Şimdi Ara

Skyrim - Sıkça Sorulan Sorular (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
502
Cevap
16
Favori
113.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: great_cnta

quote:

Orijinalden alıntı: .:Romeo_Redline:.

burada ne yapmamız lazım ilk önce konuştuk sonra hep aynı şeyleri tekrarlamaya başladı

Skyrim - Sıkça Sorulan Sorular

Yahu 50 defa soruldu. Shout atacaksın shout. Menüden büyülerin olduğu yere git, orada "Shouts" var. Tıkla ona, shoutların olduğu menü açılacak. Hangi shoutu yapmanı istiyorsa onu at...

kimin 50 kere sorduğunu bilmem de ben yeni başladım sordum sonuçta da kendim çözdüm videolardan

• quote:

quote:

quote:

burada ne yapmamız lazım ilk önce konuştuk sonra hep aynı şeyleri tekrarlamaya başladı

Skyrim - Sıkça Sorulan Sorular

Yahu 50 defa soruldu. Shout atacaksın shout. Menüden büyülerin olduğu yere git, orada "Shouts" var. Tıkla ona, shoutların olduğu menü açılacak. Hangi shoutu yapmanı istiyorsa onu at...

kimin 50 kere sorduğunu bilmem de ben yeni başladım sordum sonuçta da kendim çözdüm videolardan

Gerçekten çok soruldu. Bizi RPG oyunlarında yıllarca "şu yaratığı kes, şu itemı getir" gibi ayrıntıdan uzak hikaye questlerine alıştırdıkları için, hemen hemen kimse ayrıntılara dikkat etmiyor. Adamın konuştuğuna bakmıyorsun, sonunda söyledğine bakıyorsun. Sonra da bu gibi sorunlar çıkıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheAnormaly -- 20 Şubat 2012; 23:34:10 >

• Daha başlardayım ama genede soracağım.
    BG'de kiliselere para bağışlayınca iyilik rep. artırıyordu.
    Burda başımıza konulan kelle parasını nasıl azaltacaz. Yada varmıdır böyle şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Necochea

Daha başlardayım ama genede soracağım.

Bunda dark-light side yok. Thieves guild mensubu bazı hatrı sayılır kişiler aracılığıyla suçlarını kapatabiliyorsun veya "speechcraft" yeteneği ile guardlara rüşvet verebiliyorsun. Bunun dışında bounty azaltmanın tek yolu hapis yatmak bildiğim kadarıyla...
  • sorum şu. workbench ve grindstoneda geliştirdiğimiz itemler ilk başta fine, süperior en sonda sanırım legendary oluyor. legendary basmak için kendi levelimin mi yüksek olması gerekiyor yoksa blacksmith seviyesi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Banzai! -- 21 Şubat 2012; 15:07:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Banzai!

sorum şu. workbench ve grindstoneda geliştirdiğimiz itemler ilk başta fine, süperior en sonda sanırım legendary oluyor. legendary basmak için kendi levelimin mi yüksek olması gerekiyor yoksa blacksmith seviyesi mi?

Blacksmith seviyesi. Hatta yanlış bilmiyorsam perk seviyelerine göre...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

quote:

Orijinalden alıntı: dijitaladam

Beyler benim bir kaç sorunum var. Öncelikle Nord Juggernaut olarak devam ettiğim karakteri verdiğim yanlış skill pointler ve oyunun Rusça olup, başından beri hiç bir diyaloğu anlayamam sebebiyle sildim. İngilizce yamayı yükledim, alt yazıyı açtım. Buraya kadar her şey güzel. Ancak oyundaki ırkların +'ları hakkında pek bi fikrim yok.
    Okçu veya savaş büyücüsü olmak için hangi ırktan gitmeliyim ? Bir de dark elf ırkının + özelliği thieflik midir ?

Hocam nette ingilizce kopyalarda var.. ****'a bakmanı tavsiye ederim.

destruction + archer diyorsan redguard fena gözükmüyor.. ama bana kalırsa hiç destruction takılma.. başlangıcta iyi gibi ama ilerledikçe tıkanmaya başlıyor.. ben destruction skillerini sadece öldürdügüm ****rin iskeletlerini ayak altında durmasınlar diye uzaklara ucurmak için kullanıyorum

sana tavsiyem sneak + archer + light armor yani ya wood elf yada khajit ol.. oku smithingle destekleyip enchantle güçlendirirsen neredeyse sneak modda alduin hariç herşeye tek atarsın

ayrıca light armor enchantingle güçlendirilmiş saglam smithingle çok abartı armor veriyor.. fiziksel immune gibi bir şey oluyorsun:) heavy giyip agırlık etmeye değmez

Hocam dark elf açtım ancak aklımı kurcalayan sorular devam ediyor. Büyücü olsun istiyorum ama flames, spark gibi büyüler çok güçsüz bu yüzden çift el silah aldım elime. Hiç büyücüye benzemedi. Bir de skill pointleri kafama göre veriyorum. Bunları sıfırlayabilir miyim ?

• quote:

quote:

quote:

Beyler benim bir kaç sorunum var. Öncelikle Nord Juggernaut olarak devam ettiğim karakteri verdiğim yanlış skill pointler ve oyunun Rusça olup, başından beri hiç bir diyaloğu anlayamam sebebiyle sildim. İngilizce yamayı yükledim, alt yazıyı açtım. Buraya kadar her şey güzel. Ancak oyundaki ırkların +'ları hakkında pek bi fikrim yok.
    Okçu veya savaş büyücüsü olmak için hangi ırktan gitmeliyim ? Bir de dark elf ırkının + özelliği thieflik midir ?

destruction + archer diyorsan redguard fena gözükmüyor.. ama bana kalırsa hiç destruction takılma.. başlangıcta iyi gibi ama ilerledikçe tıkanmaya başlıyor.. ben destruction skillerini sadece öldürdügüm ****rin iskeletlerini ayak altında durmasınlar diye uzaklara ucurmak için kullanıyorum

sana tavsiyem sneak + archer + light armor yani ya wood elf yada khajit ol.. oku smithingle destekleyip enchantle güçlendirirsen neredeyse sneak modda alduin hariç herşeye tek atarsın

ayrıca light armor enchantingle güçlendirilmiş saglam smithingle çok abartı armor veriyor.. fiziksel immune gibi bir şey oluyorsun:) heavy giyip agırlık etmeye değmez

Hocam dark elf açtım ancak aklımı kurcalayan sorular devam ediyor. Büyücü olsun istiyorum ama flames, spark gibi büyüler çok güçsüz bu yüzden çift el silah aldım elime. Hiç büyücüye benzemedi. Bir de skill pointleri kafama göre veriyorum. Bunları sıfırlayabilir miyim ?

spell bir yere kadar sonunda ister istemez fiziksele dogru gidiyor olay :) yerinizde olsam spelldende kopmamak için one hand + spell takılırdım..
    oyunda one handle two hand hasarları birbirine çok yakın. ayrıca one handde diger ele spell almasanızda kalkan alıp hem büyülere hemde fiziksel hasarlara karşı epey saglam defans yapabiliyorsunuz.. çok daha avantajlı..

skill pointleri normalde sıfırlayamıyorsunuz... ama sıfırlamak için angarya bir yöntem mevcut...
    netten skillerin IDlerini gösteren bir site var, googledan remove perk perk ID gibi birşeyler aratıp bulabilirsiniz.. daha sonra addperk removeperk komutları ile sildiginiz kadar ekleyebiliyorsunuz.(hile yapmak isterseniz belkide bu yöntemle full doldurabiliyorsunuzdur). silince puan geri gelmiyor addperkle eklemek gerekiyor.. komut aşağıdaki gibi bir şeydi..

player.removeperk AE5673E

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Necochea

Daha başlardayım ama genede soracağım.

Bunda dark-light side yok. Thieves guild mensubu bazı hatrı sayılır kişiler aracılığıyla suçlarını kapatabiliyorsun veya "speechcraft" yeteneği ile guardlara rüşvet verebiliyorsun. Bunun dışında bounty azaltmanın tek yolu hapis yatmak bildiğim kadarıyla...

Şimdililk rüşvet vererek serbest kalıyorum bakalım.
    Yan görevlerde fazla exp yokmuş diğer şehirlerde uğraşmayacağım gibi.
  • quote:

quote:

quote:

Bir DH yöneticisinden beklemediğimiz hareketler

"Cour Wizard"lardan yeni ve güçlü büyüler elde edebilirsin. Benim tavsiyem - perk ve statları sıfırlarsan - "3 magicka 1 health" şeklinde gitmen ve "Enchanting, Destruction" perklerine ağırlık vermendir. Item olarak ağırlıklı mana regen - magicka - mana spent reduction tercih etmelisin ve bunlar cloth olmalı ki çoğunlukla cloth bulabiliyorsun sadece. Karşına güçlü ve senin mananı silip süpürecek bir eleman geldiği taktirde sap gibi ortada kalmaman için en iyi seçenek, kısayolda sürekli kullanacağın ve şarjını dolu tutacağın bir staff olmasıdır. Enchanted blade, mace, axe vs. de olur fakat yakın dövüşte o canla tutunamazsın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bir DH yöneticisinden beklemediğimiz hareketler

"Cour Wizard"lardan yeni ve güçlü büyüler elde edebilirsin. Benim tavsiyem - perk ve statları sıfırlarsan - "3 magicka 1 health" şeklinde gitmen ve "Enchanting, Destruction" perklerine ağırlık vermendir. Item olarak ağırlıklı mana regen - magicka - mana spent reduction tercih etmelisin ve bunlar cloth olmalı ki çoğunlukla cloth bulabiliyorsun sadece. Karşına güçlü ve senin mananı silip süpürecek bir eleman geldiği taktirde sap gibi ortada kalmaman için en iyi seçenek, kısayolda sürekli kullanacağın ve şarjını dolu tutacağın bir staff olmasıdır. Enchanted blade, mace, axe vs. de olur fakat yakın dövüşte o canla tutunamazsın.

Hocam 4 tane %25 less destruction spell cost enchanti basınca magicka çöp oluyor.. bence yanlış yönlendiriyorsun.. ayrıca cloth tamam mage için daha uygun gibi gözüksede bu oyunda enchantle her şey her yere basılabildigine göre pekala heavyde giyebilir.. yeterki yüksek ench + dolu grand soul gem olsun..

• Cloth giymenin amacı aynı zamanda hızlı koşmaktır. Bir diğer sebebi ise, heavy armor veya light armor kullansa bile, o kazandığı perkleri bu perk ağaçlarına değil, büyüye yönelik olan perk ağaçlarına harcayacağından dolayı kullandığı heavy armorun perklerinden faydalanamayacak olmasıdır. Yüksek magicka dememin sebebi ise şu. Cost reduction ne kadar yüksek olursa olsun, "Lightning Trap" veya "Chain Lightning" gibi güçlü speller kullanırsa mana mutlaka bitecektir. Magicka'yı yüksek tutarak, güçlü spellerle combatı çabuk bitirip, combattan çıkınca da hızlı mana regen sayesinde kendinizi toparlayabilirsiniz. Fakat düşük magicka ve yüksek cost reduction kullanırsanız elinize geçecek şey, sınırsız Spark olacaktır ki onun da dragonpriestlere karşı pek etkili olacağını zannetmiyorum

• Bir tane save dosyası alıp, kapıdan %5 canla ve beni kovalayan bi askerle geçmek oyunda yaptığım en kötü şeydi sanırım. Yeni karakter açmaktan gözlerim bozulacak sonunda...
  • quote:

Bir tane save dosyası alıp, kapıdan %5 canla ve beni kovalayan bi askerle geçmek oyunda yaptığım en kötü şeydi sanırım. Yeni karakter açmaktan gözlerim bozulacak sonunda...

Silahı kınına sokunca duruyorlar... Bir de çömelince ısırmıyorlarmış ama ben daha ısırdıklarını görmedim
  • arkadaşlar ben skyrim'e yeni başladım. delphine diye bir kadın beni nerde görse sadırıyor ölmüyorda yere çöküyor ne yapabilirm yardım lütfen
  • quote:

quote:

Bir tane save dosyası alıp, kapıdan %5 canla ve beni kovalayan bi askerle geçmek oyunda yaptığım en kötü şeydi sanırım. Yeni karakter açmaktan gözlerim bozulacak sonunda...

Silahı kınına sokunca duruyorlar... Bir de çömelince ısırmıyorlarmış ama ben daha ısırdıklarını görmedim

Party questinde durmuyorlar ama

• quote:

quote:

quote:

Party questinde durmuyorlar ama

Onlar guard değil, thalmor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheAnormaly -- 23 Şubat 2012; 1:53:09 >

• Ses problemine hala çözüm bulamadım, bit hz değereleriyle oynadım ama sonuca ulaşamadım, güncellemeleri yaptım yine olmadı, at koşarken,büyü yaparken ve karakter konuşmalarında sıkıntı yaşıyorum. Bu durumla karşılaşıp çözen var mı aranızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: *ORION*

Ses problemine hala çözüm bulamadım, bit hz değereleriyle oynadım ama sonuca ulaşamadım, güncellemeleri yaptım yine olmadı, at koşarken,büyü yaparken ve karakter konuşmalarında sıkıntı yaşıyorum. Bu durumla karşılaşıp çözen var mı aranızda?

Sorun oyunda olmasın? Sil bir daha yükle istersen. Bu sorunla karşılaşan başkaları da olmuş mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DadFaLCoN

arkadaşlar ben skyrim'e yeni başladım. delphine diye bir kadın beni nerde görse sadırıyor ölmüyorda yere çöküyor ne yapabilirm yardım lütfen

sen delphine e saldırmış olmayasın
    vampir falanmısın ??
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.