Şimdi Ara

Skoda Octavia 1.0 Tsi lar satışta... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
10
Favori
51.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence 10 numara olmus. C segmenti otomatik ve az yakan araclar 80 den asagi degil. Fiyat cok iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknoloji çok güzel la. Kocaman arabay 1.0 motoru 10 sene önce desen gülerlerdi.

• Tsi motorlara pek tüp takılmıyor. Takılanlarda lpdi denilen sıvı sistem. Sistem çok pahalı ve yaygın değil, ayrıca eski sıralı sistem kadar benzinden tasarruf sağlamıyor.

Bu motor bu aracı çekermi?

Çeker çeker. Önemli olan tork, tork aralığı ve güç.

125hp 1.4 tsi superb kendi yaptığım testte 11 saniyede 0-100 yaptı. Gayette iyi gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhani

Bugün dsg'ye gömmek için ne yaptın?

Ya arkadaşlar her konuda dsg'ye laf söylemek farzmı vacip mi?

Tamam patlaksa patlak siz almazsınız. Burayı okumayıp dsg kullanan binlerce insan var. Sorsan dsg patlıyormuş desen aaa öylemiymiş derler.

Herşey bu forumdan ibaret değil.

NOT: DSG veya başka bir otomatik araç kullanmam otomatik sevmem.

"Her şey bu forumdan ibaret değil"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B46CB32A -- 3 Ekim 2016; 22:01:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tsi motorlara pek tüp takılmıyor. Takılanlarda lpdi denilen sıvı sistem. Sistem çok pahalı ve yaygın değil, ayrıca eski sıralı sistem kadar benzinden tasarruf sağlamıyor.

Bu motor bu aracı çekermi?

Çeker çeker. Önemli olan tork, tork aralığı ve güç.

125hp 1.4 tsi superb kendi yaptığım testte 11 saniyede 0-100 yaptı. Gayette iyi gidiyor.

Lpd-i benzin tasarrufu yapmıyor mu?

Lpd-i benzin kullanım miktarı "0" yazıyla "sıfır"

Sıfır etkisiz eleman diye mi dediniz anlamadım

• cok pahali gerci vergiler sagolsun otv si ne kadar bu aracin daha dusuk olmasi gereknezmiydi 1.0 motor fiyatin

• fiyat yüksek geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmerto -- 3 Ekim 2016; 22:11:30 >
  • mr.big kullanıcısına yanıt
    Doğrudur. Demekki okuduğum yerden aklımda yanlış kalmış.

Neyse. Benim demek istediğim nedense bu sistem çok yaygın gelmedi bana. Onun için ben tsi superb taktırmak istemedim. Çevremde hiç lpdi kullanan araç olmadığı için pek aklıma yatmadı.
  • quote:

Doğrudur. Demekki okuduğum yerden aklımda yanlış kalmış.

Neyse. Benim demek istediğim nedense bu sistem çok yaygın gelmedi bana. Onun için ben tsi superb taktırmak istemedim. Çevremde hiç lpdi kullanan araç olmadığı için pek aklıma yatmadı.

Lpd-i ye vereceğim paraya 3-5 ekler dizelini alırım hocam. Forumunu takip ettim, buji bozan mi dersin, benzin pompası yakan mi... Piyasada oturmadan ve ucuzlamadan almam ben.

• mr.big kullanıcısına yanıt
    Doğrudur. Benim okuduğum bir bilgi aklımda yanlış kalmış.

Demek istediğm bu sistemler pahalı ve nedense çok yaygın değil. Bende pek kafama yatmadığı taktırmayı düşünmedim. 5-6 bin tl tüpe para vemektense başta dizel almak bence daha mantıklı.
  • eskiden 1.6lt idi 1.4lt oldu sonra 1.2lt oldu şimdide 1.0 lt oldu sanırım ilerleyen yıllarda bu iş 0.5 lt motorlara doğru gidecek. son yıllarda motor hacmini azaltıp motor gücünü artırma yönünde bir trend var keşke hacmi azaltmadan yüksek beygirler alsalar bir çok kullanıcı için sevindirici olabilir
  • Bu fiyata normal diyen insanlar var oldukça az bile keşke biraz daha zam yapsalar diyesi geliyor insanın
  • onzy O kullanıcısına yanıt
    Yakında motorsikletler yanımızdan geçerken "koçum senin motor kaç cc" diye laf atacaklar korkarım
  • 1 litreye kadar olan motorlara ayrı dilim yapılıp ÖTV %25'e çekilse hayat bayram olur ülkede
  • 1.6 atmosferikten pek farklı bir performansı olacağını sanmıyorum o yüzden başlangıç paket 60 bin liraya mantıklı gibi duruyor.
  • 2017 de yeni kasası gelecek , bence o yüzden bu fiyatları artıyorlar ,o kasa gelene kadar bunlar bi 5-10 bin zamlanır ,sonra yeni gelenide 5 bin fazlasına satarlar,o zamanda ; bunlar eski kasa diye 10 bin indirime giderler vs. Vs vs.

Güzel strateji...

• quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

1 litreye kadar olan motorlara ayrı dilim yapılıp ÖTV %25'e çekilse hayat bayram olur ülkede

Çok güzel dediniz
    Madem bu spesifik vergi nox,co² esaslı değil, bari 1.0 altı ve elektrikli otomobil de düzenleme yapılsın. Hem %25 de güzel olur baya.

Bu arada bu motoru manuel vites kombinasyonu ile görmek sevindirici, ben bu sene umudu kesmiştim zira octavia dan evvel ülkemize golf ile bu sene başı çoktan gelmiş olacaktı, hatta sonra leona geldi bu motor o da ülkemize halen gelmedi.

• quote:

Bugün dsg'ye gömmek için ne yaptın?

Ya arkadaşlar her konuda dsg'ye laf söylemek farzmı vacip mi?

Tamam patlaksa patlak siz almazsınız. Burayı okumayıp dsg kullanan binlerce insan var. Sorsan dsg patlıyormuş desen aaa öylemiymiş derler.

Herşey bu forumdan ibaret değil.

NOT: DSG veya başka bir otomatik araç kullanmam otomatik sevmem.

Dsg kullananlarin oyle sasircagini sanmiyorum. Cunku cevremde 3 dsg li arac sanziman indirdi 4.de yolda. Hatta bi tanidigim sanzimani degismis bi passat aldi. Gecen gun yolda yururken vatandasin biri telefonda "uzun vadede dsg iyi degil sorun cikartiyor" dedi. Forumda ki arkadaslar o kadar para bayildiklarin aracin KUSURLU olduguna inanmak istemiyor daha agir tabirle kaİklanma ihtimallerini hazmedemiyorlar. Bide iyi niyet garantisi isciligi ver su kadara mal olsun. Ulan mal senin malin bozuk oldugunu cumle alem biliyor ben ne diye oara verecegim.

Asil konuya gelirsek. Octavia guzel arac ama ben 3 silindirli motorlara hala isinamadim icimede sinmiyorlar. Buna w nin motorlarida dahil. Fiyatida makul sayilir dizel otomatik clionun 75 bin oldugu dusunulurse.

• Kimsede demiyorki piyasa 10bin arttı. 50bindi geçen sene corolla mı octavia mı astra mı derdik. Şimdi 60 oldu. 10 bin. On bin. O farka araba alınır, 3 yıl yakıt alınır, 5 yıl kasko sigorta bakım ödenir. Millet ne kadar mutlu

• araba gelmeden lpg lobisi gelmişsizi Allah bildiği gibi yapsın güzelim arabaları leş ediyorlar .bunlara 1.6 8v motoru getir yeter

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.