Şimdi Ara

Sony A6000 İçin Prime Lens Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Şuan kullandığım bu makina'ya prime lens takviyesi yapmak istiyorum, Şuan 18-105/F4 kullanıyorum, Özellikle yakın çekim konusunda memnun değilim, Aynı zamanda hem portre hemde yakın çekim için kullanabileceğim bir lens istiyorum, Siz olsanız hangi lensi alırsınız bu seçtiklerim arasından; FE 50mm F1.8 OSS, Sony FE 85mm f/1.8, SEL 55mm f/1.8 ZA Carl Zeiss

• Düz e mount 50mm 1.8 ile zeiss 55mm 1.8 kullandım, diğerlerini kullanmadım.

50mm inanılmaz hantaldı, fe 50mm nasıldır bilmiyorum ama.

Zeiss ise gayet hızlı ve keskin, renkler bence daha iyi.

85mm fe yi de baya övüyorlar, ben olsam 55 zeiss ile 85 lik arasında uygun olanı alırdım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • unknownartist kullanıcısına yanıt
    FE olan modellerden tercih etmek istiyorum hocam ilerde Tam Kare makinaya geçersem sorun olmasın diye, Birde almışken iyi birşey alıp geriye bakmamak istiyorum, 85mm güzel gibi duruyor ama şu durumda ne kadar yararlı olur bilemiyorum crop makinada çok dar kalır sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

FE olan modellerden tercih etmek istiyorum hocam ilerde Tam Kare makinaya geçersem sorun olmasın diye, Birde almışken iyi birşey alıp geriye bakmamak istiyorum, 85mm güzel gibi duruyor ama şu durumda ne kadar yararlı olur bilemiyorum crop makinada çok dar kalır sanırım.
    https://www.dxomark.com/Lenses/Compare/Side-by-side/Sony-FE-50mm-F18-on-Sony-A7R-II-versus-Sony-FE-Carl-Zeiss-Sonnar-T-STAR-55mm-F18-on-Sony-A7R-II-versus-Zeiss-Carl-Zeiss-Loxia-50mm-F2-Sony-FE-on-Sony-A7R-II__1701_1035_1252_1035_1400_1035

Arada 2,3 katlık fiyat farkı var sanırım.

Sizin seçiminiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• unknownartist kullanıcısına yanıt
    Açıkcası bu tarz testleri pek incelemiyorum, Pek anlamamda zaten bu kadar detaylı testleri, İkinci el alacağım lensi büyük ihtimal ile o 55mm olanı alırsam.
  • Az sabret, ben sana 55mm f/1.8 ZA Carl Zeiss i satacağım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    Paradan haber ver sen hocam :) Taksit'de varsa oo hemen
  • quote:

Paradan haber ver sen hocam :) Taksit'de varsa oo hemen

Şimdi fiyatlara bakıyorum, herkes çoşmuş. Hiç lens alınacak zaman değil. 16-35 lens daha yakın zamanda 3000 tl idi. Şimdi lenslerin fiyatını 4000 tl ye çekmişler.
    Bende ilan verip 2600 tl yazdım 55 mm f1,8 için.

• AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    Aynen piyasa çok kötü durumda şuan düzeleceğe'de benzemiyor pek Bazen komple satıp Nikon'amı geçsem diye düşünmüyor değilim aslında
  • quote:

Aynen piyasa çok kötü durumda şuan düzeleceğe'de benzemiyor pek Bazen komple satıp Nikon'amı geçsem diye düşünmüyor değilim aslında

Sakın gaza gelme, sakin ol Nikon piyasasında da durum aynı. Aynasızdan vazgeçme.

• quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

quote:

Sakın gaza gelme, sakin ol Nikon piyasasında da durum aynı. Aynasızdan vazgeçme.

Alıntıları Göster
    Yok hocam tabiki öyle bir anda karar verip harcamam para, Bana kalsa daha doğrusu bütçe olarak olanak olsa şuan, Alakasız makinalar olsa'da Rx10 M4, A7M2 veya A99M2 gibi modeller arasından seçim yapardım sanırım

• Yeniden merhaba arkadaşlar bir süredir bakıyorum lenslere, Şuan 3 lensi gözüme kestirdim, CZ 55 F1.8, FE 85 F1.8 ve Sigma 60 F2.8 modelleri fiyatlarına bakınca 60mm çok daha ucuz olmasına rağmen keskinlik olarak Zeiss'la birlikte en iyi lens olarak gözüküyor, Zeiss ise odaklama konusunda rakipsiz gibi duruyor tecrübe edinenler varmı?
  • Neden özellikle sony lenslerini tercih ediyorsunuz? Sigmanın 30mm f1.4 - Sigma 16mm f1.4 - Sigma 85mm f1.4 lens lerini kullanıyorum şuan ve çok memnunum bence denemelisiniz. Keskinlik bokeh renkler beni memnun ediyor carl zeis kullanmadım fakat kıyaslamalarda çokta gerisinde olmadığını görüyorum.
  • ozkanozmen34 kullanıcısına yanıt
    Sistemi satmaya karar verdim hocam
  • sony 35mm f1.4 var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.