Şimdi Ara

Sokak kavgasında Boks etkili midir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
10.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 18 yaşında kalıplı bi vücudum var. Boksa başlamayı düşünüyorum fakat sokak kavgalarında işe yararmı bilemiyorum. Yani diğer dövüş sporlarında ayak, kol, kafa , kullanılırken boksta sadece kollar kullanılyıor. Sizce sokak kavgalarında boks işe yararmı ? Diğerlerine gitmek istemiyorum. Boksa hem vücudum yatkın hem zevk alabilceğim için gidecem. Yorumlarınızı bekliyorum.

• dostum tabiki işe yarar ayrıca sakın sadece yumruk var diye küçümseme hakkını verirsen vurduğu gibi indirirsin
    ayrıca bir araştırmada en çok kalori yakan dövüş sanatının boks olduğunu duymuştum dediğin gibi millet (ben dahil) tekme atıyor işte dirseği dizi hepsine ayrı çalış ama boks daha çok kalori yakıyor? sadece yumruk çalıştığın için sürekli uzmanlaşıyorsun ve bir süre sonra hakkını verirsen karşına adam çıkamaz bende bazen muay thai yi bırakıp boksa gitmeyi düşünüyorum gerçekten asil ve mükemmel bir dövüş sanatı (tekmelerimin yumruğumdan daha sağlam olduğunu söylüyolar ve tekme atmayı sevmesem giderim boksa)
    özetlersek sokakta MUTLAKA işe yarar emin ol ve zaman kaybetmeden başla derim ayrıca ağır siklet boksörlere dikkat edersen çoğu kick boksörü darmaduman edeceklerini görürsün en azından ben öyle düşünüyorum.
    başarılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzFK -- 19 Nisan 2014; 21:54:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzFK

dostum tabiki işe yarar ayrıca sakın sadece yumruk var diye küçümseme hakkını verirsen vurduğu gibi indirirsin
    ayrıca bir araştırmada en çok kalori yakan dövüş sanatının boks olduğunu duymuştum dediğin gibi millet (ben dahil) tekme atıyor işte dirseği dizi hepsine ayrı çalış ama boks daha çok kalori yakıyor? sadece yumruk çalıştığın için sürekli uzmanlaşıyorsun ve bir süre sonra hakkını verirsen karşına adam çıkamaz bende bazen muay thai yi bırakıp boksa gitmeyi düşünüyorum gerçekten asil ve mükemmel bir dövüş sanatı (tekmelerimin yumruğumdan daha sağlam olduğunu söylüyolar ve tekme atmayı sevmesem giderim boksa)
    özetlersek sokakta MUTLAKA işe yarar emin ol ve zaman kaybetmeden başla derim ayrıca ağır siklet boksörlere dikkat edersen çoğu kick boksörü darmaduman edeceklerini görürsün en azından ben öyle düşünüyorum.
    başarılar.
    quote:

Orijinalden alinti: yavuzFK

dostum tabiki ise yarar ayrica sakin sadece yumruk var diye küçümseme hakkini verirsen vurdugu gibi indirirsin
    ayrica bir arastirmada en çok kalori yakan dövüs sanatinin boks oldugunu duymustum dedigin gibi millet (ben dahil) tekme atiyor iste dirsegi dizi hepsine ayri çalis ama boks daha çok kalori yakiyor? sadece yumruk çalistigin için sürekli uzmanlasiyorsun ve bir süre sonra hakkini verirsen dedigim gibi vurdugunu indirirsen bende bazen muay thai yi birakip boksa gitmeyi düsünüyorum gerçekten asil ve mükemmel bir dövüs sanati (tekmelerimin yumrugumdan daha saglam oldugunu söylüyolar ve tekme atmayi sevmesem giderim boksa)
    özetlersek sokakta MUTLAKA ise yarar emin ol ve zaman kaybetmeden basla derim
    basarilar.

Tesekkurler dostum. Bana bole yazylar lazym iste. Yavas yavas kafamdaki sorular gidiyor

• Sokak kavgası için yapacaksan spor yapma derim.

Illa ki sokakta dövüş sporu ile uğraşmayan birini dovecegim diyorsan şöyle söyleyeyim, sokakta high kick middle kick hatta low kick bile atilmaz direkt olarak boks yapılır. Yumrukları etkili olan her zaman kazanır. Fakat dirsek ve diz de etkili olacaktır. Bu yüzden muay thai ve kick boks da işe yarar sporlar.

Ve şöyle bi durum var ki boks da yapsan sokakta istediğin şeyi kullanabilirsin. Boksa gidip dirsek atmayı veya en azından low kick atmayı öğrenebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sokakta kendini korumak için bire birdir bide 1 yıl serbest güreş 2 yıl boks yapsan sokak dövüşünde hem yerde hem ayakta kendini koruyabilirsin zaten insanların çoğu kavga ederken sarılıb düşürmek ister burda güreş cok işine yarar sarılmayanlarda dövüş sanatlarıyla ilgilenenlerdir zaten o anda boks çok etkili olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.