Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (276. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.790
Cevap
530
Favori
1.192.704
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zeytinyağı ve sağlık ikilisi için bu fiyatlar veriliyorsa, üreticiler daha şeffaf olmalı bence!
    Zetay dışında fenol miktarımız ve içeriğimiz şu diyebilen çıkmadı butiklerden aradım, zetayınki de öyle yüksek bir değer değil ama şeffaflar en azından.
    Antiinflamatuar, antitrombısitik vs bilinen faydalar hep bu fenoller denilen antioksidanlarla ilgili ve üretirken hemen her şeyden etkileniyor nasıl kırdığınızdan, kaç dakika yoğurduğunuza kadar.
    Biraz literatür taradım akademik çalışmalarda piyasadan seçilen yağlarda genelde 300mg'lı rakamlarda, cinsine göre oynuyor rakamlar ama öyle uçup kaçmıyor 500'leri görmüyor.
    Tağşiş olmadığına inandığınız ve üretimine güvendiğiniz ucuz yağı alın geçin, fenollerin çoğu karasuyla akıp gidiyor kalanıda 15dk fazla yoğursanız yada havayla temas etse her seferinde yarı yarıya azalıyorda azalıyor.
    İşte üretimin üzerine titreyen zetayın değerleri yukarda ve bu fenol değeriyle non-bitteriens denilen sınıfta kalıyor, 220mg'ın üzeri için kullanılıyor yakıcılık tabiri ve o da fenol miktarının bir göstergesi buruklukla.
    Üretim koşullarına güvendiğiniz ucuz yağlardan alabilirsiniz, zeytinin kendisini tüketebilirsiniz bu değerler kat kat daha fazla yağa oranla mesele sağlıksa.

Markaya, erkene, olguna takılmayın, en azından takıntı yapmayın.

• fanus86 kullanıcısına yanıt
    500ml 15-16tl marketlerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

SY04 kod ile

özem de yüzde 25
    tuay da yüzde 15-20
    zeytinselinde yüzde 15
    ovilo da yüzde 15

indirim varmış ilgilenlere duyurulur. bu ay sonuna kadar.

hangisini tavsiye edersiniz hocam.
    Ovilo 150TL'den 164 TL'ye çıkmış, azalacağına artmış herhalde 2 altın madalya aldı diye.
    %15 indirimle 5Lt erken hasat soğuk sıkım 141TL
    Kavlak hakkında ne düşünüyorsun hocam
  • Organik olanı tercih edin.
    Organik yoksa, iyi tarım uygulaması yapanı tercih edin(ağaçları ilaçlamak yerine, ilaçları ağaç dallarına asmak gibi)
    Üreten kişi kendi sektöründen ve dünyadan haberdar mı? Üretim şartları şeffaf mı?
    Tabiki fiyat:D

Bu şartlarda kişisel tercihim zeytinseli olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Styric

https://www.kavlak.com.tr/zeytinyaglari/premium-soguk-sikim-zeytinyagi-5-lt-.html

sipariş çektim bakalım tadı nasıl. 3 yıla yakındır kullanırım kavlağı buda yeni ürünleriymiş.

kavlağı normalde ben de severim hocam ama bu ürünü görmemiştim. Zahmet olmazsa yapacağın yoruma beni haberdar et kısmına ekler misin? çok merak ettim gerçekten premium neden yazmışlar ki, taş baskı da satıyorlar sonuçta.

• quote:

https://www.kavlak.com.tr/zeytinyaglari/premium-soguk-sikim-zeytinyagi-5-lt-.html

sipariş çektim bakalım tadı nasıl. 3 yıla yakındır kullanırım kavlağı buda yeni ürünleriymiş.

Bu yağ nasıl ben de merak ettim gerçekten, kullanınca bir değerlendirme yazarsanız seviniriz.
  • arkadaşlar riferia ile sızmayı karıştıran varmı annem 18 kğ riferi almış bende sızma aldım karıştıralım diyoruz.
  • karıştırmayın. rivierayı kızartmalara kullanın direk. salata vs soğuklara ve adı zeytinyağlı olan yemeklere kesinlikle sızma bence. onun dışındaki yemeklere belki bir miktar riviera da kullanılabilir. ben işin uzmanı değilim tabiki. damak tadıma göre yorum yaptım. bilgileri arkadaşlar da bir yorum yapar.
  • bımde yudumun ege sızması 20 tl ıdı nasıldır bılmem ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu akşam deneme fırsatım oldu, Çiğ olarak tattım taş baskı ile arasında sıkım farkı yok, yani ikiside soğuk sıkım ikisi de erken hasat. Ama bölge kalite farkı var. Taş baskı karışık zeytinlerden elde ediliyor diye biliyorum. Ben bergama tarafı diye düşünüyorum aromatik bir yağ ve lezzetli gerçekten. Makarna ve yemeklerde deneyemedim ama fırsat buldukça aktarmaya çalışırım.

Pakette hediye olarak da hediye çeki yollamışlar. 25 tl indirim sağlıyor. 225 tl ve üzeri alışverişlerde geçerli. İhtiyacı olan varsa paylaşa bilirim. Ama bilmenizi isterim kavlak gold zeytin almıştım. Efsane bir zeytin. 181-200 kalibresi ile tam istediğim gibi, küçük çekirdek ince kabuk etli zeytin. Düşünen varsa tavsiye ederim. Çek konusunda dönüş yaparsanız sevinirim ihtiyaç sahibi birisi faydalansın istiyorum.
  • quote:

Bu akşam deneme fırsatım oldu, Çiğ olarak tattım taş baskı ile arasında sıkım farkı yok, yani ikiside soğuk sıkım ikisi de erken hasat. Ama bölge kalite farkı var. Taş baskı karışık zeytinlerden elde ediliyor diye biliyorum. Ben bergama tarafı diye düşünüyorum aromatik bir yağ ve lezzetli gerçekten. Makarna ve yemeklerde deneyemedim ama fırsat buldukça aktarmaya çalışırım.

Pakette hediye olarak da hediye çeki yollamışlar. 25 tl indirim sağlıyor. 225 tl ve üzeri alışverişlerde geçerli. İhtiyacı olan varsa paylaşa bilirim. Ama bilmenizi isterim kavlak gold zeytin almıştım. Efsane bir zeytin. 181-200 kalibresi ile tam istediğim gibi, küçük çekirdek ince kabuk etli zeytin. Düşünen varsa tavsiye ederim. Çek konusunda dönüş yaparsanız sevinirim ihtiyaç sahibi birisi faydalansın istiyorum.

Hocam teşekkürler, peki yagin tadi cok baskin mi yoksa aromasi hafif mi? Ben baskin, sert tadi seviyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: lactobacillus

arkadaşlar riferia ile sızmayı karıştıran varmı annem 18 kğ riferi almış bende sızma aldım karıştıralım diyoruz.

Sorunun cevabi, bu başlıkta belli riveriayi keske hic almasaydiniz ve asla karıştırmayın diyeceklerdir, ben de öyle düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktaysar -- 23 Nisan 2016; 0:47:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktaysar

quote:

Bu akşam deneme fırsatım oldu, Çiğ olarak tattım taş baskı ile arasında sıkım farkı yok, yani ikiside soğuk sıkım ikisi de erken hasat. Ama bölge kalite farkı var. Taş baskı karışık zeytinlerden elde ediliyor diye biliyorum. Ben bergama tarafı diye düşünüyorum aromatik bir yağ ve lezzetli gerçekten. Makarna ve yemeklerde deneyemedim ama fırsat buldukça aktarmaya çalışırım.

Hocam teşekkürler, peki yagin tadi cok baskin mi yoksa aromasi hafif mi? Ben baskin, sert tadi seviyorum.

Taş baskıyı denediniz mi bilmiyorum ama biraz daha sert diye bilirim. aroma tatmin edici. Meyvemsi diye bilirim. Ama aldatıcı olmasın zevk işidir. Sigara içen birisi olarak tadım yönüm kötüdür. Yakıcılık çok az geldi bana. Meyvemsi güzel lezzetli bir tat. Artık sabah zahter, simit beyaz peynir şeklinde denemeler yapacağım.

• Arkadaşlar bizde bir zeytinyağı kültürü yok fakat dışarıda yerken hoşuma gidiyor. Ne önerirsiniz evde özellikle kahvaltıda kullanmak için, nadiren de salatada. Yemeklerde pek kullanılmaz sanırım.

• yavuzkar kullanıcısına yanıt
    Hangi zeytinyağı sitesine girsek ödül aldık diyor zaten, kaça satıyorlarsa bu ödülü artık..

• quote:

Orijinalden alıntı: yuce86

Hangi zeytinyağı sitesine girsek ödül aldık diyor zaten, kaça satıyorlarsa bu ödülü artık..

http://zeytindostu.org.tr/katalog-3.html
  • Yarın akşama kadar ÖzEm ile izorya arasında karar vereceğim arkadaşlar.
    Yorumlarınızı bekliyorum
    Özem Natural Sızma 5LT 157TL
    İzorya Natural Sızma 5LT 100TL
    Özem Erken Hasat 206TL
    İzorya Erken Hasat 130TL

BU arada Altın Madalya listesinde Özem'İn adını göremedim, acaba ismimi farklı orada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozbi -- 23 Nisan 2016; 19:47:56 >
  • Ben daha önce şahıslardan almaktaydım yağımı manisadan internet üzerinden ancak çok iyi değillerdi. Ağızda hoş tat bırakab kokusu belirgin yağları seviyorum. Şuan elimde ayvalık köklü zeytinyağı taş baskı erken hasat.. çok güzel bir tadı var sabahlar ekmek banarak götürüyorum:) yarışmada gümüş ödül almış bi marka internette var 5 lt erken hasat soğuk sıkım 125 tl şuan kamoanya var 1 lt yeşil zeytin hediye..yağım bütmek üzere ve acaba daha iyisini bulabilirmiyim diye araştırıyorum..özgünzeytinyağı naturel sıızması 125tl ama ben erken hasat soğuk sıkımı alıyoeum bu fiyata..özgün çok övgü almış internette denemek lazım ama pahalı meret..beyzade köklü den daha ucuz istediğim özelliktemi deneyip bakıcam .

• yavuzkar kullanıcısına yanıt
    Daha iyisinin tadına bakmamışsındır bence

• ben vedat milor'un yazisindan sonra aler erken hasat soguk sikim denedim ve cok begendim. kuzey ege'nin en iyi yaglariyla boy olcusebilir. litresi 30 lira idi. bu yagi sadece 1lt'lik cam sisede satiyorlar. 5lt'lik teneke olarak naturel sizma (95₺)ve erken hasat yaglari (110₺)var.

• 
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.