Şimdi Ara

SLI için güç yeter mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaklaşık 1 hafta önce ekran kartımın çiplerinden birkaçı yandı. Ben de yeni bir ekran kartı aldım. Yaktığım ekran kartını garantiye gönderdim eğer yapılırsa SLI bağlayarak kullanmayı düşünüyorum fakat güç konusunda pek bilgim yok şuan cooler master 650 wattlık bir psu kullanıyorum. Yeni aldığım ekran kartı minimum olarak 750 istiyor ama 650 ile stabil çalıştırabiliyorum. SLI bağladığımda sonuç ne olur bilemediğim için sizlere danışma gereği duydum yardımcı olursanız sevinirim.
    Eski ekran kartım : Asus R9 280 - 250 watt (sanırım)
    Yeni ekran kartım : Sapphire Vapor-x R9 280X (min 750)
    Kullandığım Powersupply :COOLER MASTER GX-2 80PLUS 650W

Eğer powersupplyim yetmezse OCZ ZX-1250W almayı düşünüyorum bu powersupply hakkında düşünceleriniz nedir?

• yeteceğini hiç sanmam çünkü amd çok fazla güç tüketiyor. testlerine bak iki kartın da. Ona göre hesaplamasını yap.
  • O kadar masraf yapacağına upgrade yap? Sat o kartı.
  • Hocam sistemimin upgradelik bir durumu yok neredeyse açıkcası biraz lüksde gözüm var bu nedenle SLI düşünüyorum.
  • xCarpediem kullanıcısına yanıt
    12 Kanalından 625Watt verebiliyormuş.Kartların TDP değerlerini toplayıp + 250Watt ekleyin( işlemci ,hdd ,fanlar ,varsa ssd ve güç kaybı )

280 Tam güçte 200W küsur çekiyor diye biliyorum.280X de o civardadır herhalde.

Sanırım psu nuz yetmeyecek.
  • Oncelikle sli degil crossfire sonrasinda anakartiniz ve islemciniz uygunmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pegasus1881 kullanıcısına yanıt
    SLI nvidia içinmiş düzelttiğiniz için teşekkürler.
    Anakartım Asus M5A97 işlemcim de Amf fx 6 6300 anakartımda 2. Slot var uyumludur diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Leonidas*

12 Kanalından 625Watt verebiliyormuş.Kartların TDP değerlerini toplayıp + 250Watt ekleyin( işlemci ,hdd ,fanlar ,varsa ssd ve güç kaybı )

280 Tam güçte 200W küsur çekiyor diye biliyorum.280X de o civardadır herhalde.

Sanırım psu nuz yetmeyecek.

Anladım hocam ilginiz için teşekkürler.
    Peki ocz zx-1250w hakkında düşünceniz var mı hocam fiyatı düşük geldi pek emin olamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: xCarpediem

SLI nvidia içinmiş düzelttiğiniz için teşekkürler.
    Anakartım Asus M5A97 işlemcim de Amf fx 6 6300 anakartımda 2. Slot var uyumludur diye düşünüyorum

6300 280x i tek başına zor kaldırır crossfire yaparsanız darboğazdan oynayamazsınız
  • Anakartiniz 16x ve4x destekiyor cift kart kullaniminda ki cok verimli olmaz crossfire icin ayrica islemcinizde cok yetersiz kalir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pegasus1881 -- 22 Ağustos 2015; 22:56:12 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.