Teğmen
28 Temmuz 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 23 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Elimde 3 Huntsman Case, 1 Winter Offensive bir de Phoenix case var. Bravo Case ile takas olunur eğer elinizde mevcutsa.

Steam:http://steamcommunity.com/id/Iorvah/
Arkadaşlar üniversiteden dolayı İstanbul'dan Ankara'ya taşınacağım bir kaç gün içerisinde. Hem telefonu, hem de interneti nasıl nakledebilirim? Şehir içi olsa zor olmazdı ama alan kodu değişeceğinden biraz sıkıntı olacak sanırım. Yardımlarınızı bekliyorum.
Size bir soru soruluyor. PC platformunda, oynadığınız en iyi oyunu söylemeniz isteniyor. Cevabınız ne olurdu? Biliyorum herkesin birden fazla var favori oyunu ama sadece bir tane söyleyecek olsaydınız, hangi oyun olurdu?
Arkadaşlar benim bir Asus dizüstü bilgisayarım var ve bu bilgisayarda Optimus teknolojisi var. Normalde Onboard ekran kartını kullanıyordum ve oyunlarda harici ekran kartını kullanıyordum ama dün ne olduysa birden herşey değişti. Bilgisayar başlangıçtan itibaren hep harici ekran kartını kullanıyor ve bu da inanılmaz derecede enerji harcıyor. Bunu tekrardan nasıl Intel ekran kartına çevirebilirim? Acil cevaplarınızı bekliyorum.
Arkadaşlar yaklaşık bir buçuk yıldır kullandığım laptopımda ilk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Nasıl olduğunu anlamadan sanırım Optimus özelliğini kapattım çünkü bilgisayar her yerde Nvidia 550M harici ekran kartını kullanmaya başladı. Ben bunu kapatıp, harici kartımı sadece oyunlarda kullanmak istiyorum tekrardan. Bunun nasıl yapabilirim? Teşekkürler.
Arkadaşlar yüklediğim videolar hem format, hem de çözünürlük olarak kurallara uyuyor olmasına rağmen her seferinde bir takılma söz konusu. İster normal video, ister slayt olsun ses ve görüntülerde takılma oluyor. Normalde videoda takılma sorunu olmamasına rağmen Youtube'da bu sorunu vermesi çok komik. Dailymotion'da aynı hatayı hiç almıyor ama Youtube'da her seferinde bu hatayı görüyorum. Bunun nedeni nedir? Nasıl düzeltirim ?
Arkadaşlar merhaba. Pes 2013 resmi olarak çıkmamasına rağmen internete düşmüş vaziyette ve biz de her sene olduğu gibi bu sene de oyunu oynayıp nelerin değişip, nelerin değişmediğini görmek için indirme işlemimizi yaptık. Açıkça konuşmak gerekirse benim beklediğim çoğu özellik yok Pes 2013'de ama çok da kötü bir oyun olduğunu söylemeyeceğim. Hayranlarına keyifli dakikalar yaşatacak bir oyun olduğu kesin. Oyunun en çok sevilen modlarından Become A Legend modunda ise göze çarpan fazla değişiklik yok. Yapılan değişiklikleri bu başlık altında sizlerle paylaşıp, bir sorununuz olduğu takdirde de çözüm bulmak adına bu konuyu açmış bulunuyorum.

Oyuncu yaratılış ekranı geçen sene ile aynı bu yüzden o konuda resim eklemedim. Buradaki en önemli değişiklik, artık oyuncuya dengeli özellikler verilmesi. Hatırlarsınız ki, ne kadar çok birden fazla özelliğinizin iyi olmasını istesenizde, bunu yapmak oldukça zordu. Örneğin hızınız iyi iken, ve ya şut çekme özelliğiniz yüksek iken, top kontrolü özelliğiniz düşüktü ve bu, sizi bilmem ama benim en sinir olduğum olaylardan biriydi. Bu sene denge biraz daha öne çıkmış. Tabi bunda benim "Dört Dörtlük" seçeneğini seçmem de etkili olmuş olabilir ama genel olarak "Dört Dörtlük" seçeneği oyunda istediğiniz özellikleri almanız için yeterli gibi görünüyor.


Burada oyunda alınabilecek olan ödüllerin bir kısmını görüyorsunuz. Acaba sorun bende mi, yoksa genel mi bilemiyorum ama önceki oyunlarda olan Gol Krallığı ve Asist Krallığı ödülleri sanırım kalkmış. Bu değişikliği ben sevmedim. Üstelik daha da geliştirip, asist ve gol kralı olan oyuncuya da bir ödül verilmesini beklerken bu değişlik hiç yakışmadı.
Geldik oyundaki en büyük değişikliğe. Oyunda artık satın alma işlemleri yapabiliyoruz. Aslında satın alma işlemi demeyelim çünkü para yerine tecrübe puanlarımızı harcıyoruz. RPG oyunlarına level atladıktan sonra verilen Perkler gibi düşünün. Burası kafa karıştırıcı çünkü bazı özellikler, istenildiği gibi kullanılamıyor. Demek istediğim, bütün özellikleri satın alsanız bile, hepsini aynı anda kullanmak imkansız. Örneğin, Kişisel Antrenman +1 satın aldınız, ki bunu istediğiniz kadar yapabilirsiniz ta ki bütün özellikleri alana kadar, bu durumda size seçmeniz için oyunda karakterinizin özelliklerini gösteriyor. Ben iki kez bu özelliği aldım biri Dayanıklılık, diğeri Top Kontrolü için ve oyunda bu özellikleri +1 arttı. Alabileceğiniz nesneler arasında kramponlarda var ve aldığınız kamponları da bu ekrandan seçebiliyorsunuz. Üçüncü resimde gördüğünüz gibi kullanabileceğiniz boş alan sayısı sadece 3. Bu yüzden alacağınız özellliklere dikkat edin.

Tekrar mağazadan alınabilecek özelliklere dönüyoruz ve bu sefer de antrenmanı daha güçlü kılan özelliklerle karşı karşıyayız. Bu özelliklere puanım yetmediği için alamadım ve boş alana koyna zorunluluğu olup olmadığını bilmiyorum ama olmadığı konusunda içimde bir his var. Bu özellikler, açıklamadan da anlaşıldığı üzere antrenman özelliklerinizi yükseltiyor. Ne kadar etki yaptığı konusunda henüz bir bilgim yok.Mağazadan alınabilecek diğer özellikler ise özel çalıştırıcılar. Oyuna etkisini bilmiyorum ama açıklamadan anlaşıldığı üzere oyuncunun işini kolaştıracak cinsten bir özellik

Burada da BAL menü ekranını ve oyuncu konuşmalarını görüyoruz. Takım kaptanı bizimle maç sonrasında konuşuyor ve işlerin daha iyi olacağına dair sizi ikna etmeye çalışıyor. (Ne kadar ikna olursanız artık ) Tıpkı bir önceki oyunda olduğu gibi.
Diğer Özellikler;

- Maç başlangıcında teknik direktörün soyunma odasına yaptığı konuşma olayı kaldırılmış. Well Done Konami!

- Aynı şekilde maç sırasında teknik direktörün size verdiği taktikler de bu oyunda yer almıyor.

- Oyuna başlarken krampon seçimi yapamıyoruz. Maçın Adamı ödülünü aldığımız her an bir krampon kazanıyoruz ve bu kramponlar özelliklerimizi etkiliyor. Örneğin; üçüncü kez maçın adamı seçildiğinizde size verilen krampon, diyelim ki top kontrolünü 3 puan arttırıyor. Bu durumda, 72 olan top kontrolü 75'e çıkıyor. Her kramponun özelliği farklı ve hepsini açmak için de maçın adamı ödüllerini toplamanız gerek.

- Oyunda yenilebilir/içilebilir eşyalar da mevcut. Henüz rastlamadım ama okudugum kadarıyla bu eşyalar oyuncunun sakatlık-yorgunluk durumuna iyi yönde etki edebiliyor. Satın alınabilen eşyalar arasında yer almadıklarına göre bu içecek ve yiyecekleri kazanmamız gerekiyor.

- Oyunda kiralık transfer formatı mevcut. Takımlar sizi kiralamak için mevcut kulübünüze teklifte bulunabilecekler.

- Her ne kadar oyunun başında Şampiyonlar Ligi ve Libertadores taraflarından biri seçmek zorunda olsanız da, bu oyunu tamamen bu şekilde oynayacağınız anlamına gelmiyor. Evet, Avrupa'dan Amerika'ya transfer olmak mümkün! Milan'dan Atletico Mineiro'ya transfer olup, Şampiyonlar Ligi yerine Libertadores'de oynayabileceksiniz! Böylece iki kupayı da alma şansınız olacak. Sanırım en önemli özellikleriden biri de bu olmuş.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar. Mod ve konu hakkında yorumlarınızı ve fikirlerinizi, karakter ve kariyer başarılarınızı bu başlık altında paylaşabilir, takıldığınız her hangi bir konuyu sorarak gerekli cevabı alabilirsiniz. Oyunda ilerledikçe daha yeni değişiklikler de göreceğizdir bu kesin. Bol Pesli günler !


Evet arkadaşlar Dead Space 3, 4 Haziran 2012 tarihinde E3 fuarında duyurulmasına rağmen henüz bir Ana Konu göremedim. Bu yüzden hayranı olduğum serinin ana konusu bana kaldı yiha.

Visceral Games'ten gelen bilgilere göre oyun Tau Volantis adında buzla kaplı bir yüzeye sahip olan gezegende geçecek. Oyunun ana karakteri olan Isaac Clarke'ın yanında bu sefer bir başka karakterde olacak: Sgt. John Carver. Yalnız, Sgt. John Carver oyuncunun oyunu co-op modunda oynamak istemesi durumunda oyun içerisinde daha fazla bulunacak. Eğer oyuncu yalnız başına, yani Isaac ile oynamak isterse, senaryonun gelişimine bağlı olarak John Carver'da görünecek ama bu çok sık yaşanmayacak. Bahsettiğim gibi, oyunun yeni özelliklerinden birisi Co-op singleplayer. Oyuncular 2 kişi ile hikaye modunu oynayabilecekler. Bunun artıp artmayacağını bilemiyoruz çünkü Ellie Langford ne durumda bilmiyoruz. Ama oyunun başlangıcı hakkında elimizde bilgiler var.

Oyun, o sırada büyük ihtimalle USG Ishumura'da bulunan Isaac ile Ellie'nin zorunlu bir iniş yapmalarıyla başlıyor. Bu iniş sırasında Ellie kayboluyor ve Isaac onu aramaya koyuluyor. Sonrasında ise John Carver ile tanışıyor ve iki şık arasında kalıyor; Ellie'yi bulmak ya da Necromorph tehlikesini durdurmak..

Bir başka yeni özellik ise Cover Sistemi. Dead Space serisinde ilk olan bu özellik ile artık oyuncular düşmandan kaçabilmek için saklanabilecekler. Ayrıca Isaac'in üzerinde yeni ve karlı koşullara dayanıklı bir mühendis giysisi olacak. Tam olarak bilinmemekle birlikte oyun içerisindeki silahların ve diğer giysi ve ekipmanların karlı koşullara uygun şekilde hazırlanıldığı düşünülüyor. Kısacası bambaşka bir Dead Space geliyor.

Oyunun kesin bir çıkış tarihi yok fakat Visceral Games E3 fuarında oyunun Şubat 2013'de çıkacağını duyurdu.

Oyunla ilgili videolar ve resimlere geldi sıra..


Dead Space 3 Official Announce Trailer
Dead Space 3 Teaser Trailer

Dead Space 3 - Gameplay Walkthrough E3 2012 Co-op

Dead Space 3 - Official Interview and Gameplay Trailer
[Kunye=http://www.bolumsonucanavari.com/Oyunlar-Dead_Space_3-1660-4.htm]Oyun güzel görünüyor ama normal Dead Space havasından çok fazla vazgeçmiş gibi. Umarım bu durum oyunun eğlencesine gölge düşürmez. Yorumları alayım!!
Evet arkadaşlar sadece merak ettiğim için bu konuyu açma gereği duydum. Video oyunları içerisinde hayranı olduğunuz, hiç bitmese dediğiniz seri veya seriler hangisi? İlk ben başlayayım

İlk sıraya Dead Space serisini koyarım. Neden bilmiyorum ama bu oyunu çok seviyorum yahu! Özellikle Dead Space 2'de Isaac konuşmaya başlayınca daha çok sevdim. Hikaye, atmosfer, oynanış.. Oynadığım en iyi oyunlardan biri ne yazık ki üçüncü oyunla birlikte seri bitecek.

İkinci sıraya The Elder Scrolls gelir. Özellikle son iki oyun, Oblivion ve Skyrim tarihin en iyi oyunlarından ikisi. RPG oyunlarını sevmezdim ama bu seri RPG oyunlarını bana sevdirdi. Altıncı oyunu uzun süre bekleyeceğiz gibi görünüyor ama yine ortaya muhteşem bir eser çıkacağından eminim.

Üçüncü sıraya hangisini koyayım bilemedim o yüzden hem Portal, hem de BioShock serisi diyeceğim. Portal 2 ve BioShock serisinin ilk oyunu çok iyiydi. En iyi 10 oyundan birisi benim için ki bununla ilgili bir konu da açmayı düşünüyorum. Bu seriler hiç bitmesin istiyorum. Çok güzeller. Ayrıca artık DooM 4 , Half-Life 3, Prey 2, GTA V, Dragon Age 3 ile Company of Heroes 2 çıksın yahu. Çok mu şey istiyoruz sanki!

Sıra sizde dostlar. Buyrun!

Not: İlk sıraya Call of Duty koyacak olanlar yazmasa da olur
Seneye İngilizce sınavına girmek istiyorum ama hedeflerimi büyük tutmam gerekiyor. Çoğu konuda iyiyim ama Vocabulary ve Prepositions beni çok zorluyor. Ayrıca bu sınava hazırlanmak için daha iyi yöntemler biliyorsanız, dinlemeye hazırım. Ne diyorsunuz hocalarım ?
Hakkında
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Asus
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
PC
Steam
Twigg
Notebook
Asus
Dünyadan Futbol
Sampdoria
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Mesaj Sayısı: 243
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 275
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 262.820 (Bu ay: 159)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.