Çavuş
20 Mart 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 56 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selam Arkadaşlar;

Sene olmuş 2017 sen şimdi mi geliyorsun diyeceksiniz biliyorum. Kafam yerine yeni geldi diyelim.

Sıra gelelim hikayemize.

Sene 2009'da tum arkadaşlar 1 TB harddisk alirken.
ben gaza gelir 1.5 TB (MAXTOR) 3.5 adaptorlu harddisk alırim.

PC ile donanım sökme-takma aliskanligim yokken. Bu disk 1 yıl içinde her ay bir kaç defa tıkırtı etti sonunda veri yedekleyip garantiye yolladım. Değişti 4 ay sonra tekrar yaptı tekrar yolladım.
Degisti. sonra 1 yıl geçti tekrar yaptı. Faturasini bulamadım garantisi bitti ücrete tabi olur dediler bende bilemedim kalsın dedim (Hata 1)

Sonra makinayı tırkt sesiyle 5 ay daha kullandım son tıkırtı ile makina çuvvv... dedi harddisk dönmesi durdu ve enerjiyi kesti. Adaptör soktum taktim tekrar yoğun tıkırtı ile çalıştı 1 dk olmadan tekrar kapandı. Bende kabı soktum icinden fotodaki seagate çıktı.kabin attım(hata 2)

Masaüstü pcye bağladim ayni tıkırtı ve güç kesme sesi ile hazin son. Harddiski windows algılamıyor. Bios başlatma v.s için adam yerine bile koymuyor.

Şimdi bu merete ne yapsak etsek.forumds ve yurtdisi sitelerde ozetle firmware update sorunudur update yap olur diyorlar dogrumudur? 1. TB modeli arkadaşta var kart alıp denemiş olmamis.

Tecrübeli ve bilgili arkadaşlar özellikle tecrübesiyle yardımcı olurlarsa sevinirim.

Teşekkürler
Selamlar;

Linkteki videonun altında açıklamalar kısmında paylaşım yapılmış bunu zar zor solide uyarladım. Çalışıyor.
Fakat buna ekleme yapmak istiyorum.Aynı form üzerinden mesela excel'e aktar butonu ekleyip. Parça no, serial v.b dataları excele otomatik çekmek ve kaydetmek.

Küçük bir erp programcığı amacım aslında sonunda montajdan parçaya otomatik numara vermek gibi bir uygulama yapmak istiyorum.

Program txt. üzerinde yazım yapıyor. fakat exceli otomatik olarak açıp veri alamıyorum.

İlk adım olarak. Excele'e veri aktabilmek için vba'a nasıl exceli aç ve solidden şu veriyi al-yaz diyeceğim. bilgisi olan var mı?
Macro solidden yazıldığı için microsoft excel objesi ekleyemedim. Nasıl ekleyebilirim acaba.

https://www.youtube.com/watch?v=ds-5unvmBHU

Şimdiden teşekkürler.
Hakkında
Meslek: Otomotiv Öğretmeni
İlgi Alanları: Bisiklet, Elektronik, Mekanik
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Bilgisayar
AMD
Otomobil
Mazda
Otomobil
Tercih
Mobil cihaz
Lenovo K6 Power
Operatör
Turkcell
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 4 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 105
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 38 (Bu ay: 4)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 25 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.