Şimdi Ara

Solidworks Teknik Çizim Delik Sorunu ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Montaj teknik çiziminde mesela iki parça var. Bunların birinde örneğin m5 klavuz var 4 adet. Montaj teknik resimde görünüşleri çıkardığımda ön görünüşte deldiğim klavuz delikleri sadece normal delik şeklinde gözüküyor ? Bunun çözümü nedir ?

• NOT ekleyerek deliğin çapını seçin.

solda açılan pencerede <DIM> yazan yeri silip dilediğiniz ölçüleri yazabilirsiniz. M16 x 1.25 gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Hosbak

NOT ekleyerek deliğin çapını seçin.

solda açılan pencerede <DIM> yazan yeri silip dilediğiniz ölçüleri yazabilirsiniz. M16 x 1.25 gibi.

Sorun bu
    Detaylandırmalardan gölgeli kozmetik diş falan açtım hepsini yine olmadı
    Not:Son resimde soldaki montaj modunda teknik resim,sağdaki normal parça modunda teknik resim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakiyyyy -- 2 Eylül 2015; 19:29:11 >

• soldaki 2 deliğin derinliğini göstermek istiyorsanız teknik resimde solda açılan pencereden/ display style sekmesinden "hidden lines visible" secenegini secin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidWorks Eğitmeni -- 28 Aralık 2017; 12:44:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Hosbak

soldaki 2 deliğin derinliğini göstermek istiyorsanxczx teknik resimde solda açılan pencereden/ display style sekmesinden "hidden lines visible" secenegini secin

Hayır arkadaşım.
    Sorunum şu ; normal part çiziminde M5 delik açıyorum. Yukarıda resimlerde görüldüğü gibi. Ama montaja gelince parçada açtığım M5 delik normal düz delik olarak gözüküyor yani 3.resimdeki fark gibi oluyor. Ama görüldüğü gibi ikiside aynı parça.
  • Merhaba , şu an da aynı sorun ile cebelleşmekteyim. SOlidworks desteğe başvurdum ama onlarda yapamadılar. Siz ne yaptınız sorunu çözebildiiniz mi?
  • tuqçee T kullanıcısına yanıt
    2 yıl olmuş ya
    En son solidworks kullandığımdan beri 1 yıl geçti üzerinden sorunu çözdüğümü hatırlıyorum ama nasıl yaptığımı hatırlamıyorum.
  • cakiyyyy C kullanıcısına yanıt
    Geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Olur da hatırlarsanız eğer yardımcı olursanız sevinirim .İyi günler.
  • dediğim gibi yapın:
    solda açılan pencerede <DIM> yazan yeri silip dilediğiniz ölçüleri yazabilirsiniz. M16 x 1.25 gibi. bu kadar basit.
  • dım e ye gerekli ölçüleri girin.
  • Bende aynı dertten muzdariptim. 3 yıl olmuş ama belki aynı sıkıntıyı çeken başkaları olur. Çözüm bu şekilde:

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.