Şimdi Ara

Sonunda bu da oldu... 'Cihat' müfredatta... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
2.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Miralge

Ne oldu zoruna mı gitti ? İstanbul'un nasıl alındığını , Avrupaya seferlerin nasıl yapıldığını sanıyorsun ?

Haçlı seferlerini hükümetlerin !! karar alarak müslümanların üzerine gönderdiğini mi sanıyorsun ? aciz bir kulsun ,acizliğini göstermek için İslamdaki cihat kavramını konu yapman gerçekten düşündürücü.forumda hazımsızlık ve çirkeflik prim yapıyor.

"Allah yolunda hakkıyla cihad ediniz."(Hac, 22/78)

"Mü'minlerden -özür sahipleri müstesna- oturanlarla, mallarıyla ve canlarıyla Allah yolunda cihad edenler bir olamaz. Allah, malları ve canlarıyla cihad edenleri, derece bakımından oturanlara üstün kılmıştır..." (Nisa, 4/95)

Hayırdır, Avrupa'ya falan sefer yapılacağını mı düşünüyorsun artık?

Ne denli bir kul olduğumu sorgulamak sana düşmez, haddini bil.

Allah yolunda cihad yapmak istiyorsan yallah işide kardeşim, bak onlar da cihad yaptıklarını söylüyorlar.

• Din düşmanları sıkmaya başladınız, kimse sizi takmıyor anlayın artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kultablasi kullanıcısına yanıt
    "biz" gaddarmışız da laik kesim gaddar değilmiş

saçmalama kapasine hayran kaldım tabi sınırı yok. Bugün bu olayları teknoloji sayesinde kamera kaydı sosyal ağlar vb. sayesinde duyuyorsun ama o zamanlar bu imkanlar yoktu.

insanları başörtüsü giyiyor diye hapse attılar. Sen görmedin duymadın umrunda da olmadı. keşke dayak kadar günübirlik bir olay kalabilseydi.

Ayrıca şort giydi diye hapse atılan kimse yok. g.tünden uydurma. varsa böyle bir olay göster bilelim. Ha 28 şubat mağdur edilenler halen mağduriyeti sürüyor bilmiyorsan. Okula alınmadılar. Okula alınsalarda sınıflarda ders görülmedi. Örtüsünü çıkarması yada sınıftan çıkması için öğretim görevlileri ve sıra arkadaşlarınından baskı gördüler.

şimdi cahilce bilmediğin konularda atıp tutmayı bırak. Laik despotları güzellemeyi bırak. DÜZEN AYNI DÜZEN. ESKİDEN LAİKLERİN ELİNDEYDİ ŞİMDİ TAYYİBİN ELİNDE.

Atila Yaylayı videosunu izlemediysen izle 2-3 kere

"insancıklara sormayacaksın"ı anla
    kendi özgürlüğü adına başkalarını tanımlayıp onlara despotluk yapanlar varken bugün öyle şort giyoyo diye okula alınmayan kimse yok. Dayak atan beyinsizse ben ne yapayım? herkesin beynine girebilsem önce senin gibilerin kine girerdim.

anlamadığın durum şu O ZAMAN DEVLET VATANDAŞA ZORBALIK yapıyordu.
    şimdi ise VATANDAŞ VATANDAŞ'a yapmış birbirinden çok farklı durumlar ama tabi anlamak için objektif bakana.

• Krone K kullanıcısına yanıt
    İmam hatip okullarına özel bir ders olduğunun farkındasın değil mi? Bu kadar atıp tutmaya gerek yok.

-Etkili olacağını düşünüyolarsa versinler. Ne zaman meslek-düz-anadoluya bu bulaşır işte o zaman dur deriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reborned -- 19 Temmuz 2017; 16:32:55 >
  • ioz kullanıcısına yanıt
    türban ile baş örtüsünü ayıramıyorsan neden bir şeyler yazmaya çalışıyorsun ki ?
  • "Ortaöğretimde Türk Dili ve Edebiyatı dersinde 15 Temmuz konusunda tercih ettikleri bir türde yazmaları istenecek."
    tarihte o kadar olay var ama sen git bunu yazmalarını iste bunları gördükçe daha da emin oluyorum malum parti tarafından planlı bir şekilde yapıldığına
  • Cihad direk olarak savaş demek değildir çok manası vardır. kıtal savaş demektir. Ancak cihad 'ın içinde savaş ta vardir bakanın söylediği cihad mıdır orası ?

• Cihat nedir bilmemiş kafirler mekteplerde ders veremez önce siz bankaları en fazla dolar kazandıran şirketler yapmaktan vazgeçin
  • Beyin kullanılmayınca böyle oluyor işte. İlk yazdığımı okumadan bir başkasının mesajına verdiğim cevaba istinaden yazarsan böyle anlamazsın sonra gelir yine gelir bana laf edersin.

Öncelikle başkalarını tanımlamaktan vazgeçmen gerekli. daha önceki sayfaya eklediğim videoyu izle sonra gel burada ders vermeye kalk.

Yazdığına gelirsek sen ayırdın yada senin kafadakiler ayırdı da ne oldu?

Sen ve senin gibi ayırdığını zannedenler GÜÇ BAŞKASININ ELİNE GEÇİNCE onların ayrımından neden şikayetçi oluyor?
  • quote:

türban ile baş örtüsü

veya
    mayo, bikini, mayokini

hepsi aynı işi görür isteyen istediğini giyer.

kimin ne giyeceğine kadar karar verme derdinde olanlar bugün gelmişler vızıkdanıyorlar.
    Size darbe yapanlar o dinde olmayan siyasi simgeyi bu devlete sokanlar hala boş yere bu siyasi simgeyi savunanlara şaşıyorum.
    O siyasi simge ile gelip darbeyi yapabilseydi ne olacaktı ? Güç cemaate geçseydi ?
    siyasi simge bikini görmedim
  • Kırmızı renkli bikiniler Komunistlerin simgesidir
    mor renkliler liberallerin bilmiyormusun?

ya saçmalamaya bak sanane siyasi görüşünden simgesinden?

erkekleri sınıflayamıyorsun ama kadınları sınıflıyor ve mağdur ediyorsun

süper başarılı ve adaletli bir sınıflama bravo
  • 1. dinle alakalı bilir bilmez konuşmamak gerekli.

2. siyasi simge diye saçmalayı bırakmak lazım. çünkü siyasi simge cinsler arası fark etmeyen bir simge olması gerekir. kadınların taşıdığı ama erkeklerin taşımadığı bir simge olmaz. Rasyonel insan için tabi ki bu yazdığım.

3. Senin gibi laiklik adı altında başkasının hayatına hüküm koyup müdahale hakkını savunanlara herşey mübah başkasına değil.

4. ilk mesajımı oku ve videoyu izle bana burda boş beleş yazma.

5. ben kendi hayat tarzımı garanti altına almak için başkalarının hayat tarzını baskı altına almayı/alınmasını kabul etmiyorum. Ama sen ediyorsun. Senin benden farkın yada üstünlüğün ne? Sana bu hakkı kim neden veriyor?
    Türban bir siyasi simgedir. Yıllarca türban takmayan müslüman değildir falan diye propaganda yapıldı. Bunlar ne olacak o zaman ? Türban böyle yayılmasaydı dediğin doğru olabilirdi. Türban hiç bir zaman moda akımı olmadı. Baskıyla yayılan türban içinde bunları demen gerekirdi.
    Dinde nerede türban var ? baş örtüsü dersen o ayrı.
    Varsa bir fikrin yazarsın video falan izlemeye ihtiyacım yok benim. ilk 10 saniyesine bakmam yetti ne olduğunu anlamam için.
  • O kadar korkaksın ki videonun 10 saniyesinde kaçmışşsın.
    başörtülülere tahammül edemiyorsun anladık

peki
    Kırmızı bikini giyen komünistlere tahammül ediyormusun?
    Mor bikini giyen liberallere tahammül ediyormusun?
    Hilal bıyıklı ülkücülere tahammül ediyormusun?
    boynunda haç taşıyanlara tahammül ediyormusun?
    Facebook Twitter vb. hesaplarda isimlerine TC ekleyenlere tahammül ediyormusun?

herneyse benim argümanımdan dahi haberi olmayan
    özellikle belirtmeme rağmen izlemekten kaçan
    olayı dinde nerede "türban"a getiren (o benim derdim senin değil sen gerek görmüyorsan giymezsin)
    sürekli başkalarını tanımlayan ama kendi tanımlanmayan
    bir korkağa laf anlatamam çünkü benim argümanımı dinlemeden BOŞ BELEŞ YAZIYOR.

ACİZLİK / CAHİLLİK BÖYLE birşey

kendi kafasında bir saman adam yaratıyor (tabiki benimle fikrimle alakası bile olmayan) sonra kendincede onu yere seriyor.

"ama dinde nerede türban var" dimi?

Videoda konuşan sen misin ? Argümanımı dinlemiyorsun diyosun. Varsa bir argümanın yazarsın. ACİZLİK / CAHİLLİK BÖYLE bir şey. "Kendi argümanını yazamamak."
    Baş örtülü kimseyle bir sorunum yok.
    O yazdığın sembolizm dediğin bikini saçmalığına cidden inanıyor musun ?
    mesajım üstte olduğu için editledim her görenle tartışma istediğim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C36D8071F -- 19 Temmuz 2017; 21:56:36 >
  • Laikliğe aykırı bir durum.T.c laik bir ülkedir

• senin kafa güzel
    Benim olmam mı gerekir videoda illa ki?
    Einstein göreciliği bulsa bile benim yeniden mi bulam gerekli?
    herkes kendi arabasını tamir etsin. herkes kendi tavuğunu- ineğini yetiştirsin vs.vs.

kitap okumadığın için alıntı nedir yada kaynakça nedir bilmiyorsun anlaşıldı.

yada bir bilimsel çalışmada diğer bir çalışmaya göre yapılır yada devam ettirilir illa herşeyi sıfırdan yapmaya gerek yoktur.

veya bir şarkıda başkalarının yaptığı şarkılardan parçalar kullanabilirsin. O parçaya remix yapabilirsin veya farklı tarzda yorumlayabilirsin.

videoda birden fazla kimsenin anlatımları mevcut.

senin gibi konuya gelip bana cevap yazan ama ana fikrim hakkında bilgi sahibi olmamak için bunca DEBELENEN bir saçmalık için oturup videoyu çözümlemek hiç mantıklı değil.

bikini niye saçma oluyor? sen başkalarının giydikleri "başörtüsü" yada "türban" diye tanımlayarak saçmalıyorsun da benim saçmama neden takılıyorsun?

aynen senin yaptığın argümanını kullanıyorum. BAŞKALARINI TANIMLAMAK.

Videoyu izlesen anlayacaksın ama işte derdin o değil.

neyse videoyu izlemeden videodaki "insancıklara sormama" argümanına cevap vermeden sana cevap vermeyeceğim. Laf anlama kaygın yok çünkü.

kendi dünyanda "başörtüsü" değil o "türban"

salatalık değil hıyar

bikini değil mayo yok yok mayokini vs. debelen dur.

kendi ezberlerini yazmak istiyorsan git bi blog aç. Burası blog değil. ortak bir yazışma ortamı ve burada konuşmadan önce karşıdaki ne demiş bilmek lazım.

Bilimsel tartışmada bir argümanı bilmiyorsan, onun hakkında yazamıyorsan zaten tartışamazsın.
    Bir tartışma ile bilimsel çalışmayı karşılaştırmak neyin kafası ? Videoda ki adam burada mı onunla tartışıcam ?
    Kendi fikirlerini ortaya koymayı bırak videodaki fikirleri bile yazmaktan acizsin.
    Ben başkalarını tanımlamıyorum onlar kendilerini tanımlıyor. Bikiniyi mor giyen herkes liberal olduğunu iddia etmiyorsa saçmalıyorsun.
    Sen hangi dünyada yaşıyorsan artık "Türban" nedir daha onu bilmiyor.
    Ben karşımdaki ne demiş bilerek yazdım zaten. "Ben yanlışı düzelttim ilk mesajımda baş örtüsü değil türban."
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.