Şimdi Ara

skoda octavia'mı yoksa ? tavsiye lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iyi günler hepinize ilk önce
    Arkadaşlar benim eski bir tempra arabam var onu satık kredi çekip 20TL lik bir araba almak istiyorum
    ama bazı sıkıntılarım var bundan dolayıda içinizdeki uzman insanlardan yardım almak istedim çok uzattım :))

Sıkıntım şu zamanında efsane diye aldıgım efsane kasa toyata 1995 gli aracım ocagıma incir acı dikti haniş şu sorunsuz deniyorya
    86.000 aldım ama malesef 8 ay içinde 4200tl harcayınca öldü parasına geri satıp tempra aldım

şimdi sorun şu hangi ustaya sorsam Toyata al diyor azım yandı bikere yaklaşmak istemiyorum

Araştırmalarım sonunda Skoda octavia almak istiyorum ama arkadaşlar artık masraf etmek istemiyorum

inanın korkumdan kaç aydır araba arıyorum lütfen yardım edin sorun şuki

arabayı zaten krediyle alacam ondan dolayı yılda 500TL den fazla masraf çıkartmayacak bir araba arıyorum hadii olsun 750TL
    ama inanın daha fazlası beni evimden barkımdan eder

Arabayı sürekli kullanıyorum ve günde kulanım mikratım 50 KM dir

Arkadaşlar beni üzmeyecek herşeye arıza vermeyecek ya bi araç tavsiye edebilirseniz menmun olurum ( octavia bu özelliklere uyuyorsa alıyım yada) lütfen ciddi anlamda yardım istiyorum bidaha zarar edersem artık eşimle papaz olacak litfen ciddiyim

istedigim özellikler
    araba LPG li olacak
    1.6 olacak
    sedan olmasını istiyorum
    çok arıza vermeyecek
    versede yılda 500TL geçmeyecek

saçma gelebilir 2.el zor iştir ama lütfen yardım edin

• arkadaşlar lütfen yardım edebilirmisinz
  • sorunsuzluğunu bildiğim bir araç tavsiye ederim

http://www.sahibinden.com/satilik_oto-27WQQaXQQ23406405WQQpXQQdisplayitem
  • aracın yedek parçası ucuzluğu az sorun çıkarması sizin için önemli
    o fiyata temiz bir focus alınır. özel servisleri yedek parçası uygundur
    100binde bir çok araç sorunlar yüksek masraflar çıkarırken focuslar daha az masraf çıkarıyor..
  • arkadaşlar ilgilendiginiz için teşekkürler aslında fokus istiyorum ama bazılarıda çok sıkıntı yaratır diyorlar
  • megane 1 lere bakınız 2000-2004 arası olanlara sorunsuzluk konusunda sizi üzmez hem cebinizdede 3-4 bin lira kadar para kalır

• fokus, meganı boşver

git taş gibi 2008 model era dizel al

düşük km'de donanımlısını bulursun

al senelerce bin tüple falan uğraşmana gerek yok

araç sessiz, ekonomik, o fiyata vereceği konfor ve yol tutuş ve hepsinden önemlisi performansı harika

2.elde satarken nakit para anında
  • mitsubişhi lancer.tavsiye ederim.2007-2008model.taş gibi arabadır.
  • oktavia gayet mantıklı bı araç bence ,lpg sorunsuz bı sekılde calısır motorda yıllarca sorunsuz bı sekılde sizi gmtürür getırır araçta gayet hoş ,bence araştırıp temız bı oktavia alınır
  • laguna 2yide düşünebilirsiniz. parça fiyatlarını bilmiyorum ama gayet başarılı bir araç
  • Skoda Octavia 1.6 102 Hb sizi üzmez. LPG ile de %100 uyumlu. Motoru ölümsüz motor diye anılır. Fiyatı da kalitesine göre uygun. Yeter ki temizini bulun. İyi şanslar dilerim....
  • arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim

focus ve eraya da baktım focus hoşuma gidende bi araç ama çabuk parça bozdugundan bahsediliyor

hundai erayada baktım konforun çok iyi olmadıgı ve çabuk sıkıntı yaratıgı söyleniyor

octavia aslında donanım ve konfor bakımından en iyisi heralde ama ondada eger sıkıntılı gelirse sanayiden çıkamazsın diyorlar

satıgım araçlarımın bugüne kadar bütün muayne ve bakımlarını yaptırıp sattım alanlar arayıp duva eden oldu ama benim gibi temiz düzenli bindigi aracı satanı bulmak çok zor

usta bakıyor ok diyor sonra başlıyorsun sanayide yaşamıya tamam hiç gitmeyim demiyorum ama orda yatıp kalkmakda istemiyorum

tekrar hepinize çok teşekkürler arkadaşlar hepinizin araç bilgilerine muhtacım yardım eden herkeze teşekkürler
  • Arkadaşım, aracın servise girmemesi veya daha az uğramasını istiyorsan Megane 1 al. gönül rahatlığı ile tavsiye ederim ve alacağın aracın lpg sini koy yoluna devam et. 10,000km de bir yağını değiştir tamam. giremiyeceğin yol yok performans desen yerinde, ikinci el desen iyi, ekenomi desen birçok 1.6 araçtan çok daha iyi ben lpg taktırmadım ama 440km yolu 22,3LT benzinle gittim. Yedek parça orjinal alırsan biraz pahalı ancak yan sanayisi ucuz, çıkma parçası bol.

Octavia dediğin arabanın yan sanayi parçaları zor bulunur, çıkması çok daha zordur. orjinal parça ya mahkum olursun o da çok tuzlu gelir. Her servis ve usta motor ve mekaniğinden anlamaz. İkinci el de büyük şehirler hariç anadolu da zor satarsın fazla bilinen ve tanınan araba değil.

Madem ki kısıtlı bütçen var ve sanayi/servise pek uğramak istemiyorsun Megane 1 RTX lere ya da Ford Focus Ghia lara bak hangisinin temizini düşük km. ni bulursan onu al. Focus un ambiente modeline alma donanımı azdır.
    Hyundai Era ları önermiş bazı arkadaşlar Hyundaileri oldum olası fazla sevmem accentlerden dolayı nedeni de kaportası çok zayıf, altı yere çok yakın ve yol sesinin her uzakdoğu arabasında olduğu gibi içeri çok fazla alıyor. Era lar dizel motora sahip performans ve ekonomi olarak iyi araçlar ancak motor/mekanik ömürleri nasıl? parça fiyatları nedir? bilmiyorum. Milletin parası var alır satar ama siz riske girmeyin dizelden uzak durun
    dizel araba bi masraf çıkarttımı iflah olmaz ve motor ömrü kısadır. Şirket arabası / ticari taksı çıkması olma ihtimalleri çok fazladır. en temizi benzin+lpg li bir araba

Sorması ayıp olmazsa bu efsane kasa toyota ile kaza falan mı yaptınız da 4000Tl civarında size masraf çıkarttı?

• quote:

Orijinalden alıntı: TUFANER

Arkadaşım, aracın servise girmemesi veya daha az uğramasını istiyorsan Megane 1 al. gönül rahatlığı ile tavsiye ederim ve alacağın aracın lpg sini koy yoluna devam et. 10,000km de bir yağını değiştir tamam. giremiyeceğin yol yok performans desen yerinde, ikinci el desen iyi, ekenomi desen birçok 1.6 araçtan çok daha iyi ben lpg taktırmadım ama 440km yolu 22,3LT benzinle gittim. Yedek parça orjinal alırsan biraz pahalı ancak yan sanayisi ucuz, çıkma parçası bol.

Octavia dediğin arabanın yan sanayi parçaları zor bulunur, çıkması çok daha zordur. orjinal parça ya mahkum olursun o da çok tuzlu gelir. Her servis ve usta motor ve mekaniğinden anlamaz. İkinci el de büyük şehirler hariç anadolu da zor satarsın fazla bilinen ve tanınan araba değil.

Madem ki kısıtlı bütçen var ve sanayi/servise pek uğramak istemiyorsun Megane 1 RTX lere ya da Ford Focus Ghia lara bak hangisinin temizini düşük km. ni bulursan onu al. Focus un ambiente modeline alma donanımı azdır.
    Hyundai Era ları önermiş bazı arkadaşlar Hyundaileri oldum olası fazla sevmem accentlerden dolayı nedeni de kaportası çok zayıf, altı yere çok yakın ve yol sesinin her uzakdoğu arabasında olduğu gibi içeri çok fazla alıyor. Era lar dizel motora sahip performans ve ekonomi olarak iyi araçlar ancak motor/mekanik ömürleri nasıl? parça fiyatları nedir? bilmiyorum. Milletin parası var alır satar ama siz riske girmeyin dizelden uzak durun
    dizel araba bi masraf çıkarttımı iflah olmaz ve motor ömrü kısadır. Şirket arabası / ticari taksı çıkması olma ihtimalleri çok fazladır. en temizi benzin+lpg li bir araba

Sorması ayıp olmazsa bu efsane kasa toyota ile kaza falan mı yaptınız da 4000Tl civarında size masraf çıkarttı?

ilginden dolayı çok teşekkürler öncelikle kaza yapmadım ara garajda yatmış bir arabaydı 86.000 diye aldım ama herşey bende çıktı aklına gelebilecek motor hariç herşey degişti desem yeridir
    megana hiç bakmamıştım bi inceleyim teşekkür ederim

arkadaşlar bil ve deneyimlerinizi paylaşmaya devam edebilirseniz çok sevinirim

• 2 tane arkadaşımda megane 1 var. Denilen doğru 2 yıldır bir arıza yaptıklarını görmedim. Sadece normal bakımlarını yaptırıyorlar. araçlarda hergün köy yollarına giriyorlar sorunsuz araçlardır. Yakıt olarakda lpg ile gayet iyi oluyor. 2003 model deri kumaş karışımı olan bir serisi çok güzel içmekan olarak. ama konforu benim hoşuma gitmiyor.
  • Yukarıdaki Era tavsiyesine katılıyorum. Genç olsun da isterse diğer korelilerden olsun.
  • "Ben corolla derim"
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.