Şimdi Ara

SNR Değeri Minimum Kaç db Olmalı? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
11
Favori
64.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim
  • Tekrar hepinize selamlar arkadaşlar,
    Bağlantı kopukluğundan dolayı 4 yıllık modemimi emekliye ayırmaya karar verdim. Zaten dıştan sararmış. Beni uzun süre üzmeyecek ve yeni teknolojilere uyum sağlayacak bir modem önerebilir misiniz? Ben biraz baktım ama sizlerin de aşağıdaki modemler hakkında tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Zyxel VMG3625-T20A

Zyxel VMG3625-T50B

TP-Link Archer VR400

TP-Link Archer VR600

TP-Link Archer VR900

TP-Link Archer VR2100

Tenda V1200

Asus DSL-AC55U

Asus DSL-AC56U

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mahmuthoca63 M kullanıcısına yanıt

Zyxel ve Tendayı baştan eleyin bence

Mobil uygulama desteği saçma bir şekilde yok

Zyxel VMG3625-T50B modelini aldım 5ghz ve 1 Gigabit portu ve ucuz olması önceliğimdi

Ama zamanla fark ettim ki mobil uygulaması ve ince ayar v.s çok arar oldum

Asus DSL-AC56U modelini baya araştırmıştım keşke Zyxel VMG3625-T50B alacağıma üç beş daha fazla verip Asus alsaydım

SNR ayarı

Mobil uygulama

Nas gibi kullanabilme

Uzaktan erişim

Torrent desteği v.s

Bunlar çok güzel özellikler Asusta

• fakasupi F kullanıcısına yanıt

Asus tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Zyxell ve Tenda'yı eleyelim. TP-Link için de tavsiyeniz olur mu hocam? Listeye eklemeyi unuttuğum Archer VR2800 var mesela. Çok pahalı ama.

• IsO6 kullanıcısına yanıt

mercusys mr50g aldım bugün. Tryoldan

Özellikleri harika gözüküyor.

3x3 mu mimo

Beamforming

Band steering

2.4ghz 600mbps

5ghz 1300mbps

6 adet 5dbi anten.

Fibere geçeceğim için hızı sonuna kadar yağ gibi hissetmek istiyorum

• mavi64 kullanıcısına yanıt

benim de aklımda olan bir modeldi, guzel ozellikleri var. gule gule kullanın. ben zyxel vmg8623-t50b modemini aldım. bikac aydır kullanıyorum sorun yok 100 mbps veriyor kablolu, kablosuz

•  SNR Değeri Minimum Kaç db Olmalı?

Arkadaşlar sıkıntı neyde çözemedim..türknet online teknik bilgilerde 58.46 download 8 upload hız gösteriiyor..fakat bendeki hız test edince (kablolu tabiiki) 8mb ila 15mb arası download hız 0,3 ile 0,6 arası upload hızları var...modem ekran görüntüsü de bu..ve arıza kaydı açtırdığımda Türknete verilen cevap ,TÜRKTELEKOM'dan müşteri kaynaklı diye..ve inat ediyor telekom..., saolsun türknet eve ekip gönderdi ve teknik ekip problem sende değil hatta dedi, bekliyoruz bakalım ama hala telekom inatla müşteri diyor..modemi söküp bina ankastreye bağladık sonuç gene aynı..aklımı kurcalayan şu , acaba modemde sıkıntı varmıdır..modem model resimde..bilen birileri yardımcı olursaa sevinirim..modemde ise sorun birebir değişim garantisi vardı değişiyim bari..

• neonmax N kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yaşadığınız sorunu kontrol ederek yardımcı olmak isterim. Oluşturduğunuz destek kaydı numarasını PM üzerinden benimle paylaşabilir misiniz?
  • neonmax N kullanıcısına yanıt

snr değerin çok düşük hızını 35 mbps'e düşür

•  SNR Değeri Minimum Kaç db Olmalı?

Arkadaşlar özellikle geceleri 10 saniyelik kopmalar yaşıyorum.Modem ışığı bile sönmüyor. Bi ara hızım 25'e düşmüştü

SNR Değeri Minimum Kaç db Olmalı?

Onun değeleri de burada. Bi arkadaş paketimi değiştirmemi söylemişti. Sizce kopma sorunlarımın sebebi hızımın yüksek olması mı ? Daha öncesinde böyle bir sorunum yoktu. Son zamanlarda özellikle dün gece 20 defa gitmiştir. Modem değerlerinden anlayan birisi bir yorumda bulunabilir mi ? Şuan 100 mpbs'e kadar olan paket bu. Duruma göre 35'e düşürmelerini talep edicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luc4sHood -- 1 Mayıs 2021; 15:37:25 >

• Luc4sHood kullanıcısına yanıt
    Merhaba, eğer bizden hizmet alıyorsanız sorun yaşadığınız zaman destek kaydı oluşturur musunuz? Teknik ekibimiz kontrol ederek bilgi verecektir.
  • Hocam altyapınız şuan maximum 59 mbps destekliyor. Ve size direkt 59 mbps tanımlanmış. Yani kopmanın nedeni bu, hızınızı 52.000 kbps'ye sabitlettirmeniz lazım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İlginiz için teşekkürler fakat şuan başka bir internet sağlayıcısı kullanıyorum. Fakat böyle giderse değiştireceğim gibi  SNR Değeri Minimum Kaç db Olmalı? 

@nicktatör hocam tam sınırda olduğu için böyle oluyor sanırım dediğiniz gibi. Kendilerine bi türlü ulaşamıyorum bi ulaşabilsem durumu açıklayacağım. Millenicom kullanıyorum buarada.

Hocam arıza kaydı oluşturun numaradan, kablo koptu mahallenin vs. yalan atın. Sonra ekip gönderirler ekip geldiğinde resimleri detaylı gösterin onlar sabitler hızınızı.

Ben teşekkür ederim. İyi günler dilerim.
  • Üstatlara bir soru da ben sorayım, cevap veren olursa sevinirim. Pandemi döneminde bağlantı özellikle gündüz ve akşam saatlerinde devamlı kopuyor. 50 Mbit vdsl 2 kullanıyorum paket olarak 8 mbit upload var. Sıkıntı şu, modem ara yüzünden takip ediyorum bağlantı kalitesi, snr margin değerleri devamlı değişiyor. Hatta buyrun 5-10 dk ara ile çektiğim ekran görüntüleri;

Aynı anda birden fazla telefon, işte bilgisayar adına ne derseniz deyin video vs açınca hat kopuyor. Pandemiden dolayı olduğunu tahmin ediyorum çünkü gece bunu yapmıyor. Bunun çözümü ne olabilir? Modemi alalı 4-5 ay oluyor ondan yapacağını sanmıyorum tplink WG-9970 modeli var. Hat değerleri çok dengesiz, bunun çözümü ara yüzden hız düşürmek falan mı acaba? Bu kopmaların önüne geçip stabil bağlantı elde etmenin yolu nedir? Hatta şimdi ölçtüm sabah ve öğle saatlerinde 2.7 lere falan da düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalel99 -- 15 Mayıs 2021; 11:16:44 >

• Merhaba yardımcı olursanız çok sevinirim 16 mbit turktelekom tarifem var. Ama bir türlü 10 mbit geçmiyor yeni modem aldim taktım yine ayni. Hiz değerlerim en yükseği 10 mbit ama genelde 8 mbit hiz gelmekte
    Snr değerlerim normalmidir?
    Bina girişindeki kutu cok eski ondan kaynaklanır mi?
    Bina girisi ile modem arasına cat6 kablo ile kablo çeksem düzelir mi?
     SNR Değeri Minimum Kaç db Olmalı?  SNR Değeri Minimum Kaç db Olmalı?  SNR Değeri Minimum Kaç db Olmalı?

• hat değerlerimi yorumlar mısınız acaba? bugün bağlandı sıfır bina

• ahmetgox A kullanıcısına yanıt

snr değeriniz düşük kopma yaşamamak için 8 db üstüne olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: onemlibirisidegil

snr değeriniz düşük kopma yaşamamak için 8 db üstüne olsun

kopma yaşamazsanız bir şey yapmanıza gerek yok keza 4 db ile stabil şekilde kullananlar da var birçok parametre var bu konuda ama genel olarak 8 db ve üstü önerilir.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.