Şimdi Ara

Sokak köpekleri çocuğa saldırdı ve öldürdü. (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.009
Cevap
2
Favori
40.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ha tamam ya o zaman aşçı garson öyleyse köpekten ne olacak pardon de mi? Nasıl olsa pislik varmış ya köpek pisliği de tüyü de yiyelim.hayvan besliyorum diyorum önce bi oku yukariyi hayvanlara neden nefretim olsun ve olmayan birşeyi neden kusayım. Umarım bir gece sürü halinde sokak köpekleri sana da saldırır inşallah diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    Sen bana değer versen ne olacak vermesen ne olacak yaw ne diyorsun sen? Çocuk ölmüş ne yazıyorsun köpekten korkuyoruz diyor mahalleli aç haberleri oku. Çok bilmiş seni filan yazma terbiyeni takın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

Eskişehir'de hayvanları besleyen öğrenci öldürüldükten sonra hayvanların arasına atılmış cinayeti ört pas edilsin diye.dünyadan habersiz çok bilmiş seni.

Emin ol ki yemeği yediğin yerdeki aşçıların çoğu tuvaletten çıktıktan sonra elini yıkamadan o yemekleri yapar,meyveyi sebzeyi yıkamadan tencereye atan aşçı bile gördüm otellerde.burnunu karıştırıp elini yıkamayan mı görmedim,sigara içerek yemek yapan mı görmedim.o sigaranın külü tencerenin içine giriyordu.sorsam senden temizi memlekette yoktur ama çoğunuz elinizi,kıçınızı yıkamaktan acizsiniz.

Biz dağ başına gideceğiz de şehir merkezini size mi bırakacağız? Çok beklersiniz.beğenmiyorsanız siz dağ başına gideceksiniz hijyenden bihaber çok bilmişler.

Hayatında elini doğru düzgün yıkamayan insanlar gelip burada hijyenik ayağına yatıyor ya gel de gülme.sizin derdiniz insan sevgisi de değil,hijyen de değil.içinizdeki hayvan nefretini dışarıya vurmanın bir yolu bu.sizin gibi değersizlere o hayvanlara verdiğimiz değerin 10'da 1'ini bile vermiyoruz diye içiniz içinizi yiyor.tek mesele bu :)
    umarım bir gün bu hatalı düşüncelerinizi anlar da hatanızdan dönersiniz bu tip düşünen tipler. insanların kötü olanları, pis vs olanlarıyla bu konunun ne alakası var? biz insanlar kötü olsun mu diyoruz? terörist pisliklerin veya bu anlattığın tipte rezillerin zaten dünyaya zararı var ve keşke öyle olmasalar, azalarak bitsinler dediğimiz tiplerle düzgün insanları aynı kefeye mi koyuyorsun? aşağılık kompleksini bırakalım önce insan insana değer vermeli, öncelik her zaman insandır. insanın olmadığı yerde diğer canlıların ve dünyanın, yaşamanın ne anlamı var? hayvanlara sebepsiz yere zarar verelim demiyoruz ki sevelim ilgilenelim diyoruz ama vahşi hayvanı ya kendi ortamında kontrol altında tutup uzak durcaksın ya da sana zarar verecekse ona acımaz kendini savunursun.

burada tartışılan konu hayvanları insanlardan bile üstün gören hastalıklı zihniyetteki insan tipleri. siz bu konuyu takıntı yapmış ve psikolojinizi bozmuşsunuz bu konuda. önce insanın en değerli varlık olduğunu öğrenmelisiniz bu nefret iyi değil. ve burada savunduğum insanlar düzgün, iyi insanlar yani teröristler, pislikler falan değil.

• İnsanı öldüren insanlar-hayvanlar bulunup içeri atılmalıdır ve örgütlenmeleri engellenmelidir.

Suçsuz insanlar-hayvanlar yaşamaya devam.

Konu kilit, üye ban.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 5 Ocak 2019; 22:28:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiiliyol

Ha tamam ya o zaman aşçı garson öyleyse köpekten ne olacak pardon de mi? Nasıl olsa pislik varmış ya köpek pisliği de tüyü de yiyelim.hayvan besliyorum diyorum önce bi oku yukariyi hayvanlara neden nefretim olsun ve olmayan birşeyi neden kusayım. Umarım bir gece sürü halinde sokak köpekleri sana da saldırır inşallah diyorum.
    Bu zihniyettekilere hayvan saldırsa diğerleri yine hayvanın tarafını tutar. Bu arkadaş iyice kafayı kırmış hayvan > insan inancında resmen ve hayvanları daha üstün falan görüyor. kötü, pis insanları örnek gösterip saçma sapan konuyu çarpıtıyor, insan kendini geliştirirse mükemmel biri de olabilir veya tam tersi aşağılık biri de olabilir. bazı insanlar kötüyse diğer düzgün insanların suçu ne anlamadım. bunlar hayvansever de değil kendinden bile nefret eden insanlık düşmanı psikolojisi bozuk şahıslar.

• Madridista1 kullanıcısına yanıt
    Hayatında elini yıkamamis tipler yazmış birde. Trolluk yapıyorsa bisey demiyorum bilmediğim için soruyorum da nerden tanıyorsa elinizide yikamiyorsunuz yawwww nerden çıktı müstahak böylelerine tuvaletten çıktığı elle yemek yapan adam köpeğe yemekhaneye girse de sorun yok diyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ED5D10718

Köpek terörü ne hocam.
    Keşke bunu çocuğu katledilen ailenin yanında söyleyebilsen.

Vücut bütünlüğü köpekler tarafından bozulmuş çocuğa bakıp ama onların doğası bu desen.

Dedim ya haklısınız 5199 sayılı kanun sizi o kadar şımarttıki ölümle bile alay ediyorsunuz.

• geçen gün de köpekler ilkokula giden bir öğrenciye saldrmıştı kameralar çekti, çocuk çevredekilerin yardımı ile zor bela kurtuldu..
    gebertin gitsin demek de istemiyorum ama bir çözüm şart, ben bu ülkeye vergi veriyorsam bu köpekleri de istemiyorum, köpek isteyen evinde nerede tasmalı besliyorsa beslesin, ben sokakta köpek görmek köpek görünce yolumu değiştirmek istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daimon88

Bu mesaj silindi.
    tehdit unsuru hayvanları sivil hayattan, sokaklardan toplayıp onların yaşayacağı düzgün bir ortam kurmak lazım. serkan inci güzel özetlemiş, ek olarak da bu hayvanları savunan ruh hastalarının başına aynı şey gelse imkanları olsa o hayvanı paramparça ederler bunlar ikiyüzlü bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılar. bu hayvanseverlik kılıfıyla savunulacak iş değil ayrıca.

pitbull meraklısı ruh hastaları var, vahşi hayvan beslemeyi seven psikopatlar var, bunların insan hayatı falan umrunda değil. böyle insanlara da ceza verilmeli ve insanlara zarar verecek sokaktaki hayvanlar toplanmalı, acil durumda da gerekirse öldürülmelidir. önemli olan insan hayatı, özellikle çocuklarımızı korumalıyız.

• Şu liseli çocuğun fotoğrafını gördüm ya. Nasıl kötü oldum... Of be abi! Ne acı!

KÖPEKSİZ SOKAKLAR İSTİYORUZ. O kadar.
  • hani gece dışarıda olan kadına biri tecavüz edince akpliler çıldırıyor ya o saatte ne işi varmış bilmem ne gibisinden. hayvanlar birini öldürdüğünde de bu hayvanseverler de aynı kalıba bürünüyor. adamın biri tahrik etmişlerdir diyor yav. sokakta başı boş hayvan bırakılmaz ben bunu bilirim. kediler vs tamam ama köpek dediğin hayvan iri yarı yırtıcı ne yapacağı belli olmayan bir hayvandır. barınak açacaklar ya da kısırlaştıracaklar sokakta olanları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmirli1713

Demek ki sadece İzmir de yokmuş bu köpeklerden. Allah ailesine sabır versin. Hayvanseverlik falan hikaye o kadar çok seviyorlarsa alsın evlerinde beslesinler. Bizim sitede başıboş bikaç köpek var. Belediye ekipleri geldi götürdü. Çatlak kadının teki geri getirin yoksa Hayvanseverlleri toplar eylem yaparım falan demiş. Köpekler geri geldi gözümle kaç sefer şahit oldum motorsikletlikeri falan kovalıyorlar. Gece site sakinlerine rahatsızlık veriyorlar.
    Arkadaşım hayvansever kıçını yırtsa o itler geri gelemez

5199 sayılı kanun bunları şımartıyor.

Yoksa bu ülkede pkk yı savunan askerimizi bomba işe parçalayanı savunan da var ama devlet ezip geçiyor.

Ben burada kedi katili çocuk katil her yere sıçan ve işeyen itleri savunları kale bile almıyorum.

Benim karşımda

5199 sayılı kanunla devlet var devlet.

Devlet it için adamı evinden alır ite çevirir.

Bu kanun değişecek veya köpekler çocuklarımızı katletmeye devam edecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

Bu mesaj silindi.
    senin anlattıklarınla bu masum çocuğun ne alakası var? suçladığın insanları ben de sevmiyorum peki masum insanların, temiz, düzgün insanların ne suçu var? senin sevdiğin ponçik evcil hayvanınla bu sokaklardaki canavarları sen aynı zannediyorsan bir gün bu vahşet senin de başına gelirse ne kadar ayıp ettiğini anlarsın. biz yine de hiçbir insanın böyle kötü şeyler yaşamasını istemeyiz, keşke biraz insanlıktan anlasanız da ağzınızdan çıkanı kulağınız duysa.

• Bunların hepsinin tarifi vardı

Güçlü çeneli köpekler

Okul park ve yoğun yaşam alanlarına giremeyecekti.

Ama kanun ne acı ki bu şeklide çıkmadı.

Şimdi belediyeler bize yetki verilsin diye yalvarıyor.

5199 değişmeden ite dokunan adamı devlet ite çevirir.

Ve bunu herkes biliyor.

Şımarıklık bu yüzden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Madridista1

tehdit unsuru hayvanları sivil hayattan, sokaklardan toplayıp onların yaşayacağı düzgün bir ortam kurmak lazım. serkan inci güzel özetlemiş, ek olarak da bu hayvanları savunan ruh hastalarının başına aynı şey gelse imkanları olsa o hayvanı paramparça ederler bunlar ikiyüzlü bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılar. bu hayvanseverlik kılıfıyla savunulacak iş değil ayrıca.

pitbull meraklısı ruh hastaları var, vahşi hayvan beslemeyi seven psikopatlar var, bunların insan hayatı falan umrunda değil. böyle insanlara da ceza verilmeli ve insanlara zarar verecek sokaktaki hayvanlar toplanmalı, acil durumda da gerekirse öldürülmelidir. önemli olan insan hayatı, özellikle çocuklarımızı korumalıyız.

Alıntıları Göster
    Katılıyorum. Hayvan barınağından dışarı çıkmamaları lazım, sahiplendirilmeliler veya barınakta tutulmalılar, ıslah edilemeyenler öldürülmeli. Sahiplendirme yapılırken kayıt altına alınmalı, ki eğer aynı köpek tekrar sokakta bulunursa, sahiplenen insan hakkında da cezai işlemler yapılmalı.

Bir arkadaşın yorumuyla noktalayayım:

"Bundan 10 yıl önce ben de köpek saldırısına uğradım. Sol kolum enfekte olduğu için ampüte edilmek zorunda kaldı. Fakat ben bu nedenle köpeklere nefret duyguları beslemedim. Onların içinde bulunduğu zor şartları, geçim sıkıntısını düşünerek, yoğun bakımdan çıkar çıkmaz onları beslemeye gittim. Bu sefer sağ kolumu parçaladılar. Zaman içinde kolum olmadan, başka bir organımla klavye kullanmayı öğrendim. Diyeceğim o ki bu canları saldırganlaştıran nedenler ortadan kaldırılmalıdır. Öncelikle belediyeler tarafından yeterli sayıda veteriner psikiyatrlar istihdam edilmeli, köpeklerle düzenli olarak terapi seansları yapılmalıdır."

• quote:

Orijinalden alıntı: Unchangeable

can alma yetkisini bize kim verdi peki? İrademiz mi? Ya da şöyle sorayım bir tanrıya inanıyor musunuz?

Alıntıları Göster
    Köpeğin iradesi mi var ki can alıyor? Kaldı ki dikkat edersen öldürmek falan demedim özellikle "itlaf" kelimesini kullandım çünkü hayvan bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: spyman

Aynen bende onu diyorum köpekçiler bana çok üzülür.

Köpekçe düşünemiyorum ki ne acı.

Alıntıları Göster
    Dedim ya

Köpekçe düşünüp itlik yapamıyorum.

Bu sebeple aynı dili konuşamadığım varlığın doğasınıda yorumlayamıyorum.

5199 sayılı kanun köpekleri saran bir zırh köpekçe düşünüp köpek dilini anlayan can dostlara da saygımız sonsuz.

• Dahada savunan varsa fotoğrafa baksın.sonra vicdanı rahatsa bişi demicem.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.