Şimdi Ara

Sizce En Sorunlu Araba Hangisi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
3
Favori
33.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ata orkun

quote:

Orjinalden alıntı: bianconera

quote:

Orjinalden alıntı: ata orkun

Bence en sorunlu araç opel dir helede opelin 96-99 arası vectraları yani vectra B ler saçma sapan elektronik arızalar adamın oçağına incir ormanı dikiyor bir servet hatcadım o arabaya yinede motor arıza lambası sönmedi bence opellerin ithalatı kesinlikle yasaklanmalı Hatta fabrikası yıkılıp üstüne kamyon kamyon kireç dökülmeli bütün bu yazdıklarım yaşadığım şeylerle sabittir. Kimse bana bakımdı (periyodik) iyi kullanma demesin elektroniği delphi ye yapılıyor ve rezalet ötesi kalitesiz

Yine mi

Evet YİNE bugün ve yaşamım boyunca bir sıkıntınyada itirazın mı var hem SANANE kardeşim ben opelden memnun değilim ve bunu herzaman her platform da yazarım söylerim benim o markayla olan derdim Seni niye geriyor Yoksa opel şirketiyle bir akrabalığın falan mı var

Gördügün üzre gerilmedigim ortada gülüyorum ve geçiyorum sadece.Ama benim cevaplarım sanırım seni geriyor

• ya ezberden konusup markaları kötülemeyelim bizde 206 da jettada var inanınki jetta daha fazla sorun cıkardı 206 dan ve halen devam eden bir sorunun var geceleri arabanın stop lambaları yanıyor...
  • jetta da sorun olduğunu strep duymasın ufak çaplı bi kriz geçirebilir mazallah
  • ne yararlı konular yahu...
    bişiler paylaşmak isteyen sebebini de yazsın bari...
    kafadan marka model sallamak en kolayı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: wolf_HKN

jetta da sorun olduğunu strep duymasın ufak çaplı bi kriz geçirebilir mazallah

valla napiim iyi hos güzel arabada gece stopları yanmaya baslıyor mahallenin alay konusu oldum saolsun dogus otoda cok ilgileniyor 2 kere götürdüm 2sindede abi bi sorun yok diyolar artık bıktım ben dogus otodan pejo sorunlu sorunlu diyorsunuz ama ben görala gittigimde 1 kac kere hemen hallettiler problemi..

• Sorunsuz araba yoktur. Ufakta olsa büyükte olsa sorun sorundur.

Caddy'ler hakkında bayağı yorum var.
    307 ilk çıktığında herkes şikayetçiydi.
    Megane ilk çıktığında da şikayetler çoktu.
    Golf ilk çıktı millet sorunlu alınmaz falan filan dedi. Ama yollar Golf kaynadı.

Astra H kasaya sorunlu dediler. Özellikle de easytroniclere. 2004 model aldık bi sorun çıkmadı. 1,3'lerde stop ettirme sorunu varmış. Ama görmedim. Maşallah şimdilik sorun çıkmadı.
  • arkadaşlar ben araç alacağım için 6 ay felan araştırdım. Bİrçok kişi ile konuştum gerçekten de sorunlu araç sorunsuz araç diye bir şey demek zor. Siz bir otomobil üreticsii olsanız türkiye gibi önemli bir pazarda etkin olmak istemez misiniz? yani her araç sorun çıkarabilir , benim alacağım araç da sorun çıkarabilir. Mesela ben sorduğumda tandıık usta opel easytronic varsa o arabanın altınnı vurmamaya çalış dedi, opeldekiler bile bilmez dedi( bence abarttı ) işte şansımanın bir şeyi arabanın altında imiş yani. Yani şöyle söyleyim arabanın altını vurucna zarar görebilecek konumdaymış. ama hangi parçayı dedi inanın anlamadım , anlamış gibi gözüktüm neyse tabiğiki kullanıcı dan kaynaklı hatalar da oluyordur ama deidğim gibi bu şirketler çok büyük şirketler en kötü diye bildiğimiz markarlar bile nasıl teknikerler nasıl mühendis ve tasarımcılar çalıştırıyorlar bunları da göz önünmde bulundurmak gerekmez mi.

• Kişisel tecrübeler, yaşanan problemlerin abartılı anlatılması markalar hakkında imajların farklı algılanmasına, bazı markaların haketmediği yorumlara bazılarının da haketmediği övgüleri almasına neden olur. BUnu bir parça da önlemek istiyorsak dedikodu mahiyetinde sohbetler yapmak yerine matematiksel rakamlarla olayı açıklamak bence en mantıklı çözümdür. Bildiğiniz gibi şikayetvarcom sitesi var ve bu site ürün şikayetlerinde Türkiye de tekel olmuş durumda. Buradaki şikayetlerin araçlarla ilgili olanların o araçların marka bazında satış rakamlarına göre bir hesaplama yapmak daha mantıklı olabilir. Şikayetvar sitesindeki şikayet sayısı birden fazla yılı kapsasa da araç satış trendleri değişmediğinden bu araçların sadece yıllık satışlarının bile hesaba dahil edilmesi problemli araçlar hakkında bir fikir verecektir. Buna göre anılan sitedeki şikayet sayısının marka bazında 2007 yılı otomobilgaztesi eylül itibariyle toplam satışları oranlandığında aşağıdaki sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Formül : Şİkayet sayısı / Araç satış sayısı = Oran
    Oranı en fazla çıkan araçların daha fzala sorunlu olduğu sonucunu çıkarmak mümkündür:

Sonuçlar:

MARKA Şikayet sayısı / Araç Satış Sayısı( eylül2007): Şikayet oranı

Opel 929 / 20474 = 0,0453
    Chevroelt 133 / 3020 = 0,0440
    Seat 67 / 2079 = 0,0322
    Citroen 229 / 8830 = 0,0251
    Volvo 25 / 1701 = 0,0146
    Peugeot 197 / 13696 = 0,0143
    Skoda 40 / 3335 = 0,0119
    Renault 579 / 51337 = 0,0112
    Hyundai 255 / 26162 = 0,0097
    Honda 136 / 14337 = 0,0094
    BMW 25 / 2659 = 0,0094
    Ford 472 / 64186 = 0,0073
    Wolkswagen 251 / 35.028 = 0,0071
    Kia 51 / 8774 = 0,0058
    Toyota 122 / 21389 = 0,0057
    MAzda 8 / 1411 = 0,0056
    Audi 22 / 3932 = 0,0055
    Nissan 27 / 4969 = 0,0054
    Mercedes 22 / 6219 = 0,0035

Bence bu tablo daha gerçekçi bir karşılaştırmadır. Opel en çok şikayet çıkaran araç olarak gözükmektedir. Ardından chevrolet ve seat geliyor. pejo ise daha aşağılarda.

• quote:

Orjinalden alıntı: Burak[Alper]

Genel bir sorun olsa zaten üreticiler pazardan toplarlardı.

toplamadan kasıt nediir biliyormusunuz hiç bir firma sattığı arabayı alıp sana yenisini vermez veya paranı geri ödemez buradaki toplamadan kasıt servise geri çağırılmasıdırki pejo firması itibarını zedelememek adına sorunlu araç yaptığını kabullenmedi en azından basın yolu ile ama nedense 1000 lerce kişi aldıkları arabalarını 50 defa servise götürmek zorunda kaldılar
  • geçen gün bir olaya tanık oldum

bankadan içeri giriyoruz cam kapı ..

cam kapıda çatlak var .. cam kırılmış dedim ..

yanımdaki arkadaş cam durduk yere neden kırılsın dedi ..camı kırmışlardır dedi

fabrikadan araba çıkmış pazara sürülmüş neden sorunlu olsun ki

kullanan sorunludur ..almıştır orta sınıf bir araba 30-35 bin liraya zannetmiştir ki porsche aldım abanmıştır arıza çıkarttırmıştır

ama buna rağmen kalite ve marka farkı varmıdır vardır ..sunny tv ile sony tv yi hyundai ile hondayı aynı kefeye koymak iyi niyetlilik olur

ayrıca ne kadar elektronik o kadar sorun

citroen atbaşı olur ve diğer fransız kardeşleri tabelaya girer bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venedik_taciri -- 3 Aralık 2007; 15:21:25 >
  • UZUN LAFIN KISASI BİR OTOMOBİLE YAPAY ZEKA NE KADAR MÜDAHALE EDERSE SORUN ÇIKARTMA OLASILIĞIDA O KADAR ARTAR
  • ya opeller bu kadar arızalı olsa sürekli satışlarda 1 numarayı zorlamaz.Pejo nasıl bitti 307 sorunlarıyla daha pejo alan yok 2 ci eldede para etmiyor.O zaman opelde biterdi böyle. Yalnız opelin gerçekten servisleri rezalet ilgisizlik işi bilmeyen eleman çalıştırması opel sahıplerını bıtırıyor. Opel de de her markada olması gereken kadar sorun vardır.
  • Otomobil işi şans işidir.
    Japon ve Kore araçları üzülme şansınızı azaltır.
  • Bakın ben opel kullanıyorum sorun yaşadım ama sebebi servisteki umarsız insanlardı.Ama japonlar özellikle toyota sorunsuzdur.Bu kesin.Afganistan'da tekerleği olan her şeyin markası Toyota ve ambargolara ,savaşa ,o yollara rağmen yürüyorlar hala.Ayrıca bir otonun bizde çok satması sorunsuzluktan değildir.Biz komşunun arabasına bakar aynı rengini alırız.Artık biraz değişti ama...
  • arkadaş otomobil için sormuş tabi ama sorun deyince aklıma hep BMC gelir. otomobillerde de opel...
    sağlamlık konusunda da yukarıda da bahsedildiği gibi toyota ve honda...
  • vectrayı corsayı bilmem ama 10 yıldır 97 yılın da sıfır aldığımız hb astra glsyi kullanıyoruz. periyodik bakım harici hiç servise gitmedi.
    bunun üzerine ben bu sene başında gittim ikinci bir araba almak için imzamdaki 98 astra gls sedanı aldım. bu arabayıda ilk sahibinden aldım. ve o arabada hiç bir arıza çıkarmamıştı. ben aldıktan sonra sadece bir kez ikaz ışığı yandı ve sıcaklık sensörü değiştirdik 35 ytl ye. ondanda acaip memnundum. ama nete öylesine bir ilan verdik. ve 13250 gibi emsallerinden yuksek bir fiyat veren olunca sattık. peki ben ne yaptım bu seferde bir astra almayayım dedim gittim bir corsa aldım 2004.
    ama bizim 97 astra 11. senesine hiç servise gitmeden girdi. ve bence daha uzun yıllar hiç bir problem çıkarmadan gider.
    bundan sonrada bir araç alacak olsam gider opel alırım.
    bence sorunsuz araçlar..
  • Şu ana kadar en çok sorun çıkartan araç Citroen Saxo diye biliyorum.
  • citroen yeni çıkacak C5 ile makus talihini yendi yendi..yenemedi dahada yogh şansı
  • şikayetlere bakarak hiçbirzamn araç almam
    zaten bakımlı bir araç kolay kolay arıza cıkarmaz.
    bu kore olsun japon olsun ALman olsun
  • ya arkadaşlar, güzel bir konu açılmış, ama hala opel di, renoydu, pejoydu falan diye kavga çıkacak yine.
    bunun yerine edindiğiniz tecrübeleri yazsanıza, mesela corsaların direksiyon kutusu aşikar, bunu yaşayan falan yazsa, ya da bizzat birinci elden yaşayarak ya da görerek karşılaştığınız kronik arızaları yazsanız nası olur?
    faydalı birşeyler yapılmalı burada, zaman geçirmek, tartışma yapmak için iki satır yazı yazacağımıza" ya bizde 2000 model .... vardı, pompası hep arızalanırdı veya 98... vardı enjektörleri pahalıydı 1000 km de bir sorun çıkartıyordu " gibi yazılsa?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.