Şimdi Ara

Sokak Kavgasında En Etkili Dövüş Sporu/Sanatı Hangisidir Acaba ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
6
Favori
21.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendimi korumak için yapmak istiyorum kesinlikle yaşım 21 kilom 78

• en etkilisi wing tsun. fakat wing tsun öğrenmesi uzun sürer. o yüzden sana önerim box yapman.kısa yoldan sokak kavgasında işe yarar.
  • Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mako61

Teşekkür ederim
    Sokakta en etkili ve öğrenmesi diğerlerine göre daha kolay olanlar boks ve türevleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SweentLyy -- 10 Eylül 2015; 16:26:35 >
  • quote:

Teşekkür ederim

önemli değil
  • SweentLyy kullanıcısına yanıt
    Boks Kickboks Muaythai dimi ben trabzonluyum burda boks kickboks muaythai var ağırlıklı boks salonu
  • quote:

Boks Kickboks Muaythai dimi ben trabzonluyum burda boks kickboks muaythai var ağırlıklı boks salonu

Evet boks,kick boks , muay thai.
    Hangisini yapmak istersen onu yap 3 sporda iyidir.
    bu sporlar adil dövüşte işe yarar dimi bıçak silah sopa işin içine girerse sıkıntı
  • quote:

bu sporlar adil dövüşte işe yarar dimi bıçak silah sopa işin içine girerse sıkıntı

Bıçak,silah,sopaya karşı en etkili sporlardan biri krav maga'dır istersen onuda araştır.
    Ama normal dövüşte bana göre boks ve türevleri daha etkilidir.
    tşk ederim kravmaga trabzonda var 2 3 yıl kickboks muaythai yaparım sonra 1 yıl kravmaga
  • quote:

tşk ederim kravmaga trabzonda var 2 3 yıl kickboks muaythai yaparım sonra 1 yıl kravmaga
    güncel
  • quote:

güncel

Alıntıları Göster
    Thai box yapmanı öneririm sokağa en uygun
  • Bıçak felan onlara karşı yapılan sporlar martial artlar doğu sporlaridir çoğunlukla boks ise yarar ama tekme tekniği olan bir dalı öğren bence ben boks yaptım 3 sene kickbokscular pert ediyordu bizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooperTime

Bıçak felan onlara karşı yapılan sporlar martial artlar doğu sporlaridir çoğunlukla boks ise yarar ama tekme tekniği olan bir dalı öğren bence ben boks yaptım 3 sene kickbokscular pert ediyordu bizi

kickboxçunun tekme avantajı sayesinde boksörü dövebileceği doğru olabilir. fakat sokakta genellikle çoklu dövüş olduğu için box daha avantajlıdır.
  • Ah o low kickler var ya yanına yaklastirmiyor namussuzlar
  • quote:

Ah o low kickler var ya yanına yaklastirmiyor namussuzlar

bak sana buradan wing tsun öğretemem ama wing tsundan küçük bir kaç tüyo verirsem şöyle rakip low kick atınca;
    1) ya yaklaş tekme mesafesinden daha yakın bir mesafeye gir.bu şekilde low kick etkisiz küçük bir darbeye dönüşsün.yaklaşırken bir de yumruk atarsan tamamdır.
    2)ya direkt olarak rakibinin penisine tekme çık. eğer rakibin uzaktaysa öndeki ayakla stop kick de olabilir.
    3) bir adım geri at.rakibin vuruşu boşa düşünce. sen de ona low kick at.
    4)rakip sana low kick atarken sen de arka ayağında onun yerdeki ayağına vur. low kick veya düz tekme olabilir.
  • Yok ben wing tsunun palavra olduğunu düşünüyorum da zaten bu dediğim adamlar deneyimli ve senin boksör olduğunu biliyor bilmese bile guardindan anlıyor ve sağ ayak sürekli askıda bırakıyor istersen üstüne aniden cullan yine de o tekmeyle yere seriyor
  • Onu denedim ben de low kick atayım diye teknik olmadığından çok belli etmişim hocam sen hiç kafana tekme yedin mi ayaktayken feleğim döndü zaten o da son oldu ondan sonra bi kickbox muay thai veya teakwondocuya seni dovebilirim demem
  • quote:

Onu denedim ben de low kick atayım diye teknik olmadığından çok belli etmişim hocam sen hiç kafana tekme yedin mi ayaktayken feleğim döndü zaten o da son oldu ondan sonra bi kickbox muay thai veya teakwondocuya seni dovebilirim demem
    dediklerimi sadece dene. ben hepsini denedim ve hepsi işe yarıyor. sen yaptığında işe yaramıyorsa zamanlama hatan var demektir.ya da başka bir hata yapıyorsundur. belki de mesafeyi ayarlayamıyorsun. ya da duruşunda hata var. hiç bilemedin en garantisini yap penisine tekme çık.onun senden hızlı vurması imkansız.
    unutma bir tekniği doğru yapamazsan o tekniğin işe yaramadığını zannedirsin. olaya böyle bak teknikleri doğru yap. zamanlama ve mesafe hatası yapma.
    ayrıca duruşundaki bir hata da tekniğin çıkmamasına neden olabilir. bir ayağını öne al diğeri arkada bedeninin(yani ağırlık merkezinin) tam altında olsun.
    wing tsun palavra değildir. ama teknikleri doğru yapamayanlar tekniklerin işe yaramadığını düşünerek wing tsun palavradır derler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5966A6FE1 -- 14 Eylül 2015; 9:25:51 >

• Yahu ben ne yapıcam wing tsunu şimdi bartitsu öğrenicem ben inanmıyorum wing tsunda counter tekniklerini duyduğumda gülmekten öldüm tekme atılınca yana adım alıp kafaya seri yumruk atılıyormuş mesela yani hadi ordan saniyenin 5 de birinde geliyor o tekme ayrıca spor salonundaki arkadaşımın penisine neden vurayım tekme tekniğim olmadığını belirttim sebebi de boks yapmam. 2 sene 3 aydır aktif wing tsun eğitimi alan arkadaşım kasinmisti bi kere ordan biliyorum palavra olduğunu açıkçası yavas attığım ilk birkaç yumruğu savurup vurdu o sert vurunca ben de tekniğimi kullandim 4 ya da 5 saniye sonra yüzüne de vurabilecegim bir yumruğu diyaframina vurdum uzun bir süre nefes alamadığı için morardı evet bence wing tsun palavra zaten şu aralar her hafta bir uzak doğu dövüş sanatı çıkıyor adını da anlamıyoruz sallıyorlar bence wing tsun da bunların sonuncusudur.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.