Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SMS Onay Sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
19
Cevap
0
Favori
6.062
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    5 Mesaj
    Yeni üye olduğunuz için attığınız mesajlar yönetim tarafından onaylanmadan yayına konmayacaktır.

Mesajlarınızın yönetim onayına gerek olmaksızın yayına geçmesi için alt tarafta bulunan sms formunu doldurarak cep telefonu numaranızı onaylatabilirsiniz.

Neden SMS onaylı sisteme geçildi?

SMS onaylı sistem, forum kalitesinin arttırılması ve kötü niyetli kişilerin foruma gönderdikleri mesajlarla rahatsızlık oluşturmalarının önüne geçilmesi için kullanıma geçmiştir.

SMS onaylı sistem, üyelerin sahip oldukları üyeliğin değerini bilmelerini ve foruma mesaj atarken yapacakları kural dışı davranışların kendilerini forumdan tamamen uzaklaştırabileceğinin bilince olmalarını sağlayacak etkili bir sistemdir.

SMS onaylı sistem sayesinde forumdan kötü ve kural dışı davranışları nedeniyle ceza alıp uzaklaştırılan kimseler, sahte üyelikler alıp forum kullanıcılarını rahatsız etmeye devam edemeyecekler. Yaptıkları kural dışı davranışlarda kanun uygulayıcıların kendilerine olabilecek en hızlı şekilde ulaşabileceğinin farkında olacaklardır.

Cep telefonum yok. Nasıl üye olacağım?

Şu an için cep telefonu numaranız ve cep telefonunuz olmaksızın foruma üye olmanız mümkün değildir. Yakın akrabalarınızın cep telefonu numaralarını kendilerinden izin almak şartı ile kullanabilir ve forumumuza üye olabilirsiniz.

Bir süre sonra “çaylak üyelik“ modu aktive edilecek ve cep telefonu olmadan üye olan kullanıcıların attıkları mesajlar yöneticiler tarafından onaylanmadan yayına geçmeyecektir.

Cep telefonu ile üye olan kullanıcılarda böyle bir sorun yoktur. Mesajları gönder butonuna bastıkları anda forumda yayına geçer.

Cep telefonu numaramı kim(ler) görebilecek?

Cep telefonu numaranızı sadece siz ve Donanimhaber.com üst düzey yetkilileri görebilecektir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Güvenlik Güçlerinden gelen mahkeme onaylı istekler sonrasında tüm kişisel bilgileriniz güvenlik güçleri ile de paylaşılabilir.

Bu uygulama için ücret ödüyor muyuz, kontör gidiyor mu?

Hayır, bu uygulamada hiçbir ücret alınmamaktadır. Tüm masraflar sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek uğruna Donanimhaber.com tarafından karşılanmakta ve karşılanmaya da devam edecektir.

Telefon numaralarımızın güvenliği nasıl sağlanacak?

Donanım Haber sunucularının güvenliği yıllardır olduğu gibi bundan sonrada en yüksek güvenlik altında korunacaktır. Ayrıca telefon numaralarınız bir kere onaylama sistemi gerçekleştirdikten sonra ikili şifre ile saklanacaktır. Şifreyi bilmeyen kişiler bilgilere erişse bile cep telefon numaranızı göremeyecektir. Bu şifre ise sadece seçili ve gerekli olan Donanım Haber çalışanlarında olacaktır. Moderatörler ve adminler dahi bilgilerinize erişemeyecektir.

Neden eski üyelerden SMS isteniyor?

İçinde bulunduğumuz tarihten itibaren sonsuza dek forumdan uzaklaştırma seçeneği kaldırılacaktır. Bunun yerine giderek uzayacak sürelerde cezalar verilecektir. Bu sistemin uygulanabilmesi için bir kullanıcı bir telefon hesabı ile eşleştirilecek ve tekrar tekrar üye olmalarına engel olunacaktır. Ayrıca eposta hesabınızın değişmesi nedeniyle eskisine ulaşamamanız durumunda ya da hacklenmesi durumunda hesabınız ilgili değişiklikleri yine SMS onaylama sistemi ile yapabileceksiniz. Yine tüm bu hizmetlerin masrafları Donanım Haber tarafından karşılanacaktır.

< Bu konunun sahibi Ömer iken KURALLAR tarafına aktarılmıştır -- Aug 5 2013 3:09PM >
    |
    |

• Binbaşı
    1251 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

var mı yok mu?

Alıntıları Göster
    merhabalar. Eski bir üyeyim. Sms onay kodu sorup duruyor. ne mailimi ne yeni numaramı kaydedebiliyorum? ne yapabilirim? teşekkürler şimdiden

Kompleksli, Asosyal, Sivilceli, Ergen, Reel hayatta bocalayan, Mesaj sayısı Kasan Ergenlere Cevap verilmez, gerekirse Blocklanır.

- Neden mi? Daha güzel paylaşımlar için.
  • Teğmen
    169 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: muratcool

merhabalar. Eski bir üyeyim. Sms onay kodu sorup duruyor. ne mailimi ne yeni numaramı kaydedebiliyorum? ne yapabilirim? teşekkürler şimdiden

Alıntıları Göster
    Bende şöyle bşr problem oldu. Telefon numarası verdim onay sms i göndermedi hala. Birkaç kere daha gönderme yaptım hakkınız bitti uyarısı aldım, farklı numara vermek istedim o da olmadı ve adminlerle iletişime geçin uyarısı aldım. Ne yapmalıyım ?
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Punk Şaman

Bende şöyle bşr problem oldu. Telefon numarası verdim onay sms i göndermedi hala. Birkaç kere daha gönderme yaptım hakkınız bitti uyarısı aldım, farklı numara vermek istedim o da olmadı ve adminlerle iletişime geçin uyarısı aldım. Ne yapmalıyım ?

Alıntıları Göster
    Bölümlere mesaj da yazamıyorum yetkili biri ile nasıl iletişime geçebilirim ???

Kardeş aynı şey bende de var. Eğer sorunun devam ediyorsa benim "GSM Onayı sorunu" başlıklı konumun altına yorumunu bırak, adminler sana da yardımcı olsunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Punk Şaman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: YahsiAzeri

Kardeş aynı şey bende de var. Eğer sorunun devam ediyorsa benim "GSM Onayı sorunu" başlıklı konumun altına yorumunu bırak, adminler sana da yardımcı olsunlar.

Devam ediyor sorun. Bulup mesaj bırakayım konuna.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Punk Şaman

quote:

Orijinalden alıntı: YahsiAzeri

Devam ediyor sorun. Bulup mesaj bırakayım konuna.

Alıntıları Göster
    NE OLURSA OLSUN O SEKİZ YIL ÖNCE KULLANDIĞIM TELEFON NUMARASINI HATIRLAMAYACAK VE TEKRAR GİRMEYECEĞİM...HAYATIM FORUM DEĞİL..SEKİZ YILDIR BURADA KALANA DA TEKRAR SORMAK NİYE....ELİNDEKİ İYİ ADAMA GÜVENEMEYEN KÖTÜ ADAMA ER GEÇ RAST GELİR.
    |
    |

• Yüzbaşı
    330 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

aynı zamanda bir fişlenme gibide algılanabilir bu durum kimbilir...sistem her msj değiştirmede yada yeni mesaj yazmada onay sorarsa bu insanları sıkacaktır..1 sefer onay alındıktan sonra birdaha sormaması gerek sistemin.. bu tel numaralarının toplu olarak reklam firmalarıyla vs paylaştırılıp paylaştırılmadığı yada başka 3. parti kişilerle, bir bilgi yazılmamış?

Alıntıları Göster
    Hesabıma telefonu kaydederek sms onayı yapmak istiyorum ama her seferinde telefonunuz kullanılmaktadır yazıyor eski hesabım vardı onda veya başka birinde kayıtlı ise silinerek bu hesaba aktarılmasını istiyorum.
    |
    |

• Yüzbaşı
    330 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ozzy55ozzy

Hesabıma telefonu kaydederek sms onayı yapmak istiyorum ama her seferinde telefonunuz kullanılmaktadır yazıyor eski hesabım vardı onda veya başka birinde kayıtlı ise silinerek bu hesaba aktarılmasını istiyorum.

Alıntıları Göster
    kimse yok mu cevaplayacak
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: muratcool

Lütfen destek hattına başvurunuz, en kısa sürede yardımcı olmaya çalışacağız.

http://forum.donanimhaber.com/support.asp
    |
    |

Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır.

Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.

H. Nihal ATSIZ, Atsız Mecmua, 15 Nisan 1932, Sayı: 12

O sebeple Ata'na saygıda kusur etme sakın!

Atatürk'e göre Atatürk - Rahatsız olma!

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||
  • Yüzbaşı
    339 Mesaj
    telefon nımarasını yazıyorum fakat onay kodu gelmiyor yardımcı olabilecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: FRKN_01

telefon nımarasını yazıyorum fakat onay kodu gelmiyor yardımcı olabilecek?

Destek hesabına başvurunuz lütfen.
    |
    |

Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır.

Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.

H. Nihal ATSIZ, Atsız Mecmua, 15 Nisan 1932, Sayı: 12

O sebeple Ata'na saygıda kusur etme sakın!

Atatürk'e göre Atatürk - Rahatsız olma!

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||
  • Yüzbaşı
    504 Mesaj
    gereksiz boş yere millet dışarda kaldı resmen
    |
    |

Orijinalden alıntı: acme45

gereksiz boş yere millet dışarda kaldı resmen
    Benim telefonumdan abim onaylatmıştı fakat ben şuan onun telefonundan onaylatamıyorum çünkü sms onay kodunuz sınırı aşıldı gibi bir cevap geliyor ?
    |
    |

EASY PEASY ;)
  • Teğmen
    232 Mesaj
    eee ben sms onaylatmadım nasıl yapcaz ben opera mini'den giriyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Konuyu Hortlatan Adam

tmm onaylattırdım olay kapanmıştır.
    onay mesajı geç mi geliyor yoksa sorun bende midir ?

Yardım pls
    |
    |
  • Yarbay
    2979 Mesaj
    Sonsuza dek forumdan uzaklaştırma seçeneği hala devam ediyor sanırım.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
1
Reklamlar
haberler
Masal
google reklamları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,337
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.