Şimdi Ara

SKODA YETI KULUBU (216. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.626
Cevap
77
Favori
550.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bravo. Valla ben o kadar aradım bulamadım rn azından bulabilmişsiniz birde servise soracam bakalım ne diyecekler teşekkür ederim bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen hafta 86 binde triger değişimi yaparım bosch marka takım 585 TL ve işçilik 300tl toplam 885 TL ye mal oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi classcelik -- 13 Aralık 2017; 23:40:34 >
  • retha R kullanıcısına yanıt
    Bende çok araştırdimi İnternet'e bir aparat var onu baglatip şu vb takabiliyorsun.cep telefon boyutunda ve 100 TL civarinda

• Çıkmacilara da bakabilirsiniz.

• Arkadaşlar geçen yeni farkettim. gaz verip gittiğimde bir ses yok fakat gazdan saldığımda araç vites düşürsün düşürmesin tatlı bir yokuşta akarken bir zırıltı var ve gaza basmadan yada durmadan zırıltı kesilmiyor. bu egzantirik zinciri olabilirmi acaba. geçen bir servis demişti. araç çok yakıyo dediğimde egzantirik zincirinde bir problem olabilirmi demişti. direk o yüzden aklıma bu geldi. aslında yakıtı da hesapladım. 50 yada 60 kuruş yakıyor şu an kullanıma göre ama 50 yi düşmüyor. bilmiyorum yani bu ses ekzantirik zincirinden geliyor gibi baya bi zincir sesi ve araç hareket halinde iken devir düşünce yapıyor bunu. benim aklıma başka bir şey gelmiyor. bu yakıtı bu kadar etkilermi onu da bilmiyorum.
  • muco51567 M kullanıcısına yanıt
    Aracınız 1,2 tsi ise turbo'ya pul takılıyordu kronik bir sorun vardı belki ses ondan kaynaklanıyor olabilir, zincir olsa sürekli ses yapar gaz verip bırakma ile alakası yok ve arıza lambasını yakar ses yapacak kadar uzama yaparsa.
  • mşah kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Ben ilk fırsatta Esenyurt Doğuşa göstereyim artık yapacak bir şey yok
  • arkadaşlar tüm skoda 1.6 tdi araçları servise egsoz emisyon için çağırıyorlar. bilginiz var mı. galiba güncelleme yapılacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizkent

arkadaşlar tüm skoda 1.6 tdi araçları servise egsoz emisyon için çağırıyorlar. bilginiz var mı. galiba güncelleme yapılacak.

skodaturkey forumlarındaki başlıkta, bu konu ile ilgili paylaşımlar mevcut.

Özetle, hava girişine takılan parça ve yazılım güncellemesi ile, TDI motorların yanma verimliliğini düşürüp, NXO salınımını azaltan bir güncelleme olduğundan bahsediliyor.

Performans düşüşü nedeniyle, yaptırmayan kullanıcılar mevcut.

Firmanın hukuksal sorumluluğunu, kullanıcıların üzerine yıkmak için, servisler, yaptırmak istemeyenlerden feragatname alıyorlarmış.

Yurtdışındaki sitelerde, performans değişimi nedeniyle, kullanıcıların açtığı tazminat davaları olduğundan da bahsediliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: HasHoşaf

quote:

Orijinalden alıntı: denizkent

arkadaşlar tüm skoda 1.6 tdi araçları servise egsoz emisyon için çağırıyorlar. bilginiz var mı. galiba güncelleme yapılacak.

skodaturkey forumlarındaki başlıkta, bu konu ile ilgili paylaşımlar mevcut.

Özetle, hava girişine takılan parça ve yazılım güncellemesi ile, TDI motorların yanma verimliliğini düşürüp, NXO salınımını azaltan bir güncelleme olduğundan bahsediliyor.

Performans düşüşü nedeniyle, yaptırmayan kullanıcılar mevcut.

Firmanın hukuksal sorumluluğunu, kullanıcıların üzerine yıkmak için, servisler, yaptırmak istemeyenlerden feragatname alıyorlarmış.

Yurtdışındaki sitelerde, performans değişimi nedeniyle, kullanıcıların açtığı tazminat davaları olduğundan da bahsediliyor.

ben kendi aracımın performansından son derece menunum. eğer performans düşüşü söz konusu ise yaptırmayayım. raştırıp burada paylaşmakta fayda var. teşekkür ederim.

• mucahit.yilmaz55 M kullanıcısına yanıt
    Selamlar, benim de 2010 1.2 yeti nin aynı parça eksik. Çıkmacılar sadece o parçayı vermiyor maalesef.. Servise sorun diyolar ama yüksek fiyat isterler düşüncesi ile sormadım 1 yıldır öyle kullanıyorum gözüme batsa da. Arkadaşların ebay.com linkindeki parçalar fena durmuyor aslında. Siz denk getirirseniz haberleşelim belki bende alırım.
    syg
  • Merhaba,

Ben 1.6 tdi yeti sahibiyim. Beni de servisten aradılar.Şuan işlem için müsait olmadığımı söyledim geçiştirdim.Benim kafamdaki soru belli zaman sonra araç muayenesinde egsoz emisyon muayenesinden geçerken sorun çıkarılır mı?. Eğer çıkarılacaksa bana adliye yolu görünüyor.Şahsi fikrim;

Asla aracımın motoruna elletmem. Ben araç bedelini bana tahahhüt edilen 1.6TDI 125hp motor üzerinden ödeme yaptım.Ben kimseden para da istemiyorum.DİLENCİ DEĞİLİM.Ya benim aracımı emsal araçla(KAROK VEYA KODIAK) değiştirirler.Ya da tüm masrafları ödemeleri kaydıyla Almanya'dan yeni motor komple değişsin.

Zaten vw gıcığım buda tuzu biberi oldu
  • mfk55 kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında bi servise sormak lazım belki de uçuk bir fiyat değildir:) geçen kazalı bir 1.2 TSİ parça parça satılıktı. Aradım Sordum o parçayı ver dedim 20 TL vereyim dedim sadece o parça dedim. Düşündü düşündü ben bi araştırayım piyasasını öğreneyim vs vs birsürü şey söyledi. Yav dayı altı üstü vereceğin plastik parça dedim :) tamam bi soruşturayım dedi :) dayı dedim daha bir sürü parça var dedim arabada dedim ;) u iş öle dil yenim dedi ben öğrenince sana dönerim fiyatı söylerim dedi. 2 hafta oldu hala dönecek :) galiba hala araştırma aşamasında :))

• Benim 2011 model yeri 1.2 dsg kullanicisiyim.aracimda epc ışığı yaniuor araba 25 km ustune çıkmıyor. Kontagi kapatip acinca normale donuyor. Ama tekrarlama olabiliyor. Sanayide bilgisayara bağlayıp turbo arizasi oldugunu söylediler. Yetkili servise gitmem gerekiuormus ve maliyeti 4000tl civati daymis.daha once 2 ay kadar once 1 kere daha olmustu o zamanda Sanayide bir parça Daha doğrusu boru gibi bisey degistirdiler 250tl ye bu arabanin kronik sorunu demişlerdi. Sizce ne yapmaliyim yetkili servis sali sabagina randevu verdi.once servise mi daha once parca değiştiren sanayideki yere mi gitmeliyim

• quote:

Orijinalden alıntı: ncsb

Benim 2011 model yeri 1.2 dsg kullanicisiyim.aracimda epc ışığı yaniuor araba 25 km ustune çıkmıyor. Kontagi kapatip acinca normale donuyor. Ama tekrarlama olabiliyor. Sanayide bilgisayara bağlayıp turbo arizasi oldugunu söylediler. Yetkili servise gitmem gerekiuormus ve maliyeti 4000tl civati daymis.daha once 2 ay kadar once 1 kere daha olmustu o zamanda Sanayide bir parça Daha doğrusu boru gibi bisey degistirdiler 250tl ye bu arabanin kronik sorunu demişlerdi. Sizce ne yapmaliyim yetkili servis sali sabagina randevu verdi.once servise mi daha once parca değiştiren sanayideki yere mi gitmeliyim

2012 yetide aynı arıza başıma geldi, turbo üzerindeki waste gate denilen, turbonun fazla basıncı üzerinden atmasını sağlayan kısım iyi çalışmıyordu, anlık bir gecikme motorda aşırı basınç okunmasına ve aracın loop moda geçmesine sebep oluyordu.

Servis turbo değişimi gerekli dedi, işçilik dahil maliyeti 5900 liraydı. Sanayide VW parçacısından 1600 liraya sıfır turbo alıp, yağ vs.. bakımıyla birlikte 2100 liraya kurtulmuş oldum. Sorun kalmadı.

* Hemen her sene bir defa yaptığı bir hataydı, garanti süresince her servise gidişimde belirttiğim halde es geçmişlerdi. Garanti biter bitmez es geçmek yerine turbodan dediler.

• Merhaba, bende yeni bir yeti sahibi olarak birşey sormak istiyorum. Torpido gözünün içerisinde üst kısımda öne doğru çekilip arkaya doğru itilebilen ve üzerinde open yazan bir minik kol var, bu nedir?

• Batistuta kullanıcısına yanıt
    Havalandırmayı torpido içine yönlendirmeye yarar. Klima soğutma yaparken, "Open" yönüne ittiğinizde, torpido soğutmasını devreye almış olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HasHoşaf

Havalandırmayı torpido içine yönlendirmeye yarar. Klima soğutma yaparken, "Open" yönüne ittiğinizde, torpido soğutmasını devreye almış olursunuz.

çok teşekkür ederim cevabınız için.
  • Merhaba...
    Bende mayıs 2017 de 1.2 Yeti Manuel alarak aranıza katıldım.
    6 aydır kullanıyorum çok memnunum fakat 2 defa start stop ile ilgili ufak bir sorun yaşadım.Dur kalk trafikte giderken stoptaki aracım start almadı kazık gibi frenden hissediyorsunuz hemen,ufak dedim ama aslında büyük bir sorun.Kontağı çevirdim tekrar boşa alıp depriyajla oynadım tam olarak ne yaptım bilmiyorum araba tekrar çalıştı.az daha öndeki araca çarpacaktım.
    Bu şekilde sorun yaşayan var mı servise mi gitsem tam bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astrabestan

Merhaba...
    Bende mayıs 2017 de 1.2 Yeti Manuel alarak aranıza katıldım.
    6 aydır kullanıyorum çok memnunum fakat 2 defa start stop ile ilgili ufak bir sorun yaşadım.Dur kalk trafikte giderken stoptaki aracım start almadı kazık gibi frenden hissediyorsunuz hemen,ufak dedim ama aslında büyük bir sorun.Kontağı çevirdim tekrar boşa alıp depriyajla oynadım tam olarak ne yaptım bilmiyorum araba tekrar çalıştı.az daha öndeki araca çarpacaktım.
    Bu şekilde sorun yaşayan var mı servise mi gitsem tam bilemedim.

bu sistem kemer takmadan çalışmıyor, siz eğer o esnada kemerinizi çıkardıysanız aracı manuel çalıştır diye uyarı verir. Onun için de boşa alıp çalıştırmanız lazım.
  • 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.