Şimdi Ara

SLI Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde 2 tane Ekran kartı var. RTX 3080

Aynı marka aynı model. Tek farkı biri normal biri Tİ olan model. Bu kartları SLI yapma şansım olur mu? Hata verir mi?

Saygılar.

• Bildiğim kadarıyla nvidia SLI teknolojisini rafa kaldırıyor hocam. Büyük ihtimal olmaz. Hatta 2 tane 3080 bile yapılmıyor olabilir.

• Ti ile normal model yapamazsınız bildiğim kadarıyla. Sli yapmış biri olarak şunu diyeyim. Performansa öyle ahım şahım bir artış getirmiyor. Bir çok oyunda denedim hemen hemen aynı fps oranlarını aldım. Sli konusunda zaten oyunlarında destek vermesi gerekiyor. O yüzden müthiş bir artış beklemeyin. Ekstra olarak da ekran kartı güç tüketiminde iki katı artış oluyor. Fps oranlarında bu kadar yada buna yakın bir artış olsaydı sıkıntı olmazdı ama en fazla 20-30 fps artışı gördüm. Bu kadarlık bir fps artışı için değmeyeceğine kadar verip rafa kaldırdım sli'yı. İki ekran kartını da ayrı ayrı satıp bir üst model almıştım o zaman.

Kolay gelsin.

• Teşekkür ederim. SLI yapmıyorum o zaman

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • SLI olsa bile bence halen yetersiz bir teknoloji sadece sli destekli oyunlarda bu performansı kullanabiliyorsun. ikisini satıp bir üst model almak daha mantıklı geliyor bana.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.