Şimdi Ara

SKYRIM - Stormcloaks mı yoksa İmperial Legion mu? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
9
Favori
90.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Eorl

Her ne kadar faşist şerefsizler olsalar da ben stormcloakları seçtim. Daha kendini savunamayan imperial skyrimi nasıl savunacak

Imperial = Emperyalist, Stormcloak = özgürlükçü. Faşizmle nasıl bir bağlantı kurdun?

Not: Arkadaşın biri imperial kıyafetleri güzel değil demiş. Imperial Lights Armor'u al giydir female karaktere bak bakalım nasıl oluyor? Kalıp gibi oturuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: great_cnta

quote:

Her ne kadar faşist şerefsizler olsalar da ben stormcloakları seçtim. Daha kendini savunamayan imperial skyrimi nasıl savunacak

Imperial = Emperyalist, Stormcloak = özgürlükçü. Faşizmle nasıl bir bağlantı kurdun?

Not: Arkadaşın biri imperial kıyafetleri güzel değil demiş. Imperial Lights Armor'u al giydir female karaktere bak bakalım nasıl oluyor? Kalıp gibi oturuyor

Stormcloaklar ağır faşisttir . Her ne kadar nordların özgürlüğünü isteselerde , adamlar skyrim de nordlardan başka millet istemiyorlar. Ulfric resmen nordlar yücedir gerisi köledir gibi bir mantıkta :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayrton Senna da Silva -- 17 Ağustos 2012; 21:52:56 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: great_cnta

quote:

Stormcloaklar ağır faşisttir . Her ne kadar nordların özgürlüğünü isteselerde , adamlar skyrim de nordlardan başka millet istemiyorlar. Ulfric resmen nordlar yücedir gerisi köledir gibi bir mantıkta :D

Faşist değil milliyetçiler. Nordların üstünlüğü konusunda da haksız sayılmazlar hani. Eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış, ejderha dilini bilen insan sayısının en çok olduğu bir ülkede yaşıyorlar. Çok iyi savaşçılar ve zorlu şartlara alışkınlar. Nordlardan başka bir ırkla gittiğin zaman seni gayet de kabul ediyorlar aralarına. Üstelik bazı jarl'ların hizmetinde yabancı uyruklu karakterler de var (örn: dark elf). Bazı nordlar bunda aşırıya kaçıyor olabilir ama sen de, işgalci kuvvetlerden aşağı kalır yanın olmamasına rağmen işgal altında yaşasaydın, aynı etki sende de olurdu.

• Ben de şuan hangisine katılayım diye düşünüyordum. İnternette görevlere bakınca Stormcloaks'a katıldığımı hatırladım Gideyim de oynayayım bari
  • Bundan önceki serilerde Empire' a sempatim vardı. Ancak Skyrim' de bu sempatim nedense kalmadı. Nedenlerinide kısaca açıklıyayım...

Hepimiz Empire ' ı iyice biliyoruz. Bu yüzden Empire ile ilgili pek eklemek istediğim birşey yok. Ben çoğu kişinin Ulfric Stormcloak' ı tam olarak bilmediğini ve ona alelade bir hain olarak gördüğünü düşünüyorum. Hepinizin aklına gelmiştir, kimdir bu Ulfric Stormcloak?? Ben kısaca oyundaki kitaplardan, npclerden ve resmi olmayan elder scrools bilgi tabanlarından öğrendiklerim çerçevesinde bilgi vereyim.

Ulfric Stormcloak
    Ulfric Stormcloak, küçük bir çocukken Greybeards'lar tarafından High Hrothgar'da eğitilmek üzere seçilirler. On yıl gibi bir süre eğitilip ve yetenekleri geliştirildikten sonra tam bir Greybeard olacakken Büyük Savaş patlak verir. Ulfric, bu savaşta İmparatorluğun ona ihtiyacı olduğunu ve öğrendiği yetenekleriyle İmparatorluğa çok büyük faydası dokunacağını düşündü ve High Hrotgar'ı İmparatorluğa hizmet etmek için terketti. O ve Nord savaşçıları İmparatorluğun yanında sayısız savaşa katılmışlardır. Bu savaşlarda Ulfric sayısız Nord savaşçısını İmparatorluğu Kurtarmak adına feda etmiştir.

Hatta bu savaş esnasında Forsworn olarak bilinen yerli Bretonlarda Reach bölgesinin kontrolünü ele geçirip Markart'ı İşgal etmişlerdir.Ulfric bu durum üzerine ordusuyla Reach bölgesini ve Markart'ı Forswornlardan kurtarmıştır ve tekrar Forsworn saldırılarına karşı bir miktar askerini Markarth'ta bırakmıştır. Fakat Dominion Markarth Jarl'ını Talos inacını yasaklaması konusunda tehdit etmesi üzerine, Markarth Jarl'ı Talos inancını yasaklar ve Ulfric'in onları koruması için bıraktığı askerlerini Markarth'tan kovar.Son olarak hem Dominion hemde İmparatorluk bu büyük savaşta çok büyük kayıplar verdikten sonra, Dominion' un lehine White-Gold Concordat anşlaşmasını yaparlar. Bu antlaşmanın Dominion'un lehinde olmasının nedeni İmparatorluğun merkez bölgesinin batı kısmının o sırada Dominion'un elinde bulunması ve İmperial City'i savaş esnasında bir defa işgal etmiş olmalarıdır (daha sonra toparlanan İmperial güçleri başkentlerini geri almayı başarmışlardır). Bu antlaşma ile Dominion'a İmparatorluk topraklarında büyük yetkiler verilmiştir. Örneğin; Dominion Talos'a tapmayı ve ibadet etmeyi yasaklamıştır, ve Talos'u 9 Kutsal Tanrı arasından çıkarmıştır. Bunun nedeni Talos'un İmparatorluğun Ruhu ve kurucusu olması, tüm Tamriel kıtasını tek çatı altında toplaması ve ardından diğer Tanrıların hepsinin isteiğiyle onuda aralarına alıp 9 Kutsal Tanrıyı oluşturmasıdır. Talos, neredeyse tüm İmparatorluk vatandaşlarının kendilerine model seçtiği ve sevdiği büyük kahraman tanrıydı. Altmer'lere göre insan ırkını perişan etmenin ilk adımı Talos inancını yasaklamaktan geçiyor olması, ve bir insanın bu başarıları yapabilmesini hazmedememeleridir. Böylelikle yeni Talos gibi kahramanlar insanlardan çıkamayacaktır.

Ulfric geri döndüğünde Windhelm'de büyük bir hüzün ve herkesin yasta oldugunu farkeder ve kısa süre sonra babasının savas sırasında öldüğünü öğrenir. Ardından Ulfric Windhelm'in Jarl'ı olur. Ulfric' e göre İmparatorluk White-Gold Concordat'ı kabul ederek tüm vatandaşlarına ihanet etmiştir ve Ulfric bu antlaşmayı tanımamıştır. İmparatorluğun kaybettiği sayısız insanın ardından bu antlaşmayı kabul etmesini ve İmparatorluğun ruhu olan Talos inancını reddetmesini hazmedememiştir. Ona göre artık uğrunda ölmeyi göze aldığı ve sayısız insanını kaybettiği İmparatorluk artık yoktu.

Ulfric bir müddet sonra, Skyrim'in High King'i olan Jarl Torygg' e Talos inancı yasağını kaldırmasını ve İmparatorlukla olan bağlarını koparmasını ister. Fakat Jarl Torygg bunu reddeder. Ulfric' e göre Jarl Torygg ve ona bağlı Jarllar hiçbir inancı, ahlaki değerleri olmayan, geneleklerine bağlı olmayan ve Nord ulusunuda kendileri gibi yapmaya çalışan bozulmuş İmparatorluğun adi kuklalarıdır. Torygg'in Ulfric'in önerilerini reddetmesi üzerine, Ulfric onu atalarının zamanında olduğu gibi adil düelloya davet eder. Bu düelloda Ulfric çok zorlanmadan High King Torygg'i yener. Bu düellodaki amacı hem İmparatorluğun hemde Torygg'in ne kadar güçsüz ve çaresiz olduklarını ve Torygg'in High King makamına ve Skyrim'e layık olmadığını Skyrim halkına göstermek istemesidir (birçok İmparatorluk yanlısı düello esnasında Ulfric'in T'huum kullandıgını ve bu yüzden düellonun geçersiz olduğunu, bu yüzden Ulfric'in katil oldugunu söylediklerini göreceksiniz.Ancak antik dönemlerde T'huum çok yaygındı ve düellolarlada da savaşçılar kullanıyorlardı, ayrıca Ulfric'in savaş deneyimlerini ve kahramanlıklarını gözönüne alırsak bu sadece Ulfric'i suçlamak için basit bir bahane olmaktan öteye geçmiyor).Öte yandan İmparatorluk Skyrim'i kaybetme endişesiyle duruma hemen el koyar, ve Ulfric ve Torygg'in düellosunu tanımaz. İmparatorluğa göre Jarl Ulfric, High King Torygg' e suikast düzenleyip onu öldürmüştür. Ulfric ve onu korumakla görevli birkaç komutanı Windhelm'e geri dönerlerken İmparatorluk birliklerinin pususuna düşerler. Devamı oyunun başlangıcında...

Ben buradaki birçok detayı gözardı etmeme rağmen yazım çok uzun oldu. TES dünyası gerçekten çok derin. :) Konuya dönecek olursak, ben Jarl Ulfric'in geçmişte yaptıklarından onun bir hain olmadığını rahatlıkla görebiliyorum.Forswornlar Reach'i cehenneme çevirdiklerinde orayı sadece Jarl Ulfric önemsedi,ne High King nede diğer Jarllar... Orayı savunması için bıraktığı askerleri bile oradan kovdular. İmparatoluğu, inandıklarını ve değerlerini değerleri korumak ve savunmak adına sayısız savaşta sayısız savaşçısını kaybetti, karşılık olarak İmparatorluğun Dominion önünde eğilmesi ve degerlerini,inançlarını reddetmesi dışında ne aldı...Hiçbir şey... Skyrim için High King olabilecek en iyi kişi o dur (High Kingler Jarların oyları ile seçilirler, babadan oğula geçen birşey değil). Bozulmuş bir İmparatorluğun kuklası olan eski High King'in eşi ile Skyrim'in yönetilmesi o bölgenin yokoluşuna hizmet etmekten öteye geçmez.

Birçoğumuz Skyrim iç savaşının en çok Dominion'a hizmet edeceğini, İmparatorluğu zayıflatacağını ve bu yüzden İmparatorluğun bölgenin kontrolünü ele geçirmesi gerektiğini düşünüyor... Bu nedenle İmparatorluğun yanında yer almaları gerektiğini düşünüyorlar... Fakat İmparatorluk, White-Gold Concordat ile Hammerfell'i Dominiona bırakmıştır. Buradaki Redguardlar tamamen bireysel biçimde Dominion'u püskürtüp bölgeden atmışlardır. Ulfric gibi cesur bir kahramanın liderlik ettiği savaşçı Nordlar, tıpkı Redguardlar gibi Dominionu kolaylıkla yenebilirler. Bu yüzden endişeye gerek yok!Stormcloak Forever... :D

• Oyunda biraz ingilizcesi olan 2 3 kitap karıştıran adam Stormcloakların amacının daha doğru olduğunu ve genel olarak daha haklı olduklarını anlayacaklardır.Irkçı olabilirler ama bu adamlar durduk yere ırkçı olmadı.Hem sen imparatorluk için savaş hem yenilince sırf elfler istedi diye imparatorluk senin tanrına ibadet etmeni yasaklasın,3.sınıf vatandaş yapsın var mı lan öyle şey ?!

-SPOILER-

Ulfric reyiz ülküdaşlarına Solitude'ü aldıktan sonraki konuşmasında aynen şunları dedi.Hammerfell'deki redguard kekolar bile elfleri yendi.Biz Nordların onlardan neyi eksik ? Bu imparatorluk bize dar gelir yürüyün aslanlarım hiyaaaaaaaaaaa !!
  • en basda imperial oldum stromtoloklar kucukduler ama bir kale almak zordu onlarin elinden bir kale alirken en fazla iyirmisini oldururdum ama sonra birden ben ne tur bir ezigimde kafami ucurmaya calisan birinin {listede yok ken} kanatlari altina girdim dedim ve oyuna yeniden basladim imperiallar stromotolaklar kadar salam sanmisdim hatta onlardan da cok ama imperiallari tere yagindan kil ceker gibi bu dunyadan cekdim imperiallar cok zayif ben onlara imperiallar degil donlu veletler diyorum ayrica zirhlari cok zayif iki kilica oluyolar ayrica general tulliis bana cok ucuz ve zayif silahlar verdi storomotoloklar ise bana cok guzel hediyeler verdi yanan kilic simsekli balta hem solitude ni ele gecirdikden sonra bana ayi zirhi veriyolar imperiallar gibi don diyilbu arada o high kingh bir dragon born
  • Oyunun başındaki imperial hışmından kendimi zor kurtarmakla birlikte,imperiallerın elflere olan yaltaklanması;en onemlısı karakterimin nord olmasından dolayı ben stormcloaks ı seçtim.
    fakat uzuldugum nokta whiterun kralı jarl ın imperialleri seçip orayı fethetmek zorunda olmam oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sNaP_21 -- 25 Aralık 2012; 20:52:26 >
  • oyuna şimdi başladım keşke türkçe çevirisi olsaydı idare edicez anlamaya çalışıcaz artık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackenedd

oyuna şimdi başladım keşke türkçe çevirisi olsaydı idare edicez anlamaya çalışıcaz artık :)

La dünyadan haberin yok.tr çevirisi var araştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyunceviride göremedim hocam sadece menuler için yama bulabildim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kımyasal

quote:

Orijinalden alıntı: blackenedd

oyuna şimdi başladım keşke türkçe çevirisi olsaydı idare edicez anlamaya çalışıcaz artık :)

La dünyadan haberin yok.tr çevirisi var araştır.

çeviri için herhangi bi link atarmısın dostum?
  • link falan onuda sen araştır ama türkçe yamasını yaptılar bunu bil.anlayarak oynarsan daha keyifli olur RPG lerde dil önemli.google amcadan yardım iste biraz.
  • Biraz alakasız olacak ama oyundaki 10 ırk dünya ırklarını temsil ediyor. Nordlar iskandinavları redguardlar türk ve arapları khajiitler hintlileri argonian çin ve asyalıları orclar afrikalıları altmer(high elf) amerikalıları breton helenikleri imperial fransa ingiltere vb. bosmer(wood elf) orta asya türklerini dunmerler(dark elf) slavları temsil ediyor. Hangi tarafı seçersin derseniz stormcloaks ama oyunun başında yanlışlıkla imparatorluğu seçtim sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk oynadığımda Storm clockları tercih etmiştim.Tercih sebebim;Thalmor diye bir yapılanma var,bu yapılanma elflerden oluşuyor ve imparatorluğu kontrol altında tutuyor yani derin devlet gibi bişey zaten yolda görüp kimsiniz nesiniz diye bikaçsefer sorunca direk saldırıyorlar.Bu yüzden katılmıştım asilere...
    Şimdi yeni karakterle imperial oynamayı düşünüom bir defada...
  • Oblivionda imparatorun vasiyetini yerine getiren ve oğluna yol gösteren bir kahramanı canlandırdıktan sonra skyrimde legiona sadık kalmayı tercih ettim. Her ne kadar kelleyi almak istemiş olsada bu o şirret yüzbaşı kadının iradesiyle verilmiş bir karardı. Ayrıca ulfric in artist tavırlarına ve sert yapma çabasına feci uyuz oldum. Generalin de oyunun genelindeki nordlardan bezmiş ve bir an evvel işini bitirip evine dönmeyi ister hali hoşuma gitti. Daha gerçekçi ve samimi buldum. Stormcloaklar fazla amerikan güreşçisi psikolojisinde göründü bana, çok abartı var.
  • beyler stormcloak seçtim ana görevi bitirdikten sorna unutmuşum bunları yapmayı.whiterun a savaş açtı bunlar ben şimdi kendi adamımı öldürüyor olacağım. o kaydı sildim.hep bana yardım eden tarafa savaş açmayı yediremedim.az sonra da o baltayı götür diyen stormcloak kralını öldürmeyi deneyeceğim

başlarım stormkloğuna krala vurdum kaçtım ölmediği gibi bildiğin fus ro dah atıyor saçmalık verdiği baltayıda whiteruna götürmeyeceğim.whiterun benim evin savaşamam burayla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SellYourSoul -- 23 Ocak 2013; 15:21:48 >

• O Thalmor'lar varya o Thalmor'lar .... Onlar çıbanbaşı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saurone -- 23 Ocak 2013; 15:15:09 >
  • 300 saatten fazla oynamışlığım var, sömürdüm neredeyse oyunu :) Hem Stormcloak hemde Imperial olarak oynamışlığım var. Olayın özeti şöyle, Aldmeri Dominion(elf arkadaşlar) ve Imperiallar savaşa giriyor. Aldmeri Dominion açık ara farkla eziyor ve Imperiallar egemenlikleri altındaki yerlerin tamamen yok edilmemesi için(Skyrim, High Rock, Cyrodiil, vs) çok ağır şartları olan White-Gold Concordat'ı kabul etmek zorunda kalıyorlar. Antlaşmanın maddelerinden biride Talos'un bir tanrı olarak artık tanınmayacak olması. Tabi durum böyle olunca Redguardlar ve Ulfric önderliğindeki Nordlar ayaklanıyorlar. İki tarafında haklı yönleri bulunmakta. Imperialların başka şansları yok ve Stormcloaklarda Talos'a tapmaya devam etmek istiyorlar. Ulfric'te fırsat bu fırsat diyip High King olcam diye atlıyor ortaya. Bu arada Ulfric'in, Torygg'i Nord geleneklerine uygun bir biçimde duelloda öldürdüğünüde unutmayalım. Karar sizin beyler. Ben iki tarafıda oynayın derim. Gerçi bu hikayenin görevleri diğerlerin göree(efendime söyleyim Dark Brotherhood olsun, Thieves Guild olsun) biraz daha sıkıcı. Tabi modlar ekleyerek bu görev serisini bıraz daha oynanabilir hale getirebilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.