Şimdi Ara

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI... (62. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.576
Cevap
54
Favori
229.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: XooM

Solidworks ile çizdiğim şekilleri görünümler kısmından metalik parlak renkleri seçmeme rağmen mat oluyor listedeki yuvarlak boncukların göründüğü gibi metalik parlak olmuyor..
    bunun için ne yapmalıyım? AMD Redeon HD6700m ve intel HD 3000 çift ekran kartına sahip laptop kullanıyorum. i7 işlemcli 8gb ram..

onun sebebi ekran kartınız ile alakalı değil, realview hack eklentisi ile alakalıdır.
    facebook sayfamda defalarca yanıtladığım bir soru.
    bunun için en yakın zamanda video çekeceğim sizler için:)
  • arkadaşlar beni az çok tanıyanlarınız vardır. 2010 senesinden bu yana solidworks ile sorulan tüm sorulara elimden geldiğince cevaplamaya çalışıyorum.
    sizden ilk defa bir ricam olacak.
    destek olmak amacıyla, profesyonel solidworks eğitimleri paylaştığım youtube sayfama abone olur musunuz?
    https://www.youtube.com/solidworksizmir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidWorks Eğitmeni -- 14 Mayıs 2017; 21:33:7 >
  • Merhaba. Makine mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Bu sene SW'yi gördük ve montaj kısmına kadar olan yerler bitti. Saç levha gibi işlemleri öğrenmedik. SW ve Autocad konusunda kendimi geliştimek istiyorum. Autocad konusunda bilgim sıfır bu yaz başlamayı düşünüyorum ondan dolayı sorularım SW konusunda olacak. İlk olarak teknik resimden 3B modele geçip oradan montaja geçebileceğim teknik resim örnekleri bulamıyorum. Bulduklarım ise basit kaçıyor. Biraz orta seviye montaj teknik resimleri bulabileceğim bir kaynak önerebilir misiniz. İkinci sorum ise kendimi SW konusunda geliştirmek için neler yapmalıyım nelere yönelmeliyim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • TaLeBee kullanıcısına yanıt
    how can i draw bolumunden 3 boyutlu çizimlerin nasıl yapıldıgını izleyebilirsin.
    bir çok video yükleyeceğim yakın bir zamanda.
    https://www.youtube.com/watch?v=wcUdx2gMtMo&list=PLfKg-67QS3VMgulyjcDbU5umleLf_oyXf

solidworks nasıl ogrenirim sorusu en çok sorulan soru, sanırım sık sorulan soruların hepsini yanıtlayacağım makale tarzında bir yazı hazırlamam gerekiyor. burada paylaşırım.
  • SIKÇA SORULAN SORULARI AYRI AYRI YANITLAMAK ARTIK YORUCU OLMAYA BAŞLADI:) SİZLER İÇİN BİR VIDEO HAZIRLADIM.

1-Solidworks ve Autocad öğrenmek istiyorum. ilk hangisini öğrenmeliyim?
    2-sadece Solidworks veya sadece Autocad öğrenmek yeterli mi?
    3-Solidworks öğrenmek istiyorum, ilk olarak ne yapmamı önerirsiniz?
    4-Solidworks’ a aşinayım. Kendimi geliştirmek için ne yapmamı önerirsiniz?
    5-solidworks’ de profesyonel nasıl olunur?
    6-solidworks kullanarak profesyonel tasarımcı nasıl olunur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidWorks Eğitmeni -- 19 Mayıs 2017; 19:46:18 >

• teşekkürler hocam. baktım yaptıklarınıza sonra kendim yaptım ama onlarda bitti :D. daha fazla teknik resim bulabileceğim bir kaynak tavsiye edebilir misiniz acaba? yada elinizde varsa gönderebilir misiniz acaba bana. basit giriş seviyesi değilde orta düzey parçalar arıyorum çizmek için.
  • facebookta sadece türkçe konuşulan bir sayfa oluşturdum, henüz yeni olmasına rağmen 200 kişi olduk.
    burada sürekli yeni eğitim videoları paylaşıp, alıştırma yapmanız için çizimler paylaşacağım.

daha detaylı analatacak olursam, 400 küsür basit-orta-zor olarak derecelendirebileceğimiz çizimler mevcut. bunları önce sizden çizmenizi isteyeceğim. 4-5 saat sonra ise nasıl çizildiğini gösteren videoyu yayınlayacağım.
    inşallah daha çok güzel bir ortam oluşur ve herkes yararlanır.

https://www.facebook.com/solidworks.videolari
  • tasarımı yaptınız.
    teknik resmini çıkarttınız.
    aradan zaman geçti ve bu teknik resmi açtığınızda parçanız artık gözükmüyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: solidworks izmir

facebookta sadece türkçe konuşulan bir sayfa oluşturdum, henüz yeni olmasına rağmen 200 kişi olduk.
    burada sürekli yeni eğitim videoları paylaşıp, alıştırma yapmanız için çizimler paylaşacağım.

daha detaylı analatacak olursam, 400 küsür basit-orta-zor olarak derecelendirebileceğimiz çizimler mevcut. bunları önce sizden çizmenizi isteyeceğim. 4-5 saat sonra ise nasıl çizildiğini gösteren videoyu yayınlayacağım.
    inşallah daha çok güzel bir ortam oluşur ve herkes yararlanır.

https://www.facebook.com/solidworks.videolari

bol bol çizim alıştırması bekliyoruz :)

• TASARIMDAN İMALATA GEÇEN TÜM SÜREÇLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidWorks Eğitmeni -- 4 Haziran 2017; 13:28:47 >

• sac ile T boru tasarımı

sac ile gırtal tasarımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidWorks Eğitmeni -- 4 Haziran 2017; 19:16:54 >

• Tasarımı yaptıktan sonra gercek bir goruntu icin ne yapmam lazim?Nasıl render yapiliyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BabyFace57 kullanıcısına yanıt
    gerçek görünümü tasarım yaparken nasıl göreceğinizi anlatan bir video şu an hazırlanıyor. yarın sabah burada yayınlarım.
    çok gerçekçi render lar için ise ilerki aşamada göstereceğim bir konudur.

gerçekçi render lara örnekleri bu sayfada bulabilirsiniz:
    https://www.facebook.com/pg/KeyShotRender/photos/?tab=albums
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.