Şimdi Ara

Sokakta elinde sigarayla gezen tipler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
6.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle sigara karşıtı değilim, millet ne içerse içsin başkasını ilgilendirmez, fakat başkasına zarar vermeye başlıyorsa işte orada durulacak.

Bazı tipler var, ellerinde yanan sigarayla kollarını aça aça geziyorlar, bu ellerindeki sigaranın birine değip yakma ihtimalini hiç düşünmüyorlar, hele geçen bir tanesi yanan sigarayla ışık hızında yürüyordu, adım gibi eminim bir kaç dakika sonra birisini yaktı. Üstüne bu tipler sigarayı yürürken içip dumanını da arkadaki kişiye koklatırlar, sigara içmek özgürlüktür fakat bu yapılan apaçık rezillik.

Şimdi ''yAw MoRuQ Ne Bu sİgAra KarŞıTlIQı yAWW'' diyen tipler gelecek, tekrarlıyorum; istediğiniz kadar için umurumda değil, kimse karışamaz fakat o dumanla başkalarını zehirliyorsanız bal gibi de karışılır, geçin bir köşede için sonra devam edin yolunuza, milleti zehirlemeye hakkınız yok.

• Kenardan geçen arabanın sana ne faydası var da dumanına maruz kalmayı kabul ediyorsun?

Sağlıklı taşıt derken, arkasından su buharı çıkaran araçlar piyasaya çıktı da bizim mi haberimiz yok?

Sigaranın bir faydası olsa zaten kimse bu kadar tartışma konusu yapmazdı, içen birine karışma hakkın yok yanından 2 saniyeliğine geçen dumanın sana bir zararı olmaz zaten merak etme.
    Hocam diyelim ki ortalama bir insanın hayatı boyunca sigara dumanı solumaktan ölme oranı milyonda bir. Bu 7000 insan demek.

Sen sigarayı savunmuyorsun belki ama sigara içenleri savunuyorsun. Sorun da sigara değil zaten, içenler.

Pasif içiciliğin tanımı içilen sigaranın dumanını solumak, kapalı alan falan yok, ki zaten söylediğin mantıklı da değil. Kapalı alan olması hasarı arttırır, ama hasar almak için kapalı alan olmasına gerek yok.

Şu sigara içenleri savunmamak için tanıdığınızın kanser olması mı lazım anlamıyorum ki. Kanser'in ne kadar iğrenç bir şey olduğunu bir kere görseniz anlarsınız niye sigara karşıtı olmanız gerektiğini. Ama yok neymiş hakkı varmış içermiş sana çok zarar vermiyormuş.

Gidin uyuşturucu alın, en azından kafanız falan olur. Ölürken zevk alır başkalarına zarar vermeden ölür gidersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BUZ TROLÜ

Bu mesaj silindi.
    Al işte, fare zehirini içine çekmeyi arabayla savunan tip.

Yavaş yavaş sağlıklı taşıtlara geçiliyor zaten, üstelik bütün olarak ele alacaksak araba bir taşıt en azından, peki ya sigaranın ne faydası var da dumanını içimize çekiyoruz?
  • En Hoşlanmadığım Tiplerdir Kendileri.
    Dediyin Olayı yaşadım ben. Bidefa birinin elindeki sigara benim elime değmişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moving On

Al işte, fare zehirini içine çekmeyi arabayla savunan tip.

Yavaş yavaş sağlıklı taşıtlara geçiliyor zaten, üstelik bütün olarak ele alacaksak araba bir taşıt en azından, peki ya sigaranın ne faydası var da dumanını içimize çekiyoruz?

Alıntıları Göster
    Kenardan geçen arabanın sana ne faydası var da dumanına maruz kalmayı kabul ediyorsun?

Sağlıklı taşıt derken, arkasından su buharı çıkaran araçlar piyasaya çıktı da bizim mi haberimiz yok?

Sigaranın bir faydası olsa zaten kimse bu kadar tartışma konusu yapmazdı, içen birine karışma hakkın yok yanından 2 saniyeliğine geçen dumanın sana bir zararı olmaz zaten merak etme.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZenciPriapus

Kenardan geçen arabanın sana ne faydası var da dumanına maruz kalmayı kabul ediyorsun?

Alıntıları Göster
    Birader argümanın o kadar saçma ki kendi kendini çürütmüşsün :).

Yanımdan geçen arabanın bana faydası var demedim, olaya bütün olarak baktığınız için araba bir taşıt, marjinal bir faydası var demek istedim, sağlıklı taşıt derken çevreye daha az zarar veren taşıtlara geçiliyor zaten merak etme.

İçen birine karışma hakkın yok diyerek konuyu okumadığını, okuduysan da balık hafızalı olduğunu belli etmişsin, o 2 saniyelik dumanın içinde yüzlerce kanserojen madde var, ben senin o pislik, zehirli nefesini içime çekmek zorunda değilim, gidersin nerede içersen içersin sigaranı umurumda olmaz, fakat pasif içiciliğin çok daha zarar verdiği bilinen bir gerçek, bir kez olsun şu sigara konusunda haksız olduğunuzu kabul edin, sizin içtiğiniz sigara kimsenin umurunda değil, olay milleti de zehirlemeniz.

• Mal turnusolu niteliğinde bir konu olmuş

• quote:

Birader argümanın o kadar saçma ki kendi kendini çürütmüşsün :).

Yanımdan geçen arabanın bana faydası var demedim, olaya bütün olarak baktığınız için araba bir taşıt, marjinal bir faydası var demek istedim, sağlıklı taşıt derken çevreye daha az zarar veren taşıtlara geçiliyor zaten merak etme.

İçen birine karışma hakkın yok diyerek konuyu okumadığını, okuduysan da balık hafızalı olduğunu belli etmişsin, o 2 saniyelik dumanın içinde yüzlerce kanserojen madde var, ben senin o pislik, zehirli nefesini içime çekmek zorunda değilim, gidersin nerede içersen içersin sigaranı umurumda olmaz, fakat pasif içiciliğin çok daha zarar verdiği bilinen bir gerçek, bir kez olsun şu sigara konusunda haksız olduğunuzu kabul edin, sizin içtiğiniz sigara kimsenin umurunda değil, olay milleti de zehirlemeniz.

Alıntıları Göster
    Pasif içicilik dediğin uzun zaman birden fazla kişinin sigara içtiği ortamlarda bulunursun(kahveler gibi), çıkan yoğun dumandan ötürü zarar görürsün. Sigara içen kişi yanından geçerken pasif içici olmazsın, dibine girip dumanını çekmeye çalışmıyorsan.

İsteyen istediği yerde içer yasak olmadığı sürece, şu an arabalar, toplu taşımalar, kapalı alanlar harici her yerde sigara içilebilir, o yüzden boşa yakınmayın.

Bu arada marjinal bir fayda ne demek oluyor . Öyle bir laf kullanmışsın ki senin bile anladığını sanmıyorum. Günlük hayatta kullanılmayan kelimeleri kullanacağım diye kasmayın bu kadar...

• quote:

Pasif içicilik dediğin uzun zaman birden fazla kişinin sigara içtiği ortamlarda bulunursun(kahveler gibi), çıkan yoğun dumandan ötürü zarar görürsün. Sigara içen kişi yanından geçerken pasif içici olmazsın, dibine girip dumanını çekmeye çalışmıyorsan.

İsteyen istediği yerde içer yasak olmadığı sürece, şu an arabalar, toplu taşımalar, kapalı alanlar harici her yerde sigara içilebilir, o yüzden boşa yakınmayın.

Bu arada marjinal bir fayda ne demek oluyor . Öyle bir laf kullanmışsın ki senin bile anladığını sanmıyorum. Günlük hayatta kullanılmayan kelimeleri kullanacağım diye kasmayın bu kadar...

Alıntıları Göster
    Hmm, şimdi önünde yürüyen adam sigaranın dumanını üflediğinde o duman yüzüne geliyor ve seni etkilemiyor öyle mi?

Neyse ki dediğin yerlere yasaklar getirildi, umarım yakında sokakta bize zehir solutmaları da yasaklanacak.

Ayrıca kullandığım bir terime dağarcığının yetmemesi benim kastığım anlamına gelmez, burası arkadaş ortamın değil ki kısıtlı kavramlar çerçevesinde tartışalım.

• quote:

Hmm, şimdi önünde yürüyen adam sigaranın dumanını üflediğinde o duman yüzüne geliyor ve seni etkilemiyor öyle mi?

Neyse ki dediğin yerlere yasaklar getirildi, umarım yakında sokakta bize zehir solutmaları da yasaklanacak.

Ayrıca kullandığım bir terime dağarcığının yetmemesi benim kastığım anlamına gelmez, burası arkadaş ortamın değil ki kısıtlı kavramlar çerçevesinde tartışalım.

Alıntıları Göster
    Daha önce dediğim gibi pasif içicilik denilen kavram sanıldığı gibi bir kavram değil, sizin gibi “sonradan entelektüeller” tarafından fazlasıyla abartıldı. Uzun süre sigara içen biriyle aynı ortamda bulunman lazım, üstelik bu ortamın açık değil kapalı bir ortam olması lazım. Yolda yürürken önünden geçen adamın dumanı seni pasif içici yapmaz, biraz önce sigara içip otobüse binen adam seni pasif içici yapmaz.

Kelime dağarcığımın senin kat kat fazlası olduğuna emin olabilirsin, ama açıkçası marjinal kelimesiyle cümle içinde kullandığın fayda kelimesi arasında pek bir bağlantı kuramadım, sanırım kullanmak istediğin kelime “spesifik” idi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZenciPriapus -- 27 Eylül 2019; 22:58:31 >

• quote:

Daha önce dediğim gibi pasif içicilik denilen kavram sanıldığı gibi bir kavram değil, sizin gibi “sonradan entelektüeller” tarafından fazlasıyla abartıldı. Uzun süre sigara içen biriyle aynı ortamda bulunman lazım, üstelik bu ortamın açık değil kapalı bir ortam olması lazım. Yolda yürürken önünden geçen adamın dumanı seni pasif içici yapmaz, biraz önce sigara içip otobüse binen adam seni pasif içici yapmaz.

Kelime dağarcığımın senin kat kat fazlası olduğuna emin olabilirsin, ama açıkçası marjinal kelimesiyle cümle içinde kullandığın fayda kelimesi arasında pek bir bağlantı kuramadım, sanırım kullanmak istediğin kelime “spesifik” idi...

Alıntıları Göster
    İçine çektiğin yüzlerce kanserojen maddeyi nasıl savunacağını şaşırdığın için bana ''entel'' damgasını yapıştırıp kurtulmaya çalışmışsın fakat o işler öyle olmuyor be, bir ara üşenme git araştır; bak bakalım o dumanın sana üflenmesi nasıl zararlara sebep oluyormuş, bu kadar insan boşuna tepki göstermiyor.

Dediğim gibi, bir zehiri savunacaksın diye kafanda beni ''entel'' profili olarak kodlayıp kelime dağarcığı konusunda üste çıkmaya çalışmışsın, sana aramızdaki farkı uzun uzun, detaylı bir şekilde anlatırdım fakat lüzmu yok :) iyi forumlar.

• Tamam o zehiri kullanan düşük zekalılarıların sigaraylabirilerini rahatsız etmesini destekliyorsun yani.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Moving On kullanıcısına yanıt
    Hocam sen foruma uzun zamamdır girmiyorsun galiba. Bu yazdıklarını anlayacak insan pek gezmiyor. Hatta sırf sen konu açtın diye sana hakarete varan yazılar gelecek. Ufak bir tavsiye kafanı pencereden çıkart havaya anlat daha çok destek alır.

Edit : donanım bölümü çok güzel sen de gel gündelik konularla kanser olma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jervis -- 27 Eylül 2019; 23:10:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jervis

Hocam sen foruma uzun zamamdır girmiyorsun galiba. Bu yazdıklarını anlayacak insan pek gezmiyor. Hatta sırf sen konu açtın diye sana hakarete varan yazılar gelecek. Ufak bir tavsiye kafanı pencereden çıkart havaya anlat daha çok destek alır.

Edit : donanım bölümü çok güzel sen de gel gündelik konularla kanser olma.
    Maalesef 1.5 yıldır bu tiplere laf anlatmaya çalışıyorum hocam, şu ana kadar çeşitli sorunlara dikkat çeken onlarca konu açtım, sonuç hep hakaret ve küfür oldu dediğiniz gibi.

Zaten yakında bu bölümde takılmayı bırakıp ''Donanım'' bölümüne gelmeyi planlıyorum, en azından konuştuğum insanın duvardan farklı olması bile beni mutlu eder. :)
  • Peki efendim öyle içeriz,

+ Blok,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Peki efendim öyle içeriz,

+ Blok,
    Kuzeninin hukuk ofisine yorum yazmadığım için mi bu kin?
  • quote:

İçine çektiğin yüzlerce kanserojen maddeyi nasıl savunacağını şaşırdığın için bana ''entel'' damgasını yapıştırıp kurtulmaya çalışmışsın fakat o işler öyle olmuyor be, bir ara üşenme git araştır; bak bakalım o dumanın sana üflenmesi nasıl zararlara sebep oluyormuş, bu kadar insan boşuna tepki göstermiyor.

Dediğim gibi, bir zehiri savunacaksın diye kafanda beni ''entel'' profili olarak kodlayıp kelime dağarcığı konusunda üste çıkmaya çalışmışsın, sana aramızdaki farkı uzun uzun, detaylı bir şekilde anlatırdım fakat lüzmu yok :) iyi forumlar.

Alıntıları Göster
    Sigarayı hiçbir yerde savunmadım, ve tek bir faydası dahi olmadığını zaten daha önce söyledim. Sigaradan nefret edebilirsin, zaten kimsenin sigaraya aşık olduğunu zannetmiyorum, ama bu sigara içen birinden nefret ediceğin ve tamamen yasalara uygun hareket etmesine rağmen onu kısıtlamaya çalışacağın anlamına gelmez.

Hoş aşık olduğun kız sigara içiyormuş, eminim yolda yüzüne sigara dumanını üflerse ondan da şikayetçi olursun

• quote:

Sigarayı hiçbir yerde savunmadım, ve tek bir faydası dahi olmadığını zaten daha önce söyledim. Sigaradan nefret edebilirsin, zaten kimsenin sigaraya aşık olduğunu zannetmiyorum, ama bu sigara içen birinden nefret ediceğin ve tamamen yasalara uygun hareket etmesine rağmen onu kısıtlamaya çalışacağın anlamına gelmez.

Hoş aşık olduğun kız sigara içiyormuş, eminim yolda yüzüne sigara dumanını üflerse ondan da şikayetçi olursun

Alıntıları Göster
    Sigara içen birinden nefret ettiğimi söyledim mi? kim ne yaparsa yapsın bana ne? sana ne? bize ne? adamı kısıtlıyormuşum öyle mi? o beni dumanıyla zehirlerken ne yapıyor peki? kısır döngüye girmişsin, bir şeyler geveleyip duruyorsun, gülünç.

Argüman bulamayınca hemen eski konularıma bakıp kendince malzeme bulmuş bir de :D sigarayı savunmamana rağmen marjinal olacağım diye lafa girmişsin, ağzının payını alınca da çırpınmaya başlamışsın, bunu sen de gayet iyi biliyorsun fakat kabullenmek istemiyorsun, ki bu oldukça doğal.

Diyecek bir şey yok, dumanın zararlarından bahsediyorum, bunun dışında kim ne yaparsa yapsın bana ne diyorum, adam hala gelip kısıtlıyorsun falan diyor, şu lafları duvara anlatsam o bile anlardı be.

• Acayip ayar oluyorum

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.