Şimdi Ara

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI... (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.576
Cevap
54
Favori
229.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    demek istediğinizi tam anlayamadım ama sanırım real view indirebileceğiniz bir link istiyorsunuz yanlış mıyım?
    bu video da download linki paylaşılmıştır:
  • tarama (hatch) yapmama probleminin çözümü
  • Yanlış anlayacak bir durum yok, geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim Peki bildiğim kadarıyla solidworks ün direk mac sürümü mevcut değil, Macintosh işletim sistemleri için önerebileceğiniz benzer bi cad yazılımı var mı bu işleri yapabileceğimiz? Bu arada fazla uzağım fakat bir arkadaşlar birkaç projemiz var, sıfırdan başlayıp çalışıp birşeyler yapmaya çalışacağız kendimizce

Edit: Birşey daha sormak istiyorum, keyshot programını yükledim deneme amaçlı, elimde bulunan 3D modellenmiş bir dosyayı açtım ve biraz kurcaladım. Merak ettiğim birşey var, mesela hazır içerikler mevcut render için materyali falan seçip basitçe birşey yapılabiliyor. Peki bu keyshot render ile ürünün elimizde bulunan fotoğrafı üzerinden daha gerçekçi render yapma şansımız var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syphonfilter -- 10 Haziran 2017; 1:52:54 >

• montajınızın içersinde bir kamera ile gezinin
  • quote:

Orijinalden alıntı: syphonfilter

Yanlış anlayacak bir durum yok, geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim Peki bildiğim kadarıyla solidworks ün direk mac sürümü mevcut değil, Macintosh işletim sistemleri için önerebileceğiniz benzer bi cad yazılımı var mı bu işleri yapabileceğimiz? Bu arada fazla uzağım fakat bir arkadaşlar birkaç projemiz var, sıfırdan başlayıp çalışıp birşeyler yapmaya çalışacağız kendimizce

Edit: Birşey daha sormak istiyorum, keyshot programını yükledim deneme amaçlı, elimde bulunan 3D modellenmiş bir dosyayı açtım ve biraz kurcaladım. Merak ettiğim birşey var, mesela hazır içerikler mevcut render için materyali falan seçip basitçe birşey yapılabiliyor. Peki bu keyshot render ile ürünün elimizde bulunan fotoğrafı üzerinden daha gerçekçi render yapma şansımız var mıdır?

elinizde bulunan fotoğrafa ürünü mü yerleştirceksiniz?
    perpektif, ışık , materiyal, gölgelendirme, kamera açısı gibi şeyleri profesyonel şekilde ayarlarsanız istediğinizi elde edersiniz.

• Açıkcası şöyle elimde bir ürünün step formatında tasarımı mevcut ve aynı ürününde üretimden çıktıkta sonraki fotoğrafları mevcut. Acaba ürün fotoğrafları ile render yapma şansımız varsa daha gerçekçi olur mu acaba diye sordum. Yani biraz daha render dan ziyade giydirme gibi birşey olmuş olacak herhalde. Bilmiyorum böyle birşey mümkün mü tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SolidWorks Eğitmeni

görmüş olduğunuz herşey animasyon.
    evet bunları solidworks programı yapıyor. buna explode (patlatma) işlemi diyoruz.

ancak bunları daha profesyonel şekilde hazırlamak için ben keyshot (render programı) kullanıyorum.
    render = gerçekçi görünüm elde etmek demek diyedüşünebilirsiniz.

(konuya çok hakim olmadığınızı söylediğiniz için açıklamalarda bulundum lütfen yanlış anlamayın)

Selamlar keyshot hakkında bi video paylaşırsanız sevinirim. kolay gelsin.

• syphonfilter kullanıcısına yanıt
    yapmak istemiş olduğunuz iş de bir renderdır.
    giydirmeyi fotoğraftaki ürünün üzerinden alıp photoshop ile texture haline getirip step formatı üzerindeki ürüne yerleştirmen gerek. zahmetli bir iştir.
  • tick1988 kullanıcısına yanıt
    hepsi listede var. sırayla paylaşım yapıyorum render konusunu da derinlemesine göstereceğim.
    takipte kalın:

https://www.youtube.com/user/solidworksizmir/videos

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidWorks Eğitmeni -- 12 Haziran 2017; 9:51:10 >
  • edit : sıkıntı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shovel Knight -- 15 Haziran 2017; 22:40:3 >
  • SolidWorks için GPU (RX 480) kullanarak Render alan

KeyShot dışında güzel kullanışlı bi render programı önerir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar basit bir sorum olacaktı.
    Bir mühendis ögrencisi önümüzdeki 4 sene boyunca gtx 940mx ve i5-7200u ile idare edebilir mi? Solidworks 3d cizim programı olduğu için sorun yaşamam olası olarak gördüğüm program solidworks. Bu yüzden size sormak istedim.
    Ufak bir yorum bile yardımcı olacaktır.
  • Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    evet idare ederseniz ancak yinede ekran kartını solidworks sitesinden test edebilirsiniz:
  • SolidWorks Eğitmeni kullanıcısına yanıt
    Hocam sitesinde 940mx i bulamadım.
    Yani diyorsunuz i5 7200u ile geforce 940mx beni mezuniyete kadar idare eder mi? Sonrasında quadro lu sistem toplamayı planlıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Macro, api kullandınız mı işlerinizde

@SolidWorks Eğitmeni
  • tam olarak ne boyutta macroları kastettiniz biliyorum ancak ufak tefek macrolar kullanıyorum evet.
    çok az daha zorlayıp i7 almanı tercih ederim tabi ama i5 yazdığım için oda seni idare eder.
    işletme sahibi olup büyük projeler yapmadığın sürece quadro ya hiç gerek yok.

ben 4 senedir ASUS ROG kullanıyorum. hala canavar. başta fazla para verip yıllarca değiştirmemek bence daha avantajlı oluyor.
    ucuz, yani özelliksiz bilgisayarlar bir süre sonra (2-3 yıl) çöp oluyor. sadece internet ve film için kulanılıyor o yüzden acıyor onlara verilen paralar açıkcası.
  • SolidWorks Eğitmeni kullanıcısına yanıt
    Peki hocam son iki soru

1. I7 islemcinin u serisini alsam benim işimi görür mü yoksa illa hq serisi mi almalıyım?

2. Ekran karti için 950m den aşağısıni alma dediler. Ne kadar doğrudur ekran karti ne kadar önemli?

Planlarimda 1050 veya 1050ti ekran kartli bilgisayar almak var ama yinede opsiyonlari değerlendirmek için soruyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın arkadaşlar.

Solidworks 2016 yüklü. çok güzel ve çok hızlı çalışıyor(du).

skech (çizgi) açınca çok kasıyor, fena yavaşlıyor. Diğer kısımlarda sıkıntı yok, sadece skechte (çizgide) yavaşlıyor. ne yaptıysam olmadı.

- ayarları sıfırladım
    - yeniden yükledim
    - format çekip sıfırdan hem windows hem de solid yükledim
    - solidworks 2015 yükledim

hiç biri çözüm olmadı. Ne yapmam lazım?
    alınması gereken tabiki daha iyi olanı ancak bütçeni bilemem. ayrıca şu zamanda çok hakim değilim bu konulara. 3-4 sene önce iyisini kötüsünü biliyordum ancak teknoloji yerinde durmuyor.
    ekran kartını çok dert etme. orta performanslı 2GB ekran kartı çok rahat iş görür.
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.