Şimdi Ara

Skype-Yazılı Mesaj Geçmişi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
4
Favori
199.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkürler, sanırım bana yardımcı olacak
  • Yeni format attım ve Skype'ı da bastan kurdum ancak ciddi bir sorunum var.

Skype acıldıgı zamana aylar oncesine ait olan konusmalarımı istiyor bir kac saniyede Skype ram kullanımı 350 MB'a kadar yuksliyor ve ben işlem yapamıyorum CPU kullanımı 100%.

Not: Bilgisayarda zararlı yazılım yoktur.

Yani yukarıda yazılanlardan farklı olarak cihaz konusma gecmişini PC'de değil Serverda saklıyor! Nasıl kurtulurum?!
  • quote:

Orijinalden alıntı: .i.

Şurası

Hangi oturumda iseniz oturum adı o olmalı...
    ZZZ=windows oturum adı
    YYY= Size ait olan skype kullanıcı adı diyelim

Kayıtlar burada saklanır.
    C:\Documents and Settings\ZZZ\Application Data\Skype

Yazışmalar chatsync klasöründe saklanır..
    C:\Documents and Settings\ZZZ\Application Data\Skype\YYY\chatsync

Yazışmaları yedeklemek ve yeni kurulan windowsa eklemek
    Yeniden windows kurdunuz diyelim eski yazışmaları geri getirmek için önceden yedeklediğiniz(kopyaladığınız) YYY klasörünü skypeyi kurduktan sonra; skype açık olmadan, YYY klasörünü aşağıdaki yere yapıştırıyorsunuz bu kadar kolay.
    C:\Documents and Settings\ZZZ\Application Data\Skype\

SKYPE msn gibi basit bir yazılım değildir tamamen bu işi ciddi olarak yaptığı için tüm yazışmalar ve görüşmeleriniz şifrelenir, o yüzden dosyalar üzerinde değişiklik yapmak çok zor, en fazla skype programının ayarlar kısmından yazışmalarınızı silebilirsiniz, başka bir değişiklikte yapamazsınız.. Yazışmaları açan program varsada ben bilmiyorum..

Tavsiyem SKYPE daha rahat ve kullanışlı kullanmak için Görünüm/Daraltılmış Görünüm kısmına tıklayın..

eline sağlık

• ben zararlı bir cümle kurduğumda sağ tıklayıp siliyorum, tabi böylede konuşmanın tamamı silnmiyor sadece satırı silebiliyorum.
  • Arkadaşlar benim sorunum şu.Bilgisayarımda geçmiş kaydı "tutma" işaretli ayrıca bütün geçmişi sil diyip skype dan çıkıyorum.Fakat cep telefonundan skype i açtığım anda o ana kadar ki bütün yazışmalar cep telefonuma düşüyor.Bunu engellemenin bir yolu var mı acaba?
  • Arkadaslar geçmiş siliniyor ama başka pc den oturum açıldığında takır takır dokuluyor son konuşmalar :)
  • ben sistemi tasıdım dolasıyla eski ileti geçmişi lazım oldu...

https://support.skype.com/en/faq/FA392/where-can-i-find-my-conversation-history-in-skype-for-windows-desktop-and-what-can-i-do-with-it#1

Hold down the Windows key The Windows key on your keyboard, then press R to bring up the Run window. If you are using a touch screen device on Windows 8, you can bring up the Run window from the Search charm.
    Type %appdata%\Skype into the Run window and press Enter.
    Open the folder named after your Skype Name.
    Find the main.db file in the folder, this file is your chat history.

not.XXX bilgisayar kullanıcısı
    YYY skype kullanıcı

C:\Users\XXX\AppData\Roaming\Skype\YYY

içinde main.db dosyasının bilgileri tutuyor gibi duruyor..sonuc olarak eski ileti geçmişime kavustum ama silmek istendiğinde anladıgım kadarıyla baka dosyalarda silinmesi lazım

• ne yaparsam yapayım bir türlü başka cihazlardan görüntülenmesini engelleyemedim.
  • 2007'den 2014'e gelen konu. Bence 2017'ye kadar yolu var
  • PC için ; skype > araçlar > seçenekler > gizlilik > geçmiş kaydı < sil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 26 Mayıs 2014; 20:11:13 >
  • Mobildeki skype yazismalari nazil silinir bilen var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gm_dscvry

Mobildeki skype yazismalari nazil silinir bilen var mi

Ayarlar-uygulama yöneticisi- skype tıklayarak, açılan uygulama bilgisi kısmında veriyi sil yap. Ben benim telefon da bu şekil siliyorum.
  • Son yüklemede engellenmiş kişiler bile ana sayfada duruyor kısayol diye ama engellemişiz. Halen ana sayfada pat diye çıkıyor. evir çevir hiç bi yerde bişey bulamadım
  • MSN çok güzeldi nerede o eski günler
  • Skype gibi bir programda böyle birşey çok saçma. Dizi başlangıçları gibi önceki bölümde neler oldu izlemek zorunda mıyız :) Sil diyorum. Tutmaya ayarlıyorum. Kapatıp açtığımda yine duruyorlar. Berbat
  • oldugungibigel O kullanıcısına yanıt
    Aradığım sorunun cevabını uğraşa uğraşa çözdüm. Skype 'dan çıkıp program files altında nerde ne dosya varsa skype la alakalı sildim. sonrasında başlat+r regedit e girip orda ne kadar skype yazan şey varsa arayıp buldum sildim. sonunda normal bir hale gelip olur geçmişteki görüşülen kişileri ana sayfada görmekten kurtuldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sowyet

MSN çok güzeldi nerede o eski günler

MSN değil, ICQ yılları güzeldi
  • Aynen

• Merhaba arkadaslar general mobile discovery kullanicisiyim skype'taki yazismalarimi silemiyorum uygulama yoneticisinde verileri temizle dedigimde mesajlar silinmiyor baska yolu var mi yardimci olursaniz sevinirim arkadaslar birde benim baska marka telefon kullanan arkadasim var onda mesajlar siliniyor telefondan kaynaklaniyor olabilir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: gm_dscvry

Merhaba arkadaslar general mobile discovery kullanicisiyim skype'taki yazismalarimi silemiyorum uygulama yoneticisinde verileri temizle dedigimde mesajlar silinmiyor baska yolu var mi yardimci olursaniz sevinirim arkadaslar birde benim baska marka telefon kullanan arkadasim var onda mesajlar siliniyor telefondan kaynaklaniyor olabilir mi

konuşma yapılan kişinin üzerine basılı tutarsan sil seçeneği gelecek !
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.