Şimdi Ara

Sokakta bira içen genç vatandaşı rahatsız eden sokak magandası (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
2
Favori
15.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
175 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asderty

Şimdi sahilde 20 gün, istediğin saatte rahat rahat yürürsün. Hatta kadınlar tek başına geceleri bile sokağa güvenle çıkarlar değil mi? Alkol satışı yasaklandı ya, kimse karınca bile ezmek artık sokaklarda!

Mesele alkol meselesi değil. Efendi adam 100lük rakı da bitirse kimseye bulaşmaz. Mesele itlerin ceza almaması.

İtleri temizleme işi de sana kalacaksa polis/devlet ne yapacak?

Polis dediğin iti çakalı 1 km'den tanır. Hakim/savcı dediğin daha görmeden tanır.

Erdoğan dese ki; ülke it kopuk doldu, şunları bitirecek şekilde ceza kanununu düzenleyin. Kanun çok kısa sürede değişir.

Polise de çar çakala acıma denir, sen o zaman gör bakalım ülkeyi.

Sen ne yaparsan yap. İster mafya ol, ister mma şampiyonu ol bunlarla baş edemezsin.

Rte emir verecek, kısa sürede o kanun meclisten çıkar zaten, devlet de uygulayacak. Ama hükümet istemezse, kasten kanun yapmaz, içeri attırmazsa, ülke aha böyle olur.
    Bak güzel arkadasim daha öncede söyledim. Ben alkol alan adama karsi degilim. Adami iciyor diye ayiplamam ama alkollüyken ortama da girmem bu kisisel tercihim.

Benim karsi oldugum durum basit ben dalgayi cikarip sahilde sallaya sallaya efil efil geziyor muyum? hayir evde yerlere gazete serip çıplak cilginca kostursam kimseye zarari olur mu? Yine hayir.

Sokakta alkol bu iki uc örnek gibidir benim icin ikisi icin kullanilacak alan farklidir. Umarim derdimi anlatabilmisimsir.

Onun disinda vücut adamin hayat adamin zarari varmis yokmus bunlar o şahısın kendi inisiyatifi ben buna burnumu sokacak kadar hadsiz degilim. Senelerdir yazarim hadsizce baskalarina karisanlari sevmem biliyor olman gerek.

Ama kamu alaninda yapılacaklar bellidir. Yapilmayacaklar bellidir ben de bu konuda cidden hassas biriyimdir.

Benin söylemeyek istedigim bu kadar ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 28 Nisan 2021; 16:58:51 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Kim ne içiyorsa içsin gram umurumda değil de sokak ortasında içme be kardeşim git evinde iç yada daha tenha bir yerde iç insanların gözüne sokarsan millet de tepki gösterir tabi.

Bu arada kimse özgürlük üzerinden duyar kasmasın bende çıkıp o zaman eşimle sokak ortasında sevişeyim, öteki çıkarsın şeyini mastürbasyon yapsın, başkası gelsin kaldırımın ortasına sıçsın ama ÖZGÜRLÜK HEDE HÖDE KARIŞAMAZSINIZ. Boş yapmayın gençler gerçekten şu forumda ne kadar boş yapan sivilceli varsa alayı 17-23 yaş arası velet kesimden oluşuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: symbolcu

İçiyorsan evine git.Zıkkımlan.

Sokakta o haltı yiyemezsin...

Ötede ağla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RTX3080Ti

Kim ne içiyorsa içsin gram umurumda değil de sokak ortasında içme be kardeşim git evinde iç yada daha tenha bir yerde iç insanların gözüne sokarsan millet de tepki gösterir tabi.

Bu arada kimse özgürlük üzerinden duyar kasmasın bende çıkıp o zaman eşimle sokak ortasında sevişeyim, öteki çıkarsın şeyini mastürbasyon yapsın, başkası gelsin kaldırımın ortasına sıçsın ama ÖZGÜRLÜK HEDE HÖDE KARIŞAMAZSINIZ. Boş yapmayın gençler gerçekten şu forumda ne kadar boş yapan sivilceli varsa alayı 17-23 yaş arası velet kesimden oluşuyor.

Sokak ortasında sevişmek ile oturup bira içmek arasında nasıl bir benzer bağlantı kurabildin gerçekten merak ediyorumSokakta bira içen genç vatandaşı rahatsız eden sokak magandası 

• Treth kullanıcısına yanıt
    Burada esas olan iti çakalı temizlemektir.

Ülkede it çakal kalmazsa, alkol alan kişiden çekinmene gerek kalmaz zaten. Çünkü efendi adam alkol alsa da itlik yapmaz.

Geriye kalan hayat tarzına karışmak oluyor işte. İtliği yoksa kola da içse, bira da içse zararı olmaz.

Eğer it ise, kola da içse bira da içse itlik yapar.

Öyleyse bira içenle kola içene aynı tepkiyi vermen lazım. Hatta it, sadece sokağa çıksa da ittir. O zaman hiç kimse sokağa çıkmasın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Aileme bir şey söyleme hakkın olduğunu aklından bile geçirme.

Senin ailenin sana verdiği terbiyeden de daha iyi terbiye verdiler bana, buna emin olabilirsin.

Ayrıca gençlerden bir şey olmaz demişsin, onlara boş adam demişsin. Anlaşılan gençlik dönemini bitirmiş birisin, senden ne oldu da "gençlerden bir şey olmaz" deme hakkını kendinde gördün merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Hangi kanuna göre yasak?

Alıntıları Göster

Kabahatler kanunu. Zaten polisin yazdığı cezaların hemen hemen hepsi bu kanundan değil mi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Kabahatler kanunu. Zaten polisin yazdığı cezaların hemen hemen hepsi bu kanundan değil mi.

Alıntıları Göster

Kabahatler kanununda alkol almak yasak diye bir şey yok.

https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.5326.pdf

Madde 35 - (1) Sarhoş olarak başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde davranışlarda bulunan kişiye, kolluk görevlileri tarafından elli Türk Lirası idarî para cezası verilir. Kişi, ayrıca sarhoşluğun etkisi geçinceye kadar kontrol altında tutulur.

Sarhoş olup huzuru bozanlar için kanun var ancak alkol almakla ilgili yok.

• Sokakta namaz kılana karışılmadığı gibi kola içene su içene karışılmadığı gibi bira içene de karışılamaz. Sırf senin dininde yasak diye başka dine mensup veya dindar olmayan birisi bira içemeyecek mi kamuya açık alanda? Bunu yapan it soyları bir gün başka bir ülkede sokakta namaz kılmak isteyip dayak yerlerse anlarlar insanların hak hukuk özgürlük kavramlarının ne kadar önemli olduğunu. Sen danimarkada norveçte cami kenarındaki yolda, parkta vs. namaz kılabilme özgürlüğü iste, kendi ülkende de senin dinine mensup olmayana terör estir ikiyüzlü köpekler..

• quote:

Kabahatler kanununda alkol almak yasak diye bir şey yok.

https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.5326.pdf

Madde 35 - (1) Sarhoş olarak başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde davranışlarda bulunan kişiye, kolluk görevlileri tarafından elli Türk Lirası idarî para cezası verilir. Kişi, ayrıca sarhoşluğun etkisi geçinceye kadar kontrol altında tutulur.

Sarhoş olup huzuru bozanlar için kanun var ancak alkol almakla ilgili yok.

Alıntıları Göster

Alkol alarak huzur ve sukunu bozuyor. İnsanlar şikayet ediyor. Bu yeterli. Bu şekilde binlerce insana ceza yazıldı. Yasak yoksa binlerce insana nasıl ceza yazıldı. Hiç mi haber okuyor musun.

• RevengeRain kullanıcısına yanıt

Bu ipsiz sapsız şeyi hala savunduğuna göre ve büyüklerine böyle konuştuğuna göre

ne kadar terbiye verdikleri belli.

Şaşırmadık

Benim ne olduğuma gelince en azından sizin gibi sokakta takılmıyorum...

• Why Shy kullanıcısına yanıt

Anayasayı takmayanlar var bu ülkede. Doğru mu oluyor şimdi bu yapılan?

Alkol aldı diye huzuru bozar diye bir kaide de yok. Uydurmayın. Sarhoş olup huzuru bozacak davranışlarda bulunanlara ceza kesilmesi gerekiyor. Kimse mevzuatlardan haberdar olmazsa cezayı yazan da yiyen de öyle gelir böyle gider.

Alakasız şeyler uydurmayınSokakta bira içen genç vatandaşı rahatsız eden sokak magandası 

• quote:

Anayasayı takmayanlar var bu ülkede. Doğru mu oluyor şimdi bu yapılan?

Alkol aldı diye huzuru bozar diye bir kaide de yok. Uydurmayın. Sarhoş olup huzuru bozacak davranışlarda bulunanlara ceza kesilmesi gerekiyor. Kimse mevzuatlardan haberdar olmazsa cezayı yazan da yiyen de öyle gelir böyle gider.

Alakasız şeyler uydurmayın 

Sokakta bira içen genç vatandaşı rahatsız eden sokak magandası

• quote:

Bu ipsiz sapsız şeyi hala savunduğuna göre ve büyüklerine böyle konuştuğuna göre

ne kadar terbiye verdikleri belli.

Şaşırmadık

Benim ne olduğuma gelince en azından sizin gibi sokakta takılmıyorum...

Anlaşıldı, ahlak edebiyatı yapmaktan başka bir başarı kazanmamışa benziyorsun.

• Why Shy kullanıcısına yanıt

Kabahatler kanununda olmayan bir şeyden ceza yazmak ancak bizim ülkede olurdu. Haber sitesi bu bilgileri hangi kanuna göre yazmış onu da merak ettim.

Herkes kafasına göre takılıyor saçmalığa bakSokakta bira içen genç vatandaşı rahatsız eden sokak magandası 

• quote:

Orijinalden alıntı: asderty

Burada esas olan iti çakalı temizlemektir.

Ülkede it çakal kalmazsa, alkol alan kişiden çekinmene gerek kalmaz zaten. Çünkü efendi adam alkol alsa da itlik yapmaz.

Geriye kalan hayat tarzına karışmak oluyor işte. İtliği yoksa kola da içse, bira da içse zararı olmaz.

Eğer it ise, kola da içse bira da içse itlik yapar.

Öyleyse bira içenle kola içene aynı tepkiyi vermen lazım. Hatta it, sadece sokağa çıksa da ittir. O zaman hiç kimse sokağa çıkmasın.

Burada ki belirleyici etkenin ne olduğunu biliyorsun ama görmezden geliyorsun.

Bizim elimizdeki ana malzeme alkol biliyorsun. Nedir alkol ? Bilincini kaybetmene sebep olan davranış bozukluklarına sebebiyet veren şiddete yönelimi arttıran kafayı bulandıran bir tür uyuşturucu ve zararlı madde..

Ben esrar çeken adama alkol kullanan adama uyuşturucu almış adama bali çekmiş ama %100 aynı tepkiyi veririm. Bunların hepsi ne yapacağı belli olmayan potansiyel tehlikeli insanlar.

Karşıdan gelen içkili adamın ayık olduğunu olmadığını bilincinin yerinde olup olmadığını çakır keyif mi kör kütük mü tamamen ayık mı saldıracak mı saldırmayaak mı bana bunu nasıl garantileyeceksin diye soruyorum.

Bak bu forumda alkolü herkese anlatabilirsin. Tek anlatamayacağın insan benim. Ben alkolik baba elinde büyüdüm 13 yıl içtikten sonra deliren bir adamı zapt etmekle kavga dövüş yıkılmış bir aile herkese saldıran bir adamla mücade ederek geçirdim.

Alkol insana ne yapar 13 yıl her gün 1 gün sekmeden neredenbaksan 2000 den fazla karakolluk olarak bazen bir yerlerim kesilerek bazen ölümüne dayak yiyerek geçirdim.

Bana alkolü anlatmanın hiç bir yolu yoktur. Ölümüne alkollü insanların kamuda serbest olmaması için çaba sarf etmekten bir adım geri çekilmem ben.

Allahtan önünü göremeyecek kadar şarhoşenn trenin altında kalıp parçalandı da kurtuldum yoksa ya ben hapiste olacaktım şimdiye kadar yada mezarda.

Özetle ben TRAKYALIYIM. BABAM TRAKYALI alkol nedir ne yapar birinci elden bilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 28 Nisan 2021; 17:26:57 >

• Ooooo modernlik kisvesi altındaki din düşmanlari yine birlik olmuş,islami karaliyor ateşiniz bol olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Raydr1c kullanıcısına yanıt
    Sanırım şaka yapıyorsun biraz araştır arkadaşım cahil olma kamuya açık her alanda sokaklarda caddelerde heryerde alkol tüketimi yasaktır kabahatler kanunundan işlem yapılır şahıs zor kullanırsa adli işlem yapılır

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.