Şimdi Ara

...::Solenza Klübü::... (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.634
Cevap
34
Favori
276.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar silecek almayı düşünüyorum bu internette satılan ve 45 cm banana denilen silecekler uyuyor mu yani standart mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamann7725

Arkadaşlar silecek almayı düşünüyorum bu internette satılan ve 45 cm banana denilen silecekler uyuyor mu yani standart mı acaba?

muz silecek uyuyor solenzaya sorun olmaz ama kaç santim olabilir en fazla onu ölçün önce, ben geçenlerde bim'den tanesi 2,5 liraya aldım muz silecekleri sorun yok, arabam solenza değil artık ama solenzaya takmıştım oluyor, silecekleri farklı boylarda takmıştım ben tam denk gelsin diye
  • evet 45 santim oluyor bende taktırdım eskisini metre ile ölçüp yenisini taktılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: şahin038

evet 45 santim oluyor bende taktırdım eskisini metre ile ölçüp yenisini taktılar

İkiside 45 cm mi? Üstte arkadaş "farklı boyutlarda taktırdım denk gelsin diye" diyor.
  • quote:

quote:

evet 45 santim oluyor bende taktırdım eskisini metre ile ölçüp yenisini taktılar

İkiside 45 cm mi? Üstte arkadaş "farklı boyutlarda taktırdım denk gelsin diye" diyor.

onu diyen benim, evet ben farklı boyutlarda taktırmıştım, siz ölçün aynı takın istiyorsanız, kenarlarda 2-3 cm'lik boşluklar kalır en kötü...
  • benim silecekler de muz silecek, ikisinin de boyutları farklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tural.i

quote:

quote:

onu diyen benim, evet ben farklı boyutlarda taktırmıştım, siz ölçün aynı takın istiyorsanız, kenarlarda 2-3 cm'lik boşluklar kalır en kötü...

Şu an üstünde olanları ölçtüm.Biri 40 diğeri 50 cm ama muz silecek alınca umarım değişiklik olmaz.Sorunsuz uyar yani.

• sorun olmaz, önemli olan uzunlukları, ha bir de, muz silecek takınca cam fıskiyelerini ayarlamak gerekmişti ben de, uçlarını iğneyle ayarlamıştık, yoksa sileceklere çarpıyordu su
  • quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Harbiden temiz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-dacia-20-000-km-de-hic-boya-yok-dacia-solenza-73049714/detay/

eğer km orijinalse alınır senelerce binilir, keyif alınır, kafanız rahat olur, cüzdanınız nefes alır, ben 1 sene bindim solenzaya, hala özlerim...

düzeltme: sadece frenlerinden memnun değildim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tural.i -- 5 Şubat 2012; 22:49:05 >

• quote:

quote:

Harbiden temiz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-dacia-20-000-km-de-hic-boya-yok-dacia-solenza-73049714/detay/

eğer km orijinalse alınır senelerce binilir, keyif alınır, kafanız rahat olur, cüzdanınız nefes alır, ben 1 sene bindim solenzaya, hala özlerim...

Valla bana orijinalmiş gibi geliyor.

• quote:

quote:

quote:

Harbiden temiz

Valla bana orijinalmiş gibi geliyor.

ben değildir demedim zaten ama belli olmuyor işte kilometre düşürmekte uzman olduk biz Türkler, bu araba bir de scala pack sport olsaydı tadından yenmezdi

• Merhaba arkadaşlar,

Araba işinde yeniyim, uzun yıllardan beri babamın arabalarını kullanma fırsatı doğdu bana ama çok fazla kullanamadım diyebilirim. Pek fazla kilometre yapmadım, anlamam sağından solundan da, olmadı fırsatım. Bu sene çalışmaya başladım ve ben de bir otomobil almak istiyorum, maksimum 10bin taş çatlasın 11bin araç almak istiyorum, bu fiyat aralığında en uygunu solenzalar olduğuna karar verdim, iç donanımı gayet tatminkar, dışına mana buluyolar ama ben dışını da sevdim gerçekten. Kaç gündür sahibinden ilanlarını takip ediyorum güzel fırsatlar var aslında.

Fakat merak ettiğim, bu araçların fren sistemi güvenlik sınırlarının altındaymış, ayrıca abs de yok, bu fiyat aralıklarında pek yok zaten de. Bu faktörlerden dolayı acemi olduğum için biraz tırstım, ne yalan söyleyim. Sizin bana bu konuda önerileriniz varmı?
    Veya başka bir araç tavsiyeniz.. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apollon12 -- 22 Şubat 2012; 0:54:25 >
  • Tekrar merhaba arkadaşlar;

Sizlere yine bir sorun hakkında sorum olacak;

2004 model Solenza Rapsodie kullanıyorum. Araçta Ultra marka sıralı sistem tüp var. Araç benzinde çalıştıktan sonra tüpe geçerken istop ediyor. Yani bunu motor soğukken yapıyor. Motor sıcakken böyle bir sorun yok. Soğukken bazı araçlar da istop ediyormuş ama bendeki sorun aşırı derecede ileri. Hatay'dayım ve burada sıcaklık 15 derece civarında. Bu sıcakta bile yine istop ediyor. İstop etmemesi için tüpe geçmeden hemen hareket ediyorum.. Yürürken istop etse de otomatikmen vurdurmuş oluyorum böylece motor da ısınıyor bu arada. Ustaya kaç kere götürdüm. Tüp ayarlarından sıcaklığını 30 dereceye kadar yükseltti ama yine aynı sorun devam ediyor.

Böyle bir sorun yaşayan oldu mu ya da çözüm öneri olan var mı? Bu sorun artık çok sevdiğim aracımı satmama neden olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeNaLa

Tekrar merhaba arkadaşlar;

2004 model Solenza Rapsodie kullanıyorum. Araçta Ultra marka sıralı sistem tüp var. Araç benzinde çalıştıktan sonra tüpe geçerken istop ediyor. Yani bunu motor soğukken yapıyor. Motor sıcakken böyle bir sorun yok. Soğukken bazı araçlar da istop ediyormuş ama bendeki sorun aşırı derecede ileri. Hatay'dayım ve burada sıcaklık 15 derece civarında. Bu sıcakta bile yine istop ediyor. İstop etmemesi için tüpe geçmeden hemen hareket ediyorum.. Yürürken istop etse de otomatikmen vurdurmuş oluyorum böylece motor da ısınıyor bu arada. Ustaya kaç kere götürdüm. Tüp ayarlarından sıcaklığını 30 dereceye kadar yükseltti ama yine aynı sorun devam ediyor.

Böyle bir sorun yaşayan oldu mu ya da çözüm öneri olan var mı? Bu sorun artık çok sevdiğim aracımı satmama neden olacak.

Herkese Merhaba, aynı şey eskiden benim clioda da başıma gelmişti. Ustama götürdüğümde sorunun aracın motorunun rölantisinin düşük olduğu için yaptığını söylemişti. Motorun kelebek ayarları dit-ye birşey var. Ustanıza götürüp ayarlatırsanız sorun düzelir. lpgden ya da lpg ayarlarından kaynaklanmıyor sorununuz. motordan kaynaklanıyor

• benim bildiğim bu arabalarda rolanti ayarı diye birşey yok, araba otomatik ayarlıyor, eğer bozulduysa rolanti kelebeğinin değişmesi gerek ama ben bozuk olduğunu sanmıyorum, bende de aynı sorun olmuştu, pislik kaçmış rolanti kelebeği kapkara olmuş, bir spreyle temizlendi wd40 yanlış hatırlamıyorsam, parça parlak bişeymiş ortaya çıktı, sorun çözüldü
  • merhaba arkadaşlar ben bir dacia selonza aldım yakıtla ilgili bir sorunum var 2004 model aracım km metre 425 tl yakıyor sizde bu normalmıdır konustugum kisiler en fazla 350 tl yakmazı lazım diyorlar benzine 97 oktan shell den alıyorum bu konu ile yapmam gerekenler varsa bana yazın yakıtla ilgili yapamam gerekenleri yazın
  • arkadaşlar 100000 km de sol ön çamurlukta ve sol arka çamurlukta hafif sürtmeler olan ön kaputta tavanda ve bagaj kapağında güneş yanığı olan scala sport pack almayı düşünüyorum almalımıyım ? lütfen cevap verinde forumu biraz canlandıralım lütfen
  • fiyat ne peki, yürüyen falan ne durumda, fiyat uygunsa alınıp binilebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeNaLa

Tekrar merhaba arkadaşlar;

Tüpe geçiş ısısı 30 değil 40-41 derece olacak.Yükselttirin bir yerde.Büyük ihtimalle sorun bundan.

LPG 40-41 derecede tam olarak buharlaşabiliyor çünkü.

Düzelmezse boğaz kelebeğini açın (sökülüp çıkarılmasına gerek yok) karbüratör spreyi sıkın.,temizlensin kelebek...veya ustaya temizletin

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.