Şimdi Ara

Sketchup ile Tüm Bilgi paylaşımları burda ! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
13
Favori
38.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Tape Measure de sag altta ölçüm cm deyil nasıl ayarlaya bilirim acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y£K£

Tape Measure de sag altta ölçüm cm deyil nasıl ayarlaya bilirim acaba

window / model info dan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gefolge

sketchy physics ile zincir yapıp bunları düşürmek istiyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=Ci39zXfG-I4

videoda gösterilen gibi. ancak bunu sketchup'ta yapmak istiyorum. zinciri yapma kısmı tabii ki tamam ancak düştüklerinde zincirin halkaları birbirlerinden ayrılıyor. bunu nasıl düzeltebilirim?

Bu konuda bilgim yok malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: U_şen

quote:

Orijinalden alıntı: Y£K£

Tape Measure de sag altta ölçüm cm deyil nasıl ayarlaya bilirim acaba

window / model info dan

Teşekkürler
  • sketchup volume calculator plugin varmı varsa nasıl yüklerim
  • programı android tablette kullanabiliyor muyuz bilen var mı? ( ücretsiz olarak tabi :D )
  • konu eskiymiş AMA !
    600mb civarında bir çalışma dosyam var ve 2016 sketchup Pro da açamıyorum, öylece kalıyor loading ekranı...
    Daha dün saatlerce çalışıp bırakmıştım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artenis -- 21 Temmuz 2016; 16:35:28 >
  • artenis kullanıcısına yanıt
    başka bir bilgisayarda deneyin. eğer onda da açmıyorsa dosyanız sorunlu olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: solidworks izmir

başka bir bilgisayarda deneyin. eğer onda da açmıyorsa dosyanız sorunlu olabilir.

aklıma gelen basıma geldi...
    Dosya buyuklugu sebeıyle hep geç açılır sketchup bende aksam bıraktım aç komutuyla sabaha kadar açılmış, caçlışıyor iş bitinceye kadar kapatmak yok PC yi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: artenis

quote:

Dosya buyuklugu sebeıyle hep geç açılır sketchup bende aksam bıraktım aç komutuyla sabaha kadar açılmış, caçlışıyor iş bitinceye kadar kapatmak yok PC yi...

merakımdan soruyorum.
    bilgisayarınızın ozellikleri mi yetersiz?
    yoksa sketchUp hala stabil çalışmıyor mu?
    birde ne çizdiniz de 600MB yer kaplamış onu da merak ettim...

• quote:

quote:

quote:

merakımdan soruyorum.

3700K (4,2Ghz)
    16GB ram 1800 Mhz
    R9 290 Ekran kartı
    Z77 Asrock Fatality Anakart
    vs...

Dublex bir ev, TV önündeki bibloya kadar :)
    2 gündür açık tutuyorum Sketchup bı ancak böyle çalışabiliyorum kapatınca saatler sürüyor yüklemesi...

• quote:

quote:

quote:

merakımdan soruyorum.

Sorunu tespit ettim,
    Sketchup eklentisi olan Vray olmadan yandaki 6700K,32gb ramlı PC ye kurdum 5dk sürdü açılması,
    Vray kurdum saat sürdür, Vrayı kaldırdım 5dk sürdü... Sanıyorum kaplamaları Vray tekrardan gözden geçiriyor ve süreç katlanıyor...

• Merhaba

Sketchup da bir companente web adresi linklemek ve tıklandığında o web adresine gitmesi sağlamak istiyorum . Böyle bir desteği var mı sketchup ın ?

Teşekkürler.
  • https://sketchupforum.com/  Forum adresimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

• Merhabalar;

Sketchup 2019 kullanıcısıyım. Component ve gruplar ile çalışma prensibine hakimim fakat 2016 versiyonunda yaşamadığım bir problem yaşıyorum. Bir grup ve ya component içerisinde başka bir objeyi (çok basit bir küp bile olsa) componente çevirirken çok bekleme yapıyor. Hatta donuyor. Bunun çözümü ile ilgili yapabileceğim bir şey var mıdır?

Teşekkür ederim.

• Beyler öncelikle herkese kolay gelsin iyi forumlar sorum ve sorunum kısa

elimde 2 adet 3D çizimi yapılmış Sketchup çizim var

ufak çizimler bu çizimlerin parçalarını birbirinden ayırıp 2d haline getirmek ve orjinal boyutlarında

yani çizimde belirtilen ebatlarında ölçüsü ile yazıcıdan çıktı almak ya da lazere göndermek istiyorum kesim için bu yapılabilir mi ?

yapılırsa aranızda bilen varsa bana yardımcı olabilir mi?

Çizimler Şunlar ;

bana en üstte ki ya da en altta ki lazım

Teşekkürler

• Merhaba. Hobi amaçlı sketchup öğrenmeye çalışıyorum. Yaptığım basit bir projenin çıktısını aldığımda ekranda verdiğim ölçülerden farklı ölçülerde çıktı aldım. Örnek 50mmx50mm lik 2D bir şekili çıktı aldığımda da aynı ölçülerde görmek istiyorum ama bunu başaramadım. Aldığım çıktı formatları pdf, jpg vs

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.