Şimdi Ara

SOL DAN UYDUNET E

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhaba superonline adsl kullaniyorum 10 gun taahhutum kaldi.Binamda uydunet fiber altyapisi varmis gecmeyi dusunuyorum ancak surekli kopmalar ve yan odadan sinyal alinmiyor tarzi seyler soyleniyor dogru mudur?Bu arada 3 ay bizden e gecmeyi dusunuyorum.Onerir misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• valla bende geçicem yazın araştırdıgım kadarıyla kopma olayları bölgeden bölgeye değişiyor kullanan varsa ondan öğrenmen daha iyi olucaktır ve modem işine gelicek olursan amazondan sb6141 alıp yanına router alırsan sınyal ve modemden kaynaklı sorunlarıda çözebilirsin uydunetin verdigi modemlerin hepsi berbat
  • AirJET A kullanıcısına yanıt
    Siz kablonet mi kullanıyorsunuz diye sormuştum da şimdi gördüm kullanmadığınızı. Hep SB6141 öneriyorsunuz çünkü. Yakın zamanda SB6141 alan tanıdığınız var mı? 5-42 mhz upstream değerleri olmasına rağmen kablonet destek veriyor mu yani? Normalde ben de dahil bu tarz modem kullananlara destek verilmedi. Çoğu kişi online olamadı. Motorola iken 5-85 mhz değerlerindeyken destek alan modeller şimdi 5-42 mhz olarak ARRIS halinde çıkıyor. Yeni modeller destek alabiliyor mu? Online olmada sorun yaşıyor mu? Ayrıca şu an bu tarz sorunlar olmasa bile bazı frekanslar kaldırıldığı zaman yine bağlantı sağlanamayacaktır. O yüzden upstream 5-85 MHz aralığında olmayan bir model almayın.

ARRIS Model (Yeni) 5-42 MHz upstream:http://arris.force.com/consumers/articles/Specifications/SB6141-Specification-Sheet
    Motorola Model (Eski) 5-85 MHz upstream:http://www.adamscableequipment.com/uploads/2/6/7/4/2674188/motorola_sb6141_datasheet_1.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhan1991 -- 14 Mart 2017; 2:19:16 >

• batuhan1991 B kullanıcısına yanıt
    valla o modemi önerme nedenim en sorunsuz şekilde kullanılan arris modeli olması gözlemlediğim kadarıyla diğer modemlerde firmware sorunu oluyor ve forumda araştırırsanız bu konular hakkınad yazılar bulabilirsiniz
  • AirJET A kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi forumda kullananların çoğu Motorola olduğu için sorunsuz çalışması normal; fakat ARRIS halinde Motorola'dan dolayı biraz destek alabilseler de kablonet 42 mhz altında upstream vermeyi bırakırsa modem kullanılmaz hale gelecek.
  • Yani gecmeli miyim yoksa pisman mi olurm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BushidoXx kullanıcısına yanıt
    süperonline fiber değilse geçmelisin.

yerine göre değişiklik gösteriyor, bende hız stabil ve ping 1-20 arası
    alın bir hafta kullanın bir haftadan önce iade edebilirsiniz sıkıntı çıkarsa.

kablosuz da 30 mbit filan hız alıyorsunuz ama ki bence yeterli, bir şey indireceğim ya da nitro alacağım gün kabloyla pc yi modeme bağlıyorum uydunetin servisleriyle ayda toplamda 15 tb lik veri indirebilirsin!! ki o kadar harddiskim bile yok benim :) artık yüzüne bile bakasınız gelmiyor internetin.

Deneyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BushidoXx

Yani gecmeli miyim yoksa pisman mi olurm

Bence hiç düşünmemelisin bile. sonuçta şuan internet hizmetinin en dandiği adsl. resmen çağ atlarsınız yani.
  • Kesinlikle geçmelisin herhangi bi sorun olucağını sanmam olsa dahi 5 saat içinde ekip yolluyorlar bende Süperonline'den Kablonet'e geçtim ve hiç olmadığı kadar memnunum
  • adsl den bin kat daha iyidir bence koşarak uzaklaş adsl den
  • Fiber yoksa geçilebilir ama onun dışında leş bi internet bendede var cok fazla kesılıyor pıng degerler cok kotu degıl
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.