Şimdi Ara

SONUNDA 2003 3.18 E46 Otomatik Aldım...Amaaa

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
12.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aması arkadaşlar sadece 2 adet sorum olacak..Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim...
    1.si---Aracın farları adaptif yani Bi-Xenon değil..bundan dolayı farları normal E-46 lardaki gibi mercekli xenon taktırmak istiyorum ama orjinal olacak :))acaba bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz (yani nerde taktırabilirim Ama ANKARADA)....
    2.si---Üstünde 5 kol 16 inch Jantlar var ben bunları M' jantlar ile değiştirmek yada almak istiyorum

EĞERKİ BİLGİLERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM...ŞİMDİDEN HERKEZE TEŞEKKÜR

• Valla kimse cvap vermemiş ya hella olsun....neyse yinede okuyanlara teşekkür..
  • Ben sorduğun sorudan anlamam ama sana bir soruyla başlığın ilerlemesine yardımcı olabilirim. Kaç km'de kaç liraya aldınız? Ankara'da şehir içi ve dışı yakıt değerleri nedir. Daha üst model 3.16i alabileceğiniz yere neden 3.18i tercih ettiniz?
  • borusanda tuzlu olur bu tür bi değişim o yüzden düşünmediğine eminim zaten konya yolunda ercanlar var bmw mercedes fln servisi de veriyolar orandan sonraki konya yolu dönüşünden indiğin zaman sağda kalıyo tam olarak yani keklikpınarı dönüşü falan bi incek sapağına gelmeden orda bi orayla konuş bi de herhangi bir bosch car service ile konuş

http://www.boschservice.com.tr/Result.aspx?city=Ankara&type=BCS

burdan bakabilirsin bosch lara artık hangisi işine gelirse fiyat olarak ordan yaptır

• Sayın TcpIp
    Birincisi güçlü motor her zaman iyidir (fazla Yaksada ve 1.6'ya göre)
    ikincisi 3.20 ve 3.16 ya göre az yakar
    üçüncüsü aradığım birçok özelliği barındırıyor olması
    dördüncüsü keyif ve zevk meselesi
    beşincisi zaten 1.6'lık bir arabaya binmiş olmam
    altıncısı BMW ve 35.000 tl'ye aldım ve 110.000km'de
  • Sayın Dracos..verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim inan bizzat gidip değerlendireceğim...Zaten M2 Jantları taktırdım çok güzel oldu bide Replika filan da değil tam tamına çok temiz bir BMW orjinal jantı ve Ofsetli dediklerinden Arkalar biraz kalın önlere göre ama inanın aracın duruşu bile değişti...Bide Xenon'u orjinalinden taktırırsam olay tamamdır....Bilgilerin için tekrar teşekkür...
  • Merhaba aracınız hayırlı olsun
    ben de 20 gün önce 2002 model bir 318i aldım gerçekten çok keyifli bir araç. jant konusunda benim de arayışlarım var. jantlarınızı resimlerini koyabilir misiniz? jantlar kaça mal oldu acaba ve nereden aldınız?
  • Hayırlı olsun.
  • Özday bey tabiki paylaşırım sizede hayırlı olsun... şu anda yurt dışındayım kendi aracımın fotolarını atamıyorum ama size hem aldığım Jantın fotosunu ve aynı zamanda sahibinden.com'da bulduğum bir aracın Jantının mailini atabilirim....Çok yakışdığını söyleyebilirim...

http://www.sahibinden.com/orjinal_bmw_m2_jant_michelin_lastik-91WQQaXQQ17288807WQQpXQQdisplayitem

Bu arada unutmayınki bu tür Jantların Replicası çok fazladır...yani orjinalinin imitasyonu veya benzeri onun için Arkalar geniş olmayabilir Ofsetliler genelde Orjinal oluyor ama yinede araştırın derim.....saygılar görüşmek dileğiyle

Bu arada bu ilandaki Jantlar çok pahalı biliniz olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fotodijii -- 4 Kasım 2009; 0:29:11 >

• Gökhan teşekkürler....daha iyileri sana olsun...
  • Bu arada fotoları ekleyim diğer arkadaşlarda yararlanır belki...

• Arkadaşlar Bu araç benim değil bilginiz olsun.....bu aada ilan sahibine yardımcı oluyoruz....benim hiç alakam yok bilginize...
  • fotodiji arkadaş bmw hayırlı olsun.
    forumdan takip ediyorum.senin gibi tereddütlerim vardı bmw için.bende 2000 bora comfort kullanıyorum.2005 dolu e46 318i almak üzereyim.fakat değermi diye çok kararsızım.arabayı spor kullanan biri değilim.ama konfor ve kullanım rahatlığı yani keyif ararım.siz astradan sonra nasıl bir fark gördünüz bmw de? memnunmusunuz? kullanımı rahatmı? sessizmi? sizce bu araca 45 bin vermeye değermi?(50 bin km de hatasız) yorumlarınızı bekliyorum.
  • Hocam Sağol teşekkürler darısı senin başına......Ya bir kere astra-vectra filan kesinlikle klasman olarak bir tutmak mümkün değil yani bunlara ben bindim (ha güzel araçlardı çokda memnundum) ama gerçekten bu farklı bir araç....Ayrıca boradan inin Bmw'ye binin arkadan çekişli aracın ve ağırlığının sürüş keyfini yaşayın zaten fark edersiniz ve tüm bunların yanında performanslı bir araç sahibi olacaksınız......Sizin söylediğiniz araca gelince bence biraz pahalı neden derseniz sadece 2 model yada 1 model daha aşşağısı 10 Bin Tl'lik bir farkla sahip olabilirsiniz ben 35.500'e aldım benim aracımda sadece 1 parçada boya var ama 10 Binlikde bir fark var...Hatta o paranın üstüne 5 bin daha koyun yeni kasasını alın derim......ama tabiki siz bilirsiniz.....her ne olursa olsun birkere BMW'ye binme keyfini yaşayın derim
  • Hocam aracınız hayırlı uğurlu olsun. Bende e46 kasa bmw almayı planlıyorum şu sıralar.. Fakat kafamı kurcalayan konu yakıt tüketimi nasıldır acaba? Aracın konforundan, kullanım güvenliğinden ve verdiği hazdan zerre kadar şüphem yok bir kere BMW daha ötesi yok zaten :) Lpg var mı aracınızda yok ise taktırmayı düşünmüyor musunuz bu konularda da bilgi verirseniz sevinirim. Kazasız belasız sürüşler dilerim. Mutlu ve sağlıklı bayramlar..
  • arkadaşlar özür dilerin konunuzla ilgisi yok ama benim bir kaçtane sorum var.Bizde 94 model E36 var 164.000de 260 kadran var otomatik vites yaptığım araştırmalarda lpglisi 245 görmüş bizimki benzinli bizim arabanın max hızı kaç? Birde vitesin yanında bir tuş var 3 ayarda kullunılıyo ileri ittiyinde arabanın performansı artıyormuş üstüne bastığında ekonomik oluyormuş geriye ittiyinde firenleri ayarlıyormuş bu bilgiler doğrumu?birde tuşu ileri ittiyinde arabanın motor aksamında ne diyişiyorda performans artıyor_?_?_?
  • hocam araciniz hayirli olsun.. DSC yi tam kapatmayin aman diyim kuru asfaltta bile biraz fazla yuklenirseniz hemen birakiyor arkayi 3ler.. Yanlamayi sevenler bilir ne dmk istedigimi =D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Snmez

arkadaşlar özür dilerin konunuzla ilgisi yok ama benim bir kaçtane sorum var.Bizde 94 model E36 var 164.000de 260 kadran var otomatik vites yaptığım araştırmalarda lpglisi 245 görmüş bizimki benzinli bizim arabanın max hızı kaç? Birde vitesin yanında bir tuş var 3 ayarda kullunılıyo ileri ittiyinde arabanın performansı artıyormuş üstüne bastığında ekonomik oluyormuş geriye ittiyinde firenleri ayarlıyormuş bu bilgiler doğrumu?birde tuşu ileri ittiyinde arabanın motor aksamında ne diyişiyorda performans artıyor_?_?_?

O arabanın 245 görmesi için uçurumdan aşağı yuvarlaman gerekir ancak

VW Transporter'da da 260 kadran var ona bakarsan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX35 -- 10 Aralık 2009; 11:05:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PALERMO ®

quote:

Orijinalden alıntı: Snmez

arkadaşlar özür dilerin konunuzla ilgisi yok ama benim bir kaçtane sorum var.Bizde 94 model E36 var 164.000de 260 kadran var otomatik vites yaptığım araştırmalarda lpglisi 245 görmüş bizimki benzinli bizim arabanın max hızı kaç? Birde vitesin yanında bir tuş var 3 ayarda kullunılıyo ileri ittiyinde arabanın performansı artıyormuş üstüne bastığında ekonomik oluyormuş geriye ittiyinde firenleri ayarlıyormuş bu bilgiler doğrumu?birde tuşu ileri ittiyinde arabanın motor aksamında ne diyişiyorda performans artıyor_?_?_?

O arabanın 245 görmesi için uçurumdan aşağı yuvarlaman gerekir ancak

VW Transporter'da da 260 kadran var ona bakarsan

Palermo kardeş Hiç 3.20 kullanıp kullanmadığını merak ettim doğrusu.

Sönmez kardeş sende arabanı pek zorlama derim ben.İnat edersen ve yol koşulları müsait olursa o araç kadranın tamamını görür.Fakat otomatik olduğu ve yaşı düşünülürse şanzımandan dolayı bir miktar güç kaybı yaşayacağından zorlamamak daha iyi.Bende 95 model seninki ile aynı m52 motor 3.20 kullanıyorum.Zaten bahar meltemleriyle bile tabiri caizse 170 190 yapar.2.60 yapsa ne yapmasa ne olur.Ama iş zora kalırsa şanzimanın da fena değilse kadranın dibini görür.
    Şanzımanı S konumunda kullanırsan motoru 3000 devirin altına pek düşürmediğinden biraz perfonmansın yüksek oluyor.Ben genelde S kullanıyorum.Yani yüksek devir daha fazla güç.Yoksa motorda bir değişim yok.
    Fakat yüksek devirdeki MOTOR AYARLARI VANOS DENİLEN SİSTEM SAYESİNDE biraz farklı olur.YANİ MOTORDA KABACA PEK DEĞİŞİM OLMAZ.( Teknik bilgisi fazla olan arkadaşlar vanos sistemini daha iyi anlatır.)

teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kilitci -- 11 Aralık 2009; 15:49:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kilitci

Palermo kardeş Hiç 3.20 kullanıp kullanmadığını merak ettim doğrusu.

Evet kullandım E36 320i manuel (bundan 7-8 sene önce de babamda vardı hatta), E46 320i Steptronic, E90 320d hangisiyle ilgili istersen yorum yaparım.

Mesela senin E36 320 aracın 230'u göremeden kesiciye takılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX35 -- 14 Aralık 2009; 10:53:41 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.