Şimdi Ara

Sizce SSD almalı mıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugune kadar hiç ssd kullanmadım sizce gerekli mi? Bana biraz fazla lüks geliyor siz ne dersiniz?

• 5-6 sene evvel lüks ve pahalıydı. Artık daha alınabilir durumda.

En azından Windows + Programlar için bir SSD alın kullanın. Bir daha mekanik diske dönmezsiniz. Hatta, neden daha evvel geçmemişim diyebilirsiniz.

2013'den beri SSD kullanan biri olarak yazıyorum.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    120gb alsam yeter mi sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: gabomb

120gb alsam yeter mi sizce
    120gb windows için yeter pc'in daha hızlı açılır windows 10 update'leri için çok önemli bir olay
    istersen çok fazla loading screen'i olan 30-40gb bir oyunuda ssd'ye atabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AppropriateName -- 3 Aralık 2018; 12:41:17 >
  • Hey gidi, ilk SSD'm 32gb'lık bir Corsair'di, yanılmıyorsam Windows 8 temiz formatından sonra birkaç program daha kurduğumda 6-7gb boş yer kalıyordu. Şu anda Windows 10, çeşitli programlar felan derken 40-50gb arası yer kaplar sistem diskleri, o nedenle 120gb'lık bir SSD ilk kullanım için fazlasıyla yeterli gelecektir. Tabii ki bilgisayarda tutmanız gereken çok yer kaplayan dosya ve klasörleriniz varsa yanına yüksek kapasiteli bir HDD mutlaka şart.
  • Father Torque kullanıcısına yanıt
    1tb hdd var elimde zaten o zaman biraz bakinayim ssdlere tesekkurler
  • Şöyle diyim SSD kullanana kadar ne kadar gerekli olduğunu anlamıyorsunuz imkanınız varsa 240gb lık bir ssd almanızı şiddetle öneririm aradaki fark bir yerden sonra alışkanlık yapıyor daha sonra HDDli bilgisayarlar size yavaş gelmeye başlıyor
  • ben bilgisayarı sadece mobile pubg için kullanıyorum birde internette gezmek için 120gb ssd aldım gayette yeterli oluyor. Ama ileriye dönük alınacaksa 240GB SSD almanızı tavsiye ederim.
  • VS18 kullanıcısına yanıt
    Oyle yukleyecegim cok fazla oyun yok acikcasi o yuzden 240 fazla mi gelir diye dusunuyorum
  • gabomb G kullanıcısına yanıt
    Elbette sizin seçiminiz fakat alıcakken fiyatlara bakın 50 60 l liralık bir fark varsa vermeye kesinlikle değer
    120 lik kullaniyorum ben hatta bir kac oyunda yüklü, bazi programlar yuklu. Office, steam falan. 60 gb yer var daha.
    Arada cok bir fark yoksa 240 gblik alin ilerde daha fazla alan kullanmaniz gerekirse kullanın ama su anki durumunuza gore cok rahat yeter 120 gb. Ayrica sizce ssd almali miyim sorusu çiçeğim için güneş gerekli mi sorusu kadar saçma günümüzde artık.
  • 240'lık alın mümkünse, 120'liğin nasıl dolduğunu anlamazsınız çünkü

http://www.teknofiyat.com/?search=240gb+ssd
  • VS18 kullanıcısına yanıt
    100lira gibi bir fark var sifirlarda fakat ikinci el almayi dusunebilirim 240gb
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    İkinci elde guvenebilir miyim acaba?
    Sorunsuz bulursanız alınabilir tabi ki.
  • Ssd almadığın her güne lanet edeceksin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.