DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Skype-Yazılı Mesaj Geçmişi
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
63
Cevap
4
Favori
191.852
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3860 Mesaj
      18 Aralık 2007 10:43:44 Konu Sahibi
      Benim, hem masaüstümde hem de dizüstünde aynı Skype kimliğini taşıyan bir hesabım var. Bu tür uygulamada Skype (herhalde merkezi sunucusunda) Kişi Listesini saklıyor. Örneğin masaüstündeki Skype hesabınızdan bir A kişisini siler ve bu arada bir diğer B kişisini de eklerseniz, dizüstünüzü açtığınızda, oradaki aynı kimlikli Skype hesabınızda da bu değişikliklerin yapıldığını görebiliyorsunuz.

Her iki makine de açıksa (yani her ikisinde de Skype devreeye alınmışsa...) ancak bunlardan birisi üzerinden "chat" yaptığınızda, "yazılı mesaj geçmişi" diğer makinede de aynen çıkıyor. Görebildiğim kadarı ile bu yazılı mesaj geçmişi, makinenizde (yani Hard Diskte) bir dosyaya kayıtlı; Skype bunları kendi sunucusunda barındırmıyor!...

Benim merak ettiğim, öncelikle bu yazılı mesaj geçmişinin nerede (hangi klasörde) saklandığı.

İkinci öğrenmek istediğim de dizüstündeki yazılı mesaj geçmişini masa üstündeki mesaj geçmişi ile herhangi bir kayıp olmadan birleştirebilir miyim (ve ne şekilde)???

Bilgisi olanların yardımlarını rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mafaky -- 19 Aralık 2007; 10:47:16 >

|
      |

Önceleri tamamen AMD taraftarı olmakla beraber artık Intel'e de "hayır" diyemeyen, sonradan görme Windows kullanıcısı olmakla beraber artık sıkı bir MacSever ve kullanıcısı da olan AirTies-Zyxel destekleyicisi, kendi halinde TC vatandaşı, 1952 doğumlu "dedeleşmiş" bir elektronik mühendisi. Samsung Win Duos Android, iPad Mini2 (wi-fi, 32GB), iPod Touch 4G (64GB), Retina MacBook Pro (late 2012, i5 dual core, 8GB RAM, 256GB Flash SSD), late 2012 Mac Mini (i7 quad core, 12GB RAM, 1 TB HDD), birkaç tane değişik konfigürasyonlu AMD veya Intel İşlemcili masaüstü PC, vs.
    • Yarbay
      5096 Mesaj
      28 Ekim 2008 16:40:37
      Şu geçmişi silme olayını ben de merak ediyorum ama konuya 2007den beri kimse bakmamış, benim de karşıma zaten google de ararken çıktı, hemen foruma üye oldum:)
      |
      |

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü
    • Yarbay
      5096 Mesaj
      30 Ekim 2008 20:42:12
      600 kişi bakmış ama ne gariptir ki hala çözümü bilen yok...
      |
      |

• Binbaşı
      1165 Mesaj
      31 Ekim 2008 18:31:02
      Bilen biri yok mu?
      |
      |

• Yarbay
      5096 Mesaj
      06 Aralık 2008 21:01:08
      Benim için gerek kalmadı, skype'den kurtuldum.
      |
      |

• Binbaşı
      1165 Mesaj
      21 Aralık 2008 18:48:41
      benim için hala gerekli..
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      24 Şubat 2009 18:58:28
      SKYPE GECMISI SILME (( SKYPE\ARACLAR\SECENEKLER\YAZILI MSJ & SMS\GELISMIS SECENEKLERI GOSTER\YAZILI MESAJ GECMISINI SIL )) YARDIMCI OLABILDYSEM NE MUTLU BANA ALINTI DEILDIR KENDIM KURCALARKEN BULDUM....!!!
      |
      |

emege saygı.....!!
    • Er
      9 Mesaj
      18 Şubat 2010 09:39:46
      Yani asıl soru bu klasörün nerede olduğu, bilgisi olan varmı ?
      |
      |

• Yarbay
      3993 Mesaj
      25 Nisan 2010 14:32:32
      Şurası

Hangi oturumda iseniz oturum adı o olmalı...
      ZZZ=windows oturum adı
      YYY= Size ait olan skype kullanıcı adı diyelim

Kayıtlar burada saklanır.
      C:\Documents and Settings\ZZZ\Application Data\Skype

Yazışmalar chatsync klasöründe saklanır..
      C:\Documents and Settings\ZZZ\Application Data\Skype\YYY\chatsync

Yazışmaları yedeklemek ve yeni kurulan windowsa eklemek
      Yeniden windows kurdunuz diyelim eski yazışmaları geri getirmek için önceden yedeklediğiniz(kopyaladığınız) YYY klasörünü skypeyi kurduktan sonra; skype açık olmadan, YYY klasörünü aşağıdaki yere yapıştırıyorsunuz bu kadar kolay.
      C:\Documents and Settings\ZZZ\Application Data\Skype\

SKYPE msn gibi basit bir yazılım değildir tamamen bu işi ciddi olarak yaptığı için tüm yazışmalar ve görüşmeleriniz şifrelenir, o yüzden dosyalar üzerinde değişiklik yapmak çok zor, en fazla skype programının ayarlar kısmından yazışmalarınızı silebilirsiniz, başka bir değişiklikte yapamazsınız.. Yazışmaları açan program varsada ben bilmiyorum..

Tavsiyem SKYPE daha rahat ve kullanışlı kullanmak için Görünüm/Daraltılmış Görünüm kısmına tıklayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birolayd -- 25 Nisan 2010; 15:15:13 >

xepfkli...
    • Yarbay
      2770 Mesaj
      28 Nisan 2010 15:32:43
      bilgiler güzel gerçekten ancak bende şöyle bir problem var bu application data yı açmak için gizli klasörleri aç diyorum sonra tekrar gizli klasörleri kapata geçiyor orası yani açamıyorum bu neden olur ?
      |
      |

REFERANSLARIMI PROFİLİMDEN GÖREBİLİRSİNİZ...
    • Onbaşı
      27 Mesaj
      29 Ocak 2011 08:15:42
      Darnglove hocam senin pc de autorun virüsü var.sen o yüzden gizli dosyaları göremiyorsun :) combofix tarzı program kullan temizlensin bilgisayarın
      |
      |

• DH Yönetici
      5046 Mesaj
      02 Mart 2011 15:07:51
      SKYPE YAZISMA GECMİSİNİ SERVERDE TUTUYOR!

NASIL DERSENİZ DUN EVDEN AKSAM YAPTIGIM TUM YAZISMALARI BUGUN OFİSE SKYPE KURDUGUMDA GOREBİLİYORUM! BU COK CİDDİ BİR GÜVENLİK AÇIĞI DEĞİL Mİ?!...

BU KONUYU DA NETTE DETAYLI BİLGİ ARARKEN BULDUM. LÜTFEN BİLEN BİRİ AÇIKLASIN?!..
    • Onbaşı
      26 Mesaj
      14 Kasım 2011 06:46:32
      quote:

Orijinalden alıntı: birolayd

Şurası

ZZZ=windows oturum adı

Yeniden windows kurdunuz diyelim eski yazışmaları geri getirmek için önceden yedeklediğiniz(kopyaladığınız) YYY klasörünü skypeyi kurduktan sonra; skype açık olmadan, YYY klasörünü aşağıdaki yere yapıştırıyorsunuz bu kadar kolay.

SKYPE msn gibi basit bir yazılım değildir tamamen bu işi ciddi olarak yaptığı için tüm yazışmalar ve görüşmeleriniz şifrelenir, o yüzden dosyalar üzerinde değişiklik yapmak çok zor, en fazla skype programının ayarlar kısmından yazışmalarınızı silebilirsiniz, başka bir değişiklikte yapamazsınız.. Yazışmaları açan program varsada ben bilmiyorum..

Tavsiyem SKYPE daha rahat ve kullanışlı kullanmak için Görünüm/Daraltılmış Görünüm kısmına tıklayın..

Ewet internette çok aramama rağmen sayenizde olayı çözdüm. teşekkür ederim.
      |
      |

• Er
      5 Mesaj
      12 Aralık 2011 11:31:51
      C:\Documents and Settings\revan\Application Data\Skype\My Skype Received Files

(bende böyle arkadaşr bu klasöre kaydediliyor siliyorum )
      |
      |

• Er
      9 Mesaj
      12 Aralık 2011 23:16:17
      quote:

Orijinalden alıntı: Blur

SKYPE YAZISMA GECMİSİNİ SERVERDE TUTUYOR!

NASIL DERSENİZ DUN EVDEN AKSAM YAPTIGIM TUM YAZISMALARI BUGUN OFİSE SKYPE KURDUGUMDA GOREBİLİYORUM! BU COK CİDDİ BİR GÜVENLİK AÇIĞI DEĞİL Mİ?!...

BU KONUYU DA NETTE DETAYLI BİLGİ ARARKEN BULDUM. LÜTFEN BİLEN BİRİ AÇIKLASIN?!..

Sadece kişilerle yaptığınız son görüşme kaydı sunucuda tutuluyor, yeni görüşme yapana kadar geçerli bunlar... ondan sonra siliniyor yeni görüşme kaydediliyor...
      Nedeni ise az önceki arkadaşlar gibi birden fazla bilgisayar kullananlar için, kendi kullandığı bilgisayara geçtiğinde o konuşma geçmişini o bilgisayarada indirip kaydetmesi için sunucuda tutuluyor. veya hep değişik bir bilgisayar kullanıyorsanız internet cafe gibi her gittiğinizde bir önceki konuşma geçmişinizi görerek en son konuştuğunuz konuyu hatırlamanızı sağlar. herhangi bir güvenlik sorunu yaratacak şekilde bütün geçmişinizi kaydetmiyor yani
      |
      |

• Er
      9 Mesaj
      12 Aralık 2011 23:21:24
      quote:

Orijinalden alıntı: .i.

Şurası

ZZZ=windows oturum adı

Eski konuşma kaydınız olan klasörle son halini bir araya yapıştırdığınızda ikisi birleşip görmenize yardımcı olabilir lazım olanlar için... yazıları editlemeye gelinceyse hex editor tarzı programlarla klasör içerisindeki .dat uzantılı dosyaları editleyebilirsiniz yazılarınızın başında karakter uzunluğu belirtilir hex editor kullanmayı bilenler için...
      görüşmeler şifreli değildir sadece aradaki tarih bilgileri şifreli haldedir.
      Skype klasörünü komple alıp kendi bilgisayarınıza getirdiğinizde oradaki son giriş yapan kişilerin şifrelerini kullanarak giriş yapabilirsiniz. (Bilgilendirme amaçlıdır, eski şifrenizi unutup başka bir bilgisayarda giriş yaptıysanız o bilgisayardan tekrar erişebilirsiniz)
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      22 Ağustos 2012 15:12:47
      Tools / Options / Privacy Settings --Keep History For altındaki ok ile tarih aralığını seçip (Örnek: 2 week)clear History seçip en altta save ile çıkın..
      |
      |

• Yarbay
      5771 Mesaj
      03 Ocak 2013 10:35:37
      msn kullanır gibi görüşme sayfasını kapadığım anda görüşmelerin silinmesini istiyorum fakat böyle bir ayar bulamadım maalesef. geçmişi sil dediğimde eski yazışmalarım siliniyor fakat örneğin sabah yazıştığım ve ekranı kapadığım kişi ile öğleden sonra başka birşey yazmak istediğimde sabahki konuşmalarım aynen duruyor. Bu durum sakıncalı geldi bana .

Her defasında ayarlar * gizlilik * geçmişi sil , yapmak gerekiyor sanırım . Çözümü var mı ? Msn gibi kullanabilir miyiz ?
      |
      |

• Onbaşı
      37 Mesaj
      03 Ocak 2013 16:01:54
      Windows 8 kullanıyorum ve Windows 8 Market'den Skype indirdim Fakat yazışmaları tamamen tutuyor Nasıl silebilirim
      Eski sistemde Secenekler Gizililik Ayarlarından siliyordum Fakat Windows 8 Marketden indirdiğim Skype Bu seçenekler yok veya ben bulamadım acaba nasıl silecem yazışmaları yardımınızı bekliyorum bende
      |
      |

• Yüzbaşı
      530 Mesaj
      08 Şubat 2013 01:24:49
      quote:

Orijinalden alıntı: krkr

Alıntıları Göster

bu konu hakkında cevap gelirse benimde sorunum çözülmüş olacak , bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum teşekkürler.....

Arkadaşlar skype-araçlar-seçenekler-gizlilik seçenekleri kısmında geçmiş kaydı var o süreklide duruyorsa tutmaya getirin. Böyle basit birşey acaba son versiyonlarda mı eklendi ondan mı bugüne kadar cevap verilmedi yoksa tutma seçili olmasına rağmen mi probleminiz var umarım yardımcı olmuşumdur.
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
modasor
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,469
1.2.160

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.