Şimdi Ara

Son 20 Gün | Paragraf sorularında çok yanlışım çıkıyor diyenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
16.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sözelciyim ben, sene başında Türkçe sorularında 15-16 civarında yanlışım çıkıyordu. Şu an neredeyse yanlışlarım sıfıra gelmiş durumda. Zor deneme olursa 1-2 yanlışım çıkıyor sadece. Dilbigisi ile sorunum yok zaten kaçıyorsa dikkatten kaçıyor.

Sınava kadar (20 Gün) her gün kendinizi zorlayarak, aşağıdaki söylediklerimi uygulayarak ve günde en az 30 paragraf sorusu çözün inşallah sınavda size çok yararı olur.

-İlk olarak paragraf soruları hakkında bilgi eksikliğin varsa gider. (Tanımlama, Karşılaştırma, Betimleme, Alıntı Yapma vs.)

-Soruyu iki veya üç defa okuduğunda cevabı bulamadıysan veya soruyu anlamadıysan bir kaç saniye havaya bak ve beynini dinlendir. Ama on saniyeyi geçmesin.

-Soruyu gereğinden fazla okuyarak kafanı karıştırma,

-Kesinlikle her zaman bütün şıkları okumadan karar verme,

-Dikkat eksikliğin varsa en aza indirmeye çalış,

-Soruları hızlıca anlayarak oku,

-Anahtar kelimelere dikkat et,

-Şıkların üzerini çizerek yani şıkları eleyerek git,

-Sana en mantıklı olanı işaretle.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi #Ramazan -- 9 Mart 2012; 22:10:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rmznts

Sözelciyim ben, sene başında Türkçe sorularında 15-16 civarında yanlışım çıkıyordu. Şu an neredeyse yanlışlarım sıfıra gelmiş durumda. Zor deneme olursa 1-2 yanlışım çıkıyor sadece. Dilbigisi ile sorunum yok zaten kaçıyorsa dikkatten kaçıyor.

Sınava kadar (20 Gün) her gün kendinizi zorlayarak, aşağıdaki söylediklerimi uygulayarak ve günde en az 30 paragraf sorusu çözün inşallah sınavda size çok yararı olur.

-İlk olarak paragraf soruları hakkında bilgi eksikliğin varsa gider. (Tanımlama, Karşılaştırma, Betimleme, Alıntı Yapma vs.)

-Soruyu iki veya üç defa okuduğunda cevabı bulamadıysan veya soruyu anlamadıysan bir kaç saniye havaya bak ve beynini dinlendir. Ama on saniyeyi geçmesin.

-Soruyu gereğinden fazla okuyarak kafanı karıştırma,

-Kesinlikle her zaman bütün şıkları okumadan karar verme,

-Dikkat eksikliğin varsa en aza indirmeye çalış,

-Soruları hızlıca anlayarak oku,

-Anahtar kelimelere dikkat et,

-Şıkların üzerini çizerek yani şıkları eleyerek git,

-Sana en mantıklı olanı işaretle.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Aynen bende arkadaşa katılıyorum bu sayede paragrafları ve cümlede düzeyini bozan düşünceyi hemen buluyorum.Tek sorun su dil bilgisi onuda çözdüm mü tamamdır,aslında çözüyorumda netlerin düşmemesi için riske girmiyorum.

• hep 35 üstü geliyor benim yanlışlarım tamamen paragrafta ilk beğendiğim şıkkı işaretlememden kaynaklı bi türlü düzeltemıyorum alışmışm 25 dk da bitiyo türkçe yavaşlayamıyorm
  • ben bi sözelci olarak hepsini bıraktım. matematik çalışıyorum şuan. dershanede birkaç Mübarek sözel olduğu halde 450 lerde yapıyorda onları görünce moral 0. paragraf soruları kolay dediğin gibi anahtar kelimeyi bulmak önemli
  • Ben sınavda paragrafı okuyorum sanki boşa okumuş gibi aklımda hiçbirşey kalmıyor tekrar tekrar okuyorum
  • Çıkmış paragraf sorularını mutlaka çözün.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.