Şimdi Ara

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI... (63. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.576
Cevap
54
Favori
229.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: solidworks izmir

gerçek görünümü tasarım yaparken nasıl göreceğinizi anlatan bir video şu an hazırlanıyor. yarın sabah burada yayınlarım.
    çok gerçekçi render lar için ise ilerki aşamada göstereceğim bir konudur.

gerçekçi render lara örnekleri bu sayfada bulabilirsiniz:
    https://www.facebook.com/pg/KeyShotRender/photos/?tab=albums

Hocam tam da anlatmak istedigim linki atmissin eyvallah.Bunu ögrenmem lazim.Yarini iple cekiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• solidworks ta gerçekçi görünüm ile tasarım yapmak (bu olay render değildir)
  • quote:

solidworks ta gerçekçi görünüm ile tasarım yapmak (bu olay render değildir)

2013 sürümünde olurmu hocam ?
  • 2010-2013 arası versiyonlara uygun dosyayı indirirsen olur. linkte mevcut.

• quote:

Hocam kapsamlı bir render videosu ne zaman gelecek?Renk degistirme ve malzeme atamayı biliyorun sadece daha kapsamlısı lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BabyFace57 kullanıcısına yanıt
    2-3 hafta daha zamanı var çünkü listeye göre video hazırlıyorum.
    buradan videoları takip edebilirsiniz:
    https://www.facebook.com/solidworks.videolari
  • cross break nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidWorks Eğitmeni -- 7 Haziran 2017; 19:48:33 >
  • Selamlar, bir konu hakkında fikir sahibi olmak istiyorum bilmiyorum doğru yerdemiyim ama bilginiz dahilinde yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ne kadar şu anda ilgi alanım olmasada bu kadar uğraşınız, videolar ve eğitimler gerçekten muazzam birşey, birçok insana katkınız olmuştur kesin, elinize sağlık.

Sorum ise şu, örneğin elimizde bir katı obje var diyelim, priz,ekran kartı, fotoğraf makinesi objektifi, pc kasaıs vb. gibi çeşitli birçok parçadan oluşan. Bunlardan herhangi birini gerçek görüntü olarak her parçasını ayrı bir şekilde 3D modelleme ve aralara geçişler ekleme şansımız var mıdır bütün detayına kadar? Bu konulardan biraz uzak olduğum için belki tam anlatamadı ama sormak istediğim şeyi şöyle örnekliyim.

https://www.apple.com/tr/mac-pro/

Mesela link mac pronun tanıtımı, burada her aşağı indiğimizde sırayla önce kasa açılıyor sonra bileşenler tanıtılıyor ve bu geçişler içerisinde (örneğin ramlerin yerinden çıkması takılması) gibi animasyonlar mevcut. Veya herhangi bir telefon tanıtımında mesela kameradan bahsedilirken materyaller yerinde çıkarak gösteriliyor hareketli bir şekilde. Bunu solidworks ile yapmak mümkün müdür? Ya da nasıl bir yol izlenmesi gerekmektedir? Bunlar gerçek zamanlı görüntüler mi yoksa tamamen modellenmiş hal midir? Sorular biraz saçma gelebilir belki ama umarım sormak isteidiğimi anlatabilmişimdir.

Teşekkürler şimdiden.

• ufaktan bir render çalışması var burada arkadaşım.
    aynı zamanda tabela yerleşimi, daha doğrusu ürün yerleşimi nasıl yapılıyor onu da öğrenebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidWorks Eğitmeni -- 8 Haziran 2017; 15:41:54 >

• Arkadaşlar bi sorum olacak. Resimde gözüken açılı bir sac büküm. Burda ölçülendirdiğim değerler net. Ancak imalat aşamasında ustanın bu ölçünün doğru olup olmadığını ölçmesi çok güç. Orda hayali bir noktayı bulması ve mesela 15mm ölçüsünü teyit etmesi çok küçük. İmalat aşamasında teyidi kolaylaştıracak bir önerisi olan var mı ? Nasıl bir ölçü vermeliyim ki imalatta sorun yaşamayalım.
    Ayrıca aynı renkte olan ölçüler büküm ve açılım değerleridir.

• canerxcaner C kullanıcısına yanıt
    açınımda büküm yerlerini vermene gerek yok.
    13,50 kulağı büktükten sonra,13,50 kıvırdığı sacı topuza dayayıp 15den tekrar kıvıracak.

ayrıca açıyı vermeyi de unutmayalım:)
  • syphonfilter kullanıcısına yanıt
    görmüş olduğunuz herşey animasyon.
    evet bunları solidworks programı yapıyor. buna explode (patlatma) işlemi diyoruz.

ancak bunları daha profesyonel şekilde hazırlamak için ben keyshot (render programı) kullanıyorum.
    render = gerçekçi görünüm elde etmek demek diyedüşünebilirsiniz.

(konuya çok hakim olmadığınızı söylediğiniz için açıklamalarda bulundum lütfen yanlış anlamayın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidWorks Eğitmeni -- 8 Haziran 2017; 15:52:42 >

• quote:

açınımda büküm yerlerini vermene gerek yok.
    13,50 kulağı büktükten sonra,13,50 kıvırdığı sacı topuza dayayıp 15den tekrar kıvıracak.

ayrıca açıyı vermeyi de unutmayalım:)

Yok ben derdimi anlatamadım galiba. Bükümü yaptık eyvallah. Peki gerçekten o değer 15 mi. bunu nasıl ölçeceğiz. Benim derdim bu.

Evet açılar resimde yok. Örnek resim.
  • canerxcaner C kullanıcısına yanıt
    mikronluk bir iş değil sonuçta aşağı yukarı o hayali noktayı tahmin edip o şekilde kumpasla, hatta metreyle ölçülecek başka yolu yok.
    illaki detaylı ölçüm yapmak istiyorsanız sacı kağıda dik koyup sacın kenarından sacın izdüşümünü alın daha sonra o hayali noktayı bulmak için kenarlardan çizgileri uzatıp kesişen yerden ölçü alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidWorks Eğitmeni -- 8 Haziran 2017; 19:8:50 >
  • quote:

mikronluk bir iş değil sonuçta aşağı yukarı o hayali noktayı tahmin edip o şekilde kumpasla, hatta metreyle ölçülecek başka yolu yok.
    illaki detaylı ölçüm yapmak istiyorsanız sacı kağıda dik koyup sacın kenarından sacın izdüşümünü alın daha sonra o hayali noktayı bulmak için kenarlardan çizgileri uzatıp oradan ölçü alın.

Bazı yaptığımız parçalarda gerçekten önemli oluyor. Büküm için mastar kestirdiğimizde oluyor. Dediğiniz yöntemde güzel denenebilir. İlginiz için teşekküler. Kolay gelsin.
  • hocam toolbax acmaya calıştıgımda'failed to create toolbaxlibrary object' diye hata alıyorum nasıl çözebilirim?
  • BabyFace57 kullanıcısına yanıt
    solidworks kütüphane (toolbox) sorunu yaşayanlar için çözüm burada:

etiket = failed to create toolbax library object , failed to initialize toolbax library object , veritabanı kurulum hatası , kütüphane problem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidWorks Eğitmeni -- 8 Haziran 2017; 23:14:8 >
  • SolidWorks Eğitmeni kullanıcısına yanıt
    bir link verirmisiniz cevaplarınızdan birisine okuyup çözeyim.
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.