Şimdi Ara

Sokak köpeğini seveyim dedi, Saldırıya uğradı! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
3
Favori
5.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-863A03C10

Sizi uyutsalar hoşunuza gider miydi sırf sokaklarda yaşıyorsunuz diye?

Sonuçta uyutmak masum bir yol değil, bir can alıyorsunuz.
    Hocam Şehir dediğimiz yapı zaten kendimizi referans aldığımız bir şey. Ben hayvanlara yer vermeyelim demiyorum.

Mesela bizim sokağa bakıyorum. 15 kedi var diyelim. Koca sokakta bu kedileri evine alacak daire yok mu? Her apartmandan bir daire sahiplense bile sokaklarda hiç hayvan kalmaz.

Aynı şey köpek içinde geçerli. Saldırgan ve grup halinde olan köpekleri koşulsuz uyutacaksın. Geriye kalan hayvanlar içinde "2 ay içinde barınaklardan sahiplenilmezse uyutulacak" diye duyuru yapacaksın. Hayvan-sever bir milletiz. Eminim bir çok kişi gidip sahiplenir. Ama sokakta bakmayacaksın, evinde. Birde kısırlaştırmadan hayvanlar kimseye teslim edilmeyecek. Yok öyle köpek alıp çiftleştirmek. Yeni bir köpek istiyorsan gidip başka bir köpeği sahipleneceksin.

• sokak köpeği sıkıntı, ileride buna kanun falan çıkartırlar ama yanında yaş odun olan kedilerde yanar üzülürüm.
  • Şiddet görmüş o yüzden saldırıyorlar maruz sayın diyenlere söylüyorum. Tinerciler, balicilerde sokakta şiddet görüyor, acı görüyor ve bu yollara düşüyor. Aynı hassasiyeti onlara da gösterin o zaman. Vicdanınız merhametiniz insana sökmüyor mu?
    Tamam bende seviyorum hayvanları ama biraz mantıklı konuşun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BA761BEEF -- 14 Ağustos 2018; 0:42:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek olsa neyse de grup halinde gezince çok saldırgan ruh haline bürünüyorlar. Belediyeler aşılarken aynı zamanda kısırlaştırmalı. Yoksa sayıları sürekli artar. Önüne geçilemez hal alır.

• Huyunu suyunu bilmediğiniz hiçbir hayvana böyle yaklaşmamanızı öneririm. Ayrıca hiçbir hayvanın seviyesine inmeyin fiziksel olarak indiğiniz an savunmasız kalırsınız. Hani hayvanlar için depremi önceden hissettiğini söylüyorlar ki bence mümkün. Peki sizce bu kadar hassas hayvanlar insanın içindeki canavarı görmüyor mu? Biz sokaktan annesi ölmüş bacağı sakat bir yavru kediyi evimize almıştık. Hayvana herkes çok iyi davranıyordu ama bizden korkuyordu. Sonra şöyle düşündüm Bir kedinin kilosu 1.5 kg yetişkin bir erkek 80-90 kilo. Kedinin ayakları üstündeki yüksekliği 30 cm ortalama bir erkek 170-180 cm. Yani kilo olarak ondan 50 kat fazla 6 kat uzun bir canlının yanında elbette her canlı biraz tedirgin olur. Düşünsenize evinizde 4 tonluk 5-6 metre uzunluğunda bir devle yaşıyorsunuz ne kadar kendinizi güvende hissedersiniz?
  • Sen birinin elinden yaşam alanını çalıp betonlar yükseltiyorsun, diğeri aklını kullanamayıp saçma sapan işlere düşüyor.

Çocukken zorla bağımlı yapılanları kastetmiyorum, kendini bile bile bu tuzağa düşürenlere acımıyorum.

Çocuklara gelirsek devlet hayvanlar için bir yasa çıkarmamış, çocuklara bile yardım ettiği yok. Hayvanlara yardım etmek daha kolay birşey kapının önüne bir gram su yemek koymak dışarı çıktığında kafasını okşamak bile yetiyor hayvancağıza. Tüm dünyaları değişiyor. Peki kaç insana yardım edebilirsin aynı şekilde?

Mantıklı konuşun demişsin ama bizim onların elinden aldıklarımızı farketmemişsin. İnsanlar kendi yollarını çizip hayatlarını değiştirebilecek potansiyeldeler fakat onlar bu imkandan mahrum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Köpekler sokak köpeği mi? Dobermana benzettim

• quote:

Orijinalden alıntı: Enthris

Bu mesaj silindi.
    ülkede bir pkklıları bıraktın kardeş naptın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enthris

aklı başında insanlar kalsa yeterli oda heralde %15lik kısma falan denk geliyodur

Alıntıları Göster
    Sen misin aklı başında insan hahaha

• Adam köpek sevmiyor adamın ne yaptığı belli değil.

Tanımadığın köpeyi sevmeye kalkmayın ki kalksanız bile saldırmazlar hırlar yada uzaklaşır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ACB5B9068

Hocam Şehir dediğimiz yapı zaten kendimizi referans aldığımız bir şey. Ben hayvanlara yer vermeyelim demiyorum.

Mesela bizim sokağa bakıyorum. 15 kedi var diyelim. Koca sokakta bu kedileri evine alacak daire yok mu? Her apartmandan bir daire sahiplense bile sokaklarda hiç hayvan kalmaz.

Aynı şey köpek içinde geçerli. Saldırgan ve grup halinde olan köpekleri koşulsuz uyutacaksın. Geriye kalan hayvanlar içinde "2 ay içinde barınaklardan sahiplenilmezse uyutulacak" diye duyuru yapacaksın. Hayvan-sever bir milletiz. Eminim bir çok kişi gidip sahiplenir. Ama sokakta bakmayacaksın, evinde. Birde kısırlaştırmadan hayvanlar kimseye teslim edilmeyecek. Yok öyle köpek alıp çiftleştirmek. Yeni bir köpek istiyorsan gidip başka bir köpeği sahipleneceksin.

Alıntıları Göster
    Dostum hiç söylediklerini düşünüyor musun ? Paranın değeri ortada böyle bir duyuru yapıldığında hayvan koruma derneği,PETA,greenpeace düşünebileceğin tüm aktivist nerde mevzu orda boş yaparım tipleri ülkeye hem sosyal medyadan hem tvden hem fiziksel eylem olarak saldırır. Paranın değeri zaten düşük dahada düşer. Mantıklı şeyler önerin

• insanoğlu gelir heryere bina diker ve hayvanlar yaşayacak alan bulamadığı için sokakta yaşar.Sokak dediğin yerler aslında yeşillik, toprak hayvanların yaşadığı alanlardı.Köpeklerin başıboş olması,hastlıklı olması iyi çalışmayan belediyelerin ve barınakların suçudur.
  • Bana da insanlar kotu davrandilar, tekme attilar. Yarin ben de cikip onume geleni bicaklayacagim o zaman. Nasil fikir?

• Yavruluktan beri bakiyorsan pek korkmuyorlar daha uysal oluyorlar hatta.

• Yine mi su video

Iftira atmayin sokak kopegi diye bas baya sahipli kopek tasmasi bile var. Rot a benziyor videou izlemeden gelmis yorum yapiyorlar. Ordakilerin cogu sokak kopegi degil. Sokak kopekleri son care olarak saldirir. Sahipli kopekler tek amaclari saldirmak.

• Sokak köpeği değil bunlar, bildiğin bakımlı ev köpeği. İşin içinde birşey var. Sokak köpekleri önce sevgi gösterip sonra saldırmaz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.