Şimdi Ara

SKODA KAROQ ANA KONU (72. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.486
Cevap
64
Favori
320.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: certac

Aracı cumartesi günü teslim aldım.
    Koltuklar yumuşak güzel,yükseklikte 3008 den kesinlikle aşağı değil,3008 in üzerine üzerine gelen dashboard2ına karşın büyük b,ir ferahlık sözkonusu.Kapı çi malzemeler kötü bana kalırsa,ön aksam biraz gürtültülü,onun haricinde performans,yakıt,direksiyon 3008 ile kıstas olamaz.
    3008 ün bir peugeot olduğu bunun da bir vag unutulmamalı.Pejo pejodur:)
    Bir audi değil bu araç sonuç olarak.
    Artılar:
    -Ön görüş hakimiyet
    -116ps ye rağmen epeyce kıvrak bir performans(sınıfında ki benzerleri ile )
    -Yakıt ilk 250km 6,4km ortalama hız:26km/s
    -Oldukça hafif bir direksiyon
    -Farlar on numara(Far konusunda volvo benim şu ana kadar gördüğüm en iyi,ona göre oldukça iyi fiyat-performans)
    -Geniş iç hacim ve Bagaj
    -Simple-clever,şemsiye şu bu incik boncuk.Omasa da olur.Ama olduğu için değer katıyor.
    -Car Play güzel,yakın zamanda Google Maps i de aktif edersem süper olur.

Eksiler:
    -Kapı iç malzemeleri çok sert plastik
    -Ön süspansiyon gürültülü
    -Torpido gözü dar
    -Geri görüş olmaması saçmalık
    -Ön cam sileceklerini beğenmedim
    *Buna ek olarak ön cam silinirken ki ses tıpkı plastik bir malzemeye sürtünme sesi
    -Bu donanım üst donanım diye satılıyorsa en azından daha gösteişli bir jant ile sunulabilir.

Sorusu olan var ise cevaplarım.
    Fiyat diyecek olursanız 171.400 e teslim aldım.Kıstası yaparken bu arada 3008-Quasqai ve eş değerlerinin de fiyatlarının nerede olduguna bir bakmanızı tavsiye ederim.
    Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın...

• Merhaba arkadaşlar ben karoq aldım ve buradaki yorumları okudum. Öncelikle bundan önceki iki arabam golf ve xtraildi. X trail platinum cam tavanlı modeli kullanıyordum. Geri görüş ve yan kameralar, şerit takip, trafik işaret bilgisi, otomatik ayarlanan ön koltuklar, bagaj açılması otomatik ama çok yavaş , koltuk ısıtma gibi birçok özellik vardı. Ama golften sonra yüksek, havadar ve daha çok opsiyonlu bir araç olmasına rağmen bundan memnun kalmadım1.6 tdi dsg golfümü aradım. Cvt şanzıman insanı sıkıyor, araba hızlanamıyor yavaş kalıyor ve üstüne üstlük çok yakıyordu. Ayrıca x trailde bir sürü özellik vardı ama golfteki far aydınlatmaları virajlarda olan, otomatik kapı kilitleme, anahtarlıkla camları kapama gibi son derece gerekli ve kullanışlı özellikler de yoktu. Sonuç olarak benim gönlümde yatan vag grubunda biraz yüksek dizel dsg idi. Bu tarife uyan karoq çıktığını görünce gittim denedim. X trailden sonra kullanım bana o kadar güzel ve rahat geldi ki hele direksiyonun rahatlığı multimedia kullanışlığı. Almaya karar verdim ve aldım. Sonuç olarak forumda style boş diyenlere dolusunu da kullandım ama keyif alamadım diyorum. Bence arabada en önemli özellik kullanım zevki, arabanın bir sürü gereksiz opsiyonu olacağına kullanımı keyifli olsun. Karoqdaki eksiler ise geri görüş kamerasının olmayışı ve dikiz aynasının dar olması. Yoksa efendim kumaşı kötüymüş, altının plastiği sertmiş :). Bunlara takılanları anlamıyorum. Araba gayet konforlu. Birde bu donanımda hayalet göstergede fena olmazdı ama o da sadece süs pek de önemli değil yani. Sonuç araç yakıt olarak iyi, konforlu, keyifli. Yok torkmuş, yok az opsiyonluymuş, yok 3008, tuscon daha iyiymiş. Böyle düşünenler gitsinler onları alsınlar. Hyundai, peugeout kullandım ben sevmedim. Ama sevip kullanacak olanlara hayırlı olsun. Sanki burası karoq konusunda bilgi forumu değilde karoqa giydirip rakiplerini satma forumu gibi olmuş:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• style zaten ara donanım olacak , Kasım gibi Prestige paket gelecek, eksik donanım orada tamamlanacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: certac

Aracı cumartesi günü teslim aldım.
    Koltuklar yumuşak güzel,yükseklikte 3008 den kesinlikle aşağı değil,3008 in üzerine üzerine gelen dashboard2ına karşın büyük b,ir ferahlık sözkonusu.Kapı çi malzemeler kötü bana kalırsa,ön aksam biraz gürtültülü,onun haricinde performans,yakıt,direksiyon 3008 ile kıstas olamaz.
    3008 ün bir peugeot olduğu bunun da bir vag unutulmamalı.Pejo pejodur:)
    Bir audi değil bu araç sonuç olarak.
    Artılar:
    -Ön görüş hakimiyet
    -116ps ye rağmen epeyce kıvrak bir performans(sınıfında ki benzerleri ile )
    -Yakıt ilk 250km 6,4km ortalama hız:26km/s
    -Oldukça hafif bir direksiyon
    -Farlar on numara(Far konusunda volvo benim şu ana kadar gördüğüm en iyi,ona göre oldukça iyi fiyat-performans)
    -Geniş iç hacim ve Bagaj
    -Simple-clever,şemsiye şu bu incik boncuk.Omasa da olur.Ama olduğu için değer katıyor.
    -Car Play güzel,yakın zamanda Google Maps i de aktif edersem süper olur.

Eksiler:
    -Kapı iç malzemeleri çok sert plastik
    -Ön süspansiyon gürültülü
    -Torpido gözü dar
    -Geri görüş olmaması saçmalık
    -Ön cam sileceklerini beğenmedim
    *Buna ek olarak ön cam silinirken ki ses tıpkı plastik bir malzemeye sürtünme sesi
    -Bu donanım üst donanım diye satılıyorsa en azından daha gösteişli bir jant ile sunulabilir.

Sorusu olan var ise cevaplarım.
    Fiyat diyecek olursanız 171.400 e teslim aldım.Kıstası yaparken bu arada 3008-Quasqai ve eş değerlerinin de fiyatlarının nerede olduguna bir bakmanızı tavsiye ederim.
    ben de skoda kullanıyorum ama bu araca 171K TL üzeri para vermek... hem de o boş donanım paketlerine... yazık o paraya be, neyse...

• Talebe yetişemiyolarmış,400 kişi sırada bekliyormuş şu anda.
  • Türkiyeden kaynaklı değil o talep yurt dışında daha donanımlısı çok daha ucuza satıldığı için talebe yetişemiyorlar.. Bizde style pakette geri görüş yok koltuklar berbat her şey opsiyon nerdeyse.. Avrupada Subaru XV daha pahalı Karoqtan

• Burada araba alanlara laf sokmaktan başka fetvası olmayan arkadaşlar,bari alanlara saygınız olsun.Biz aldık siz almayın.Zaten alabilecek olsanız ,,burada bu kadar pervasızca konuşmazsınız sanırım:)
    Bence de yukarıda ki arkadaşın dediği gibi:tek ve tek eksik geri görüşü standart yapmamaları.O da sorun mu değil.Ben haftaya taktırıyorum :) 1000km oldu.Aracın yakıt ortalaması 5.4lt/km
    Bu kullandıgım güzergahta daha önce bu seviyeye düşen bir aracım olmamıştı.Arkadaşlar siz varın almayın:)Siz 171 bin e gidip mesela VW Toureg alabilirsiniz 2007-2008 model:)Siz bence onu alaın ama bu konu başlığını bence kirletmeyin:)
    Sevmemiş olabilirsiniz.Ancak siz burada lak lak yaparken diğer markaların fiyatları düşmüyor.siz uyandığınızda bu aracın fiyatı 185-190 ları bulacak:)
  • Ben satın alırken geri görüş kamerasını taktırırsanız garantiden çıkar o nedenle iki yıl sonra taktırın demişlerdi bilginiz olsun.

• SencerKorkusuz kullanıcısına yanıt
    Sahibinden üzerinde 8 adet karoq var 2 aydır favorilerimde ve satılmıyorlar ..sizin dediğiniz gibi talep dünya geneli türkiyede 2bin üstü satması çok zor..araç kötü değil ama style paket bile albenili değil 19 inç hant ve varioflex koltuklarla cidden hoş ama oda ebesinin fiyatı dolayısıyla alana saygımız var allah hayırlı etsin fakat kesinlikle bu haliyle 3008 ve tucsondan çok geride...

• anakin34 A kullanıcısına yanıt
    Servis de değil ama ender elektronikte takılıyor.Üstelik servisin de fazla ca umurunda değil.Zira onlar bile bazı modellerde ( Doğuş grubu ) Ender elektronikten destek alıyorlar.Bunu alenen dillendirmiyorlar.Ancak siz el altından sorarsanız sıkıntı olmaz.....Servis de henüz çünkü geri görüş uygulaması zaten yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokcuuuuu

Sahibinden üzerinde 8 adet karoq var 2 aydır favorilerimde ve satılmıyorlar ..sizin dediğiniz gibi talep dünya geneli türkiyede 2bin üstü satması çok zor..araç kötü değil ama style paket bile albenili değil 19 inç hant ve varioflex koltuklarla cidden hoş ama oda ebesinin fiyatı dolayısıyla alana saygımız var allah hayırlı etsin fakat kesinlikle bu haliyle 3008 ve tucsondan çok geride...
    Sahibindeki ilanları takip edip bilgi veriyosun ama EKSİK BİLGİ veriyosun. Aylardır satılamama sebebi aracın LİSTE FİYATINDAN DAHA PAHALI satmaya çalışan uyanıklardan kaynaklı,ilk günlerden itibaren galerici ve uyanık olduğunu zanneden tipler aracı çıkar çıkmaz alıp, üzerine 10-20 bin tl arası fazla fiyat çekip siteye koydular, millette gerizekâlı değil ki gidip Sahibindendeki kazık fiyatlardan alıp kazıklansın, araç 2 aydır zam üstüne zam yemesine rağmen sahibindeki fiyatlara daha yetişemedi ya da bazılarının fiyatlarıyla daha yeni yeni eşitlendi olayın özü budur. Ayrıca bi insan neden beğenmediği birşeyi takıntı derecesinde takip etmeye devam eder o da ayrı bi komedi :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VagKullanicisi -- 7 Mayıs 2018; 0:11:11 >

• VagKullanicisi V kullanıcısına yanıt
    Takip etmiyorum artık sadece daha önce buraya bişeler çiziktirdiğim için yazışmaları görüyorum..ayrıca illa takip etmek gerekli değil ve ayrıca bu aracı sen aldın diye en iyisi bu araç değil yada tasarımı dizaynı sana aitmiş gibi davranmanda mantıklı değil gerçi kullanı adından belli fanatik olduğun bendekide laf işte neyse sana kazasz belasz keyifli sürüşler

• quote:

Orijinalden alıntı: sokcuuuuu

Takip etmiyorum artık sadece daha önce buraya bişeler çiziktirdiğim için yazışmaları görüyorum..ayrıca illa takip etmek gerekli değil ve ayrıca bu aracı sen aldın diye en iyisi bu araç değil yada tasarımı dizaynı sana aitmiş gibi davranmanda mantıklı değil gerçi kullanı adından belli fanatik olduğun bendekide laf işte neyse sana kazasz belasz keyifli sürüşler
    1.) 2 aydır sahibinden de takip ediyorum demişsin, bu araç zaten 2 ay oldu çıkalı:))), benim bildiğim sahibindende "ÇİZİKTİRİCEK" bi yer yok:)))) tamı tamına takip etmişsin yani :))) ki takip et-etme o beni ilgilendirmez, ben işin takıntı noktasına değinmek için dedim.

2.) Aracı aldığım ilk günlerde soruları olan kişilere (buna sende dahilsin :D) sorularını yanıtladım, ondan sonra yaklaşık 1.5 aydır foruma girmememe rağmen şahsıma sorular sorulmaya devam edilmiş, fotoğraflar beklenmiş, marka fanatikliğim olsa her gün bu konuya girer sorulara "karoq şöyle güzel, böyle güzel" diye yanıt verip, foto paylaşımı bekleyenlere boy boy foto paylaşırdım!
    Ben bu araç en iyisi falan demiyorum, evet aldığım aracı beğenerek aldım ve hâlâ da memnunum, ama yazdığım cevapta "en iyisi bu araç", "mutlaka bunu alın" diye birşey demedim(bundan önceleri de demedim), sadece algı oluşturmak için verdiğin EKSİK bilginin doğrusunu anlattım ki, zerre kadar övgü sözcüğü içermiyodu. Ben aracın kullanıcısı olarak benden bilgi foto bekleyeneler olmasına rağmen foruma uzun süredir girmedim ama sen maşallah beğenmeyen biri olarak sık sık girip verip veriştirmeyi, kendi kafandaki araçları övmeyi ihmal etmemişsin, yetmemiş sahibindende bile aylarca çatır çatır takip etmişsin gömmek için :))) yani benim marka fanatiği olmadığım fazlasıyla ortada ama senin aracı gömmek için büyük bi enerji harcadığın besbelli.

Birde konu ismi "SKODA KAROQ" olan bi yerde "Marka fanatiği" yakıştırması yapmak kadar saçma ve komedi bi olay yok. Ya konu zaten Karoq için açılmış bir konu, tabikide bu konu başlığı altında karoq alanlar aracını konuşur bundan daha doğal ne olabilir? kafan mı güzel?

Facebook ta ki gruplarda, forumlarda dikkat ediyorum konu-grup ismi "Karoq" olan yerlerde; kendi başka marka araçlarını tepeden tırnağa öven tipler, yorumların altına fantikliğin ötesinde kendi araçlarının boy boy fotolarını tekrar tekrar paylaşmaktan bıkmayan ya da kendi kafasındaki aracı yere göğe sığdıramayan tipler, karoq'u beğenerek alıp kullanan, karoq'la ilgili yerde bilgi verip beğenisini beyan ederken demin bahsettiğim tipler(buna sende fazlasıyla uyuyosun) "HOOOP DUR BAKİM, SEN ZATEN MARKA FANATİĞİSİN" tadında mantık dışı karşılıklar veriyolar :))))) Arkadaş hasta mısınız siz ? :)))) Konunun karoq olduğu bi yerde tabiki de karoq alanlar beğenisini söyler, napıcaklardı ÇAMAŞIR MAKİNEsiyle ilgili bi konu bulup orda mı beğenilerini söyleceklerdi :))))

Sen ve senin gibilere tavsiyem, marka fanatikliği safsatalarını papağan gibi tekrarlamayı bırakında beğenmediğiniz bi aracı, takıntı derecesinde, aracı alanlardan bile daha çok takip edip kendinize dert etmeyi bırakın, komik oluyo :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VagKullanicisi -- 7 Mayıs 2018; 4:35:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yat_uyu

style zaten ara donanım olacak , Kasım gibi Prestige paket gelecek, eksik donanım orada tamamlanacak.
    Doğan Kabakın incelemesinde arka koltuklarda dahi koltuk ısıtma vardı. Acaba bu gelecek pakette geri görüş kamerası ve koltuk ısıtma olacak mı?
    Arkadaşım 115-125 bandında style paket olsaydı zaten alacaktım araç kötü değil ancak çok boş ve fiyatları boş bir araç fiyatıda değil ..benim limitim 125 olduğu için 2.elide takip ediyorum fakat o paraya 3 katı dolu daha geniş daha yüksek daha Suv olan araçlar olduğunu düşünüyorum haa yarın istediğim fiyata denk getirirsem aracı yine alırım..hiçbir marka bana ait değil herhangi bir marka kullanıcısı tarzında nick koyma durumumdaasla olmaz herneyse ..kimseye açıklama yapacak değiliz..aracı honda hrv kadar az görüyorum ayrıca türkiyede bu araç şuan tutmadı alanlarda vag grubu fanatiği ilerde nolur görücez artık hadi selametle...

• Bu karoqu burada bütçeleri yetmediği için eften püften bahanelerle gömenler için şunu söyleyecem. Umarım kazancınız ve maddi durumunuz daha iyi olur ve arabayı alıp burada karoqu gömmeye zamanınızı ayırmazsınız ve burada daha çok kullanıcıların deneyimleri ve birbirlerine bilgi aktarımı konuşulur :).

• sokcuuuuu S kullanıcısına yanıt
    Kendi kendiyle fevkalede çelişen adamsın. Millet karoq alınca, hayırlı olsun diyeceğine yanlış tercih diyosun, başkalarına; nedir bu alman fanlığı niye millet hyundai myundai almıyo diyosun, araç hakkında yalandan dolandan satmıyo diye yazıyosun, KENDİNDE FELLİK FELLİK BÜTÇENE UYACAK KAROQ'U SAHİBİNDENDE PUSUYA YATMIŞ ŞEKİLDE BEKLİYOSUN yani senin olayın belli KEDİ UZANAMADIĞI CİĞERE MUNDAR DERMİŞ. 3 katı dolu araç varsa git o aracı al seni tutan kim, niye sahibindende pusuya yatıyosun karoq için, niye burda gömmek için enerjini harcıyosun.

Aracı yollarda az görüyorum tutmadı demişsin, bütçenin yetmediği araca nasıl çamur atarım diye feleğin şaşmış, sende bal gibi biliyosun ki araç daha yeni, Türkiye'ye ayrılan kota 2500, 2 aydır sınırlı bir şekilde peyder peye 400 küsür araç geldi onlarında bi çoğu daha bayilere inmeden satılıyo ya da satıldı, 400-500 tane aracı da bi zahmet yollarda göremeyiver sabret Türkiye'ye araç geldikçe sağın solunda önünde arkanda görmeye başlarsın:))) Tutmamış araç arıyosan işte o HR-V'dir, yıllardır satışta bugüne kadar gördüğüm sayı 2'yi geçmez. Araç pahalıymış!!! arkadaş ucuz araç varda ben mi göremiyorum, 2018 araçların fiyatları uçmuş gitmiş, he avrupada ki amerika'da ki fiyatları görünce içim cız ediyo ama ülkemizin gerçeği bu maalesef.

Bugüne kadar fiat'ta kullandım, renault'ta kullandım, qashqai'de kullandım son dönemlerde de seat kullandım, volkswagen kullandım son olarak skoda karoq'u kullanıyorum, bu kadar marka aracı kullandım içlerinde en memnun kaldığım VAG grubu araçları oldu. Arkadaş hangi markayı beğendiğimi hangi markayı kullanmak istediğimi nasıl bi nick kullanacağımı sana mı soracam, bu ne kafası güzel laflar böyle:)))

Lafın özü uzanamadığın ciğere mundar diyeceğine alan arkadaşlara saygılı ol, kendin fellik felik karoq aranırken millete yanlış tercih deme, kalbini temiz tut rabbim en güzelini nasip eder, etsinde inşallah. Birinin beğendiği markayı diğeri beğenmek zorunda değil, birilerinin gücü Dacia'ya yeter bir diğerinin Bentley'e, kim ne marka araç kullanıyosa kullansın, herkes birbirine saygı duymak zorunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VagKullanicisi -- 8 Mayıs 2018; 17:37:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: anakin34

Bu karoqu burada bütçeleri yetmediği için eften püften bahanelerle gömenler için şunu söyleyecem. Umarım kazancınız ve maddi durumunuz daha iyi olur ve arabayı alıp burada karoqu gömmeye zamanınızı ayırmazsınız ve burada daha çok kullanıcıların deneyimleri ve birbirlerine bilgi aktarımı konuşulur :).
    +1.
    Hr-v tutmadı demişsiniz...Hr-v nin yıllik kotasi maalesef sadece 1000 adet ve gelen araçlar daha yoldayken karoq gibi satilmış oluyor...

Karoqa gelince daha araç çok yeni biraz beklemek lazim..

• Aracı almak isteyenler için yazıyorum. Kullanımda gördüklerim. Araba gayet konforlu. Dizel dsg perfonmansta sorun yok. Kasasına ve ağırlığına göre gaz tepkileri gayet güzel. Direksiyon yumuşak ve gayet konforlu. Yakıt tüketimi dur kalk trafikte 7-7.5 u buluyor. Normal istanbul şehir içi 6-6.5. Şehirler arası normal sakin sürüşte(110-125 arası) 5 lt oldu. Yol hakimiyeti ve yol tutuşu gayet güzel. Virajlarda savrulma yapmıyor. Cam tavan alacaksanız, perdesi ince ve kapatınca arabayı kasvetli bir hale sokmuyor ama güneşli havada arabanın içi ısınıyor. Yani klima açık olmalı mutlaka yoksa sıcaklık bunaltıyor. Ses yalıtımı ve süspansiyonlar gayet başarılı. Multimedyası son derece kullanışlı evet navigasyon yok ama gerektiğinde iphone un haritaları carplay sayesinde navigasyon görevi görüyor tabi internet paketinizden yiyor. Arka koltuklarda açılır kol dayama yok bu olsa daha iyi olurdu ama bence büyük eksiklik değil. Dikiz aynası başta küçük gelmişti ama çok çabuk alıştım. Yan aynalar gayet geniş ve arkaya hakimiyet aynalarla çok güzel. Sonuç olarak benim içime sindi ve memnunum almak isteyenlere tavsiye ederim. Soruları olanlar olursa cevaplarım. Fiyat konusuna gelecek olursak malesef bütün arabalar çok pahalı döviz kurları ve ötv nedeniyle. Zaten muadili araçlar da aynı fiyatlarda. Ciddi anlamda araç almayı düşünüyorsanız kur artışından dolayı arabalar genel olarak zamlanıyor ve bu arabanın Türkiye kotası sınırlı malesef çabuk karar vermenizi tavsiye ederim sadece bu araç için değil diğer araçlar içinde genel olarak durum bu malesef.

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.