Şimdi Ara

SON 5 YILIN DOLAR,EURO VE ALTIN GRAFİĞİ!!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
4
Favori
11.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
358 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Biz alamıyorduk, hangi ütopya da maaş alıyor idi saygı değer babanız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ramuli kullanıcısına yanıt
    Türkiye tekstil ürünlerini ithal değil ihraç ediyor, giydiği don kendi malımız merak etmeyiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

15 yıl önce asgari ücret 200 lira bile değildi şimdi 1400 lira. %600 artmış daha ne konuşuyorsunuz? Konunun kapandığını düşünüyorum.

vay yavrum vay bu beyinle nasıl yaşıyonuz siz ya
  • Uçak42 U kullanıcısına yanıt
    Özellikle 1950' den itibaren köyden kente göç artarken 1980'lerde tavan seviyesine ulaşmıştır. Bunun yanında ülke nüfusumuz sürekli arttığı için belli başlı ürünler ihraç edilip geri kalanı iç pazarda kalıyor(Kuru incir, üzüm, kayısı, bilimum sebzeler, gibi). Buğday da en çok üretim İç And. da fakat bu da yeterli seviyede değil. Karadeniz ve Doğu And. buğday üretimine uygun iklime sahip değil, Akdeniz, Ege ve Güney Doğu Anadoluda da ekonomik sebeplerden dolayı ekilmiyor. - daha çok para edecek ürünler olduğu için- Sadece iç anadoluda ekilen de beyaz un tüketiminin bu kadar aşırı olduğu ülkemizde yetmesi olanaksız. Meşhur buğdayı bile ithal ediyoruz sözünün sebebi budur. Tarım da ihraacat değil, teknolojik gelişmelerde endüstri hracaatına önem verirsek gelişmiş ülke oluruz. Gelişmiş ülkeler tarım, maden gibi ucuz ürünler satmak yerine bunları gelişmemiş ülkelerden satın alıp, kendileri madenleri ensüstri yatırımları ile işleyip ihraacatlarını yaparlar, ithalatlarını da bu şekilde çok rahat karşıladıkları için sıkıntı yaşamazlar. Çiftçilere destek için GAP başta olmak üzere KOP vb. bir çok kalkınma, sulama projeleri hayata geçirilmeye devam ediyor. Dediğiniz gibi mazot indirimi sağlansa ve köylüye devlet arazilerinden yardım yapılıp Osmanlı Dev. de ki çiftbozan vb. gibi vergiler getirilse -tabii bu dediğim devlet arazisinden arazi alanlarda geçerli- belki çok daha iyi seviyelere gelebiliriz fakat bu bizim gibi vatandaşın aklına gelen iktidarın aklına gelmiyor mu? Sorusu sorulduğunda ben kendime cevap veremiyorum, vardır bir sebebi diyorum. İşin özeti tarımda mümkün olduğunca kendimize yetsek yeter endüstri yatırımlarına ağırlık verilmeli. Hollanda gibi tarım ihraaç ederek bu nüfusla bu coğrafyada ayakta kalınmaz.

• 2013 yılında faizler %4.60 a kadar düşmüştü. Gezi parkı isyanından sonra %15e fırlayan faiz bu saydığınız rakamların sebebidir. 2003 ten 2013e kadar dolar 1,5 ten 1,7 ye kadar çıkıyor ama son dört senede iki kat artıyor. Faizler yüzünden enflasyon çift haneli rakama tekrar çıktı. Her ne kadar iktisat profesörleri faiz-enflasyon ilişkisinde faiz sebep değil sonuçtur deselerde aynı iktisat profesörü tansu çillerin zamanında ilk 20.000.000₺ lik banknot basılmıştır. Sıradan iktisat mezunu Tayyip Erdoğan zamanında ise o profesörlerin 6 sıfırından kurtulduk. Şimdi yukardaki başını iki elinin arasına al ve düşün, 2013 yılından buyana ardı gelmeyen saldırılar(gezi, 17-25, 7 haziran, reza) yüzünden faizi yüksek tutmak ve ekonomiyi yıpratmak adına yapılan bu saldırılar AKP ye mi daha çok zarar veriyor yoksa vatandaşa mı?
  • Belki göz gerdirmek istersiniz diye

2005 te

SON 5 YILIN DOLAR,EURO VE ALTIN GRAFİĞİ!!!

2010 da

2015 te

2017 bu gün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Uçak42

quote:

Orijinalden alıntı: Woozie

Ülkeyi kurtaracak tayfa toplanmış, hadi bakalım.

En azından sizin tayfa gibi sessiz kalıp etek altında beklemiyoruz boş yapmayarak konuyu terkedersen sevinirim

Sessiz kalıp mı? Valla biz sessizliğimizde bu kadar iş yapabiliyorsak vay halinize. Madem etek altında beklemiyorsunuz gidip ABD'nin Kudüs kararına da karşı çıksanıza? DH'nin biz bu haline alıştık sen merak etme, KK'nın söylediği içi boş sözleri takip eden tayfadan başka bir şey değilsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

quote:

Orijinalden alıntı: whitehaired

quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

quote:

Orijinalden alıntı: whitehaired

Niçin son 5 sene ? Önceki 10 yılda hangi parti yönetiyordu ülkeyi ?

Demekki artık değişme vakti gelmiş.

Bir televizyonun bozulduğunda ve tamir edilemeyecek hale geldiğinde ne yaparsın?

Yenisini alırsın.

Yenisini niçin alırsın, eskinin yerini doldurması için. Alamıyorsan eğer bir şekilde elindekini değerlendirirsin.

Zaman zaman esnaflıkta iniş çıkışlar olur. Bakarsın bir iki sene kötüye gitmeye başlamışsa alternatifler üreterek düzlüğe çıkarsın. 2 sene işler zayıf geçti diyerek dükkanı kapatıp gitmezsin.

Çünkü yenisi daha iyi görüntü verir güncel sürümdür daha kalitelidir. Yenisini kullandıktan sonra asla eskisine dönmek istemicek kimse.

Anlatmak istediğimi anlamamışsın. Diyorum ki şu anda piyasada yeni tv yok.

Akp kurulmadan önce farklı partilere oy verdim. Yarın daha iyisi gelsin ona da veririm. Yarın akp gider başkası gelir. Yeter ki hakeden birisi olsun

• Woozie kullanıcısına yanıt
    Ağlayacaksan oynamayalım

• Türk telekom

• devalüasyon gününü de hatırlayın o gün de basımız da AKP hükumeti vardı bence tarihi biraz daha geriye alın lütfen dolar altın euro hep onların yüzünden böyle yukseldi bunlarin es geçmeyin lütfen !

• Doların seyrine ilişkin grafik tüm zamanlar:http://bigpara.hurriyet.com.tr/doviz/dolar/tumu/
    Euro nun " " " :http://bigpara.hurriyet.com.tr/doviz/euro/tumu/
    22 ayar bilezik " " " :http://bigpara.hurriyet.com.tr/altin/22-ayar-bilezik-fiyati/tumu/

Grafiklerin üzerindee fare imlecini gezdirirseniz tarih lere göre fiyatları da görebilirsiniz.
    Her 3 grafiktede 2003-2013 arası genelde fiyatların yatay veya yataya yakın seyrettiğini 2013 ten sonra eğimin arttığını görürsünüz.
    Buradan varılaan sonuç bence şudur: Hiç bir partiye iktidaarda ustalık dönemi yaşatmayacaksın.
    Koltuğa ısındıkça işler kötüye gidiyor.
    Yani bir parti iktidarda çıraklık döneminde daha iyi çalışır.
    Kalfalık döneminde biraz yavaşlar.
    Ustalık döneminde ise metal yorgunluğu başlar artık milletten çok kendini düşünmeye başlar.
    O yüzden bir parti en çok 2 dönem iktidarda tutulmalı.
    3. dönem mutlaka şutlanmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

17 yıl önce kadrolu işçi babam tek maaşla ev, araba alabiliyordu. Şimdi anca başını alıyor işçiler.

Oğlum bi tanesi sallıyor 43 tanesi artılıyor azcık az sallayın bari

• quote:

Orijinalden alıntı: Verdampfer

Türkiye tekstil ürünlerini ithal değil ihraç ediyor, giydiği don kendi malımız merak etmeyiniz.

BKZ: GAP, CALVİN KLEİN, TOMMY HİLFİGER, H&M Türkiye'de elit kesim ve genç kesim tarafından tercih edilen en çok kullanılan boxer-don markalarıdır. Gidip aldığınız Tutku marka donlar kansere sebep olduğu için ileride yerli diyerek kullandığınız donlar bir taraflarınızın çalışmasını derinden etkileyebilir...
  • Bu ülke bu yüzden belini doğrultamıyor.
    Bir kafadaki insan grubu "Almanya bizi kıskanıyor, kölemiz Avrupa bizim, ekonomi çok iyi" diyor.
    Diğer kafadakiler ise "ülke batmış, dünyanın en kötü ekonomisi bizde, dünyanın en fakir ülkesiyiz" diyor.
    Biri kendini Somali ile kıyaslıyor diğeri Norveç ile.

Arkadaşlar Kırgız'da kendini Somali ile kıyaslasa zengin sayılır, Amerikalı da kendini Norveç'le kıyaslasa fakir kalır. Lütfen şu at gözlüklerinizi çıkartın. Gerçeği göremiyorsunuz demiyorum. Siz gerçeği görmek istemiyorsunuz, gerçek sizi rahatsız ediyor.

Eğer iyi bir şeyler oluyorsa Akp başta diye bu sizi rahatsız ediyor, hep kötü şeyler olsa da Akp'ye laf atsak diye bekliyorsunuz. Ülkede faydalı bir çivi çakılsa bir yolunu bulup Akp iyi yaptı denmesin diye kötülüyorsunuz.

Diğer tarafta aynı. Ülkede kötü giden şeyleri görmüyorsunuz. En ufak eleştiri vatan hainliği oluyor, Akp'ye en ufak laf ülkeyi kötülüyor gibi çarptırılıyor.

Neden böylesiniz? Siz neden böylesiniz? Size soruyorum. Evet sen, kafası kumda gömülü yurttaşım.

Yeminle sizden bıktım ya. Eleştiri yapınca bir kısmınız çıkıyor Chpli, Kemal gelsin diyor. Diğer kısım ülkede iyi işe aferin diyince Akpli, huloggg, bilmem ne kılı diyor.

Sizin doğrunuz yok. Sizin yanlışınız da yok. Siz o yüzden ne Hollanda olursunuz, ne Almanya. O insanlar ahlaklı. Batı ahlaklı sizin gibi değil. Siz kendinizden olan yanlışlara doğru, sizden olmayanların doğrusuna yanlış diyecek kadar ayarları kaçırmışsınız. Sonra gel Akp'ye, Chp'ye oy ver. Sizin gibilerle aynı dünya görüşüne sahip olamam ki ben. Zaten ben, biz azınlığız siz çoğunluk. Siz % 95 oy alıyorsunuz ( Akp, Chp, Mhp, Hdp ) biz % 5 kalıyoruz.

• Woozie kullanıcısına yanıt
    ABD'nin Kudüs kararına karşı çıksak ne olur çıkmasak ne olur? ''Eyy abedeee, kudüsü başkent olarak tanıma kararını şiddetle kınıyorum, bunlar siyyonist, bunlar masoooonnn'' tatmin oldun mu şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkpasscenter -- 7 Aralık 2017; 21:27:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

Herkes asgari ücretle mi çalışıyor.

Esnaf kan ağlıyor. Adam memur kafalı gelmiş asgari hede hödö diyor.

Bu esnaf oldum olası hep kan ağlamıştır.
    Memurda kan ağlıyor, poliste kan ağlıyor.
    Asgeri ücretle çalışan vasıfsız eleman mutlu mesut yaşıyor.
  • turkpasscenter T kullanıcısına yanıt
    Zaten bu kafa ile bir şeylere karşı çıktığınız için hiç netice alamıyorsunuz ya. Neyse en azından siz karşı çıktığınızda bir şey olmayacağını anlamanıza sevindim.
  • ldr1907 kullanıcısına yanıt
    Süper zeka hesap uzmanı 15 yıl önceki altın fiyatına bak askeri ücreti altın fiyatına böl, şimdiki altın fiyatıyla çarp işte sana şu an askeri ücretlinin alması gereken maaş.
  • whitehaired W kullanıcısına yanıt
    10 yıl önce yani 2007'de 60.Hükümet yönetiyordu.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.