Şimdi Ara

Sokak Kavgasında En Etkili Dövüş Sporu/Sanatı Hangisidir Acaba ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
225
Cevap
6
Favori
21.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CooperTime

Yahu ben ne yapıcam wing tsunu şimdi bartitsu öğrenicem ben inanmıyorum wing tsunda counter tekniklerini duyduğumda gülmekten öldüm tekme atılınca yana adım alıp kafaya seri yumruk atılıyormuş mesela yani hadi ordan saniyenin 5 de birinde geliyor o tekme ayrıca spor salonundaki arkadaşımın penisine neden vurayım tekme tekniğim olmadığını belirttim sebebi de boks yapmam. 2 sene 3 aydır aktif wing tsun eğitimi alan arkadaşım kasinmisti bi kere ordan biliyorum palavra olduğunu açıkçası yavas attığım ilk birkaç yumruğu savurup vurdu o sert vurunca ben de tekniğimi kullandim 4 ya da 5 saniye sonra yüzüne de vurabilecegim bir yumruğu diyaframina vurdum uzun bir süre nefes alamadığı için morardı evet bence wing tsun palavra zaten şu aralar her hafta bir uzak doğu dövüş sanatı çıkıyor adını da anlamıyoruz sallıyorlar bence wing tsun da bunların sonuncusudur.

senin düşüncen sana aittir. saygı duyarım ama sadece dediklerimi bir dene. ama arkadaşın konusunda şunu söyleyebilirim. hız tekniği bozar. arkadaşının tekniği ve hızı oturmamış olabilir. sen hızlanınca dayak yemesi normal. bu yüzden söylüyoruz zaten wing tsun öğrenmek uzun sürer diye. tekniğin oturması hızın ve gücün oturması hep zaman alan belli bir eğitim süreci isteyen şeyler. wing tsun sistemi öğrenciye o gücü hızı ve tekniği hemen vermiyor. fakat sabrın meyvesi tatlıdır. sabredip belli bir seviyeye ulaşanlar ise ortalığı darmaduman ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5966A6FE1 -- 15 Eylül 2015; 10:13:12 >

• up
  • mako61 kullanıcısına yanıt
    muay thai /boks

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The SATANİST -- 15 Eylül 2015; 10:18:49 >
  • Arkadaşlar rica ediyorum yine başlamayın sanat savaşlarına başlığa göre önerinizi yazıp salın yani
    benim yorumum tekniği bol sanatlar daha çok işe yarar bir boksör bilmeyen adamı çok rahat maymun eder hatta sağlam bir boksör sokakta tekde indirir bence ama biraz da zeka lazım bizim millet sokakta ringdeymiş gibi davranıyor "şöyle gel rahat yere geçelim" la atacağın amele yumruğu neyin kafası bu baktın olay olucak çaktırmadan çeneye güm tertemiz bitti gitti ama olay BİLEN adama gelince iş değişir karşındaki yumruk atıyordur boksör indirir tekme sallar durur kick boksör indirir kalıplıdır üstüne atlar güreşçi indirir o yüzden tekniği bol sanatlar komplike sanatlar tavsiye ederim uzun vadede mesela avcı wing chun da güreş + escrima (sopayla dövüş bıçak defansı falan) + wingchun var yumrukları tabiki boksöre göre yetersiz kalır ama indiremezsin WT ciyi veya boks + jiujitsu onlarda teknikte çok iyi ama yumruk kötü yanına boksuda koyunca tadından yenmez stepsnaz olur (sambo combat - pencak silat) krav maga falanda olabilir ama gelde bul sağlam eğitmen birde bu dediklerim geneli ele alır şimdi zıplar biri ben jiujitsu eğitimi aldım yumruklarım iyi vb. sen kararını ver kısa sürede öğreneyim işimi görsün dersen boks-kick boks kafi ama uzun vadede bu yukarida dediklerimi incele derim.

• yavuzFK Y kullanıcısına yanıt
    hocam tşk ederim yorumunuz için ben trabzonda oturduğum için boks kickboks muaythai eğitimi çok iyi mma ve kravmaga var ama çok iyi bir eğitmen olmadığından dolayı denge spor klübü var burda boks kickboks muaythai eğitimi verilen ver oraya başlıycağım yorumlarınız icin tsk.
  • mako61 kullanıcısına yanıt
    rica ederim
  • bence Krav Maga
  • Bana göre MMA'dır tartışmasız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapunzelman

Bana göre MMA'dır tartışmasız.

thai normal boks veya mma ve judo veya jitsu çalışırsan acayip etkilidir kombine iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The SATANİST -- 16 Eylül 2015; 23:05:13 >
  • quote:

Ah o low kickler var ya yanına yaklastirmiyor namussuzlar

low kick o kadar hasar vermez üzerine gidip yumruk atılabilir diye düşünüyorum
  • Sinekli Bakkal kullanıcısına yanıt
    Hasardan öte ekleme vurduğu için dengem bozuluyor açıkçası hiç de iskalamadi eklemimi artik 4. Tekmedeydi sanırım ağrıdığı için pes etmiştim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hasardan öte ekleme vurduğu için dengem bozuluyor açıkçası hiç de iskalamadi eklemimi artik 4. Tekmedeydi sanırım ağrıdığı için pes etmiştim

Klasik bi bacağı kaldırıp low kick bloklama var onu yapabilirsin çoğu dövüşçü yapabiliyor zor değil pek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinekli Bakkal

quote:

Klasik bi bacağı kaldırıp low kick bloklama var onu yapabilirsin çoğu dövüşçü yapabiliyor zor değil pek

• quote:

Orijinalden alıntı: The wind blow

quote:

quote:

En iyi MMA dövüşçülerinden olan Anderson Silva'nın da başına geldi bu bacak kırılma olayı.O kasteddiğim bloklama hareketi görüldüğü üzere kolay ve bir hayli etkili.MMA dövüşçüleri tekme gelirken yaklaşıp yumruk atarak rakibi yıkabiliyorlar bu teknik de bir hayli etkili.

• quote:

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: wingtsunfighter

quote:

quote:

MMA'de zaten yapıyorlar tekme gelirken üzerine adım atıp yumruk atmayı ve işe yarıyor.O hareketi beğendim ama diğer bacağa vurma biraz fanteziye kaçıyor gibi

• quote:

quote:

quote:

quote:

MMA'de zaten yapıyorlar tekme gelirken üzerine adım atıp yumruk atmayı ve işe yarıyor.O hareketi beğendim ama diğer bacağa vurma biraz fanteziye kaçıyor gibi

yoo mesafeyi doğru ayarlarsan onu da yapabilirsin. sadece onu yapması daha zor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yoo mesafeyi doğru ayarlarsan onu da yapabilirsin. sadece onu yapması daha zor.

bence riske gerek yok

• Çoğu spor/sanat işe yarar ama yürekli olmak en büyük meseledir. Kickboks yaptığım zaman salonda bir çocuk vardı baya güçlüydü ama hep bir sorun olduğunda en arkada dururdu. Sanırım teke tek de MMA en iyi, çoklu kavgada da Thai Box etkili olur diye düşünüyorum.
  • sokakta en etkili dövüş sporu tabii ki bokstur.
    wing chun falan hikaye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgo_cr7 -- 25 Eylül 2015; 12:35:16 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.