Şimdi Ara

Son dakika kararımı değiştirdim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ve Konuşma Terapisti ardından Makine Mühendisliği ve onun ardından da Matematik Öğretmenliği vardı ama listemdeki Dil terapisti ve makine mühendisliğini kaldırdım çünkü en garanti meslek olarak öğretmenliği gördüm sizce yanılıyor muyum ?

Dil ve Konuşma terapisti hakkında net bir bilgi yok, atamaların nasıl olduğu, özel de çalışma koşulları ve her hastaneye kaç tane alınacağı bilinmiyor eğer her hastaneye bir tane alınırsa ileride odyoloji de olduğu gibi atama sıkıntıları çıkabilir bu yüzden listemden sildim.

Makine Mühendisliğine gelirsek 50 bin sıralama ile çok da iyi üniversiteler gelmiyor, meslekte başlangıçta düşük maaş ile başlanıyor genelde ve kimi zaman iş bulmak bile sıkıntı oluyor ama yetenekli ve şanslı olunca meslekte çok iyi yerlere de gelinebiliyor ama 50 kişide ancak 1-2 kişide oluyor bu durum yani bu meslekte fazlaca risk içeriyor.

Matematik Öğretmenliğine gelirsek bildiğimiz gibi devlete atanması zor şuan ama özel okullarda ve özel ders ile insan geçimini sağlıyabiliyor, zamanla meslekte kendini kanıtlayan insanlar doktorlardan fazla para kazanıyor hepimizin çevresinde vardır bu insanlar ve bulunduğun şehir kitle olarak varlıklı insanlar olduğu için öğrenci bulmakta zorlanacağımı sanmıyorum bu durumda bana en risksiz meslek mat öğretmenliği gibi geliyor, sınavdan dolayı artık limiy türev integral görünce midem bulansada üniversiteye gidince düzelirim herhalde, ayrıca ilköğretim mat ile çap yaparsam daha iyi yerlere gelebilirim sanırım.

Arkadaşlar sizce yanlış mı düşünüyorum düşüncelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Son dakika kararımı değiştirdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şuan dil ve konuşma 2. Sinifa gectim mezun olanlarin cogu hemen iş buluyor ama ben kendi zamanimdan bile endiseleniyorum 3 yil sonra acaba iş bulabilecek miyim ki senin girecegin donemde yani bu sene 5 farkli universitede de bu bolum acilacak gecen sene 38k'idim anadolu universitesindeyim

• hoyares21 H kullanıcısına yanıt
    Önerir misin hocam bana ? Okuyayım mı bu bölümü

• hoyares21 H kullanıcısına yanıt
    Ve hocam tedavilerin gerçekten işe yaradığına dair kanıtlar varmı ?

Mesela kekeme bir insanın düzeldiği gerçek mi ?

• Bunun bir hastalik gibi kesin bir ilaci veya ignesi yok malesef ama sunu soyleyebilirim ki aile vaka terapist ucgenin bir arada basarili calistigi ortamlarda cok ciddi ilerlemeler gelismeler goruluyor hatta evet tamamen gectigi durumlarda mevcut

• Yukarı

• Dostum ben gazi makine yuzde yuz ing okuyorum.Yüzde yüz bölüm 34k ile kapatıyordu ama yanlış hatırlamıyorsam yuzde 30 ingilizce tam 50k sıralama ile kapatmıştı.Bi bak derim.Pişman olmazsın.Gayet iyidir
  • Ben olsam öğretmenliğe giderdim herhalde

• Parasına göre tercihler yaptığın için bana göre liste hatalı

• Hey_Nigga kullanıcısına yanıt
    Parasına göre derken hocam ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • limitx98 kullanıcısına yanıt
    50k ile kapatmış gelme ihtimali var ama düşünmüyorum hocam teşekkürler, umarım sizde istediğiniz yerde olursunuz.

• Up

• Up.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.