Şimdi Ara

✎ 300 TL Üzeri Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı / Tek Konu (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
5
Favori
34.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bütçe 550 lira kadar.Gözünüzü seveyim bana bir tavsiye verin.

Kulaküstü arıyorum.Her türlü müziği dinliyorum yani tatmin edici olması lazım.

Creative Aurvana Live 2 nasıl?
  • bütçem 300 tl

telefonumdan dinliyorum genel olarak

bluetooth olmalı ve genelde her tür müzik dinlerim belli bi ağırlığım yok müzik tarzı olarak

jbl t450bt düşünüyorum ama yinede belli bir model yok kafamda tavsiyenizi alabilirmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

bütçem 500 TL.

pop, elektronik, r&b, Rock, alternatif müzik dinliyorum. Bas özelliği biraz daha iyi olan bir kulaklık tercih sebebidir.

Telefonda kullanacağım, Spotify ve MP3 ağırlıklı.

Dışardan ses almama özelliği iyi olan ve dışarıya yüksek ses vermeyen insanları rahatsız etmemesi önemli hem evde hem dışarda kullanacağım ürün arıyorum.

Tavsiyeleriniz nedir ?

• 2 yılı aşkın süredir ath-m30x kullanıyorum, gayet memnunum. Fakat şu ana kadar 3-4 kere bozuldu ve tamir ettirdikçe hafif sorunları oluşmayı başladı. 200 dolara kadar bütçem var, amazondan almak istiyorum ama şu ana kadar amazondan hiç alışveriş yapmadım. Yeni alacağım kulaklığın kablosuz ve dışarıda kullandığımda absürt durmayacak bişi olmasını istiyorum.
    Bunun dışında müzik zevkim baya geniş, klasik ve caz dışında çoğu şeyi dinliyorum diyebilirim. Daha düz ya da hafif basları fazla olan bi kulaklık düşünüyorum.

şu anda baktığım iki model var

m50x, istediğim özelliklerde bi kulaklık. ama kablosuz değil.
    https://www.amazon.com/Bluetooth-Adapter-Amplifier-Technica-ATH-M50x/dp/B00HVLUR86?th=1

mdr xb950 basslarının biraz ağır olduğunu duydum ama onun dışında istediğim özelliklerde yine
    https://www.amazon.com/Sony-MDRXB950BT-Extra-Bluetooth-Headphones/dp/B00MCHE38O

genelde spotify ve g4'ü kullanıyorum. bilgisayarıma ses kartı olarak da m-audio m-track ii bağlı

• senheiser gsp 300 mü steelseries arctis 5 mi ? müzik ve mikrofon benim için önemli olan şeyler teşekkürler
  • yahu bana marshall major2 bluetooth çok tatlı geliyor mantıksız mı bu kulaklığı alsak?
  • 1.000 TL Bandında JBL Elite 700 aldım. Premium sınıf bir kulaklık arayanlar için tavsiye ederim. Gerek ses seviyesi
    gerek ses kalitesi çok tatmin etti beni. Her ne kadar dengeli olsa da bas bence bir tık daha fazla. Gürültü önleme özelliğini çok başarılı buldum. Telefon uygulaması da çok başarılı.
  • Metal - klasik - enstürmental ağırlıklı müzik dinliyorum. Laptop üzerinden kullanacağım. Usb ses kartı/Amfi + Kafaüstü kulaklık tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Bütçe 1000TL'yi geçmeyecek şekilde ürün önerebilirseniz sevinirim.

Ayrıca kulaklık+amfiyi film için de kullanabilirmiyim?

Şimdiden teşekkürler...

Not: Daha önce amfisiz/ses kartsız olarak Grado Sr80i kullandım. Çok rahatsız bir kulaklıktı ve sesin %50'sini dışarı veriyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Optimus Bayram -- 30 Kasım 2017; 17:1:22 >
  • 409 Tl ye Sıfır Beats Solo 2 denk getirdim aldım lakin 300 Tlye sony mdr 100aap alma gibi imkanım var ne dersiniz iptal edip yönelsem mi ?
  • Belli ki bu konuya uzun zamandır kimse gelip de tavsiyede bulunmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Virtue.

bütçem 300 tl

telefonumdan dinliyorum genel olarak

bluetooth olmalı ve genelde her tür müzik dinlerim belli bi ağırlığım yok müzik tarzı olarak

jbl t450bt düşünüyorum ama yinede belli bir model yok kafamda tavsiyenizi alabilirmiyim

Bluetooth istiyorsan kardeşim o fiyatlara en iyisi plantronics backbeat505 aklında bulunsun...
  • Bütçe: 300 lira

Philips GoGear Vibe müzikçalarla beraber kullanacağım.

Power metal dinliyorum. Seslerin birbirine karışmaması isteklerim arasında.

Kulaklığı çantamda taşıyabilmek istiyorum.

Orta seviye pasif gürültü engellemesi olsa iyi olur.

Küçük araştırmam sonucunda Denon AH-P 372'yi buldum, tavsiye eder misiniz.

• B&W PX ile Sony WH-1000XM2 arasinda kaldim.
    Kullanan arkadaslar var mi acaba?
  • Merhabalar;
    -250 TLye kadar bir kulaklık arıyorum.
    -Rock ve Metal dinliyorum.
    -Dengeli bir karaktere sahip olabilir bassları önde olmaması yeterli
    -Spotify üzerinden dinliyorum(Telefondan İphone6 plus)
    Umarım yakın zamanda gelir teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapBiTT

B&W PX ile Sony WH-1000XM2 arasinda kaldim.
    Kullanan arkadaslar var mi acaba?
    Bu ikisi arasinda kalirken elediginiz markalaro yazar misiniz? Mesela Bose’nin modellerink eleyerek mi geldiniz bu ikisine. Yardim alma amacli soruyorum bu arada.

• reginamea R kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Px'te karar kildim,urunden gayet memnunum.
    Bluetooth ve noise cancelling ozelligi olan ve kulak ustu kulaklik arayisinda kaliteli urun cok fazla yok. Youtube'da izlenebilecek tum videolari izledim saniyorum.
    Bose QC II, B&W PX ve Sony WH-1000XM2 arasinda kalmistim.
    Bose'yi hem APX HD destegi sunmamasi hem fiyati hem de malzeme kalitesinden dolayi eledim.
    Sony'e malzeme yapisindan dolayi isinamadim diyebilirim. Bir onceki seride mentese yerlerinden kirilmalar yasamis bircok kullanici, yeni seride de birkac vakaya rastladim internette. Ayrica bir magazada deneme firsati buldum ve ses kalitesi ve rahatligi cok hosuma gitmedi acikcasi.
    B&W'yi herhangi bir yerde deneme sansi bulamadim cok arastirmama ragmen. Gormeden aldim diyebilirim ama gayet memnunum. Hem ses kalitesi hem rahatligi hem de malzeme kalitesi gayet tatmin ediyor.

Sormak istediginiz soru varsa yardimci olmaya calisirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapBiTT

Merhaba,

Px'te karar kildim,urunden gayet memnunum.
    Bluetooth ve noise cancelling ozelligi olan ve kulak ustu kulaklik arayisinda kaliteli urun cok fazla yok. Youtube'da izlenebilecek tum videolari izledim saniyorum.
    Bose QC II, B&W PX ve Sony WH-1000XM2 arasinda kalmistim.
    Bose'yi hem APX HD destegi sunmamasi hem fiyati hem de malzeme kalitesinden dolayi eledim.
    Sony'e malzeme yapisindan dolayi isinamadim diyebilirim. Bir onceki seride mentese yerlerinden kirilmalar yasamis bircok kullanici, yeni seride de birkac vakaya rastladim internette. Ayrica bir magazada deneme firsati buldum ve ses kalitesi ve rahatligi cok hosuma gitmedi acikcasi.
    B&W'yi herhangi bir yerde deneme sansi bulamadim cok arastirmama ragmen. Gormeden aldim diyebilirim ama gayet memnunum. Hem ses kalitesi hem rahatligi hem de malzeme kalitesi gayet tatmin ediyor.

Sormak istediginiz soru varsa yardimci olmaya calisirim.
    Hocam Merhaba,

Aynı ikilemde bende kaldım. PX'den memnun musun? Ses karakteri nasıl? Olumlu ve olumsuz yönleri nedelerdir? Çok teşekkürler.

• mbs1905 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

PX'ten genel itibariyle oldukça memnunum.
    İnternetteki incelemeleri görme şansınız olduysa çok sık dile getirilen bir sıkıntı var, o da kulaklıklardaki sensörlerin %100 performans göstermemesi. Bu durum bende de var. Bazen kulaklıklar takılıyken müzik kısa kısa duruyor, bazen de tek kulaklığı çıkardığım zaman durmuyor. Sensör konusunda B&W'in yazılımla bir çözüm üretmesi gerekiyor.
    Onun haricinde rahatlık konusunda bir sıkıntı yaşamadım. Ne kulaklarımda ne kafamda kemerin temas ettiği noktada ne de çene kemiğinde. Ürünün malzeme kalitesi zaten oldukça iyi. Kulaklarım yastıkların içine tamamen giriyor. Dolayısıyla kulaklarım üzerinde herhangi bir baskı oluşmuyor.
    Pil ömrü beni memnun etti şuana kadar. Sensörleri kullandığım için kulaklıkları çıkardıktan sonra tekrar kapalı duruma getirmiyorum. 2 dakika sonra uyku moduna geçiyor. Ona rağmen pili gayet tatminkar. Telefonla görüşmelerde karşı taraf sesimin biraz boğuk geldiğini söyledi ama görüşmeyi berbat edecek bir durum oluşmadı. Karşı tarafın konuşması ise bana oldukça net geliyor.
    ''Noise cancelling'' konusunda hem kalabalık ortamlarda hem de uçakta çok kez denedim ve müzik açıkken sesleri hiç duymuyorum. Ama tabii müziği kapattığınızda bir miktar 'hisss' sesi geliyor ve dışarıdaki sesleri duymaya başlıyorsunuz. Sonuçta kulaklıkta müzik dinlemiyorsam kulağımda tutma gibi bi alışkanlığım yok, benim için sorun değil kısaca.
    Ses kalitesine gelince, teknik detaylara girecek kadar bilgi sahibi değilim ancak genel olarak rnb, hiphop, rap, jazz, reggea, klasik müzik gibi türler dinliyorum ve ses kalitesi oldukça iyi geldi bana.
    Bass'lar şarkıları boğmuyor, tizler de kulağı tırmalamıyor, gayet dengeli bir durum var. B&W yaklaşık 30 saatlik ilk kullanımdan sonra ses kalitesinde artış olduğunu söyledi ama ne ilk aldığım dönemde ne de uzun kullanımdan sonra ne bi iyileşme ne de bi kötüleşme fark ettim, ilk günden beri oldukça memnunun ses kalitesinden.

Aklıma gelenler bunlar, sormak istediğiniz bir nokta varsa bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.

• 200 tl bütçem var
    Genellikle her türden müzik dinlerim. Dinlediğim en ağır müzikler metallica.
    Dengeli ses olaması benim tercihimdir bassdan ziyade arkadaki ufak tefek sesleri duymayı daha çok severim.
    Telefon ve bilgisayarla birlikte kullanacağım.
    Oyun oynarkende kullanmak istiyorum. Bir yaka mikrofonum var bu sebepten mikrofunsuz modeller tercihimdir. (ses kasacağım oyunlar oynuyorum cs pubg tarzı)
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Missclick -- 13 Mayıs 2018; 13:36:42 >
  • merhaba arkadaşlar spor ve normal yaşam için kullanacağım bir kulaklık arıyorum. Sporda kastım salon sporu.
    Sennheiser HD 4.40 BT bu ürün tere dayanıklı değil. Sennheiser Türkiyeye mail attım anında dönüş yaptılar bana. Suya dayanıklı olmadığını ama aşırı su durumunda kulak pedlerinde aşınma olabilir dediler.
    plantronics 505 beat fit bu kulaklıgın avantajı ter geçirmez olması ama forumdaki bir kaç arkadaşın kulaklığı hep aynı yerden kırılmış.

Sizin tavsiyeniz ne olur arkadaşlar.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.