Şimdi Ara

SKYVISIONUN ARTILARI EKSİLERİNDEN ÇOK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
9.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SKYVISION DVB-S KARTI ALACAKLARA ÖNEMLİ DUYURU;

Bu Bölümde SKYVISION ile ilgili detaylar yer alacaktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sweatson -- 15 Şubat 2005, 5:22:33 >

• SKY VISION Sorun Giderme

1. Windows DVB-TV Sat/Sat-CI Kartı bulamıyor

•DVB-TV Sat/Sat-CI Kartın PCI slotuna doğru olarak yerleştirilip yerleştirilmediğini kontrol edin.

•Sistemi tekrar başlatın.

•Windows "Kontrol Panelinden" "Donanım Ekle Kaldırı" çalıştırın.

•DVB-TV Sat/Sat-CI Kartı başka bir PCI yuvasına yerleştirin.

2. Windows DVB-TV Sat/Sat-CI Kartın sürücüsünü bulamıyor

•Kurma sırasında CD ROM sürücüsünde orijinal CDROMun bulunduğundan emin olunuz. Eğer sürücüleri manuel olarak yükleyecekseniz, lütfen sürücülerin bulunduğu dizini Windows'a doğru olarak belirtin.

a) WinXP/Win2000 için D:\Drivers\Win2K&XP

b) Win98SE/WinME için D:\Drivers\WinME&98SE

(D:\ sizin CD ROM'unuzdur)

•Sürücü ve işletim sisteminizin örtüştüğünden emin olunuz. Unutmayın Win98SE ile WinME için ve WinXP ve Win2K için sürücüler aynıdır.

3. DVB-TV yazılımının kurulması

•CD ROM içindeki autorun menüden yazılımı yükleyin

•CD ROM içindeki "Setup.exe"yi çalıştırın.

•Yazılım kurulumu için Kur Sihirbazının talimatlarını izleyin.

4. Otomatik tarama sırasında herhangi bir yayın kilitlenmiyor.

•Uydu ya da transponder taramadan önce "Çanak Ayarları" bölümünde yaptığınız herhangi bir değisiklikten sonra "Uygula" butonuna tıklayın.

•Çanağın doğru uyduya yönelmiş olup olmadığını kontrol edin.

•DVB-TV Sat/Sat-CI Kartı ile çanak arasındaki kablo bağlantısını kontrol edin. Unutmayın kablo kartın "LNB In" F-bağlantısına bağlanmalıdır.

•LNB güç gereksinimi varsa LNB yi güç kaynağına bağlayın unutmayın. LNB'lerin çoğu güç ihtiyacını tunerdan temin eder.

•LNB voltajının doğru olup olmadığını kontrol edin (Yatay için 18V-21V ya da dikey için 11V-14V)

•Uydu ayarlarını kontrol edin, örneğin, C bandı ya da Ku bandı LNB frekansları.

•"Özellikler" içindeki "LNB - Switch" ayarlarını kontrol edin

•DVB-TV Sat/Sat-CI Kartı başka bir PCI yuvasına takın.

5. "Kilidi Aç!" iletisi çıkınca

•Yayının frekansı LNB frenkansından çıkarıldığında kalan değerin 950~2150MHz arasında olup olmadığını kontrol edin.

•Polarizasyon ayarlarını kontrol edin (H ya da V).

•DVB-TV Sat/Sat-CI Kartı ve çanak arasındaki kablo bağlantısını kontrol edin. Unutmayın kablo kartın "LNB In" F-bağlantısına bağlanmalıdır.

6. Hata iletisi çıkınca ya da siyah ekran belirince

•Bu zayıf sinyal nedeniyle meydana gelmiş olabilir. DVB-TV yayından yetersiz ya da yanlış veri almaktadır. DVB-TV Sat/Sat-CI Kartın kablo bağlantılarını kontroledin.

•VGA kartının ya da board üzerindeki VGA chipinin sürücülerini kontrol edin.

•İşletim sisteminizin Microsoft Windows 98SE/ME/ 2000/XP olup olmadığını kontrol edin.

•Microsoft DirectX8.1 ve Media Player 7.0 yada daha yukarı sürümlerini yükleyin.

7. Video oynamakta ama Ses hatalı

•Ses Kartını ya da ses ayarlarını control edin.

8. Yayını oynatmada hata

•Ses Kartını yüklediğinizden ve Ses Kartının çalıştığından emin olun. Unutmayın ses kaydını dinlemek istemeseniz de Ses kartının ve sürücülerinin yüklenmiş olması gerkmektedir.

•Sinyal kalitesini ve gücünü kontrol edin.

•"LNB - Switch" ve "Çanak Ayarlarını" kontrol edin ardından uyduyu ya da transponderi tekrar tarayın.

9. IRD yalnız 13V yayını alıyor DVB-TV yalnız 18V yayını alıyor

•LNB 2cm ile sınırlandırılmıştır. Lütfen LNByi ayarlayın ya da çanak kuran servislere başvurun.

10. Neden 18V yayını alamıyorum?

•LNB 13V dikey LNB'dir

11. "22 KHz hata" ve "LNB Güç Açılma Hatası"

•DVB-TV Sat/Sat-CI Kart sürücüsünün yüklendiğinden emin olunuz.

•Unutmayın Conexant BT878 kullanan analog TV tarama kartı ve DVB-TV Sat/Sat-CI kartı aynı zamanda aynı bilgisayara yüklenemez. Lütfen analog TV kartını ve sürücüsünü kaldırın.

•DVB-TV Sat/Sat-CI kartı başka bir PCI yuvaya takın PCI yuva bozulmuş olabilir.

•DVB-TV Sat/Sat-CI kartın altın parmak bölümünü bir kurşun kalem silgisiyle temizleyin.

12. 0 & 22 KHz multi switch box (2 in 1 out) kullanıyorum ve yayın oynatamıyorum.

•Switch box üzerindeki kaynağı seçmek için 22KHz yi etkinleştirebilir ya da etkisizleştirebilirsiniz.

13. Yayın izlerken ses tamam ama ekran boş. Neden?

•VGA sürücünüzün ve Microsoft DirectX 8.1 in doğru olarak yüklendiğinden emin olunuz.

Kaynak: SKY VISION DVB-S Kitapçığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sweatson -- 15 Şubat 2005, 5:28:20 >
  • Malumunuz üzere SkyStar Kartlar İntel Chipsetli Anakart ve işlemcilerde kitleme sorunu
    doğuruyor hatta intel Chipsetli anakartlarda tamrandımanalmak oldukça zor olabiliyor
    İ865PERL anakartlarda sürekli sorun vermekte işte bu nedenle 12.02.2005 itibari ile SKYVISION
    denilen ve çoğunuzun merak ettiği kartı ERSİN' in (Teşekkürler ERSİN)Önerisi ile kullanmaya
    başladım SS2 de karşılaştığım sorunlar olacakmıdiye12.02.2005 saat 17:00 itibari ile teste aldım
    13.02.2005 Saat19:15ve Bilgisayarı hiç kapatmadan kartı hertürlü yaz ve kışşartlarında testettim,
    aralıksız 1,5 ve 2 şer saatlik kayıtlar yaptımbu doğrultudayaşadıklarımı sırası ile sizinle paylaşmak
    istedim;
    ARTILARI:
    1- CPU yu düşük kullanması
    2- Rami düşük kullanması
    3- İ865PERL anakartım sabit olmakla beraber SS2 de yaşadığım donma ve kitlenme sorunları artık
    yok.
    4- Yine SS2 de kaybolan Sinyal sorunları artık yok
    5- Kartla beraber gelen Arayüz Programın Türkçe olması
    6- Arayüz programında kullanılan Playeri kullanmadan ve ArayüzProgramında (WinManager DVB-TV)
    hiç bir ayar (LNB ve UYDU )ayarı yapmadan ProgDVB de (TeAcHeR hocanın Full paketinden) sadece
    diseqleri ayarlayarak ve CyberLink Vid_Moonlight A,Subtitle_by TeAcHeRgraphını seçerek sorunsuz
    seyir keyfi vermesi (SkyView ve AltDVB Twain ürünü kartlarla uyumsuzdur Daha Önce TeAcHeR
    hocanın yazılarındabelirttiği gibi)
    7- Kayıtlarda hiç bir şekilde donma yapmaması ( Not: Tv izlerken altta graphic özelliklerini kullanan
    (direct X kullanan) oyun,Prog v.b.yoksa

EKSİLERİ:
    1- Elecard Graphını kullanırken görüntünün altından ,
    The dancing elecard logo means that your evalutation period has expired please registered your
    playerwww.moonlight.co.il
    yazısının geçmesi (Fakat yukarıda belirttiğim CyberLinkVid_MoonlightA,Subtitle_by TeAcHeR graphını
    seçerek sorunsuzizleyebilirsiniz bu seçeneği seçme fikrini bana veren ERSİN'e veGraphı hazırlayan
    TeAcHeR' a TEŞEKKÜR EDERİM)
    2- SkyView ve AltDVB nin desteklememesi
    3- Arayüzden LNB ve Uydu ayarı yapmaya kalkıştığınızda ProgDVB de izleme ve sinyal sorunu
    doğurması (Şayet arayüzü kurduğu gibi bırakırve hiç oynamazsanız bu sorun karşınıza çıkmıyor)

****************************************************************************
    SKYVISION PROGDVB de sorunsuz çalışabilmekte

!!!!! PROGDVB TeAcHeR Full Packet için Gerekli Bilgi !!!!!

DVB-S PowerPack v1.0 ( 26.1 MB.)

06.02.2005 UPDATE

15.01.2005 UPDATE

Plugin UPDATE ( Seca2 ler okay..)

3 exe yide indirip ilk önce PowerPack i ardından 10.01 Update yi ve Ardındanda
    15.01 Update yi yükleyin..
    15.01.2005 Update yükleme ekranında DVB-S kartınız ne ise sadece onu seçin..
    bu şekilde programlarda sadece diseqc yi ayarlamanız yeterli..

İlk powerpack yüklendiğinde moonlight registire penceresi çıkar..ortada pencerenin
    sağındaki nokta işaretine tıklayarak program files dan codec altına gidip
    mpgdec.ax e çift tıklayın..ve start a tıklayın..

sistemde driver haricinde viewer, codec pack ne var ne yok silin..ve sadece bu paketi yükleyin...
    Herşey sorunsuz çalışacak..

PROGDVB Ana PowerPack Setup Dosyası için Link:

http://rapidshare.de/files-en/606448/dvb-spowerpackv1.0_teacher_.exe.html

PROGDVB 06.02 UPDATE Dosyası için Link:

http://rapidshare.de/files-en/606528/DVB-SPowerPackUpdate060205.exe.html

PROGDVB 15.01 UPDATE Dosyası için Link:

http://rapidshare.de/files-en/606501/DVB-S_PowerPack_v1.0_Update2.exe.html

NOT: Linkler Açıldığında Karşınıza Gelen Sayfanın Altında Download Seçeneğinin Belirtilmesi
    İstenecektir FREE Yazan Butona Basın ve Bekleyin Yeni Gelen Sayfanın En Altında
    " Download-Ticket reserved. Please wait 11 seconds " Şeklinde Bir Süreç İşleyecektir 30 Sn
    Sonra Download Edilecek Dosya Belirecektir, Beliren Dosyanın Üzerine Basın ve DOWNLOAD
    Edin.

( Linklerden indirdiğiniz dosyaları sırasıyla yükleyiniz...)
    ****************************************************************************
    Ve şu ana kadar başka sorunla karşılaşmadım yani kartın artıları eksilerinden çok çok fazla....
    Karşıma çıkacak her sorunu bu konu başlığı altında sizlerle paylaşacağım ve daha görsel izah
    etmeye çalışacağım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sweatson -- 15 Şubat 2005, 7:32:50 >
  • Kartın Özellikleri

•Dijital uydu TV ve radyo program alıcısı

•Digital ses ve görüntü kalitesi

•Yüksek hızlı internet

•Motor desteği

•Çok kanallı ön izleme

•USB port uzaktan kumanda (standart)

•Anahtarlama ile birden fazla uyduya bağlanabilme

•Eğitim amaçlı PROGDVB programı ile dijital şifreli kanalları izleyebilme

•Kayıt imkanı CDWR ile MPEG II formatında CDye aktarma

•Gerçek zamanlı dijital video kaydedicisi ve program kaydedici

•Teleteks

•Dijital TV kanalları arasında en çok yazılım desteği

•Türkçe yazılım, Türkçe menü ve kurulum

Teknik Özellikleri

•LNB & Switch kontrol

LNB kaynak voltajı: Kısa Devre korumalı 13V/18V

DiSEqC: 1.2

USALS desteği

Data Burst & Tone Burst desteği

Anten ve LNB kontrolü: 22 KHz Tone

Max. LNB kaynak akımı: 400mA

•PCI İnterfaz

PCI veri yolu (bus): PCI 2.2 uyumlu

Host veri yolu burst oranı: 132 MB/S

Host veri yolu genişliği: 32 bit

•De-multiplexing

Max No. Section filtering: 32PIDs

Motor: yazılım

Şifre çözücü: DVB şifre çözücü

Resim yakalama: PES & TS

•A/V Formatı

Video formatı: MPEG-II Ana Profil & Ana Düzey

Audio formatı: MPEG-II Audio layer I & II
  • SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

•Windows 98 SE/ ME/ 2000/ XP

•PentiumIII 500 Mhz veya üstü (data için)

•PentiumIII 700 Mhz veya üstü (TV için)

•128 MB RAM veya üstü

•En az 8 MB belleğe sahip VGA kartı

•1 PCI slotu

•Ses kartı

•Microsoft DirectX 8.1 veya üstü

•Dijital uydu anteni & LNB

• A' dan Z' ye SKYVISION

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sweatson -- 15 Şubat 2005, 5:37:57 >
  • A' dan Z' ye SKYVISION DEVAM

• A' dan Z' ye SKYVISION DEVAM 02

• A' dan Z' ye SKYVISION DEVAM 03

• eline sağlık hocam gerçekten uğraştığın belli oluyor.Keşke insanlar sizin gibi test edip denedikten sonra yorumlarını bizimle paylaşsalar.
  • İyi güzel ama bütün bunları yazacağınawww.skyvisiontv.com adresini gösterseydin yeterdi. Orada da tamamen aynıları yazıyor. Ben de twinhan'ları severim ama bende ss2 var. Ayrıca INCA kumanda kullanıyorum.
  • hocam naapmışsın tezmi hazırladın? eline sağlık ne diyelim. ben bunca zamandır skyvision kullanıyorum böyle bişeye cesaret edemedim yada hazırlamaya üşenirdim heralde. helal olsun hocam.

evet yazılarının bir kısmı siteden direk alınmış haklısın ozanunal dostum ama hakkaten önemli görüş yorum ve verilerde vermiş bunun yanında. resimli anlatımları nerden buldun hocam sitesinde bile yok böyle bişey.

benim nice zamandır söylemek istediğim bir dosyaya parmak basmışsın ellerine sağlık... tebrikler...
  • Sevgili ozanunal dostum, Resimli anlatımları tamamen kendim hazırladım, Bazı bilgiler zaten sitesinde var doğru ama resimli bilgiler yok....

Ayrıca Bilginize Bu kartı İstanbulda 55-56 USD + KDV gibi bir fiyatada bulabilirsiniz, Bu da bilgilerinize....

Bazı İkinci el mağazalarında ise KDV dahil 55 USD dir Buda bilgilerinize...
  • sweatson ellerine sağlık sen hazırlamışsan bu resimli anlatıları. teşekürler hocam.
  • Evet arkadaşlar açılan linklerde resimleri tam görüntülemeyen arkadaşlara JPEG formatında MSN den gönderebilirim... Bende kayıtlı bulunmakta ayrıca SKYVISION için bir tespitim daha var ..

Arkadaşlar SKYVISION DVB-S kartı Bende bulunan donanımda ADSL 512 K Geek 4 Port Router Modem, Harici Ethernet Card dahil altlı üstlü PCI slotta DVB-S kartla hiç bir çakışma yaşamamktayım fakat sizler yinede harici ethernet card kullanıyorsanız ister SS2 olsun ister SKYVISION olsun birer boşluk bırakın bazı donanımlarda sorun olduğunu eski bir SS2 kullanıcısı olarak biliyorum Son olarak Seskartım da Harici ayrıca PCI slotumda Normal Creative 56 K Modemde var şu ana kadar Her türlü koşulda test ettiğim SKY VISION hiç çakılmadı sıkı bir SS2 Rakibi Son olarak Uydudan Offline download da yapılabiliyor SKY VISION ile...

Celeron 2000 CPU ve 256DDR 333 Ram kullanan bir dostun hiç bir sıkntı yaşamadan SKYVISION kullandığını belirtmek isterim ( Arkadaşımın Sisteminde Ekran Kartı 64 Mb. Onboard dır )

Saygı ve Sevgilerimle.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sweatson -- 16 Şubat 2005, 16:02:30 >
  • ooo sweatson iyi araştırmışsın. bende eski ss2cilerdenim şimdi skyvision kullanıyorum aynı senin gibi tepki verdim bende. haklısın şu anda ne ss2 ne başka bir marka tanımam bunun üstüne.
  • sweatson bu karttaki kanal geçişleri ne kadar zaman alıyo. malum ss2 kalp çarpıntısı yapıyodu.umarım bu öyle değildir
  • SKYVISION DVB-S kartta kanal geçişlerinin SS2 den daha hızlı olduğunu söyleyebilirim, daha da hızlısını istiyorsanız şayet henüz üretilmedi....

Ayrıca Tekrar ediyorum düşük kombinasyonlu sistemlere o kadar uyumlu ki dün gece elime gelen bir P3 866 da denedim (256 SDRAM PC133 64MB Ekran kartı) gayet iyiydi ayrıca KAV AntiVirüs yüklüyken bu çok önemli tabii ki daha fazla zorlamayın inanın bu kadarınıda ummuyordum,
    son olarak kayıt ve download da SS2 den daha verimli Tekrar belirtmek isterim CPU ve Ram i düşük kullanıyor ...
  • Hocam,

"SkyView ve AltDVB nin desteklememesi"

pratikte ne manaya gelyo? (benim gibi acemilerin anlayabileceği şekilde izah edebilirsen sevinirim)

selam ve saygılar
  • ALT DVB ve Skyview maalesef desteklemiyor bu şu anlama geliyor programı yapanlar sadece SS kartları için yapmış bizim elimizde olan bir şey değil açıkçası sanki SS firması özellikle yapılmasını istemis SKYVISION DVB-S kartlarında ALT-DVB ve SkyView de sürekli hata alırsınız SS1 ve SS2 kartı bulunamadı hatası verir..
    Hangi DVB-S Kart Hangi Programda Çalışır? (Driver i yükledikten sonra Uydu Yayınlarını izlemek ve dinlemek için sisteme bir DVB-S Viewer (Player) kurmanız gereklidir..kullanacağınız programın elinizdeki kartla çalışması için en başta uygun olup olmadığına bakın ki daha ilk denemede hayal kırıklığına uğramayın.. ..)

ALT-DVB : SkyStar1 - SkyStar2

ProgDVB : SkyStar1 - SkyStar2 - Aver DVB - Bütün Twinhan chipli kartlar (VisionDTV-Powercolor-INCA Tv-Chaintech,...v.b.) - Pinnacle DVB - Skymedia - Netcast - Bütün Budget Chipli Kartlar (WinTV NOVA...v.b.) - BroadLogic 2030/1030
    DVD Dream: SkyStar1 - SkyStar2 - Aver DVB - Bütün Twinhan chipli kartlar (VisionDTV-Powercolor-INCA Tv-Chaintech,...v.b.) - Pinnacle DVB -Bütün Budget Chipli Kartlar (WinTV NOVA...v.b.)
    MyTheatre : SkyStar1 - SkyStar2 - Aver DVB - Bütün Twinhan chipli kartlar (VisionDTV-Powercolor-INCA Tv-Chaintech,...v.b.) - Pinnacle DVB - Skymedia - Netcast - Bütün Budget Chipli Kartlar (WinTV NOVA...v.b.)

SkyView : SkyStar-2

Bu Bilgiler için Sevgili TeAcHeR a teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sweatson -- 17 Şubat 2005, 14:25:37 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.