir sürü unsur var. Ayrıca ön plandaki papatyanın tamamına odaklanılmamış, yarısı bulanık, nereye odaklanıldığı belli değil. Çok fazla gölge var, dikkati dağıtıyor. Ayrıca ön plandaki papatyanın alt kısmı kesik, arka plandakinin de üstü kesik. Işık kullanımı iyi değil. Epey bir color cast var. Diğer fotoğraflarda da benzer birçok sorunlar söz konusu. Ha, ne, pardon, burası fotoğraf sergi sitesi değildi, değil mi? Dalmışım birden. Peki ama neden bu kadar çok fotoğraf var burada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fipar

a6000 ve minolta 50mm macro f:2,8

_DSC5488 by fipar, on Flickr
    Fotoğraf kompozisyon açısından karmaşık, yalnızca tek bir papatya olsa daha iyi olurmuş; sağ alttaki leke (!) olmasaymış iyi olurmuş; dikkat dağıtıcı bir sürü unsur var. Ayrıca ön plandaki papatyanın tamamına odaklanılmamış, yarısı bulanık, nereye odaklanıldığı belli değil. Çok fazla gölge var, dikkati dağıtıyor. Ayrıca ön plandaki papatyanın alt kısmı kesik, arka plandakinin de üstü kesik. Işık kullanımı iyi değil. Epey bir color cast var. Diğer fotoğraflarda da benzer birçok sorunlar söz konusu. Ha, ne, pardon, burası fotoğraf sergi sitesi değildi, değil mi? Dalmışım birden. Peki ama neden bu kadar çok fotoğraf var burada?

• Sayfa "A6000 Kullanıcı İncelemesi" başlığını taşıyor.
    Dikkat edilecek olursa, paylaşılan fotoğraflar A6000 ile muhtelif manuel lens kombinasyonlarına ait...
    Sony Nex-A6XXX serisi manuel lenslerin kullanımındaki kolaylığı dolayısıyla tercih ediliyor.
    Bu nedenle, A6000 Kullanıcı incelemesi sayfasında muhtelif manuel lenslerle çekilmiş, üzerinde oynama yapılmamış fotoğrafları paylaştım.
    A6000 kullanıcılarının manuel lens tercihlerinde bir klavuz olması düşüncesi ile bu paylaşımlar yapıldı.
  • Sony 18-105 ile Zeiss 16-70 arasında kaldım. Kalite anlamında hangisi ağır basar? Bir de tele foto lens bakıyorum ucuz yollu. 55-210 yeterli midir veya başka bir alternatif var mıdır? Teşekkürler.
  • icemanphts İ kullanıcısına yanıt
    eleştriyel tarafınız ne kadarda ağır basmış
    İyi güzelde azda olsa emeğe olan saygınızdan hiç beğeniniz yokmu bu fotoda
    Yada beğenmiyebilirsin bir şey yazmana gerek olmaz çok gaddarca eleştirmişsiniz
    Arkadaşımız velki kendi keyfine göre fotoğraf çekip mutlu oluyordur
    Bence birazcık azda olsa emeğe saygınız olmalıydı bu kadar profesyonel
    Bir eleştiriye hiç gerek yoktu kanaatimce umarım sizide ben dozajı aşacak
    Şekilde eleştirmemişimdir sevgi ve saygılar arkadaşım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbs1905

Sony 18-105 ile Zeiss 16-70 arasında kaldım. Kalite anlamında hangisi ağır basar? Bir de tele foto lens bakıyorum ucuz yollu. 55-210 yeterli midir veya başka bir alternatif var mıdır? Teşekkürler.
    Tamamen bütçe ile alakalı bende bu iki lens arasında kalmıştım ama aralarında 1000TL fark var, Her ne kadar zeiss daha kaliteli bir lens olsada çoğu incelemede beğenilmeyen bir lens, Kenar kısımlarında keskinlik pek iyi değilmiş bu yüzden yani, Ben 18-105 aldım aralık olarak iyi tam tak gez lens, Keskinlik olarak yeterince iyi diyebilirim tam kapasitesiyle kullanmadım henüz, Diğer yandan 55-210 beğenilen bir lens fiyatına göre oldukça iyi olduğu söyleniyor lakin aynı zamanda hem 18-105 hemde 55-210 almak pek mantıklı olmayacaktır, Bütçe sıkıntısı yok ise 16-70 + 55-210 alınabilir veya 16-70 yerine prime bir lens 30mm veya 50mm gibi kullanım amacına bağlı tamamen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Merhaba arkadaşlar geçen gün biraz fotoğraf çektim makina bir süre sonra garip bir hal aldı şöyleki; Mesela enstantane süresini değiştirmeye çalıştığımda takıla takıla değiştiriyordu süre göstergesi yanıp sönüyordu hemen aynı şekilde diyafram ayarıda aynı şekildeydi kapatıp açtım yine aynı şekillde devam etti akşam denediğimde görmedim bunu neden olabilir acaba yazılımsal gibi geldi bana önünde polarize filtre var ama odaklamada sorun olmadığı için ondan şüphelenmiyorum.
    Bu sorunu buldum arkadaşlar, Garip bir şekilde parmağım zoom halkasında kalıyormuş ve çok yavaş bir şekilde odak uzunluğu değiştiği için takılıyormuş gibi hissettiriyor

• Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Bütçe sıkıntısı yok hocam. Hali hazırda 35mm var. Bir tane tak gez lens bakıyorum. 18-105 aralığı iyi ama manzara fotoları çektiğim için 16-70 daha uygun geliyor bana ama kalitesi nasıl işte o düşündürüyor. 16-70 alırsam da bu sefer tele lens eksikliği hissedeceğim. 16-70 ve 55-210 alsam nasıl olur? Ya da 55-210 yerine ne tavsiye edilebilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mbs1905 kullanıcısına yanıt
    18-200 lensler var ama pek tatmin edici yorumlar yok haklarında 16-70 ve 55-210 olabilir diğer türlü 18-105 alırım dersen 55-210 almak pek mantıklı değil gibi iki lensi kullanan kişiler genelde sadece 18-105 ile çekim yaptıklarını yazıyorlar, Kalite olarak 16-70 daha iyidir biraz daha keskin olduğu kesin birde.
  • 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.