Şimdi Ara

Socket A CPU Sıralamaları (XP-MXP-Sem) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
594
Cevap
0
Favori
36.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün gece benim amd athlon xp1700+ oc sonunda amd duron 1700+ oldu bilgisayar duron olarak görüyor abit nf7-s v2,0..ama hala köpek gibi 2700 MHZ leri görüyor sadece cpuz gibi programlarda L2 128 kb dan 64 KB ye düşmüş ve duron diyor işte.başka bi anakartta denemedim. 2752 gördüm ama tam linki alacaktım kilitlendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaTaLL -- 25 Ağustos 2005, 11:39:00 >
  • AXP 1800+ @ 2505Mhz (200x12,5) 1.75V

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugiboy -- 25 Ağustos 2005, 12:05:51 >
  • quote:

Orijinalinden alıntı: bugiboy

AXP 1800+ @ 2505Mhz (200x12,5) 1.75V

CPU-Z ile Validation yapmanız gerekiyor boşuna ss atmayın.
  • tavsiye üzerine geldim siz mobilciymişsiniz...
    benim sistem bu benim sistem bu
    AMD 2500+ Mobile@3200+, EPOX 8RDA3G, 2x256 DDR, 40 GB SEAGATE HDD,GForce4 MX440, APACHE ADSL,CREATİVE 4400 4.1 kopyala yapıştır yaptım gülmeyin...
    ben bu sistemle kaç çarpı kaç yapacam işlemciyi voltajlar nasıl olacak...en iyi nasıl kullanırım
  • quote:

Orijinalinden alıntı: dEnGeSiZ_28

tavsiye üzerine geldim siz mobilciymişsiniz...
    benim sistem bu benim sistem bu
    AMD 2500+ Mobile@3200+, EPOX 8RDA3G, 2x256 DDR, 40 GB SEAGATE HDD,GForce4 MX440, APACHE ADSL,CREATİVE 4400 4.1 kopyala yapıştır yaptım gülmeyin...
    ben bu sistemle kaç çarpı kaç yapacam işlemciyi voltajlar nasıl olacak...en iyi nasıl kullanırım

Bak kardeş overclock birazcık şans işidir.Kendin deneyerek görmelisin.Anakartının desteklediği voltaja...'ya göre işlemcinin potansiyeli değişir.
    Mobile işlemcilerin çarpanı kırıktır,dolayısı ile daha iyi oc olurlar.
    Eğer kaliteli bir cpu soğutucun varsa hem çarpan,hem fsb, hem de voltaj artırma yoluna giderek performans artışı sağlarsın.Eğer soğutman stock ise voltaj artırarak oc yapmanı önermem.
    Böyle bir durumda çarpanları yükselterek veya fsb yükselterek oc yapabilirsin.
    Mesela senin işlemcin voltaj vermeden 12x200 olmalıdır.Bu sayede 2400Mhz yani 3600+ seviyesine oc etmiş olursun.Kendin tek tek deneyerek çıktığın en stabil hızı bulmalısın.Stabilite testi için de SuperPI programını kullanabilirsin.

Artık gerisi sana kalmış.Eğer NF7-S gibi yüksek voltaj destekli bi anakarta sahip olsaydın en az 2.6ghz filan görmen lazımdı ama anakartın oc işi değil.Dolayısı ile tam verim alamayabilirsin.

GamerStorm'un mobil ile benim AN7'de 2.8Ghz görmüştük,kendi NF7-S'inde ise 2.85GHZ gördük...Hayırlı olsun.
  • ben 12.5x200 yatım açılmadı şu an 11.5x200 de çalışıyo acaba o/c yapılırken voltaj arttırmak gerekli mi zamanla öğrenirim inşallah...
  • quote:

Orijinalinden alıntı: DiabloXT

Bak kardeş overclock birazcık şans işidir.Kendin deneyerek görmelisin.Anakartının desteklediği voltaja...'ya göre işlemcinin potansiyeli değişir.
    Mobile işlemcilerin çarpanı kırıktır,dolayısı ile daha iyi oc olurlar.
    Eğer kaliteli bir cpu soğutucun varsa hem çarpan,hem fsb, hem de voltaj artırma yoluna giderek performans artışı sağlarsın.Eğer soğutman stock ise voltaj artırarak oc yapmanı önermem.
    Böyle bir durumda çarpanları yükselterek veya fsb yükselterek oc yapabilirsin.
    Mesela senin işlemcin voltaj vermeden 12x200 olmalıdır.Bu sayede 2400Mhz yani 3600+ seviyesine oc etmiş olursun.Kendin tek tek deneyerek çıktığın en stabil hızı bulmalısın.Stabilite testi için de SuperPI programını kullanabilirsin.

Artık gerisi sana kalmış.Eğer NF7-S gibi yüksek voltaj destekli bi anakarta sahip olsaydın en az 2.6ghz filan görmen lazımdı ama anakartın oc işi değil.Dolayısı ile tam verim alamayabilirsin.

GamerStorm'un mobil ile benim AN7'de 2.8Ghz görmüştük,kendi NF7-S'inde ise 2.85GHZ gördük...Hayırlı olsun.

Maaşallah,allah hızınızı artırsın...Bu arada tebrik ederim güzel yorum yapmışsın Ümit..
  • diablo naptın olm sempron kalmamış ortada kimse mi validation linki vermedi
  • quote:

Orijinalinden alıntı: DiabloXT

quote:

Orijinalinden alıntı: bugiboy

AXP 1800+ @ 2505Mhz (200x12,5) 1.75V

CPU-Z ile Validation yapmanız gerekiyor boşuna ss atmayın.

imzamdaki 3dmark linki ?
  • ...
  • Şimdi cafedeyim ama 1 hafta sonra dönecem fırtına gibi 1,65 v ile 166x14 yapmıştım 32m de stabildi

• KRAL HER ZAMAN KRAL...

Fast & Furious 'DA DEDİĞİ GİBİ KAZANMAK KAZANMAKTIR....

BİDE BENDEN İYİSİ ÇIKMIYOMU İŞTE O ZAMAN S..TIK ABİ YAWWHHFF

BAS BAS FSB İŞLEMCİYE
    BİDAHA MI DÖNÜCEZ 32 BİTE
  • bizim de bi nf7-s miz olsa biz de asılırız 2.8 lere ama

yoq işte

biz k7n2 lerle 2.2 yi geçtiğimize dua ediyoz

anakart 1.85v dan fazla vermiyo ki ama sen 2.2 maaşallah

ah k7n2 ah
  • quote:

Orijinalinden alıntı: gamerstorm

Pardon bi rekor daha...

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=34648

ÜSTELİK 10º DE STABİL DAHA NE DİYİM..

BU SEFER İNANIYOM Kİ 3.3V 3000 Mhz AÇILACAK YADA BEN BU İŞLEMCİYİ ŞAKLAYACAM...

NF7-S Rev2.0 İŞLEMCİ YAKAMIYO BİDE BÖLE KONUMU AÇSAK NE?????

sen bi k7n2 ile dene bak yanıyo mu yanmıyo mu

bi tane leşim var amd 2500+
  • YAW ARKADAŞLAR MOBİL İŞLEMCİLER BAKIYORUMDA 210*11 İ 170V DA YAPIYOR
    BENDEKİ İŞLEMCİ 1.65 DE YAPIYOR
    (YAKINDA SS GELECEK)
    KEŞKE ELİMDE İYİ Bİ ANAKART OLSADA 210 ÜSTÜNE CIKABİLSEM
  • 11*210 die bana sokmaya çalışıyosan bnm kalaslık anakarttan

seni mi kıracaz 1.65 voltta da yaparız 11*210

edit:ss geçerli değil validation linki geçerli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkiNNy -- 27 Ağustos 2005, 12:23:06 >
  • NAZAR ETME NE OLUR BEKLE SENİNDE OLUR..
  • canım a64 e geçmek varken bi de nf7 lerle mi uğraşacaz

k7n2 nin üstüne ne kadar istiyosan söyle veriyim
  • Arkadaşlar DiabloXT benim arkadaşım olur,kendisi forumdan 1 haftalık izin almış gelince güncellemeyi yapacak inşaallah...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.