Şimdi Ara

Sol Seride Gecen Kulustur Araclar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugun rampa yukari 80 km hiz siniri olan yolda gidiyordum.Onume kartalmidir leylekmidir turnadimidir her ne zoksa bir arac geldi.Butun yokusu 2. vitesle cikti adam .Eger aracinizin performansi dusukse yokus yukari sol seritte yavas gidip insanlari kanser etmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aşağılık duygusu ve sonradan görmenin birleşimi. bana da toros selektör yaptı geçen gün, yol verdim geçti gitti. benim arabam 10-15 tane toros alabilecek kadar para ediyor belki de daha pahalı. istesem süründürürüm de gaza basarsam. ee ne geçicek elime? egomu tatmin etmiş olucam sadece. bunun vatana millete, aileme kardaşıma bir faydası dokunacak mı? dolar hala 4.85 mesela doları düşürecek mi? benzin fiyatlarını mı indirecek? hayır.. e o zaman geçsin gitsin sol şerit orta şerit fark etmez..
    Valla orta şeritte gidenden hizliysam, arkamdan gelen yoksa sola çıkar sollamami yaparım. Sollamam bitene kadar arkama biri dayanmışsa bekleyecek. Kural bu. Sollama biter bitmez sağa çekilirim. Geçersiniz.

Bende 2 litre araba da var, 1.8 turbo da var. 1.4 otomatik kalos da var. 62 yaşında klasik Amerikan da var. Kurallar belli. Hepsini aynı şekilde kullanıyorum.

Terbiyesizlik etmeyin. Sol şerit ihlali de yapmayın. İki uç da saçma, iki uç da görgüsüzlük, saygısızlık. Karşılıklı saygı çerçevesinde yaşayalım. Herkes için daha kolay yaşam. Yok, saygısız olacam ben derseniz de hareketin Allah'ını görürsünüz. Gene, hepimize hayat zorlaşır. Gerek yok.

An itibari ile en çok ihtiyaç duyduğumuz şey biraz sağduyu, biraz saygı.
  • k.b
  • Sol şeritte herkes gitsin inan gram karışmam araba gidemiyorsa da anlarım. Ancak sollaması biten geçsin yine orta şeride.

En gıcık olduğum durum da aynadan beni görüyor 2 saattir çıkmamış tam ben gelirken sola atlıyor hızı da 80-90.
  • fakirler sola geçemezmi

• 500 metreden şimşeği bi çakıyon 10 tane korkudan 100 beygir geliyor beni tepeleyecek diye işe yarıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

fakirler sola geçemezmi
    herkes haddini bilecek
    ne o öyle sol şerıt ,sağ şerit neyinize yetmiyor

şaka tabi , fakat yürümeyen aracla sol şerıdı işgal etmek de
    nasıl bir ego tatmıni
  • Düşünce doğru fakat ifade etme şekli yanlış malesef.. Mesajdaki üslup daha güzel olabilir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: karahancer2

500 metreden şimşeği bi çakıyon 10 tane korkudan 100 beygir geliyor beni tepeleyecek diye işe yarıyor
    10taneçakmayıbiliyonnoktavirgülkullanmayıbilmiyon

• Arkadaşlar yollarımız fakirlerde yolda gidebilsin diye 2-3 şerit yapılıyor soldan gitmeyin adam sizin yüzünüzden kanser oluyor kemoterapi + 6 tl yakıt fıyatı dahil adamın eve dönüşünü pahalıya getiriyorsunuz.
  • Bu forumda yazmıştı yine biri insan kendi arabasından ucuz araba görünce sollama psikolojisine giriyor diye. Gerçekten de çok doğru bir söz.

• D. Targaryen kullanıcısına yanıt
    Bende nedense pahalı araçları görünce sollama psikolojisine giriyom

• Bu olay londra da mı oldu? Yoksa yıllık izinde memlekete mi geldin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 15 Temmuz 2018; 15:34:39 >
  • aşağılık duygusu ve sonradan görmenin birleşimi. bana da toros selektör yaptı geçen gün, yol verdim geçti gitti. benim arabam 10-15 tane toros alabilecek kadar para ediyor belki de daha pahalı. istesem süründürürüm de gaza basarsam. ee ne geçicek elime? egomu tatmin etmiş olucam sadece. bunun vatana millete, aileme kardaşıma bir faydası dokunacak mı? dolar hala 4.85 mesela doları düşürecek mi? benzin fiyatlarını mı indirecek? hayır.. e o zaman geçsin gitsin sol şerit orta şerit fark etmez..
  • ankarada sol hastalığı var. sağ şerit boş oluyor genelde rahat rahat gidiyorum. millet bayılıyor sol ve orta şeritten gitmeye. bildiğin duruyorlar akmıyor trafik ama sağ şeritler boş.. sol şerit nedir sollama nedir trafik nedir bilen yok pek.
  • Geçemiyorsa rahatsız etmem, ama geçtiği halde yavaşsa selektör atarım.

Bir de diğer yönden bakalım...geçen Balıkesir’e gelirken çıkılan rampada 110 ile sollama yapıyorum ardıma insignia geldi selektör selektör üstüne o araçta tek kişiydi, benim araçta 3 kişi olmasına rağmen yapıştırdım 170’e kadar inatla bastı yetişemedi sonra önüme araç çıktı bıraktım. Yontulmamış arkadaşlar bilmez belki de hepimizin ayağının altında gaz pedalı var istersek aracımız da gidiyor hatta bazılarından daha da iyi gidiyor, sizler öküz gibi araç kullanıyorsunuz diye daha hızlı değilsiniz diğerleri sakin kullandığından kendinizi bir şey sanıyorsunuz. He biz uğraşmadıysak gün gelir bir deli uğraşır sonra dört kolluyla gidince hiçbir şeyin anlamı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaan.actio -- 15 Temmuz 2018; 15:53:17 >
  • hocam büyük ihtimal benim arabadanda 10 15 tane eder aracınız ama soldan gidiyorsanız sürekli, sağ şerit boş ise ve ben soldan hızlı geliyorsam bende selektör atarım. 2 kere atarım yol vermezseniz makas atarım. arabanın eski veya yeni olmasıyla alakası yok durumun bence. şahinde olsa ferraride olsa sol şeritte yavaş gidiyorsa selektör atarım :)
  • Valla orta şeritte gidenden hizliysam, arkamdan gelen yoksa sola çıkar sollamami yaparım. Sollamam bitene kadar arkama biri dayanmışsa bekleyecek. Kural bu. Sollama biter bitmez sağa çekilirim. Geçersiniz.

Bende 2 litre araba da var, 1.8 turbo da var. 1.4 otomatik kalos da var. 62 yaşında klasik Amerikan da var. Kurallar belli. Hepsini aynı şekilde kullanıyorum.

Terbiyesizlik etmeyin. Sol şerit ihlali de yapmayın. İki uç da saçma, iki uç da görgüsüzlük, saygısızlık. Karşılıklı saygı çerçevesinde yaşayalım. Herkes için daha kolay yaşam. Yok, saygısız olacam ben derseniz de hareketin Allah'ını görürsünüz. Gene, hepimize hayat zorlaşır. Gerek yok.

An itibari ile en çok ihtiyaç duyduğumuz şey biraz sağduyu, biraz saygı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 15 Temmuz 2018; 16:24:38 >
  • Saçma sapan konuşmayın.

İstersem 55 ps tarihi eser 200d mercedes ile yarım saat kamyon sollamaya bile çıkarım.Sonuçta solluyormuyum?Solluyorum.

Trafik kurallarını açın okuyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 15 Temmuz 2018; 16:27:57 >
  • hll knk

ben sol şeritten yavaş gitmediğim için sorun yok orta şeritçiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: D. Targaryen

Bu forumda yazmıştı yine biri insan kendi arabasından ucuz araba görünce sollama psikolojisine giriyor diye. Gerçekten de çok doğru bir söz.
    Daha 2 gün önce 120 ile giderken arkadan gelen Toros'a yol verdim. Gerçekten "Toros'tan hızlı gitmem lazım" psikolojisini hissettim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.