Şimdi Ara

SKODA KAROQ ANA KONU (73. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.485
Cevap
64
Favori
320.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.0 TSI DSG Style 154 bin olmuş, 2 ay önce 134 idi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lrfan

1.0 TSI DSG Style 154 bin olmuş, 2 ay önce 134 idi.
    Dolar euro artıyor diye basıyolar zammı. Acaba Doğuş grubu dışında da bu kadar fiyat artışı oluyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skoda bayisine uğradım geçen . 180 bin Tl olan karoq style dsg cam tavan araç yanında 200 bin Tl ye superb prestige cam tavan araç duruyor . Şöyle bir kıyaslayınca superb bedava gibi geldi :)
  • 1.0 tsi dsg yakıt tüketimi ve motor gücü hakkında bilgi verir misiniz? Ben de 2014 1.6 tdi leon umu satıp bundan almak istiyorum.

• Selamlar

Biraz yakıt bilgisi vereyim

SKODA KAROQ ANA KONU

SKODA KAROQ ANA KONU

• Bugün geri geri park ederken çok yaklaşınca kendisi bir anda fren yaptı ve orta ekranda yakınlık uyarısı fren yapıldı dedi. Bu özelliği sevdim hiç haberim yoktu. Park sırasında çarpmayı önleyici bir sistem

• quote:

Orijinalden alıntı: KNNİ

Skoda bayisine uğradım geçen . 180 bin Tl olan karoq style dsg cam tavan araç yanında 200 bin Tl ye superb prestige cam tavan araç duruyor . Şöyle bir kıyaslayınca superb bedava gibi geldi :)
    Bir komşumda Superb Style var , filo... Koltuklar , falan çok güzel . Ama otoparkta arkası dışarıda kalıyor . Çok iri . Arka koltuk alanı fazla geniş . İki küçük çocuk için , coupe bile eter . Basketçi taşıyacak değiliz .

Crossover tipi araçlar da ülkemizde ederinden fazlaya satılıyor .

• bende345 kullanıcısına yanıt
    Superb bir üst segment ve doğal olarak boyut farkıda var . Donanım olarakta fark var arada . Benimde tercihim yerden yüksek araçlar ki zaten kullanıyorum . İki aracı segment , malzeme kalitesi , donanım olarak inceleyince gerçekten superb ucuz kalıyor yanında . Dediğiniz gibi crossover modellerde ülkemiz eğilimini firmalar iyi değerlendiriyor .
  • geçen hafta bende aracı almış bulunmaktayım. 1.0 115hp DSG Ambition + Panoramik sunroof
    alanlara ve almak isteyenlere hayırlı olsun şimdiden, Allah kaza bela vermesin inşallah.

araçla daha haşır neşir olma vakti bulamadım.
    ancak telefon bağlama konusunda desteğinizi rica ederim. Telefonum xiaomi mi a1
    sanırsam telefonumun mirrorlink özelliği yok. android auto'da bağlantı tipini MIDI yapıyorum ama bağlanıyor gibi olup kesiliyor.
    ek program mı kullanmak gerekli?
    yapabilen var mı? yanıtlayan olursa çok sevinirim.

aracın ilk bin km'de yüksek devir yapılmaması, 1000-1500km arasında yüksek devir yapılması gerektiğini kullanım klavuzunda okudum.
    Acaba ilk bin km içinde olduğu için vites geçişlerini bu sebepten dolayı mı erken yapıyor.
    düşük hızlarda çok kısa şekilde 6-7. vitese kadar çıkıyor ve aracın boğulduğunu hissedebiliyorum.
    Sanırsam bu şekilde programlanmış. bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi?

Teşekkürler, saygılar..

• harshmert H kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun, aynı araç bendede var. android auto bazı sürümleri uyuşmayabiliyo, bunun için bi kaç tane farklı sürümü deneyin( bendeki sürüm 3.0.570554), ayrıca kullandığınız data kablosunda da problem olabiliyo, doğru android auto sürümü ve sağlam bir data kablosuyla anında bağlantıya geçiyor, ve bağlandığında android auto'da mirror link'te aktif olarak araçta kullanılabiliyor. boğulma hissini bende hiç uyandırmadı ve genelde ben sport modda kullanıyorum aracı.
  • VagKullanicisi V kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, size de hayırlı olsun.
    dediğiniz şekilde deneme yapacağım.
    olmazsa eğer yine danışırım :)
    iyi günler, saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harshmert

geçen hafta bende aracı almış bulunmaktayım. 1.0 115hp DSG Ambition + Panoramik sunroof
    alanlara ve almak isteyenlere hayırlı olsun şimdiden, Allah kaza bela vermesin inşallah.

araçla daha haşır neşir olma vakti bulamadım.
    ancak telefon bağlama konusunda desteğinizi rica ederim. Telefonum xiaomi mi a1
    sanırsam telefonumun mirrorlink özelliği yok. android auto'da bağlantı tipini MIDI yapıyorum ama bağlanıyor gibi olup kesiliyor.
    ek program mı kullanmak gerekli?
    yapabilen var mı? yanıtlayan olursa çok sevinirim.

aracın ilk bin km'de yüksek devir yapılmaması, 1000-1500km arasında yüksek devir yapılması gerektiğini kullanım klavuzunda okudum.
    Acaba ilk bin km içinde olduğu için vites geçişlerini bu sebepten dolayı mı erken yapıyor.
    düşük hızlarda çok kısa şekilde 6-7. vitese kadar çıkıyor ve aracın boğulduğunu hissedebiliyorum.
    Sanırsam bu şekilde programlanmış. bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi?

Teşekkürler, saygılar..
    Vites geçişleri D modunda hep öyle olacak. Düşük devir çeviriyor bu motorlar, ekonomi için. Aynı araçtan bende de var. Aynı motora sahip 3. aracım oldu bu, tipik olarak böyle çalışıyorlar...

iPhone 6 var bende, aracı alırken orijinal kablosunu da verdiler, takınca çalıştı kendiliğinden.

Hayırlı olsun Karoq

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lrfan -- 11 Haziran 2018; 11:37:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: anakin34

Bugün geri geri park ederken çok yaklaşınca kendisi bir anda fren yaptı ve orta ekranda yakınlık uyarısı fren yapıldı dedi. Bu özelliği sevdim hiç haberim yoktu. Park sırasında çarpmayı önleyici bir sistem
    Ayarlar menüsünde "park manevra" kısmından iptal edebilirsiniz.
  • lrfan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, size de hayırlı olsun.

eşimde de iphone6 var, dediğiniz gibi takınca hemen bağlandı ve çalıştı ekranda..
    Demekki zamanla alışacağız kullanıma :)
  • Periyodik bakım yaptıran varsa ücretlerini yazabilir mi buraya. Fikir ediniriz. Ben de dizel otomatik almayı düşünüyorum ama DSG beni korkutuyor nedense.

• Dsg yıllardır kullanılan bir şanzıman ve sadece Türkiye değil bütün Dünyada kullanılıyor. Eğer genel olarak sıkıntılı bir şanzıman olsaydı bunca süredir kullanılmazdı. Sonuçta araçların üretim platformunu değiştirdiler ama dsgden vazgeçmediler. Benim daha önce golf 7 vardı. Dsg şanzımanda bir mekanik sürtünme sesi oldu. Gittim servise garantiden yaptılar. Bir parçası filan değişmedi. Sonra da satana kadar problem çıkarmadı. Dsg den cvt ye geçtim dsg yi aradım. Sakin kullanmama rağmen cvt beni sıktı. Elbet her mekanik yapı arıza yapabilir ama dsg için buna çok takılmaya gerek yok bence. Tabi forumlara bakarsanız diğer şanzıman kullananlar çok gömmüşler. Buna cevabım şu olacak madem dsg kötü neden insanlar diğer araçlarını satıp dsg li araçlar için kuyruğa giriyor? Yalnız yokuşta arabada el frenine geçmeden p ye almamak gerekiyormuş dsg yi korumak için ve çok uzun süreli yokuşlarda dur kalklarda bütün çift kavrama şanzıman gibi ısınabiliyormuş. Daha 10-15 bin km yada bir yılı doldurup servise giden var mıdır bilmiyorum. Ben karoq dsg dizel uyumundan memnunum. İnşallah böyle gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anakin34 -- 14 Haziran 2018; 6:21:49 >

• Yıllık bakım (15 bin bakımı) şu aralar 850-950 TL arasında yetkili servislerde...

İndirim kampanyasını takip ederseniz %15-20 tasarruf oluyor
  • Selamlar

Dsg 1.6 tdi benimkisi herhangi bir sorun görmedim.

• VagKullanicisi V kullanıcısına yanıt
    Android auto sürümünü nasıl değiştiriyoruz peki? Bunu anlamadım

• anakin34 A kullanıcısına yanıt
    https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/ sitesinde farklı sürümleri var, hepsi uyumlu olmuyor maalesef, ben 2-3 tane farklı versiyonu denemiştim.
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.